عزل مدیر یکی از شعبات بانک صنعت و معدن تهران به دنبال برخورد نامناسب با صنعت‌گران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

عزل مدیر یکی از شعبات بانک صنعت و معدن تهران به دنبال برخورد نامناسب با صنعت‌گران

ایلناخبرگزاری ایلنا |
به دنبال جلسه مشترک وزیر صنعت، معدن و تجارت با تولید کنندگان شهرک صنعتی شمس آباد تهران و اعلام نارضایتی تعدادی از صنعتگران از برخورد نامناسب رئیس یکی از شعبات بانک صنعت و معدن و فرافکنی این مدیر از انجام وظایف محوله؛ رحمانی به مدیر کل بازرسی دستور داد با این مدیر برخورد لازم انجام گیرد.

عزل مدیر یکی از شعبات بانک صنعت و معدن تهران به دنبال برخورد نامناسب با صنعت‌گران - 1

اکبر صادقی مدیر کل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت، در این خصوص به ایلنا توضیح داد: بر اساس مستندات و بررسی‌های دقیق و کارشناسی به عمل آمده، این مدیر بانکی فاقد لیاقت در خدمت به تولیدکنندگان بوده و برابر ضوابط قانونی عزل شد.

صادقی افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید ویژه‌ای بر رعایت حقوق همه صنعت‌گران و تولیدکنندگان دارد.

وی گفت: بدنه وزارت صمت مکلف است در رعایت حقوق و حرمت مراجعین و به ویژه در قبال صنعتگران، دقیق‌تر و مسئولانه‌تر از سایر مجموعه‌ها عمل کنند.

مدیر کل دفتر بازرسی وزارت صمت تصریح کرد: سر باز زدن از مسئولیت و فرافکنی در قبال وظایف محوله به هیچ وجه در وزارت صمت پذیرفتنی نیست.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی خاطرنشان کرد: تمامی نیروهای خدمتگذار در این وزارتخانه باید الزامات اخلاقی و قانونی را در سرلوحه کار خود قرار دهند و شایسته نیست با اقدام یا رفتاری نامربوط زمینه ساز دلسردی صنعتگران، تولیدکنندگان و تجار شوند.

این مسئول ادامه داد: منشور اخلاقی وزارتخانه باید در اولویت کاری تمام ارکان وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد و در صورت تخطی از قوانین، ضوابط و البته اخلاقیات، طبق ضوابط قانونی برخورد لازم بدون اغماض اعمال می‌شود.

صادقی تاکید کرد: در شرایط جنگ اقتصادی باید حمایت از تولیدکننده واقعی در دستور کار همه دستگاه‌ها به ویژه مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رفع مشکلات کارکنان هپکو آغاز شده است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آقای داود خانی در ارتباط تلفنی با تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما درباره فسخ قرارداد با شرکت «هیدرواطلس» و تاثیر آن بر شرکت «هپکو» افزود: سازمان خصوصی سازی در صدد آن است با کسانی که شرایط کافی و اهلیت لازم را دارند مذاکره کند و جابجایی سهامدار را انجام دهد و این به معنای فسخ قرارداد نیست بلکه جابجایی قرارداد است. وی افزود: در چند روز آینده سعی می‌کنیم این جابجایی را انجام دهیم و امیدواریم با این کار بخشی از مشکلات شرکت هپکو برطرف شود. معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی سازمان خصوصی سازی افزود: با ۲ تا ۳ گروهی که توانمندی لازم را داشته باشند و زمینه فعالیت آن‌ها به نوعی با موضوع فعالیت شرکت هپکو مرتبط باشد مذاکره اولیه‌ای آغاز شده است و جلسات جدی‌تر را با شرکت‌های متقاضی خواهیم داشت و سعی می‌کنیم از بین آن‌ها یکی از شرکت‌ها و کنسرسیوم‌های دارای بهترین شرایط و منابع مالی را انتخاب کنیم. آقای خانی اضافه کرد: البته چون شرکت سهامی در بورس معامله می‌شود باید هماهنگی‌ها و تمهیدات لازم را برای این جابجایی از طریق بورس هم به عمل بیاوریم. او افزود: یکی از شروطی که با سهامداران جدید در مذاکراتمان داریم این است که باید حقوق و مطالبات معوق کارکنان شرکت هپکو را تامین کنند و این معوقات پرداخت خواهد شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
یک کارشناس حوزه خودرو در خصوص همکاری با روسیه گفت: همکاری با روسیه در خودروسازی مربوط به شرکت لادا می‌شود که احتمال آن بعید است. به گزارش تجارت‌نیوز، فربد زاوه، کارشناس حوزه خودرو ابتدا در رابطه با احتمال همکاری با روس‌ها اظهار کرد: موضوع همکاری ایران با روسیه در زمینه ساخت خودرو مربوط به برند لادا می‌شود. به طور کلی احتمال ورود خودروهای جدید و فعالیت با روسیه بسیار بالا نیست و حتی خودروسازان چینی نیز از همکاری با ایران ترس دارند. وی درباره آینده شرکت‌های چینی در بازار ایران گفت: از میان شرکت‌های چینی که در بازار ایران ماندند می‌توان به چری، جک و هایما اشاره کرد. سایر شرکت‌های چینی از فعالیت در ایران ترس دارند و مشخص نیست که برندهای ذکر شده نیز تا چه زمانی در ایران به فعالیت بپردازند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
برندسازی رمز موفقیت ایران در صنعت خودروسازینماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای مشارکت با شرکت‌های خودروسازی خارجی فرش قرمز پهن کرد، افزود: از آنجایی که تمام شرکت‌های خودروسازی با شروع تحریم ایران را ترک می‌کنند ما باید به دنبال داخلی‌سازی و تامین نیازها با تکیه بر توان داخلی از طریق برندسازی و افزایش کیفیت تولیدات باشیم. این نماینده مردم در مجلس دهم درباره واگذاری سهم دولت در خودروسازی‌ها، اضافه کرد: خودروسازی‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شوند و دولت تنها از طریق سازمان حمایت از مصرف کننده بر این صنعت نظارت کند. شرایط کنونی خودروسازی ناشی از دولتی بودن استرئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند خودروساز باشد، ادامه داد: دولتی بودن خودروسازی، شرایط کنونی را برای این صنعت رقم زده است. ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر وادراتی استوی با بیان اینکه ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر یا وادراتی است یا به صورت CKD وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: باید واردات خودرو بدون انتقال ارز آزاد شود چراکه در حال حاضر تولید خودروهای سنگین در کشور به مشکل تبدیل شده و این مشکل در آینده بحران خواهد شد. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی که اتوبوس‌ها عمر مفید خود را از دست می‌دهند آسیب‌ها و خطرات بسیاری برای مردم در جاده‌ها ایجاد می‌شود. /انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانهها
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
ساعت تابستانی به تغییر ساعت در منطقه‌های زمانی گفته می‌شود که موجب طولانی‌تر شدن روز در عصر و کوتاه‌تر شدن آن در صبح می‌شود. قانون تغییر ساعت رسمی ایران، قانونی است که به موجب آن ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت ۲۴ روز سی‌ام شهریور ماه به حالت قبلی برگردانده می‌شود. در این گزارش سعی داریم مروری بر تاریخچه، فلسفه و انتقادات مربوط به قانون تغییر ساعت رسمی کشور (یا به عبارتی، ساعت تابستانی) داشته باشیم. موافقان و مخالفان قانون ساعت تابستانی؛ چرا اتحادیه اروپا قانون را تغییر داد؟ چند ماه پیش قانون‌گذاران اتحادیه اروپا به عدم تغییر ساعت فصلی از سال ۲۰۲۱ میلادی به بعد رای مثبت دادند. اکنون نظر شما چیست؟ تجربه شخصی شما می‌گوید قانون تغییر ساعت رسمی کشور مفید است یا مضر.
عصر ایرانعصر ایران12 ساعت قبل
گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از ثبات قیمت دربازار دارد. به گزارش خبرنگار عصر ایران، وضعیت بازار امروز خرید و فروش خودرو نشان می‌دهد پراید ۱۱۱ با قیمت ۴۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، پراید ۱۳۱ با قیمت ۴۱ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ با قیمت ۷۰ میلیون تومان و پژو۲۰۶ صندوق دار با قیمت۸۷ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفت. همچنین قیمت سمند ال ایکس با قیمت۷۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، تندر پلاس اتوماتیک با قیمت ۱۶۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ بدون سنسور و پخش سی دی با قیمت ۷۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد. خودروها امروز در حالی با این قیمت‌ها در بازار خرید و فروش می‌شوند که فقط کسانی که واقعا قصد خرید خرید خودرو دارند اقداممی کنند و دیگر مانند ماه‌های گذشته دلالان خودرو نقش تعیین کننده‌ای در قیمت گذاری ندارند. قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ به‌شرح زیر است:
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
وی افزود: همه این عرضه‌ها، در رینگ صادراتی انجام شده و مبتنی بر ارز است و تسویه آن از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران انجام می‌شود. عرضه ۲۵ هزار تن نفت سفید در هفته برای حمایت از رونق تولیدمدیر عامل بورس انرژی ایران گفت: از ابتدای شهریور، هفته‌ای ۲۵ هزار تن نفت سفید برای تقویت رونق تولید و حمایت از صنایع کوچک و متوسط در این بورس عرضه شد و همچنان ادامه دارد. آقای سید علی حسینی حمایت از رونق تولید و صنایع داخلی از جمله صنایع کوچک و متوسط را در دستور کار بورس انرژی ایران بیان کرد و گفت: این صنایع سهم به سزایی در اشتغال کشور دارد. وی افزود: با عرضه نفت سفید به عنوان خوراک صنایع شیمیایی و پالایشگاه‌های کوچک و متوسط، به تدریج خریداران استقبال مناسبی از این عرضه‌ها داشتند. مدیر عامل بورس انرژی ایران گفت: در مرحله نخست هفته‌ای ۱۰ هزار تن میعانات گازی پارس جنوبی عرضه خواهد شد، اما بر اساس تقاضای خریداران و اقبالی که از این بازار صورت خواهد گرفت امکان افزایش این عرضه وجود دارد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پخش عزاداری یزد در خبرگزاری روسیه

فارس2 روز قبل

مه و خورشید و فلک در کار است تا بتوانند سلحشوری را بزنند/ ترسی از رد صلاحیت ندارم/ می‌خواهند به طور سازمان یافته به کلیت مملکت آسیب برسانند/ تاخت و تازها به برخی نمایندگان، انتخاباتی است

ایلنا1 روز قبل

ماشین‌های لوکس تولید محمدرضا گلزار+عکس

پارس نیوز1 روز قبل

برداشت| داستان جنجالی شدن گفت‌وگوی پگاه آهنگرانی / بازیگری که به خاطر دو رکعت نماز، کنار گذاشته شد!

خبر فوری13 ساعت قبل

خواهر زاده فردین مجری شد+عکس

پارس نیوز1 روز قبل

قتل خونین در پارک تنیس کرج / ۲ دختر چه بلایی سر کامران و امید آوردند + فیلم گفتگو و عکس

رکنا1 روز قبل

گردش فلور نظری با پسر رشیدش+عکس

پارس نیوز1 روز قبل

فیلم| کیهان ملکی دست به اعتصاب غذا زد/واکنش پرستو صالحی

خبر فوری2 روز قبل

سیدجلال همچنان رکورددار است

فوتبالی16 ساعت قبل

حاشیه شهرآورد۹۰|مهران مدیری همه را سر ذوق آورد/ یک هوادار به بیرون هدایت شد

وانانیوز11 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

5 روز قبلخبرآنلاین3

پیشنهاد تامین مالی طرح‌های اقتصادی ایران به چین و روسیه/ خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری در کار نیست

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

نشست خبری سخنگوی نظامی عربستان «فاجعه رسانه‌ای» بود

3 روز قبلاقتصادنیوز1

توهین مجری وطن‌فروش، به مجری محبوب ایرانی +عکس

5 روز قبلجام نیوز1

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

5 روز قبلپوشش خبری1

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

5 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

5 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

5 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

5 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

5 روز قبلنود1