خراسان رضوی| ۲۷ سال فعالیت طلبه جهادی در گناباد؛ حضور در میان محرومان لذت چند برابری دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
خراسان رضوی| ۲۷ سال فعالیت طلبه جهادی در گناباد؛ حضور در میان محرومان لذت چند برابری دارد

خراسان رضوی| ۲۷ سال فعالیت طلبه جهادی در گناباد؛ حضور در میان محرومان لذت چند برابری دارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
۲۷ سال فعالیت جهادی و فرهنگی در یکی از محروم‌ترین مناطق شهرستان گناباد را برای خود افتخار می‌داند و معتقد است باید در سختی‌ها کنار مردم بود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گناباد، سیل فروردین‌ماه در کشور جدای از خسارت‌هایی که داشت توانست همبستگی فراوان و منحصر به‌فردی بین مردم ایجاد کند؛ روحانیون نیز همپای مردم در جریان سیل حضور چشمگیری داشتند.

در روزهایی که دشمن به‌شدت کار می‌کند تا فاصله‌ای بین جوانان و روحانیت ایجاد کند و شبهاتی مانند تجمل‌گرایی را علم کرده، هستند روحانیونی که از مال دنیا و خانواده چشم بسته و در امر جهاد فرهنگی به فرمان مقام معظم رهبری لبیک گفته در این حوزه کار می‌کنند.

اگر به گوشه و کنار هر شهری نگاه کنید روحانیت را می‌بینید که در کارهای مختلف و به‌ویژه مسائل اجتماعی پیش‌قدم هستند و همیشه نیز از رسانه‌ها دوری کرده و سعی کرده‌اند به دور از چشم مردم و مسئولان فعالیت‌های خود را ادامه دهند.

حجت‌الاسلام صولت حیدری یکی از همین روحانیون است که در دوران نوجوانی جهت تحصیل در حوزه علمیه از شهرستان قاینات به گناباد مهاجرت و در حوزه علمیه امام رضا (ع) مشغول به تحصیل می‌شود. از همان روزهای ابتدایی تحصیل دغدغه مسائل فرهنگی را دارد و به همین منظور پس از دوران تحصیل مسئولیت امور فرهنگی حوزه علمیه گناباد را برعهده می‌گیرد.

برای آشنایی بیشتر به سراغ این روحانی فعال می‌رویم تا از فعالیت‌های او بیشتر مطلع شویم، حجت‌الاسلام صولت حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گناباد بیان کرد: فرزند کشاورزی از روستاهای قاینات است که جهت ادامه تحصیل به گناباد آمده و در این شهرستان ماندگار شده و در حال حاضر دارای ۳ فرزند است و در روستای «دولویی» گناباد ساکن است.

وی ادامه داد: در خانواده‌ای مذهبی به‌دنیا آمده‌ام و از همین رو براساس توصیه‌های پدرم و علاقه‌ای که خودم داشتم وارد حوزه علمیه شدم زیرا راه سعادت برای خود را در حوزه می‌دیدم.

حیدری با اشاره به خاطرات دوران تحصیل و سختی‌هایی که در آن دوران متحمل شده بیان کرد: حضور در مناطق محروم از اولویت‌های کاری من بوده و معتقدم امروز نیاز است روحانیت بیشتر در کنار مردم باشد و در فعالیت‌های اجتماعی حضور پررنگ‌تری ایفا کند.

وی افزود: ۲۶ سال است که به عنوان مسئول فرهنگی در حوزه علمیه گناباد مشغول به فعالیت هستم و در این مدت سعی کرده‌ام طلابی را پرورش دهم تا از اشرافی‌گری دوری کنند و به سبکی زندگی کنند تا برای مردم یک الگو قرار گیرند.

مسئول فرهنگی حوزه علمیه امام رضا (ع) گناباد در زمینه دغدغه‌های فرهنگی بیان کرد: از دیدگاه مقام معظم رهبری اصلی‌ترین صحنه نبرد میان جمهوری اسلامی و ملت ایران با نظام سلطه، صحنه نبرد فرهنگی است. معظم‌له معتقد است که پس از جنگ نظامی هشت‌ ساله و شکست نظام سلطه در استفاده از قدرت سخت علیه جمهوری اسلامی، غرب و به‌ویژه آمریکا، تمام توان خود را در حوزه فرهنگی بسیج کرد و انقلاب و نظام دینی و اعتقادات و ارزش‌های اسلامی و ملی ایرانیان را مورد هجوم همه‌جانبه قرار داد.

حیدری با اشاره به بیانات رهبری اظهار کرد: با این فرمایشات رهبری حجت بر روحانیت تمام است و باید با تمام وجود در عرصه فرهنگی ورود پیدا کنند زیرا این مطالبه رهبری است و ما به عنوان سربازان ایشان باید مطیع فرمان باشیم.

یکی از نکاتی که حجت‌الاسلام حیدری را بارز می‌کند حضور این روحانی در منطقه محروم شهرک توحید شهرستان گناباد است.

امام جماعت شهرک توحید درباره حضور خود در این منطقه محروم بیان کرد: مدت ۲۷ سال است که در مسجد شهرک توحید در حاشیه شهر فعالیت می‌کنم که مردم این منطقه بیشتر قشر کارگر ساختمانی هستند و در حوزه مسائل فرهنگی در این محدوده مشکلاتی دارند که سعی کردم با حضور در این محله کمکی به این مردم بکنم.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی ادامه داد: کار کردن با مردم محرومی که صاف و صادق هستند لذت چند برابری دارد و بارها پیشنهادهایی برای حضور در مساجد دیگر نقاط شهر داشته‌ام اما هیچ کجا به اندازه این محله صفا و صمیمیت ندارد. تلاش ما در شهرک توحید این بوده تا سطح فرهنگی مردم را افزایش دهیم در این زمینه از هیچ قشری و سنی چشم‌پوشی نکرده‌ایم و امروز ما برای تمامی سنین در این شهرک برنامه داریم.

حیدری تمامی افراد این شهرک را با نام و شغلی که مشغول هستند می‌شناسد و از محبوبیت خاصی در این شهرک برخوردار است تا جایی که به خانه تمامی آن‌ها رفت و آمد دارد و از احوال آن‌ها پرس‌وجو می‌کند و اگر هر کدام مریض شود نخستین نفر است که به عیادت آن مریض می‌رود.

مسئول فرهنگی حوزه علمیه امام رضا (ع) گناباد خود را محدود به حوزه و شهرک توحید نکرده، در مسائل دیگر شهرستان نیز نقش دارد تا جایی که در مراسم درخت کاری از نخستین نفراتی است که حضور پیدا می‌کند و جوانان زیادی را نیز همراه خود کرده است.

سیل فروردین‌ماه به‌ویژه در لرستان جایی بود که حال حیدری را دگرگون کرد تا جایی که کار و نماز مسجد را تعطیل و روانه لرستان شد.

حیدری در زمینه حضور در لرستان و کمک به سیل‌زدگان اظهار داشت: هدف ما یک کلمه و آن انسان‌سازی است که در لسان قرآن و احادیث از آن به هدایت یاد می‌شود و این هدایت به سوی «صراط مستقیم» است. اگر انسان در صراط مستقیم قرار گرفت در قوس صعود قرار می‌گیرد و از ملائکة الله بالاتر می‌رود و اگر از صراط خارج شد از حیوان پست‌تر می‌شود.

وی ادامه داد: وقتی بلایای طبیعی سبب می‌شود یک هموطن عزیز کل دارایی و زندگی‌اش را از دست دهد احساس تنهایی و این‌ که کسی به او توجه نمی‌کند و بدبخت شده به او دست می‌دهد و مکررا این احساس را بیان می‌کند و کسانی که در این مناطق حضور پیدا کردند این بیان و احساس را به‌خوبی می‌فهمند. روحانیون و طلاب به‌خاطر شأن مذهبی و شانیت رهبری دینی جامعه، محل رجوع هستند و همیشه حضورشان سبب دلگرمی است.

حیدری از آنجایی که فرزند یک کشاورز است رسم پدر را حفظ کرده و او نیز کشاورزی می‌کند، در همین زمینه می‌گوید: کشاورزی که به‌وسیله آن مواد غذائی جامعه تهیه شود به جهت اهمیتی که دارد, یکی از پسندیده‌ترین کارهاست و شغل پیامبران الهی است و به همین سبب در تمام ادیان الهی یک شغل مقدس شناخته شده‌ و آباد کردن زمین که خواسته خداوند متعال است در اسلام مورد امر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: کشاورزی در کنار این که ثواب بسیاری دارد من را به مردم نزدیک‌تر می‌کند و از مشکلات آنها بیشتر اطلاع پیدا می‌کنم.

این مسئول فرهنگی خاطرنشان کرد: من اگر به عنوان یک روحانی به مردم بگویم ذکات خود را پرداخت کنید شاید برخی قبول نکنند اما زمانی که خودم کشاورزی می‌کنم و سختی‌ها را تحمل کرده و در پایان از محصول خود ذکات را می‌دهم مردم پرداخت آن را بهتر باور خواهند کرد.

خراسان رضوی| ۲۷ سال فعالیت طلبه جهادی در گناباد؛ حضور در میان محرومان لذت چند برابری دارد - 24خراسان رضوی| ۲۷ سال فعالیت طلبه جهادی در گناباد؛ حضور در میان محرومان لذت چند برابری دارد - 25خراسان رضوی| ۲۷ سال فعالیت طلبه جهادی در گناباد؛ حضور در میان محرومان لذت چند برابری دارد - 26خراسان رضوی| ۲۷ سال فعالیت طلبه جهادی در گناباد؛ حضور در میان محرومان لذت چند برابری دارد - 27

گفت‌وگو از یاسر سالاری گناباد

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل1 نظر
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! تهیه‌کننده «ستایش»: ستایش به آرامش رسیده! وی درباره جوان‌تر شدن «ستایش» نسبت به فصل دوم بیان کرد: این انتقاد‌ها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت. «ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم.

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.

تمرینات فرزاد فرزین برای سریال مانکن / ببینید

برنابرنا2 روز قبل

حذف ویدئوهای مداحی مطیعی توسط اینستاگرام

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
اینستاگرام کدام ویدیوها را حذف کرد؟ نکته قابل توجه این است که تمام ویدئوهایی که از صفحه اینستاگرام این مداح حذف شده است، اغلب نگاه جهان اسلامی و ضداستکباری داشته است. اما دو مداحی محرم ۹۸ میثم مطیعی سریعا از صفحه اینستاگرام پاک شد. بنا بر اطلاعات واصله تاکنون حدود ۵۰ هزار نفر از صفحه اینستاگرام میثم مطیعی حذف شده‌اند و مطالب او را بدون اینکه مطلع باشند، دریافت نمی‌کنند. اینستاگرام پیغام‌های اخطار مبنی بر غیرفعال کردن و حذف صفحه را نیز برای مدیریت صفحه ارسال می‌کند که در گام بعد به یکباره صفحه را حذف کند. یکی از ویدئوهای حذف شده از صفحه میثم مطیعی مداح اهل بیت (ع) توسط اینستاگرام را اینجا ببینید: مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این در حالی است که هزینه لباس فرم دانش‌آموزان دختر و پسر در مناطق مختلف متفاوت است. ما این هزینه را به سختی پرداخت کردیم اما واقعا لازم است هر سال لباس و روپوش دانش‌آموزان تغییر کند. «مادر یک دانش‌آموز دختر پایه سوم ابتدایی هم درباره هزینه‌های جانبی مدرسه فرزندش می‌گوید: «پارسال لباس فرم مدرسه آبی روشن بود امسال آبی تیره است. زهرا مظفر تأکید می‌کند: ما بخشنامه ساماندهی لباس فرم دانش‌آموزان را تدوین و به استان‌ها ابلاغ کردیم. البته در خرید لباس فرم خانواده‌ها نباید پولی را به مدرسه بدهند و این مبلغ به حساب تولیدی ریخته می‌شود.

پشت دیوار عمارت

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر