چگونه از ایجاد نقشه رگ‌ها روی انگشتان دست جلوگیری کنیم؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
چگونه از ایجاد نقشه رگ‌ها روی انگشتان دست جلوگیری کنیم؟

چگونه از ایجاد نقشه رگ‌ها روی انگشتان دست جلوگیری کنیم؟

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: برای داشتن دستانی زیبا و جوان افزون براستفاده ازانواع محصول‌های بهداشتی و استفاده از دستکش می‌تواند از بدشکل شدن دست‌ها جلوگیری کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اگر جزو افرادی هستید که در طول روز زیاد تایپ می‌کنید یا شغلی دارید که به فراوانی از دست‌ها استفاده می‌کنید به تدریج و طی زمان حتما با پدیده برجسته شدن رگ‌های روی انگشتان دست مواجه شده‌اید.

برجسته شدن رگ‌های روی دست معمولا دلیل بر ابتلا به بیماری خاصی نیست و در بیشتر مواقع به دلیل مراقبت ناکافی از پوست انگشتان دست و فعالیت بیش از اندازه روی می‌دهد.

بسیاری از افراد از ایجاد نقشه‌های برجسته رگ‌ها روی دستان خود شاکی هستند و به دنبال راهی برای درمان و جلوگیری از بروز آن می‌گردند.

از جمله دیگر دلایل ایجاد برجستگی رگ‌های خونی روی انگشتان دست می‌توان میزان کم تجمع چربی روی انگشتان دست را نام برد؛ هرچه سن افراد افزایش یابد، پوست بدن نازک‌تر می‌شود و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد که این سبب می‌شود رگ‌های روی دست نمایان‌تر شوند. همچنین با افزایش سن، دریچه‌های بین رگ‌های خونی ضعیف می‌شوند و این سبب کندی انتقال خون در رگ‌ها و درنتیجه برجسته شدن آن‌ها می‌شود.

زمانی که شما ورزش می‌کنید، فشارخون بالا می‌رود و این موضوع سبب برجسته شدن رگ‌های خونی به ویژه رگ‌های خونی روی انگشتان دست می‌شود.

این مشکل به ویژه در افرادی که به انجام وزنه برداری یا دیگر ورزش‌های دارای تجهیزات ورزشی می‌پردازند، بیشتر مشاهده می‌شود.

برخی افراد به طور ژنتیکی دارای سابقه خانوادگی رگ‌های برجسته هستند، از جمله دیگر دلایل می‌توان به ایجاد رگ‌های برجسته آب و هوای گرم، ابتلا به واریس، عفونت دست یا برخی بیماری‌های خود ایمنی، بارداری در بانوان یا یائسگی، بروز ترومبوز وریدی عمیق و مواردی از این دست اشاره کرد.

برای درمان و رفع این مشکل کارشناسان توصیه می‌کنند افراد به میزان کافی آب بنوشند تا مانع از لخته شدن خونشان شوند، ماساژ دست‌ها با کرم مرطوب کننده به ویژه پس از انجام ورزش یا انجام فعالیت‌های سنگین با دست، انجام لیزر درمانی زیر نظر متخصص موثر واقع می‌شود.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار حوزه سلامت

برخی درمان‌های تهاجمی برای از بین بردن برخی رگ‌ها با انجام برش‌هایی کوچک و انجام بی حسی موضعی هم می‌تواند سبب ایجاد ظاهری زیبا در انگشتان دست شود که البته درموارد بسیارشدید و درصورت تایید و ضرورت پزشک انجام می‌شود.

بیماران مبتلا به بیماری فلبیت phlebitis هم می‌توانند دچار مشکل برجستگی رگ‌های خونی در انگشتان دست شوند که معمولا برای درمان این مشکل، پزشکان دارو‌های ضد التهابی، مصرف آنتی بیوتیک و کمپرس آب گرم موضع را توصیه می‌کنند.

کارشناسان به افراد جوان توصیه می‌کنند در صورت مشاهده رگ‌های برجسته روی انگشتان دست خود به پزشک مراجعه کنند تا در صورت ابتلا به بیماری جدی، اقدام‌های درمانی فوری برای رفع بیماری برای آن‌ها انجام شود.

از جمله نشانه‌های ارتباط برجستگی رگ‌های روی دست با ابتلا به بیماری‌های خطرناک مواردی، چون خونریزی از رگ آسیب دیده، احساس درد یا کشیدگی در انگشتان دست، تورم، گرما، قرمزی، دگرگون شدن رگ پوست، بروز زخم و تاول‌های دردناک را می‌توان نام برد.

درکنار ماساژ انگشتان دست برای جلوگیری برجستگی رگ‌های خونی، مصرف مواد خوراکی سالم شامل انواع میوه و سبزیجات هم می‌تواند سبب نرمی و لطافت انگشتان دست شود.

کشش انگشتان و مچ دست، باز و بسته کردن انگشتان دست، تمرین کشش انگشتان دست به سوی فضای بیرون، گرفتن انگشتان دست به صورت عمودی روبه بالا برای بازه‌های زمانی ۵ دقیقه‌ای در طول روز، پرهیز از بلند کردن اجسام سنگین و استراحت در فاصله زمانی تایپ با صفحه کلید رایانه می‌تواند از بروز برجستگی رگ‌های خونی جلوگیری کند.

منبع: healthline

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

الفالف1 روز قبل
بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز، سپیده دولتی، کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با بیان اینکه الگوی غذایی ناسالم، نخستین عامل بیماری‌های غیرواگیر است، به خبرگزاری تسنیم گفت: الگوی غذایی ناسالم به معنای افزایش دریافت قند، نمک، چربی و مصرف کم میوه، سبزی، فیبر و لبنیات است. وی افزود: بر اساس مطالعه سیمای مرگ، نخستین علت مرگ در ایران بیماری‌های قلبی و عروقی و دومین علت آن سرطان‌ها هستند. دولتی نسبت به بالا بودن مصرف روغن‌های ناسالم در جامعه هشدار داد و تصریح کرد: طبق آمار مطالعه بررسی مصرف خانوار، میزان روغن مصرفی هر فرد در ایران حدود ۴۶ گرم است که این میزان ۱۱ گرم بیشتر از میزان توصیه شده مصرف روغن (۳۵ گرم) است. لازم به یادآوریست، در حال حاضر بخش عمده روغن‌های مصرفی خانوارهای ایرانی را «روغن‌های مایع» تشکیل می‌دهند که تقریبا بیش از ۹۰ درصد روغن‌های مایع موجود در بازار کشورمان از «مواد اولیه تراریخته» مانند ذرت و سویای تراریخته (GMO) تهیه می‌شوند. با توجه به این واقعیات، باید بدانیم که در حال حاضر چه محصولاتی در بازار مصرف کشورمان «تراریخته» هستند؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت بخش عمده «روغن‌های مایع» موجود در بازار کشورمان تراریخته است، تقریبا بخش عمده ذرت‌ و سویای موجود در بازار مصرف کشورمان نیز تراریخته است.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.

نسخه خوراکی برای پیشگیری از گرفتگی سرخرگ‌ها

7+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصرایران، بیماری قلبی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر انسان در جهان است. اگر چند قوطی نوشابه در روز مصرف می‌کنید، کاهش میزان مصرف یا جایگزینی آن با چای سرد را مد نظر قرار دهید. دارچین نیز ممکن است جریان خون را بهبود بخشیده و به تنظیم قند خون کمک کند. رژیم‌های غذایی سرشار از این چربی‌های مفید از تشکیل پلاک در سرخرگ‌ها پیشگیری می‌کنند. اگر چای نمی‌نوشید با مصرف روزانه یک فنجان این کار را آغاز کنید و به تدریج میزان مصرف خود را افزایش دهید.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

کولاکوویچ: سریلانکا در حد ما نبود

مشرق‌نیوز1 روز قبل

با این خوردنی‌های خوشمزه و طبیعی از سکته مغزی فاصله بگیرید

افکارنیوز1 روز قبل

پرسپولیس آن تیم سابق نیست/ هنوز هیچ پولی نگرفتیم

میزان‌آنلاین3 ساعت قبل

مسکو: ناوگان دریای سیاه روسیه مراقب کشتی‌های آمریکایی است

مهر3 ساعت قبل

پست مدرنیته، دریچه‌­ای نو به دنیای هنر

ایمنا10 ساعت قبل

چرا مجلس برای معرفی سودجویان تامین اجتماعی تعلل می‌کند؟ / سودجویان اموال غارت شده تامین اجتماعی به قوه قضائیه معرفی شوند

ایلنا6 ساعت قبل

برخی با بعضی از رفتارها کاری کرده‌اند که کارکرد منبر تغییر یافته است/ برخورد با آنهایی که با تندروی شأن منبر را خدشه‌دار می‌کنند امری لازم است/ مراجع عظام تقلید با تخریب‌کنندگان منبر برخورد کنند

اعتمادآنلاین11 ساعت قبل

کلکسیونی از گران قیمت‌ترین تمبرهای جهان +عکس

مشرق‌نیوز1 روز قبل

ترامپ: با نتانیاهو درباره ایجاد پیمان مشترک نظامی گفتگو کردم

صدا و سیما1 روز قبل

آثار مخرب روانی و جسمی ازدواج زود هنگام

ایمنا1 روز قبل