تحریم‌های نفتی ترامپ، روس‌ها را ۱ میلیارد دلار ثروتمندتر کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. اقتصادی
تحریم‌های نفتی ترامپ، روس‌ها را ۱ میلیارد دلار ثروتمندتر کرد

تحریم‌های نفتی ترامپ، روس‌ها را ۱ میلیارد دلار ثروتمندتر کرد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
تولیدکنندگان نفت روسیه توانستند با پر کردن جای ایران و ونزوئلا که به علت تحریم‌های آمریکا در بازار کمرنگ شده‌اند، ۱ میلیارد دلار بیشتر درآمد کسب کنند.

طبق آنچه خبرگزاری بلومبرگ انگلیسی اعلام کرده است، تحریم‌های اقتصادی آمریکا بر ضد ایران و ونزوئلا، بازارها نفت را از دو صادرکننده بزرگ محروم کرده؛ هر چند این جای خالی توسط تولیدکنندگان روسی پر شده و برای آنها درآمد مازادی حداقل برابر با ۹۰۵ میلیون دلار به همراه داشته است.

طبق گزارش این شرکت حقوقی، تا اواسط آگوست، ۲۶ شرکت با بدهی کل۱۰٫۹۶ میلیارد دلار درخواست حمایت از ورشکستگی و تعویق در بازپرداخت بدهی خود را به دادگاه تسلیم کرده‌اند؛ این در حالی است که در کل سال گذشته، ۲۸ شرکت با بدهی ۱۳٫۲ میلیارد دلار تقاضای حمایت از ورشکستگی ثبت کرده بودند.

در عین حال، در سال ۲۰۱۷ میلادی هم ۲۴ شرکت با ۸٫۵ میلیارد دلار بدهی برای این حمایت درخواست داده بودند.

شرکت هاینس اند بون اعلام کرد که تا به این جای امسال، شاهد افزایش تعداد این درخواست‌ها بوده‌ است. این شرکت همچنین اشاره کرده که ۲۰ مورد از این درخواست‌ها، از ماه می‌به بعد ثبت شده‌اند.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

بیشتر سال ۲۰۱۹ میلادی، قیمت نفت شیرین و سبک آمریکا در بورس انرژی نیویورک در محدوده ۵۰ دلار باقی مانده بود، در حالی که سال گذشته، میانگین قیمت نفت تگزاس غرب آمریکا ۶۵٫۰.۶ دلار بود.

قیمت گاز طبیعی هم به قدری پایین آمد که برخی تولیدکنندگان آمریکایی تصمیم گرفتند در چاه‌های گاز خود را ببندند.

البته بادی کلارک، یکی از شرکای هاینس اند بون، می‌گوید: این تعداد ورشکستگی هنوز به رکورد ورشکستگی‌های شرکت‌های انرژی آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی، که قیمت‌های نفت سقوط کرده بود، نزدیک نشده است.

در آن سال ۴۴ شرکت با بدهی ۱۷٫۴ میلیارد دلار اعلام ورشکستگی کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
ظاهرا به دلیل همین ابهام است که مسئولان شورای رقابت تصمیم گرفته‌اند خود بابت بازپس‌گیری قیمت‌گذاری خودرو دست به کار شوند. پیش از آنکه به بررسی چرایی تلاش شورا برای بازگشت به بازار خودرو بپردازیم، ابتدا ببینیم که چه شد این شورا از پروسه قیمت‌گذاری خودرو کنار گذاشته شد. شورای رقابت در بهمن ۹۱ و با دستور مستقیم رئیس‌جمهوری به‌عنوان مرجع قیمت‌گذاری خودرو تعیین شد. روش قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت به شکلی بود که معمولا نه خودروسازان راضی بودند و نه مصرف‌کنندگان. حالا شورای رقابت که ظاهرا از بازگشت به قیمت‌گذاری خودرو از مسیر «طرح ساماندهی خودرو» ناامید شده، می‌خواهد با استناد به قانون موجود (قیمت‌گذاری خودرو به‌عنوان کالایی انحصاری توسط شورای رقابت)، بار دیگر قیمت‌گذاری خودروهای داخلی را به‌دست بگیرد.
ایمناایمنا10 ساعت قبل
به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علی‌اشرف منصوری اظهار کرد: ابلاغ این منابع می‌تواند جهش مناسبی را در آماده کردن زیرساخت شهرک‌های کشاورزی در استان‌های یزد، هرمزگان، گلستان، خراسان جنوبی، بوشهر، خراسان شمالی و گیلان ایجاد کند. وی، این ابلاغ را گام مهمی در جهت محرومیت‌زدایی، ایجاد اشتغال، رونق تولید و امنیت غذایی در استان‌های یاد شده قلمداد کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| مصطفی قلی خسروی، رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت بازار مسکن در نیمه دوم امسال گفت: با ثبات نرخ ارز شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار مسکن بودیم که در سال ۹۷ به صورت جهشی قیمت ارز افزایش یافت و قیمت‌ها در بازار مسکن هم متاثر از آن افزایش یافت. اما اگر همین روند امروز ادامه یابد حداقل تا یک و نیم سال آینده شاهد ثبات قیمت مسکن خواهیم بود. وی افزود: به طور قطع تا پایان سال با افزایش جهشی قیمت مسکن مواجه نمی‌شویم و قیمت‌ها رو به کاهش خواهد بود. رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به وضعیت بازار اجاره مسکن گفت: اجاره هم متاثر از قیمت مسکن است و با کاهش قیمت مسکن، نرخ اجاره هم کاهش می‌یابد. خسروی با اشاره به تاثیر حذف قیمت‌ها در سایت‌های اینترنتی فروش مسکن، گفت: در این مدت شاهد کاهش التهاب بازار مسکن بودیم و بازار به ثبات نسبی رسید.
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
اخبار اقتصادی-نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام بانک‌ها مشمول اجرای «قانون حذف سود و جریمه دیرکرد وام‌های معوقه زیر ۱۰۰میلیون تومان» نمی‌شوند، افزود: بانک‌های صادرات، ملت، ملی، کشاورزی، تجارت، پست بانک، توسعه تعاون و مسکن ازجمله بانک‌های اصلی مشمول این قانون هستند. بانک‌های خصوصی مشمول قانون بخشش جرایم و سود وام‌های بانکی تا ۱۰۰ میلیون تومان نمی‌شوندوی با بیان اینکه افرادی که در بانک‌های خصوصی همچون پارسیان، پاسارگاد و … وام زیر ۱۰۰ میلیون گرفته‌اند مشمول حکم قانونی حذف سود و جریمه دیرکرد وام‌های معوقه زیر ۱۰۰میلیون تومان نمی‌شوند، ادامه داد: بانک مرکزی با توجه به محدودیت‌های موجود، ۷ اولویت را در دستور کار بانک‌ها برای اجرای این قانون قرار داده که بیشتر آن به نفع اقشار ضعیف است که توان بازپرداخت‌شان را ندارند. ۷ اولویت بانک مرکزی برای اجرای «قانون حذف سود و جریمه دیرکرد وام‌های معوقه زیر ۱۰۰میلیون تومان» چیست؟ به گفته حسینی ۷ اولویت مشخص شده توسط بانک مرکزی برای اجرای «قانون حذف سود و جریمه دیرکرد وام‌های معوق زیر ۱۰۰میلیون تومان» توسط برخی بانک‌ها یکجا اجرا شد و برخی دیگر ابتدا اولویت‌های ۱ و ۲ را اجرا و درصدد اجرای مابقی دستورات به مرور هستند. حسینی از اجرای قانون حذف سود و جریمه دیرکرد وام‌های معوق زیر ۱۰۰میلیون تومان توسط اکثر بانک‌های در سراسر کشور خبر داد و افزود: حجم وام‌های زیر ۱۰۰میلیون تومان و میزان سود و جریمه آن‌ها بیش از اعداد و ارقامی است که مجلس به دولت از محل مربوطه سهمیه داده است. ۴۰هزار میلیارد تومان؛ حجم سود و جریمه کل وام‌های زیر ۱۰۰میلیونبه گفته وی مبلغ مشخص شده ازسوی مجلس برای اجرای «قانون حذف سود و جریمه دیرکرد وام‌های معوقه زیر ۱۰۰میلیون تومان» ۷۳هزار و ۴۰۰میلیارد تومان است در حالی که حجم سود و جریمه کل وام‌های زیر ۱۰۰میلیون تمام در سراسر کشور ۴۰هزار میلیارد تومان می‌شود لذا بانک‌ها باید در بخشش معوقه‌ها اولویت‌بندی کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی اقدام به برگزاری اولین دوره‌ی تخصصی «مبارزه با مفاسد اقتصادی» می‌کند، این دوره از ده الی دوازدهم مهرماه در تهران برگزار خواهد شد. اهداف برگزاری این دوره به شرح زیر است:۱- ایجاد شبکه‌ای منسجم برای مبارزه با مفاسد اقتصادی۲- گسترش راهبرد مبارزه‌ی سیستمی با مفاسد و مبتنی بر پیشگیری از وقوع فساد۳- آموزش و تمرین مطالبه‌گری تخصصی در زمینه‌ی مبارزه با مفاسد اقتصادیمهلت ثبت نام تا پایان شهریورماه ۹۸ است که با توجه به محدودیت ظرفیت ثبت نام از علاقه‌مندان درخواست می‌شود در اسرع وقت نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. در پایان دوره برنامه‌های آتی جهت هم افزایی و مطالبه‌گری تخصصی مبارزه با مفاسد اقتصادی جمع بندی خواهد شد. انتهای پیام/

رفع مشکلات کارکنان هپکو آغاز شده است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آقای داود خانی در ارتباط تلفنی با تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما درباره فسخ قرارداد با شرکت «هیدرواطلس» و تاثیر آن بر شرکت «هپکو» افزود: سازمان خصوصی سازی در صدد آن است با کسانی که شرایط کافی و اهلیت لازم را دارند مذاکره کند و جابجایی سهامدار را انجام دهد و این به معنای فسخ قرارداد نیست بلکه جابجایی قرارداد است. وی افزود: در چند روز آینده سعی می‌کنیم این جابجایی را انجام دهیم و امیدواریم با این کار بخشی از مشکلات شرکت هپکو برطرف شود. معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی سازمان خصوصی سازی افزود: با ۲ تا ۳ گروهی که توانمندی لازم را داشته باشند و زمینه فعالیت آن‌ها به نوعی با موضوع فعالیت شرکت هپکو مرتبط باشد مذاکره اولیه‌ای آغاز شده است و جلسات جدی‌تر را با شرکت‌های متقاضی خواهیم داشت و سعی می‌کنیم از بین آن‌ها یکی از شرکت‌ها و کنسرسیوم‌های دارای بهترین شرایط و منابع مالی را انتخاب کنیم. آقای خانی اضافه کرد: البته چون شرکت سهامی در بورس معامله می‌شود باید هماهنگی‌ها و تمهیدات لازم را برای این جابجایی از طریق بورس هم به عمل بیاوریم. او افزود: یکی از شروطی که با سهامداران جدید در مذاکراتمان داریم این است که باید حقوق و مطالبات معوق کارکنان شرکت هپکو را تامین کنند و این معوقات پرداخت خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

5 روز قبلخبرآنلاین3

پیشنهاد تامین مالی طرح‌های اقتصادی ایران به چین و روسیه/ خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری در کار نیست

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

نشست خبری سخنگوی نظامی عربستان «فاجعه رسانه‌ای» بود

3 روز قبلاقتصادنیوز1

توهین مجری وطن‌فروش، به مجری محبوب ایرانی +عکس

5 روز قبلجام نیوز1

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

5 روز قبلپوشش خبری1

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

5 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

5 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

5 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

5 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

5 روز قبلنود1