بررسی اصلاح نظام اداری بعد از تعطیلات مجلس/ مشکل نظام اداری کشور فرا بخشی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. سیاسی
بررسی اصلاح نظام اداری بعد از تعطیلات مجلس/ مشکل نظام اداری کشور فرا بخشی است

بررسی اصلاح نظام اداری بعد از تعطیلات مجلس/ مشکل نظام اداری کشور فرا بخشی است

برناخبرگزاری برنا |
قلی‌الله قلی‌زاده:

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ اصلاح نظام اداری و مسائل پیرامون آن از سری مباحثی است که طی دو دهه گذشته تبدیل به یکی از موضوعات بحث برانگیز حاکمیت و سیاستگذاری‌های نظام اداری شده، در طول دوران زمامداری دولت‌های مختلف این موضوع همواره به عنوان یکی از اصول اصلی دولت‌ها، پافشاری روی آن شده است و مسئولین با تاکید بر این موضوع که برای اصلاح نظام اداری و مباحث پیرامون آن باید با متخلفان آن عرصه برخورد شود وعده‌هایی را در رابطه اصلاحات کلی در نظام ادرای داده‌اند.

طی دو ماه گذشته نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی فراکسیونی تحت عنوان فراکسیون اصلاح نظام اداری تشکیل دادند تا به عنوان قانونگذار و وکلای ملت بتوانند اصلاحاتی را در ساختارهای اصلی نظام اداری کشور به وجود آورند.

در خصوص اقدامات این فراکسیون و وضعیت حال حاضر روند اصلاح در نظام اداری کشور با سخنگوی این فراکسیون به گفتگو نشستیم.

تشکیل فراکسیون اصلاح نظام ادرای گامی بلند در راستای از سر راه برداشتن مشکلات

قلی‌الله قلی‌زاده، سخنگوی فراکسیون اصلاح نظام اداری، در خصوص روند شکل‌گیری این فراکسیون به به خبرنگار ما گفت: مسئله اصلاح ساختاری نظام اداری در کشور یکی از مسائلی است که متاسفانه همواره در رابطه با آن غفلت‌هایی صورت گرفته است و کمتر به دنبال پیشبرد اهداف صحیح و دقیق در آن بوده‌ایم به شکلی که گاها حتی به دست فراموشی سپرده شده است، بر همین اساس نمایندگان مجلس برحسب وظیفه‌ای که مقابل آرا مردم دارند لازم دیدند که چنین فراکسیونی را در مجلس شورای اسلامی تشکیل دهند تا گام‌های مهمی را در این راستا بردارند و بتوانند در باقی مانده عمر مجلس دهم نظارتی صحیح را برای ورود به مسائلی که با این حوزه مرتبط است انجام دهند تا حداقل بشود اصلاحاتی را که نیاز است انجام داد.

وی افزود: این نکته شایان ذکر است که این فراکسیون دیرتر از باقی فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی تشکیل شد و دلایل فراوانی نیز در این رابطه وجود دارد، اما بازهم با این شرایط جای امیدواری است و تشکیل این فراکسیون پس از سال‌ها خود نقطه عطفی است که امیدواریم بتوانیم اصلاحات را در این خصوص انجام دهیم.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

مشکل نظام اداری کشور ما فرابخشی است

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی در رابطه با این موضوع که چرا طی سالیان مختلف این موضوع به شکل جدی مطرح نشده و به صورت دقیق به آن پرداخته نشده است؟ بیان کرد: متاسفانه این موضوع نیاز به واکاوی بیشتری دارد اما یکی از دلایلی که در این خصوص وجود دارد فرابخشی بودن ساختار نظام اداری در کشور ماست و باید بدانیم برای مرتفع ساختن مشکلاتی که در این عرصه وجود دارد با همکاری و تعامل تمامی دستگاه‌ها امکان پذیر است، در صورتیکه به این شکل نیست و تعامل در بین دستگاه‌های مسئول در کشور به صورت دقیق انجام نمی‌گیرد، تا زمانی که این تعامل و همکاری نیز رخ ندهد نظام اداری ما با هرج و مرج مواجه خواهد بود و هیچ اصلاحی نیز در آن صورت نخواهد گرفت.

سخنگوی فراکسیون اصلاح نظام اداری افزود: یکی دیگر از دلایل شکل‌گیری این فراکسیون نیز ایجاد تعامل و همکاری در بین تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های کشور است.

بررسی اصلاح نظام اداری بعد از تعطیلات مجلس

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که آیا جلساتی در رابطه با اصلاح نظام اداری کشور از سوی این فراکسیون برگزار شده و آیا به مسئله‌ای نیز ورود پیدا کرده‌اند؟ نیز بیان کرد: از عمر این فراکسیون بیشتر از دوماه نمی‌گذرد و متاسفانه بنابه‌دلایلی همچون تعطیلات مجلس جلسات این فراکسیون تشکیل نشده است، با اتمام تعطیلات و شروع به کار مجدد مجلس شورای اسلامی، تشکیل جلسات مرتبط با این موضوع همراه با شرکت تمامی نمایندگان عضو در این فراکسیون انجام خواهد گرفت.

وی در پایان گفت:  چون جلساتی تشکیل نشده قطعا به مسئله‌ای نیز ورود پیدا نکرده‌ایم و ان‌شاءالله با همکاری تمامی نمایندگان عضو و همچنین ایده‌ها و نظرات آنان بتوانیم نقش بسزایی را در این رابطه ایفا سازیم و به مسائلی جدی که تبدیل به معضل در نظام اداری کشور شده بپردازیم و از بروز هرچه بیشتر این معضلات جلوگیری کنیم و بتوانیم شرایط اصلاح را به صورت جدی فراهم سازیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

یک جو غیرتی که در وجود رضاخان نبود!

مهرمهر1 روز قبل
‌۲۵ شهریور ۱۳۲۰، سالروز تعویض پادشاهی در حکومت پهلوی توسط انگلیسی‌ها بود. رهبر انقلاب در این باره فرمودند: انقلاب آمد کشور را از زیر پای این انسانهای حقیر و پست و ظالم بیرون کشید.

این موشک‌ها ۱۸۰۰ تا بوده آقای نتانیاهو نه ۱۰۰ تا!

مهرمهر1 روز قبل
مجری از نتانیاهو می‌پرسد: شما می‌گویید حماس تضعیف شده در حالیکه تعداد زیادی موشک‌ در یک سال و نیم گذشته به سمت اسرائیل شلیک شده است. آیا تعداد این موشک‌ها را می‌دانید؟

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
فردا نیوزفردا نیوز20 ساعت قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. واشنگتن افزون بر از سرگیری تحریم‌های پیشین، مجازات‌های تازه اقتصادی نیز علیه ایران به کار گرفت. اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشورمان در بحث ایمنی هسته‌ای، از دیگر بخش‌های سخنان صالحی بود. وی اظهار داشت: «ایران، پیشرفت هایی را در تاسیس یک مرکز ایمنی هسته‌ای به عنوان سازمان پشتیبانی فنی نهاد نظام ایمنی خود به دست آورده که با فناوری‌ها و دستگاه‌های مدرن از طریق همکاری با اتحادیه اروپا تجهیز خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر