استخراج رمزارز‌ها در ساعات اوج مصرف، ضایع کردن حق شهروندان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

استخراج رمزارز‌ها در ساعات اوج مصرف، ضایع کردن حق شهروندان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس سازمان فناوری اطلاعات: استخراج رمزارزها در ساعات اوج مصرف برق نباید انجام شود
استخراج رمزارز‌ها در ساعات اوج مصرف، ضایع کردن حق شهروندان - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اقای امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات در کارگاه آموزشی بلاکچین و رمزارز‌ها با سخنانی با عنوان استخراج رمزارز، فرصت یا تهدید گفت: ظهور و بروز فناوری بلاکچین و نخستین فرآورده آن با عنوان رمزارز، اساسا بر تبادلات ملی و پولی جهان تاثیر گذاشت و آشنایی با زیست بوم استخراج رمزارز‌ها باعث شناخت و بکارگیری هرچه بیشتر فناوری بلاکچین و استفاده از آن در دیگر کاربرد‌ها از جمله پزشکی، زنجیره تامین کالا و تبادلات اطلاعات خواهد شد.

وی با طرح این سوال که آیا استخراج رمزارز، قاچاق برق محسوب می‌شود؟ گفت: مباحثی مطرح شده است که استخراج رمزارز‌ها در ساعات اوج مصرف برق، ضایع کردن حق شهروندان است و طبق آمار‌های وزارت نیرو میزان برق مصرفی در زمان‌های اوج ۵۰ تا ۶۰ هزار مگاوات است و در طول سال حدود ۲۰۰ ساعت اوج مصرف برق داریم.

آقای ناظمی افزود: همه صحبت‌های وزارت نیرو که در این موضوع با ما مخالفت‌هایی دارد این بود که این اقدام در ساعات اوج مصرف نباید انجام شود و بر همین اساس قیمت متوسط صادراتی را برای کسی که این کار را انجام می‌دهد درنظر گرفته‌اند که این استدلال غلطی است.

وی گفت: در زمان اوج مصرف، اغلب نیروگاه‌ها با حداکثر ظرفیت اسمی درحال کار است و ما پیشنهاد دادیم استخراج رمزارز در ساعات اوج، قطع شود و در ساعات غیرپیک در بازار ثانویه ارتباطی میان عرضه کننده و مصرف کننده ایجاد شود و براساس مناقصه صورت گیرد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات درباره رابطه بانک مرکزی و رمزارز و مباحث مبادله افزود: رمزارز‌ها به هیچ عنوان نباید جایگزین پول ملی تلقی شود و حداقل شیوه برخورد با رمزارز‌ها باید به عنوان ارز خارجی باشد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران | اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

آقای ناظمی گفت: صرافی‌ها هم باید قادر به انجام مبادله و نقل و انتقال آن‌ها با شناسایی هویت طرفین معامله باشند.

وی بر لزوم استخراج رمزارز‌ها در مزارع استخراج تاکید کرد و افزود: مزرعه استخراج رمزارز مجموعه‌ای از دستگاه‌ها و سیستم‌های با قدرت پردازش بالا و همچنین تاسیسات برقی سرمایشی است که با استاندارد‌های مشخص و تحت شرایط ایمن، پایدار و مصرف برق مناسب و بهینه فعالیت می‌کنند.

آقای ناظمی درباره مزایای استخراج رمزارز در مزارع استخراج گفت: آگاهی تصمیم گیران از میزان برق مورداستفاده برای برنامه ریزی‌های آینده و استفاده از زیرساخت‌های موجود شهرک‌های صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی و … برای استخراج و آگاهی از نوع و میزان ارز استخراج شده برای تبیین ظرفیت‌های کشور در به دست آوردن رمزارز بخشی از این مزایاست.

وی افزود: استخراج رمزارز در مزارع استخراج از پراکندگی نقاط استخراج و مصرف برق خانگی برای این کار جلوگیری و برنامه ریزی برای اجرای زیرساخت‌های اینترنتی موردنیاز برای استخراج را نیز فراهم می‌کند.

ناظمی درخصوص این موضوع که اگر کل صنعت استخراج در دنیا شکست بخورد ما چقدر ضرر می‌کنیم؟ افزود: در صورت شکست کامل فرآیند استخراج رمزارز، تاسیسات ایجادشده شامل مرکز داده و سیستم‌های خنک کننده و سامانه‌های برقی، شبکه‌ای و ارتباطات اینترنتی همگی قابل استفاده در سایر کاربری‌ها و مراکز آی تی و سی تی است.

وی گفت: در صورت شکست فرآیند رمزارز بیت کوین دستگاه‌های استخراج‌گر می‌توانند سایر رمزارز‌ها را استخراج کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلمی از بقایای پهپاد و موشک‌های آرامکو +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، آقای محمد شهریاری با اشاره به اینکه میزان بارش‌های استان تهران از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر) تاکنون به ۳۸۰ میلیمتر رسیده است، افزود: این میزان بارندگی در مقایسه با پارسال ۶۰ درصد و نسبت به مدت متوسط بلندمدت ۴۲ درصد افزایش یافته است. وی با تاکید بر اینکه حجم ذخیره سد‌های پنجگانه استان تهران (لتیان، امیرکبیر، طالقان، ماملو و لار) به ۹۴۰ میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: پارسال در همین بازه زمانی، حجم آب ذخیره شده در سد‌های استان به ۶۴۰ میلیون مترمکعب رسیده بود که به واسطه بارندگی‌های بسیار مناسب سال آبی جاری شاهد افزایش ۳۰۰ میلیون مترمکعبی ذخیره سد‌های تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم. آقای شهریاری با اشاره به فعالیت ۹ واحد نیروگاه برق‌آبی استان در سد‌های لتیان، امیرکبیر، طالقان، امیرکبیر و نیروگاه کلان، افزود: ظرفیت نصب شده این واحد‌ها ۲۶۸ مگاوات است و بارندگی‌های سال آبی جاری موجب شده است تا نیروگاه‌های برق‌آبی استان با افزایش ۹۲ درصدی تولید خود نسبت به تابستان پارسال نقش موثری در تامین برق پایدار پیک (اوج مصرف) تابستان امسال داشته باشند. وی با تاکید بر اینکه مصرف سالانه آب شرب تهران به یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: تقریبا هر سال ۶ بار حجم مخزن سد امیرکبیر برای تامین آب شرب تهران استفاده می‌شود که در شرایط نرمال ۷۰ درصد از آب شرب تهران از آب‌های سطحی و منابع سد‌ها و ۳۰ درصد آن توسط منابع زیرزمینی تامین می‌شود. مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران افزود: با توجه به افزایش ۳۰۰ میلیون مترمکعبی ذخیره سد‌های پنجگانه استان تهران در مقایسه با سال گذشته امیدواریم با شرایط مطلوب‌تری بتوانیم برای سال آبی پیش‌رو برنامه‌ریزی کرده و با کمترین چالش نیاز آبی استان را در سال آبی ۹۸-۹۹ تامین کنیم.

حرف اهالی ماهان

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، پلیس ایالت‌‌‌ ایلی‌نوی آمریکا٬ پس از مرگ یک پزشک در آمریکا موفق به یافتن ۲۲۴۶ جنین در خانه او شد. به گزارش ‌نیویورک تایمز، خانواده این پزشک پس از فوت او توانستند بقایای متعلق به این تعداد جنین را در خانه پیدا کنند؛ این پزشک مدیر یک کلینیک سقط جنین بوده که از سال ۲۰۱۶ به دلیل باطل شدن مجوزش ظاهرا فعالیتی نداشته‌ است. همچنین این پزشک در سال ۲۰۱۵ در دادگاهی در ایالت ایلی‌نوی به عدم گزارش سقط جنین یک دختر نوجوان ۱۳ ساله متهم بوده‌ است. بررسی جزئیات بیشتر این پرونده در حال انجام است.

مرد تهرانی با ۷ شناسنامه ۷ زن داشت! / همسرانش نمی‌دانستند! + فیلم

رکنارکنا22 ساعت قبل
محمد دلاوری مجری برنامه «مدیر مسئول» شبکه پنج سیما، در جدیدترین قسمت این برنامه همراه با سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ به مراکز پلیس‌های تخصصی رفت. در این بازدید، مامور بخش آزمایشگاه فیزیک تشخیص هویت نیروی انتظامی، روایتی جالب از فردی که برای ۷ بار ازدواج کردن، ۷ شناسنامه جعل کرده بود را بیان کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

حضور بانوان در شهرآوردپیش بینی نشده

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
سردار رحیمی: به هیچ عنوان در ورودی ورزشگاه بلیت فروخته نخواهد شدسردار حسین رحیمی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: هیچ برنامه‌ای برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای شهرآورد پیش بینی نشده است. فرمانده انتظامی تهران افزود: علاقه‌مندان برای تماشای بازی استقلال - پرسپولیس که ۳۱ شهریور برگزار می‌شود، حتما باید بلیت الکترونیک تهیه کنند، چون به هیچ عنوان در ورودی ورزشگاه بلیت فروخته نخواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1