اخبار مجلس/ تعطیلی پنج‌شنبه ادارات در مجلس تصویب شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. سیاسی
اخبار مجلس/ تعطیلی پنج‌شنبه ادارات در مجلس تصویب شد

اخبار مجلس/ تعطیلی پنج‌شنبه ادارات در مجلس تصویب شد

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به نمایندگان امضاء کننده طرح آذربایجان‌مرزی گفته شده بود که این طرح به منظور ایجاد منطقه آزاد در خوی است.

خبرگزاری فارس: نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: به نمایندگان امضاء کننده طرح آذربایجان‌مرزی گفته شده بود که این طرح به منظور ایجاد منطقه آزاد در خوی است.

روح‌الله حضرت‌پور امروز، با اشاره به موضوع «طرح آذربایجان مرزی به مرکزیت خوی» و از حد نصاب افتادن آرای نمایندگان اظهار کرد: معلوم نیست هدف آقای سیدتقی کبیری نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی از این طرح چه بوده است.

وی تصریح کرد: امروز بنده و آقای نادر قاضی‌پور دیگر نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی هر دو با هم به سراغ نمایندگان امضاءکننده رفتیم تا امضاهای خود را پس بگیرند و زمانی که دلیل امضای این طرح از آنها سوال شد عنوان کردند که ما در موضوع تقسیم آذربایجان‌غربی، امضاء نداده بلکه به ما گفته شده که این طرح به منظور ایجاد منطقه آزاد است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین بنده و آقای قاضی‌پور اصل موضوع را به نمایندگان امضاءکننده توضیح داده و آنها نیز امضاهای خود را پس گرفتند.

وی بیان کرد: پس از اینکه نمایندگان رای خود را پس گرفتند و امضاها از حد نصاب افتاد، آقای کبیری نماینده خوی بسیار ناراحت شده و بر علیه شخص بنده نطق کردند و گفتند که آنها نمایندگان را تهدید و تحریک کرده‌اند.

حضرت‌پور اظهار کرد: با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی با چند استان هم‌مرز است، هم اکنون زمان اتحاد و همدلی است نه اینکه با برخی طرح‌های تفرقه افکن، نمایش انتخاباتی از سوی نمایندگان صورت گیرد و نباید به خاطر منافع شخصی، طرحی را به مجلس آورند و بهتر است به پیشرفت استان فکر کنند.

وی با اشاره به عزل سیدتقی کبیری از ریاست مجمع نمایندگان استان گفت: تمامی نمایندگان استان پس از این طرح، تصمیم بر عزل ایشان گرفته و آقای شهروز برزگر از سلماس رئیس جدید مجمع نمایندگان استان شد.

دژپسند: ۱۵ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تأمین اجتماعی پرداخت شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه پس از حضور در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با اهتمام دولت ۱۵ هزار میلیارد از بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده و در سال جاری و آینده هم بنا داریم این کار را انجام دهیم.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از حضور در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در این نشست نمایندگان عضو کمیسیون درباره تسویه مطالبات تأمین اجتماعی از دولت سؤالاتی را مطرح کرده و اقدامات و برنامه‌های دولت را در این زمینه خواستار شدند.

وی افزود: اهتمام دولت در این زمینه وجود دارد به طوری که ۱۵ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تأمین اجتماعی تسویه شده و در سال جاری و سال آینده با اتخاذ روش‌های مناسب و سازوکارهای لازم به دنبال آن هستیم تا این مطالبات را پرداخت کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: سؤال بعدی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه درباره موضوع هدفمندی یارانه‌ها بود. این در حالی است که در سه سال گذشته برای پرداخت‌های نقدی در قالب هدفمندی یارانه‌ها دولت هیچ برداشتی از بودجه عمومی نداشته است و توانسته از منابع وصولی طرح هدفمندی یارانه‌ها، پرداخت‌های نقدی را انجام دهد.

دژپسند گفت: ۵ میلیون نفر از جامعه هدف که یا مشمول دریافت یارانه نبودند و یا دولت با استفاده از روش‌های مختلف توانسته بود آنها را شناسایی و حذف کند یارانه نمی‌گیرند البته یارانه بخشی از این افراد هم بعد از بررسی‌های لازم مجددا برقرار شد.

یک نماینده مجلس خبر داد: دستور رئیس جمهور برای اعلام حقوق مدیران تا ۲ ماه آینده

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از دستور امروز حسن روحانی رئیس جمهور برای اعلام شفاف حقوق مدیران تا ۲ ماه آینده خبر داد.

سیدفرید موسوی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران درباره تاخیر به وجود آمده در اعلام حقوق مدیران و شفافیت لازم در این زمینه گفت: دلیل تاخیر به وجود آمده طبق گزارشاتی که ما داشته‌ایم به دلیل عدم بارگذاری اطلاعات در سامانه اعلام حقوق مدیران بوده است.

وی افزود: برخی از این دستگاه‌ها خارج از دولت هستند و تاخیر دولت هم درباره اعلام حقوق مدیران در سامانه ویژه این موضوع به همین دلیل بوده است. این در حالی است که بر اساس گزارشات ما قوه قضائیه و سازمان صدا و سیما از جمله دستگاه‌هایی هستند که اطلاعات حقوقی مدیران خود را در این سامانه بارگذاری نکرده‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: چون بر اساس قانون باید حقوق همه مدیران به صورت یکجا منتشر شود تاخیر به وجود آمده هم به دلیل عدم بارگذاری اطلاعات از سوی برخی دستگاه‌ها بوده است.

موسوی گفت: امروز رئیس‌جمهور دستوری را مبنی بر اعلام حقوق شفاف مدیران از طریق سامانه شفافیت حقوق و دستمزدها تا دو ماه آینده دادند.

وی تصریح کرد: با توجه به دستور امروز حسن روحانی به نظر می‌رسد که عزم دولت هم برای اعلام شفاف حقوق مدیران بسیار جدی است و بهتر است که سایر دستگاه‌های غیردولتی هم عزم خود را در این باره نشان دهند. و اطلاعی ندارم که با دستور امروز رئیس‌جمهور آنها هم گامی برای اعلام حقوق مدیران خود برداشته‌اند یا خیر؟

نماینده مردم تهران افزود: چون اعلام شفاف حقوق و مزایای مدیران و قانون مجلس شورای اسلامی محسوب می‌شود همه قوا، ‌سازمان‌ها، نهادها و ارگان‌ها باید بر همین اساس اطلاعات خود را در سامانه مذکور بارگذاری کنند.

موسوی گفت: تا آنجا که اطلاع دارم همه دستگاه‌های دولتی اطلاعات مربوط به مزایا و حقوق مدیران خود را در این سامانه بارگذاری کرده‌اند. ضمن اینکه بعد از شفافیت حقوق‌ها باید عملکرد مدیران نیز مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: ‌برخی مدیران که صندلی و مناسبی را اشغال کرده‌اند شاید بعد از این بررسی متوجه شویم که حتی دو میلیون تومان حقوق هم برای آنها زیاد است و بعضی از مدیران هم با توجه به فعالیت، کارایی و عملکرد مطلوب شان شاید ۳۰ میلیون تومان هم برایشان کم باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ‌جامعه ما باید بداند که برخی مدیران چه عملکردی دارند و چه مقدار حقوق می‌گیرند تا ارزیابی‌ها درباره آنها صورت بگیرد ضمن اینکه شفاف بودن حقوق و مزایای مدیران بخشی از حقوق و مطالبه جامعه است. زیرا حقوقی که هر فرد از بیت‌المال دریافت می‌کند امری شخصی نیست که منتشر نشود.

اعتراض یکی از نمایندگان خواهان حضور در کمیسیون امنیت ملی به هیات رئیسه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به رای گیری روز گذشته برای تعیین نماینده جدید عضو این کمیسیون گفت: چون یکی از نمایندگان رای اکثریت را کسب نکرده بود نامه اعتراضی به هیات رئیسه مجلس با موضوع تفسیر اکثریت نسبی ارسال کرده است.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره جلسه روز گذشته این کمیسیون در تعیین عضو جدید گفت: در جلسه روز گذشته در این باره رأی‌گیری شد و یکی از نمایندگان خواهان حضور در کمیسیون امنیت ملی هفت رأی آورده و یکی دیگر از نمایندگان پنج رأی و نفر سوم هم یک رأی آورده است.

وی افزود: ‌مطابق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی هر نماینده‌ای که خواهان حضور در کمیسیون است باید هشت رأی بیاورد. لذا هیچکدام از نمایندگان نتوانستند مجوز حضور در این کمیسیون را کسب کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: آقای حضرت‌پور نماینده ارومیه که توانسته هفت رأی از جمع حاضرین در این کمیسیون را در جلسه روز گذشته کسب کند نامه اعتراضی را به هیأت رئیسه مجلس داده و اعلام کرده که اگر مطابق آیین‌نامه (اکثریت نسبی) عمل می‌شد وی با هفت رأی می‌توانست عضو جدید کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شود.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: هیأت رئیسه مجلس در این باره ورود کرده و اگر تفسیری در این باره ارائه دهند که می‌توان با اکثریت نسبی عضو جدید را در یک کمیسیون پذیرفته شود بنابراین آقای حضرت‌پور عضو جدید کمیسیون امنیت ملی باشد در غیر این صورت باید راهکاری جدید برای این موضوع پیدا کرد.

تشکیل کارگروهی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص بررسی‌های امروز کمیسیون متبوع خود بیان کرد: کارگروهی متشکل از دولت و مجلس برای چاره اندیشی در خصوص منابع مالی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تشکیل شد.

محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون دو موضوع را مورد بررسی قرار دادیم؛ اجرای تبصره ١٢ قانون برنامه ششم توسعه تامین اجتماعی را موظف می‌کند که حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را همسان سازی کند.

وی افزود: این بحث به صورت مفصل با حضور وزیر کار، مدیران تامین اجتماعی و نمایندگان کانون‌های کارگری اصفهان و تهران مورد بررسی قرار گرفت، دولت کسری دارد و از سوی دیگر صندوق تامین اجتماعی نیز دچار مشکل است و هردو نمی‌توانند منابع این موضوع را تامین کنند به همین جهت کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت کار، تامین اجتماعی و چند تن از نمایندگان تشکیل شد تا برای مطالبه این موضوع از دولت پیگیری لازم را داشته باشند و در این خصوص چاره اندیشی کنند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: بحث دوم در خصوص بررسی طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی بود، این طرح به شورای نگهبان رفته بود و شورای نگهبان نسبت به بیمه این افراد ابهام داشت، در جلسه امروز کمیسیون مقرر کردیم که یا خود این افراد یا صندوق بیمه کشاورزی باید بیمه مدت سالی که این افراد اشتغال داشتند را پرداخت کند تا ابهام شورای نگهبان در این خصوص رفع شود.

تعطیلی پنجشنبه ادارات در کمیسیون آموزش مجلس به تصویب رسید

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصویب طرح تعطیلی مراکز اداری و آموزشی در روز‌های پنجشنبه خبر داد.

میر حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، از تصویب طرح تعطیلی مراکز اداری، آموزشی، قضایی در کلیه استان‌ها و شهرستان‌ها در کمیسیون آموزش خبر داد به دلیل حمایت از نهاد خانواده خبر داد.

او افزود: در ابتدای جلسه طرح اصلاح برخی قوانین درباره وکالت مورد بررسی قرار گرفته و به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: همچنین مواد ۷، ۳۱، ۸۱، ۳۴، ۸۲ طرح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران به تصویب رسید و تنها در تبصره ماده ۳۱ که آمده بود اعضای هیئت مدیره شرکت ملی گاز می‌توانند همزمان با مسئولیت خود به تدریس نیز بپردازند، پیشنهاد شد که اجازه آنها در این زمینه حذف شود. بیشتر بخوانید: طرح تعطیلی مراکز اداری، آموزشی و قضایی در روز پنجشنبه اعلام وصول شد

میر زاده ادامه داد: همچنین طرح مدیریت تعارض منافع هم بررسی و پیشنهاد شد که در ماده ۱ آن بعد از کلمه دانشگاه‌ها واژه موسسات پژوهشی اضافه شود.

بررسی وضعیت ذرت‌های آلوده در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: ذرت‌های واردشده به کشور آلوده به ویروس آلفاتوکسین است و مقرر شد تا این ذرت‌ها تا یک ماه آینده به کشور دیگری که استانداردهایش ضعیف از کشور ماست فروخته و گزارش آن به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه شود.

محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: در جلسه امروز موضوع واردات ذرت‌های آلوده به میزان ۱۴۰ هزار تن با حضور مقاماتی از سازمان استاندارد، گمرک و … مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: طبق گزارشات ارائه شده از سوی دستگاه‌های مدعو ۲۰ هزار تن از این میزان در سال ۹۲ و ۱۲۰ هزار تن دیگر آن در سال ۹۵ به کشور وارد شده است که همه این ذرت‌ها آلوده به آفت و کپک آلفاتوکسین است.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: تصمیم بر این شد تا طی یک ماه آینده این ذرت‌ها به کشور دیگری که استانداردهای آنها در خصوص این آفت ضعیف‌تر از کشور ماست، فروخته و گزارش آن به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه شود.

امیرحسنخانی خاطرنشان کرد: مشکل دیگری که وجود دارد این است که به دلیل اینکه این ذرت‌ها مدت زیادی در گمرک باقی مانده، توسط وزارت اقتصاد جزو اموال تملیکی محسوب و به مزایده گذاشته شده و فردی این ذرت‌ها را خریده است و این ذرت‌ها جزو اموال شخصی محسوب می‌شود و این مسئله خود کار را کمی پیچیده‌تر می‌کند.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در پایان گفت: در نهایت بنا بر این شد تا اجازه ترخیص این ذرت‌ها به شخص خریدار داده شود، البته وی اجازه ندارد ذرت‌ها را حتی به قصد عبور از خاک ایران و انتقال به کشورهای خاورمیانه وارد کشور کند و فقط اجازه دارد از طریق سواحل جنوبی و توسط کشتی این ذرت‌ها را از کشور خارج کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دیدگاه واقع گرایانه شهروند سعودی به مناسبات منطقه‌ای/ ایران برای هلاکت ما اصلا نیازی به جنگ ندارد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، در حالیکه برخی بوق‌های تبلیغاتی در محافل و رسانه‌های فارسی زبان سعی دارند به سبب سلسله اقدامات فانتزی محمد بن سلمان از وی و عربستان معاصر به عنوان سیاستمدار و کشوری رو به تعالی و پیشرفت یاد کنند ولیکن هستند شهروندانی در آن کشور دیدگاه منطقی نسبت به جایگاه و موقعیت کشور خود در قبال ایران دارند. این مساله را آمریکا، رژیم صهیونیستی و تمام کشورهای حامی عربستان می‌دانند و حتی سران سعودی هم از این موضوع اطلاع دارند اما پذیرش چنین موضوعی با توجه به هزینه‌های چشمگیر عربستان در خرید سلاح‌های مرگبار برایشان بسیار دشوار است. بیشتر بخوانید: پاسخ ایران به درخواست آمریکا درباره هدف قرار دادن نقاطی از خاک ایران پس از سرنگونی پهپادشانانتهای پیام/مقایسه سطحی قدرت ایران و رژیم سعودی + فیلم

ادعای جسورانه مجری مشهور عرب/ از کجا معلوم حمله به عربستان کار اسرائیل نباشد؟!

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل

سخنان متفاوت زیباکلام در مورد مذاکره با آمریکا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، صادق زیباکلام در گفت‌وگو با شبکه سعودی ایران‌اینترنشنال: ترامپ نشان داده است مثل آب خوردن مواضعش را تغییر می‌دهد و اصلا نمی‌شود روی قول‌ها و وعده‌وعیدهایش حساب کرد؛ و از نظر ایران همانطور که آیت الله خامنه‌ای گفتند هرگونه مذاکره با آمریکا منتفی است. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلود

افتتاح نمایشگاه پهپادهای غنیمتی متجاوز

مهرمهر1 روز قبل

فیلم منتشرنشده از رژه خونین ۳۱ شهریور ۹۷ اهواز

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
در حمله تروریستی سال گذشته به رژه‌ نیروهای مسلح در اهواز، ۲۴ نفر شهید و بیش از ۶۰ نفر مجروح شدند. تعداد بازدید: ۱۲ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

التماس ترامپ برای دیدار با رئیس‌جمهور ایران

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
دبیرکل حزب الله افزود: جناب شیخ حسین کورانی از ابتدای مسیر همه ملاحظات شخصی را کنار گذاشت و از همان اول در این امتحان موفق بود. افراد بسیاری در حزب الله تاکید دارند که او در این امتحان موفق بود. دبیرکل حزب الله گفت: آنچه در سال‌های اخیر درباره تغییر ترکیب جمعیتی سوریه بخصوص در مناطق مرزی گفته شده است کذب محض است. شما باید از جنگ با ایران نا امید شوید؛ ترامپ به دنبال پول است ترامپ به دنبال جنگ نیست ترامپ در آستانه انتخابات است. امروز ترامپ التماس می‌کند که دیداری با روحانی رئیس جمهور ایران داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

5 روز قبلخبرآنلاین3

پیشنهاد تامین مالی طرح‌های اقتصادی ایران به چین و روسیه/ خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری در کار نیست

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

نشست خبری سخنگوی نظامی عربستان «فاجعه رسانه‌ای» بود

3 روز قبلاقتصادنیوز1

توهین مجری وطن‌فروش، به مجری محبوب ایرانی +عکس

5 روز قبلجام نیوز1

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

5 روز قبلپوشش خبری1

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

5 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

5 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

5 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

5 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

5 روز قبلنود1