گشایش‌های سیاه با نسخه‌های بی‌اثر/ بازار رمالان کساد نمی‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
گشایش‌های سیاه با نسخه‌های بی‌اثر/ بازار رمالان کساد نمی‌شود

گشایش‌های سیاه با نسخه‌های بی‌اثر/ بازار رمالان کساد نمی‌شود

فارسخبرگزاری فارس |
اعتقاد به گرفتن فال و انواع مختلف پیشگویی موجب شدن است تا کسب و کار پردرآمدی برای برخی سودجویان در جامعه ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، مینا آنچنان با آب و تاب از فال چای که اخیرا گرفته است تعریف می‌کند که بیا و ببین. می‌گوید که سیر تا پیاز زندگیش را در همان استکان چای دیده و آینده کار و زندگی را نیز برایش پیش‌بینی کرده است. البته داستان به اینجا منتهی نمی‌شود چرا که همان فالگیر چای در چند نوبت مینا را به چندین آدرس دیگر هم می‌فرستد تا گره‌های پیدا شده در زندگیش را باز کنند.

از چای تا کارت

موضوع برایم جالب می‌شود و درخواست مینا را که باز هم نوبت گرفته تا فال بگیرد می‌پذیرم و با او همراه می‌شوم. اول به یک خانه تقریبا متروکه می‌رویم که در یک اتاق عالیه خانم فال چای می‌گیرد به اصرا برای من هم چای می‌ریزد تا فال بگیرد: از بدبختی و شکست برایم در فنجانم می‌گوید تا اینکه طلسم و گره می‌بیند و نیاز به بخت‌گشا و رفع طلسم را ضروری می‌داند. خودم را به آن راه می‌زنم و حرف‌های بی سر و تهش را تایید می‌کنم و از او نسخه و چاره‌ای برای رفع این طلسم می‌خواهم که به سرعت آدرسی به من‌می‌دهد که به قول خودش گره‌گشا و دستش شفا است.

گشایش‌های سیاه با نسخه‌های بی‌اثر/ بازار رمالان کساد نمی‌شود - 4

یک جای شیک

چند روز بعد با مینا راهی آدرس دیگری می‌شویم که گویا فال قهوه و تاروت می‌گیرند. اینجا بر عکس آن خانه متروک که فال چای گرفتیم بسیار شیک و پیک است. ساختمانی چند طبقه و پر واحد در یکی از خیابان‌های بالای شهر که با گفتن از طرف فلانی هستم در را به روی ما می‌گشاید و به نظرم هر مراجعی را نمی‌پذیرد.

در ورود به ساختمان با مبلمان بسیار گران قیمت و خانم‌های عجیب و غریبی در منتظر نوبت مواجه می‌شویم. باورم نمی‌شود خیلی شلوغ است و یک منشی هم دارد که با دریافت مبلغ ۸۵ هزار تومان فیش نوبت به ما می‌دهد تا در انتظار بنشینیم.

همین چند نفری را که سر جمع برآورد می‌کنم تا همینجا خانم فالگیر حداقل ۲ میلیون تومانی کار کرده است که به گفته مینا نوبت‌دهی تا ۱۰ شب ادامه دارد. نوبت ما که پس از کلی انتظار می‌رسد با دختر جوانی که سیگاری در دست دارد و در حال چیدن کارت‌هایی است که تا به حال ندیده‌ام مواجه می‌شویم.

او هم کارت می‌ریزد و از حوادث تلخ در گذشته برایم می‌گوید که به زودی از تاریکی خارج می‌شود. اسم چند آقا را می‌گوید که در فنجان قهوه‌ام دیده است که به زودی بختم باز می‌شود و ازدواج می‌کنم. کمی خنده‌ام می‌گیرد اما نمی‌گویم که متاهل هستم و اجازه می‌دهم تا خوب به حرف‌هایش ادامه بدهد. در آخر می‌پرسم خب راه چاره رفع مشکلاتم چیست که دعانویسی را به من پیشنهاد می‌کند و آدرسش را نیز با منت گذاشتن به ما می‌دهد.

گشایش‌های سیاه با نسخه‌های بی‌اثر/ بازار رمالان کساد نمی‌شود - 11

نسخه‌های خط خطی

آدرسی را که عالیه خانم به من داده بود برای مراجعه و بررسی وضعیت انتخاب می‌کنم. خیلی پرت و دور است در یک کوچه خلوت بعد از میدان گل سرخ به سمت جاده کفترک. از خلوتی و محل آدرس کمی می‌ترسم اما دل را به دریا می‌زنم و از قبل موقعیت محل را برای چند نفر می‌فرستم تا در صورت وقوع اتفاق احتمالی در جریان باشند.

کوچه خانه مسکونی ندارد و دور و برش کارگاه و انبار است. در انتهای آن زنگ دری را می‌زنم که توسط یک زن باز می‌شود از پله‌هایی با راهروی باریک می‌گذرم تا به سالنی شلوغ از چندین زن می‌رسم که در نوبت هستند و آمده‌اند تا با گرفتن یک نسخه دعا بر درد و مشکل خود مرحم بگذارند.

ساعت ۵ عصر است و اسم من هم نوشته می‌شود تا به انتظار بنشینم. از چند نفری می‌پرسم که برای چه کاری آمده‌اند یکی آمده تا بچه‌دار شود، آن یکی برای جلب مهر و محبت همسرش و گرفتن دعای مهر و محبت، یکی هم آمده تا زبان مادرشوهرش را ببندد و ….

ساعت حدود ۱۰ است هنوز هم در نوبت هستم که بالاخره اسمم را صدا می‌زنند به سمت اتاق می‌روم پیرمردی در میان دود سیگار نشسته پشت یک میز و تند تند مشغول نوشتن کلماتی بر روی کاغذهای کوچک است که پس از نوشتن آنها را در سبدهای کوچکی می‌اندازد.

باورم نمی‌شود مردم اینقدر ساده هستند که آمده‌اند تا یک پیرمرد که اعتیاد از ظاهرش کاملا مشخص است برایشان مشکل گشایی کند. ۵۰ هزار تومان روی میز می‌گذارم و بعد او مشکل من را می‌پرسد از یکی از سبدها کاغذی در می‌آورد و توصیه می‌کند بدون باز کردن، آن را در قلب تازه گوسفند بگذارم و در ذغال برافروخته کاملا بسوزانم و ۲ ماه بعد بیایم تا نسخه دیگری بگیرم …

گشایش‌های سیاه با نسخه‌های بی‌اثر/ بازار رمالان کساد نمی‌شود - 18

کاغذ را باز می‌کنم چند خط کج و ماوج کشیده شده و مثل خط خطی کودکانه است که نشان می‌دهد این دعا نویس حتی سواد هم ندارد. تاسف می‌خورم که این مردم به جای مراجعه به پزشک، مشاور و … برای رفع مشکلات خود به اینجا می‌آیند تا این دروغ‌ها را تحویل بگیرند که معلوم نیست تا چند نوبت دیگر باید برای آن هزینه بدهند؟

گزارش از مریم شمالیان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قتل خونین در پارک تنیس کرج / ۲ دختر چه بلایی سر کامران و امید آوردند + فیلم گفتگو و عکس

رکنارکنا22 ساعت قبل
امید روی زمین افتاد و کامران با دیدن این صحنه پا به فرار گذاشت و دوستان پسر جوان دست به چاقو شدند تا مانع فرار جوان چاقوکش شوند اما کامران توانست از محل فرار کند. اختلاف داشتی؟ بله، یک ماه قبل داخل پارک فاتح نشسته بودم که ۲ دختر که مرا می‌شناختند از جلوی من رد شدند و سلام کردند. آنها هم چاقو داشتند؟ وقتی داشتم فرار می‌کردم دست به چاقو شدند. همیشه چاقو همراهت است؟ ۴ سال بود که دست به چاقو نشده بودم ولی هربار که پیش نامزدم می‌رفتم چاقو همراهم بود. چاقو باعث شجاعت تو می‌شود؟ نه، اگر همراهم نباشد هم دعوا می‌کنم ولی اگر روز درگیری چاقو همراهم نبود من امروز اینجا نبودم.

(ویدئو +۱۶) حیوان‌آزاری تکان‌دهنده در مازندران

فراروفرارو1 روز قبل
فیلمی منزجر کننده از آزار و اذیت الاغ در مازندران چند روزی است که در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که در آن یک جوان با داس مخصوص کشاورزی گوش‌های الاغ را به شکل وحشیانه از سرش جدا می‌کند. فعالان فضای مجازی خواستار برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملان این حیوان آزاری شده‌اند. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران در این باره با دردناک بودن این حادثه، اظهار کرد: پیگیری لازم برای برخورد با خاطیان این حادثه در دستور کار قرار دارد. دستور بازداشت متخلف از سوی دادستان بهشهرمسلم آهنگری افزود: با پیگیری اداره‌کل محیط زیست مازندران، دستور بازداشت این فرد از سوی دادستان بهشهر صادر شده است. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران گفت: باید برخورد جدی شود چراکه چنین رفتارهایی هیچ توجیهی ندارد.

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پی بردن به آنکه سی اس۸۵ شباهت بسیار زیادی به ب ام و اکس۴ (بویژه در نمای جانبی و عقب) دارد؛ دقت چندانی نمی‌خواهد! سی اس۸۵ یک کراس اوور کوپه است که سقفی با شیب ملایم و پیوسته دارد و به سبک یک فست بک طراحی شده است. طراحان چانگان تلاش کرده‌اند تا حاصل کار آنها یک بدنه ساده و حجیم برای سی اس۸۵ نباشد! پیشرانهبرای خریداران سی اس۸۵ دو گزینه در بخش موتور قابل سفارش است: یکی نمونه ۲ لیتری توربوشارژ با خروجی ۲۳۳ اسب بخار و گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر. سی اس۸۵ با موتور ۲ لیتری طی ۷٫۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

آتش‌ سوزی جدید در مخازن نفت آرامکو +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل

فرد آزاد دهنده حیوان در بهشهر شناسایی شد

الفالف21 ساعت قبل
مدیرکل محیط زیست مازندران درباره کلیپ منتشر شده از وی در فضای مجازی که اقدام به قطع گوش یک الاغ کرده بود، گفت: فرد متخلف شناسایی شد و قرار است تحویل دادستانی بهشهر ساری شود. بی‌تردید این اقدام غیرانسانی از نظر هر مذموم است اینکه فرد تا این حد بتواند حیوان را بیازارد. مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اظهار تاسف از این ماجرا، اظهار کرد: از همان لحظه‌ای که باخبر شدیم ماجرا را با دادستان بهشهر در جریان گذاشتیم که عامل این کار غیرانسانی دستگیر شود. حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی با اشاره به اینکه فرد متخلف شناسایی شد، افزود: قرار است تحویل دادستانی شود تا برخورد جدی در این زمینه صورت گیرد. مدیرکل محیط زیست مازندران با محکوم کردن این کار زشت ضداخلاقی، تصریح کرد: این کار غیراخلاقی احساسات عمومی را جریحه‌دار کرد و به همین دلیل مطمئن هستیم مجازاتی با این عمل ددمنشانه برای این فرد درنظر گرفته خواهد شد.

لحظه اصابت موشک بالستیک آلکساندر روسیه به هدف + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، ارتش روسیه در رزمایش «استراتژی مرکز-۲۰۱۹»، موشک بالستیک Alexander-M را شلیک کرد. در این رزمایش حدود ۱۲۸ هزار پرسنل نظامی از هشت کشور روسیه، چین، پاکستان، قرقیزستان، هند، قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان با بیش از بیست هزار اسلحه و تجهیزات نظامی، حدود ششصد هواپیما و ۱۵ کشتی حضور دارند. رزمایش استراتژی مرکز-۲۰۱۹ از ۱۶ سپتامبر آغاز و تا ۲۱ سپتامبر ادامه دارد. در ادامه فیلمی از لحظه شلیک موشک Alexander-M و برخورد آن به هدف را مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: لحظه شلیک موشک مخوف روسی + فیلمانتهای پیام/رزمایش استراتژیک Center-۲۰۱۹ + فیلم

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

عکس ایرج نوذری و دختر بازیگرش

پارس نیوز1 روز قبل

تروریست‌ها ادلب و ساکنانش را گروگان گرفته‌اند

صدا و سیما1 روز قبل

می‌خواهند با کمک بورژوازی مستغلات، نقبی به خزانه‌ صندوق توسعه بزنند/ برنامه‌های ابتر و دم‌بریده مردم را «خانه‌دار» نمی‌کند/ الگویی برای توسعه نداریم

اعتمادآنلاین20 ساعت قبل

اعزام ۱۰ دستگاه اتوبوس از لرستان به مرز مهران

ایسنا21 ساعت قبل

سفر آخر تابستانی خانم بازیگر لب دریا+عکس

پارس نیوز17 ساعت قبل

مربی افسانه‌ای برزیل سرمربی تیم ملی والیبال بانوان روسیه می‌شود؟

فارس18 ساعت قبل

با حمایت علی بابا، هفتمین ماراتن برنامه نویسی شریف آغاز شد

زومیت1 روز قبل

پلیس راهور در مقابل تمام مدارس پایتخت حضور پیدا می‌کند

تسنیم16 ساعت قبل

دلیل اتهام‌زنی سعودی‌ها علیه ایران در ماجرای آرامکو به روایت سید حسن نصرالله + فیلم

باشگاه خبرنگاران1 روز قبل

قیافه پسرکشی لیلا اوتادی+عکس

پارس نیوز1 روز قبل

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1