لزوم پیگیری جدی تایید سختی کار نامه رسان‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

لزوم پیگیری جدی تایید سختی کار نامه رسان‌ها

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مدیرعامل شرکت ملی پست: سختی کار نامه‌ رسان‌ها به تایید مجلس نرسیده است و ما پیگیر این موضوع خواهیم بود
لزوم پیگیری جدی تایید سختی کار نامه رسان‌ها - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حسین نعمتی در مراسم رونمایی از نوسازی ناوگان توزیع موتوری شبکه پستی با اشاره به رسالت پست در خدمت رسانی به مردم افزود: خوشبختانه این ماموریت خدمت رسانی هر روز در حال رشد است و برای پایداری این شبکه توجه به بخش‌های مختلف آن ضروری است.

وی نوسازی ناوگان موتوری پست در بخش توزیع را از موضوع‌های جدی در شبکه پستی خواند و گفت: با حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه پیگیر نوسازی این ناوگان بودیم که امروز بیش از دو هزار دستگاه موتورسیکلت به ناوگان پست اضافه شد و به تدریج در اختیار همه استان‌ها قرار می‌گیرد.

مدیر عامل شرکت ملی پست ایران گفت: همه تلاش ما این بود که با استفاده از توان داخلی کشور و تولید داخلی بتوانیم ناوگان شهری پست را نوسازی کنیم و با هدف کاهش آلودگی هوا و توجه به محیط زیست در سال آینده تلاش خواهیم کرد ناوگان موتوری پست را به موتور‌های برقی به ویژه در کلانشهر‌ها مجهز کنیم.

نعمتی با اشاره به اینکه توجه به استاندارد‌ها در پست بسیار اهمیت دارد، گفت: نیرو‌های نامه رسان ما نیز در سرما و گرما در سختی و در معرض آسیب هستند و باید حداقل استاندارد‌ها را برای آن‌ها رعایت کنیم و ایمنی ناوگان آن‌ها را نیز مدنظر قرار دهیم.

مدیر عامل شرکت ملی پست ایران گفت: در خصوص تایید سختی کار برای نامه رسانان نیز پیگیری‌های زیادی انجام شد و با مقاومت‌هایی در مجلس شورای اسلامی روبرو بودیم، اما این موضوع را همچنان پیگیری می‌کنیم و درخواست ما از دولت و مجلس این است که توجه بیشتری به نامه رسانان داشته باشند.

نعمتی درباره جزئیات واگذاری این موتورسیکلت‌ها به نامه رسانان هم گفت: هر موتورسیکلت نزدیک به ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تمام شده و قرار است به صورت اقساط قرض الحسنه ۲۴ ماهه از حقوق آن‌ها کسر شود.

وی قرآیند توزیع در پست را بسیار حساس خواند و گفت: باید جوابگوی اعتماد مردم به پست باشیم چرا که از گذشته مردم به پست و نامه رسان‌ها اعتماد داشته‌اند و ما به این اعتماد افتخار می‌کنیم و باید «نشان امانت داری» پست بیش از گذشته تقویت شود.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب | اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی گفت: نامه رسانان پست، شناسنامه دار و مورد اعتماد جامعه هستند و باید از این ظرفیت استفاده شود و با وجود اینکه بخش توزیع پست می‌تواند در فهرست واگذاری به بخش خصوصی قرار گیرد، اما به واسطه اهمیت، حساسیت و شناسنامه دار بودن این شغل باید در حاکمیت بماند.

نعمتی افزود: هم اکنون دو اپراتور دیگر هم در پست هستند که در خصوص توزیع باید آن‌ها نیز از ما الگو بگیرند.

نعمتی درباره لوگوی جدید شرکت ملی پست ایران هم که امروز رونمایی شد، گفت: علاوه بر نوسازی لوگو به دنبال نوسازی همه شبکه‌های پستی هستیم.

نعمتی در حاشیه این مراسم پس از احوالپرسی و دیدار با نامه رسانان در مصاحبه با خبرنگار ما قول داد بیمه شخص ثالث یکساله این موتورسیکلت‌ها که قرار بود با هزینه نامه رسان‌ها انجام شود، با هزینه شرکت پست انجام شود. محمد سلگی؛ مدیرکل پشتیبانی شرکت ملی پست بیش از ۲ هزار موتور در اختیار نامه رسانان قرار گرفت مدیرکل تأمین، نگهداری و پشتیبانی شرکت ملی پست ایران در حاشیه این مراسم گفت: براساس تفاهم نامه مشترک میان شرکت پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه مقرر شد ۲ هزار و ۱۵۰ دستگاه موتور در اختیار نامه رسانان پست سراسر کشور قرار گیرد که ۵۰۰ دستگاه مربوط به استان تهران است.محمد سلگی افزود: در روز‌های گذشته تعدادی از این موتور‌ها تحویل کارمندان نامه رسان استان‌های آذربایجان غربی، قزوین و البرز شده است و به تدریج از فردا هر روز این موتورسیکلت‌های نو دراختیار نامه رسانان هر استان قرار می‌گیرد. وی گفت: قیمت این موتور‌ها ۷ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است که به صورت قرض الحسنه و اقساط ۲۴ ماهه از حقوق نامه رسانان کسر خواهد شد. سلگی ادامه داد: حداکثر مدت عمر این موتورسیکلت‌ها ۲ سال و نیم برآورد می‌شود و ما تلاش می‌کنیم در سال آینده موتور‌های برقی دراختیار نامه رسانان قرار دهیم.در حاشیه این مراسم تعدادی از نامه رسانان به سختی کارشان اشاره کردند و از مسئولان مجلس شورای اسلامی درخواست کردند با قرار گرفتن شغل آن‌ها در فهرست مشاغل سخت و زیان آور موافقت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

زیستن در گودال‌ ارباب‌ها؛ یک زندگی عجیب در حاشیه تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اینجا عفونت ادراری گرفته‌اند، حمام ندارند و دستشویی‌های مشترک آنها رامبتلا به بیماری‌های عفونی زنان کرده و آب خوردنشان را باتانکر می‌آورند. کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران - زینب کریمی، حسن ظهوری؛ محمودآباد روستایی آباد است اما مشکلات حاشیه‌اش آن رابدنام کرده است. مهاجران فصلی به دلیل بیکاری به اینجا می‌آیند و دربدترین شرایط زندگی می‌کنند. ازهیچ نهاد و سازمانی هم خدمات نمی‌گیرند. آنان از سر فقر زندگی در این شرایط سخت راپذیرفتند و کسی هم نیست که به دادشان برسد.

فریب دختران نوجوان برای پول به دست آوردند از طریق آبروی شان

رکنارکنا1 روز قبل
این دختران با وعده‌های پوشالی و به امید داشتن آینده‌ای روشن و حمایت از سوی این سایت‌ها برای تامین نیازهایشان، فریب خورده و طعمه فاحشه خانه‌داران می‌شوند. قربانیان این تجارت پر سود اما کثیف، در ازای کمترین امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می‌شود، به اجبار به شغل روسپی‌گری گماشته می‌شوند. افزایش ۳۹ درصدی قاچاق انسان از سال ۲۰۱۱ به بعددر سال‌های اخیر قاچاق انسان به معضلی اساسی برای اغلب کشور‌های جهان تبدیل شده است تا جایی که سازمان ملل آخر ماه جولای را به «روز جهانی مقابله با قاچاق انسان» اختصاص داده است. قاچاق انسان که در دهه‌های اخیر در کنار قاچاق اسلحه و مواد مخدر از پرسودترین تجارت‌های جهان بوده، معمولا با خشونت، بی‌رحمی، اجبار و سودجویی همراه است. باندهای زیادی در کشور ما هم دستگیر شدند که سعی داشتند دختران ایرانی را وسیله‌ای برای درآمدزایی خود قرار دهند.

(ویدیو) حرکت مترو با درهای باز!

فراروفرارو21 ساعت قبل
یکی از قطار‌های مترو تهران دچار نقص فنی شد و جابجایی مسافران با در باز انجام گرفت. مشکل هرچند برای مسافران عجیب بود، ولی برای معاون شهردار نه؛ چراکه معتقد است در یک خط مترو ۱۲۰۰ در وجود دارد و احتمال خرابی همیشه هست. به گزارش فارس، کلیپی طی ۲۴ ساعت گذشته در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد که نشان می‌دهد قطار مترو در یکی از خطوط با در باز در حال حرکت است. بنابر این بیش از ۱۲۰۰ در وجود دارد که ممکن است یکی از آن‌ها در طول سال خراب شود. گفتنی است این مشکل برای دومین بار در مسیر خط ۴ و ۲ مترو تهران در روز‌های اخیر به وقوع پیوسته است.

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
بر اساس قوانین مربوط به تملک اموال غیرمنقول اتباع خارجی «تملک هر نوع زمین به هر میزان به نام اشخاص خارجی مجاز نیست». بر این اساس اتباع خارجی (اشخاص حقیقی خارجی) نمی‌توانند به نام خود صاحب زمین در کشور شوند. درنتیجه آمار رسمی برای خرید زمین توسط اعراب وجود ندارد. اتباع عرب علاوه بر ملک اقدام به خرید میوه و دام هم می‌کنند. اکنون مافیای خاصی برای خرید ملک و دیگر محصولات در شمال کشور شکل گرفته است و هر شخصی نمی‌تواند وارد این حوزه شود.

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر