تخلف و استنکاف از قوانین ناشی از عدم اقتدار مجلس است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
تخلف و استنکاف از قوانین ناشی از عدم اقتدار مجلس است

تخلف و استنکاف از قوانین ناشی از عدم اقتدار مجلس است

مهرخبرگزاری مهر |
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه دست‌های پنهان مانع انتشار و قرائت برخی گزارش ها در مجلس شده است،گفت: به نظر می‌رسد تخلفات از قوانین ناشی از عدم اقتدار مجلس است.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی حسینعلی حاجی دلیگانی در تذکری با استناد به تبصره یک ماده ۴۵ آیین نامه داخلی مجلس، گفت: در جریان گزارش کمیسیون عمران که در مورد تأمین قیر در مجلس قرائت شد، در مورد افرادی که تخلفاتی در اجرای قانون داشتند و یا سوءمدیریت کردند، صحبتی نداشت.

وی در این گزارش به نکاتی از جمله تخلف دستگاه‌ها، افراد و سوءمدیریت آنها پرداخته نشد و تنها شرح ماوقع بیان شد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به عدم انتشار گزارش سقوط هواپیمای آسمان در یاسوج پس از گذشت یک سال و نیم از این واقعه گفت: متأسفانه گزارش هایی در مجلس قرائت می‌شود اما دست‌های پنهان مانع انتشار آنها شده است، به همین جهت به نظر می‌رسد تخلفات و استنکاف از قانون ناشی از عدم اقتدار مجلس است.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

حاجی دلیگانی اظهارداشت: ادامه روند کنونی و مشکلاتی همچون عدم توجه به هزینه ۱۴ میلیارد دلار به نفع واردکنندگان است.

در ادامه عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر، گفت: بر اساس آیین نامه پاسخ دولت به گزارش‌های کمیسیون‌های تخصصی می‌تواند در دستور کار صحن علنی قرار گیرد. این گزارش‌ها نیاز به اقناع و رأی نمایندگان ندارد، لذا اگر کمیسیون تخصصی بخواهد موضوع را پیگیری کند باید آن را به کمیسیون اصل نود ارجاع دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
به گزارش خبر فوری، سندروم دو سال پایانی دولت را اگر بپذیریم باید آن را بیشتر محدود به دولت‌های سید محمد خاتمی و محمود احمدی‌نژاد بدانیم. چه آنکه همان‌طور که بسیاری از دولتمردان دست چپی پرورش یافته یا حاضر در دولت هاشمی وارد دولت خاتمی شدند، اگر ناطق نوری هم بر سر کار می‌آمد همین اتفاق با نیروهای جریان راست رقم می‌خورد. اساسا هنوز هم انتخاب سید محمد خاتمی را در خرداد ۷۶ به همین وضعیت نسبت می‌دهند. دولت اصلاحات؛ شروع جدی دو مسأله در دو سال پایانیسندروم دو سال آخر دولت برای دولت اصلاحات در فاصله سال‌های ۸۲ تا ۸۴ به شکل جدی بروز و نمود پیدا کرده بود. درباره فاصله گرفتن بخشی از طرفداران و حامیان سیاسی از دولت به نظر می‌رسد، دولت روحانی هم کم و بیش شباهت‌هایی با دو سال پایانی سه دولت قبل‌تر داشته باشد.
ایمناایمنا9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، مصطفی تاج زاده معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اول اصلاحات و فعال سیاسی اصلاح طلب درصفحه توییتر خود آورده است: «‏به استحضار رهبر می‌رساند ⁧‫صداوسیما‬⁩ به هر که بخواهد هر اتهام و تهمتی را می‌زند و به اتکای انتصاب از طرف ولی‌فقیه از انعکاس جواب آنها، حتی اگر منتخب مردم باشند، خودداری می‌کند. قوه قضائیه نیز به چنین شکایاتی رسیدگی نمی‌کند. پیشنهاد جنابعالی به شاکیان چیست؟»

(ویدئو) کشف یک تن پول نقد در کف یک کامیون!

فراروفرارو22 ساعت قبل

بیانات رهبر انقلاب خطاب به جوانانی که در کنکور قبول نشدند! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران22 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، در یکی از سخنرانی‌های خود درباره قبول نشدن جوانان در کنکور صحبت کردند. ایشان در بخشی از صحبت‌هایشان خاطره‌ای جالب از یک جوان مشهدی که تحصیلاتش را ادامه نداده بود، تعریف کردند. بیشتر بخوانید: رهبر انقلاب خطاب به ورزشکاران: مبادا از تهدیدها بترسید + فیلمانتهای پیام/خاطره جالب آیت‌الله خامنه‌ای از یک جوان مشهدی که درس را ادامه نداده بود!
تسنیمتسنیم12 ساعت قبل
سخنان جنجالی رئیس‌جمهور آلمان که تقریبا تطابق کمی با واقعیت‌های تاریخی آغاز جنگ دوم جهانی و نبرد لهستان داشت، به سرعت واکنش دیپلمات‌های روس را برانگیخت. اما این حمله لفظی در قالبی دیگر توسط نخست‌وزیر جدید بریتانیا بوریس جانسون در سالگرد آغاز جنگ جهانی دوم در لندن صورت گرفت. البته نکته مهم در سخنان جانسون، شکست سنت همیشگی در روایت جنگ دوم جهانی بود که عموما تنها یک متهم را فرض قرار می‌داد و آن متهم، آلمانی‌ها بودند. از زمان خیزش جریان‌های دست راستی پوپولیستی در اروپای امروز، موضوع آغاز جنگ دوم جهانی از زوایای جدیدتر مورد پردازش قرار گرفته است. چالش و مناقشه در باب تفسیر وقایع تاریخی، قطعا تغییرات بنیادی در مناسبات سیاسی را در پی خواهد داشت.

فیلم | سردار سلیمانی: امروز انصارلله یمن هم به امام حسین اقتدا می‌کند!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در میان آثار بسیار قدیمی و با ارزش استان کرمان، ارگ با شکوه و با صلابتی در میان کویر سربرافراشته است. این بنا که از خشت ساخته شده، در جنوب غربی شهر راین کنونی قرار گرفته و تا حدودی به ارگ تاریخی بم شبیه است. ارگ راین با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بشمار می‌آید و هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

نظرها

اخبار بیشتر