استقرار ۳۰ پایگاه کد آمبولانس در مسیر چذابه در ایام اربعین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. اجتماعی

استقرار ۳۰ پایگاه کد آمبولانس در مسیر چذابه در ایام اربعین

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
استقرار ۳۰ پایگاه کد آمبولانس در مسیر چذابه در ایام اربعین - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان از استقرار ۳۰ پایگاه کد آمبولانس در مسیر چذابه در ایام اربعین امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، دکتر محمدامین زرگر در نشست خبری که امروز (۲۷ مردادماه) در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، با تشریح تمهیدات دانشگاه علوم پزشکی اهواز در اربعین حسینی اظهار کرد: در مرز چذابه بیمارستان صحرایی مجهزی در مکان قابل دسترسی مستقر خواهد شد تا زائران اربعین حسینی از این مرکز استفاده کنند.

وی با اشاره به استقرار ۳۰ پایگاه کد آمبولانس در مسیر چذابه افزود: همچنین در مسیر اهواز تا چذابه تیم‌های پیش‌بیمارستانی شامل اتوبوس آمبولانس، کدهای آمبولانس، تیم‌های بهداشتی بین مواکب و پایانه مرزی جهت مراقبت‌های سندرومیک بیماری‌ها و تیم‌های بهداشت محیط جهت نظارت بر توزیع مواد غذایی و نحوه پخت غذا در مواکب مستقر خواهند شد.

زرگر ادامه داد: معاونت غذا و دارو نیز جهت فعال کردن داروخانه شبانه‌روزی در این زمینه در مرز چذابه و بررسی داروهای مورد نیاز در اربعین فعالیت خواهد داشت. با همکاری معاونت درمان نیز جهت فعال کردن بیمارستان صحرایی و نیروهای پرستاری و ایجاد آمادگی لازم جهت هرگونه اقدام طی مراسم اقدام شده است.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان تصریح کرد: با معاونت پشتیبانی دانشگاه نیز جهت فراهم کردن زیرساخت‌ها، ایاب و ذهاب تیم‌ها و بودجه هزینه‌ای و برخی موارد دیگر هماهنگی شده است. با معاونت فناوری و اطلاعات نیز جهت فراهم کردن زیرساخت بی‌سیم و اینترنت و فعال کردن سامانه‌ها در حال هماهنگی هستیم.

وی عنوان کرد: در سال جاری همه آمبولانس‌ها در مسیر به GPS مجهز خواهند شد تا مدیریت و هماهنگی بهتری در خصوص آمبولانس‌های موجود در طول مسیر داشته باشیم.

زرگر بیان کرد: در ایام اربعین سال گذشته ۱۴ هزار و ۸۶۳ بیمار به درمانگاه‌های مرزی و تیم‌های دانشگاه علوم پزشکی اهواز مراجعه کردند که ۳۵۰ نفر از این تعداد به بیمارستان‌ها منتقل شدند.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

وی عنوان کرد: با توجه به تسهیل سفر اربعین در سال جاری، انتظار می‌رود جمعیت زائرین اربعین حسینی بیشتر شود و تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی دو تا سه برابر افزایش یابد.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان تصریح کرد: سال گذشته در هر پنج کیلومتر یک دستگاه آمبولانس مستقر شده بود اما امسال با توجه به گرما، این آمبولانس‌ها را در چهار تا پنج محل تجمیع خواهیم کرد.

زرگر افزود: با توجه به حجم ترافیک ممکن است برخی مواقع آمبولانس‌ها به راحتی نتوانند به مکان مورد نظر برسند که امسال در این زمینه موتورلانسها فعال خواهد شد. همچنین اورژانس هوایی فعال است و در سطح استان دو بالگرد هوایی وجود دارد. از سوی سازمان اورژانس نیز یک فروند بالگرد در اختیار ما قرار می‌گیرد تا در صورت نیاز از ظرفیت آن استفاده شود.

وی تصریح کرد: البته به جز آمبولانس‌ها، موتورلانس و بالگرد، تعدادی اتوبوس آمبولانس هم وجود دارد. یکی از این اتوبوس آمبولانس‌ها به اتاق عمل مجهز است و امکان انجام عمل‌های جراحی در آن وجود دارد. در انتهای همه اتوبوس آمبولانس‌ها یک تخت ICU وجود دارد. همچنین هشت تخت بستری در این اتوبوس آمبولانس‌ها وجود دارد. این اتوبوس آمبولانس‌ها در مسیرهای مناسب مستقر خواهند شد. یک آمبولانس آزمایشگاه نیز وجود دارد که آزمایش‌های مورد نیاز از بیماران در این اتوبوس آمبولانس انجام می‌شود.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان عنوان کرد: در بحث خدمات‌رسانی نیروها در ایام اربعین تلاش می‌شود از ظرفیت نیروهای بومی استان استفاده شود زیرا بیشتر با شرایط استان آشنا هستند اما سامانه‌ای برای ثبت‌نام علاقمندان به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ایام اربعین معرفی می‌شود و از ظرفیت آنها نیز استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام

استقرار ۳۰ پایگاه کد آمبولانس در مسیر چذابه در ایام اربعین - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حرف اهالی ماهان

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل

بلبرینگ‌های جعلی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ در کوچه پس کوچه‌های خیابان امیرکبیر تهران در کارگاهی زیرزمینی، شما فقط کافیست نام کشور سازنده و نوع برند را بگوئیدف زحمت بقیه‌اش را متقلب‌ها می‌کشند.

مرد تهرانی با ۷ شناسنامه ۷ زن داشت! / همسرانش نمی‌دانستند! + فیلم

رکنارکنا22 ساعت قبل
محمد دلاوری مجری برنامه «مدیر مسئول» شبکه پنج سیما، در جدیدترین قسمت این برنامه همراه با سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ به مراکز پلیس‌های تخصصی رفت. در این بازدید، مامور بخش آزمایشگاه فیزیک تشخیص هویت نیروی انتظامی، روایتی جالب از فردی که برای ۷ بار ازدواج کردن، ۷ شناسنامه جعل کرده بود را بیان کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

بی هویت‌ها؛ ۱۰۰ هزاربومی بی‌شناسنامه در سیستان و بلوچستان (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
در نخستین بخش از گزارش‌های روایی تسنیم از بی‌هویت‌های بلوچستان سری زدیم به یکی‌از عمده‌ترین مناطق بی‌شناسنامه‌ها در سیستان و بلوچستان، استانی که روایت‌های رسمی و غیررسمی می‌گوید حداقل ۱۰۰ هزار نفر از جمعیت بومی آن شناسنامه ندارند.

حضور بانوان در شهرآوردپیش بینی نشده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار رحیمی: به هیچ عنوان در ورودی ورزشگاه بلیت فروخته نخواهد شدسردار حسین رحیمی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: هیچ برنامه‌ای برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای شهرآورد پیش بینی نشده است. فرمانده انتظامی تهران افزود: علاقه‌مندان برای تماشای بازی استقلال - پرسپولیس که ۳۱ شهریور برگزار می‌شود، حتما باید بلیت الکترونیک تهیه کنند، چون به هیچ عنوان در ورودی ورزشگاه بلیت فروخته نخواهد شد.
وانانیوزوانانیوز21 ساعت قبل
اوباشگر سابقه‌داری که با ایجاد شرارت و عربده کشی اقدام به ایجاد ناامنی و تخریب خودروی شهروندان در محله نظام آباد کرده بود، دستگیر شد. به گزارش وانانیوز، سه‌شنبه شب گذشته وقوع یک فقره شرارت در محله نظام آباد تهران به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده شد که در پی آن ماموران در محل حاضر شده و مشاهده کردند که یکی از اشرار سابقه‌دار محل با عربده کشی و قدرت‌نمایی در خیابان، اقدام به تخریب شیشه خودروی شهروندان کرده است. با انتقال متهم و بررسی سوابقش مشخص شد که وی پیش از این‌نیز به دلیل ارتکاب جرائمی چون ایجاد مزاحمت، عربده کشی و … دستگیر شده است. متهم دستگیر شده در بازجویی‌هایی پلیسی با اعتراف به بزه انتسابی گفت که برای خودنمایی و معروف شدن در محل دست به این کار زده و می‌خواسته در میان گنده‌لات‌ها شناخته شود. تخریب خودروها را نیز به دلیل نشان دادن قدرتش انجام داده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1