لزوم افزایش مدت بازتوانی معتادان متجاهر به ۲ سال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

لزوم افزایش مدت بازتوانی معتادان متجاهر به ۲ سال

ایلناخبرگزاری ایلنا |
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بر لزوم بازنگری قانون در مدت زمان بازتوانی افراد دارای اعتیاد تاکید کرد و گفت: زمان نگهداری و بازتوانی معتادان باید به یک الی دو سال افزایش یابد.

لزوم افزایش مدت بازتوانی معتادان متجاهر به ۲ سال - 1

به گزارش ایلنا، اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در بازدید از ساختمان مرکز جامع توانمندسازی و صیانت اجتماعی از بهبودیافتگان کرمانشاه که قرار است در کنگاور این استان مورد بهره‌برداری قرار ‌گیرد، با بیان اینکه این مرکز ظرفیت بسیار خوبی در حوزه صیانت اجتماعی خواهد داشت، گفت: هر مرکزی که احداث می‌شود، مددجویان در کنار درمان خود، حرفه و شغلی می‌آموزند و تولیدات خود را دارند تا وقتی از آن مرکز خارج شدند، بتوانند برای خودشان شغلی را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: این مرکز، یکی از مراکز خوب کشور است که با ۲۰ هکتار مساحت می‌تواند غرب کشور را پوشش دهد و مددجویان مدتی که در آن به‌سر می‌برند علاوه بر سم‌زدایی و درمان، به اشتغال نیز دست یابند.

دبیرکل ستاد با اشاره به ایجاد کارگاه‌های اشتغال و حرفه‌آموزی در این مرکز اظهار داشت: ۵۰ درصد معتادان در گذشته دارای شغل بوده‌اند لذا سعی بر این است برخی مشاغل با توجه به شغلی که فرد در گذشته داشته، ایجاد شود و همچنین کارگاه‌های مشاغلی همچون خیاطی، خبازی، نجاری و … در این مرکز راه‌اندازی شوند تا هر کسی که وارد آن شد، کاری یاد بگیرد و از آن درآمد کسب کند.

مومنی به نقص قانون در مدت زمان بازتوانی معتادان اشاره کرد و گفت: قانون در این حوزه باید اصلاح شود، در قانون آمده که معتاد متجاهر از یک تا سه‌ماه و حداکثر شش‌ماه برای درمان و بازتوانی در این مراکز نگهداری شود اما معتقدیم مدت زمان ذکر شده پاسخگوی بازتوانی و کسب مهارت و حرفه برای فرد نیست و زمان نگهداری و صیانت از این‌گونه افراد، باید به یک تا دو سال افزایش یابد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی بیان داشت: هزینه نگهداری این افراد در این‌گونه مراکز ابتدا از سوی دولت پرداخت می‌شود اما در ادامه، خود فرد با درآمدی که کسب می‌کند، می‌تواند خودش را اداره کند. نباید این‌گونه باشد که پلیس مدام افراد جمع کند، آنان در این مراکز ساماندهی و نگهداری شوند و سپس دو باره آزاد شوند و پلیس بگیرد و … این امر باعث هدر رفت منابع کشور و عدم مهارت‌آموزی و بازتوانی فرد در این مراکز می‌شود، لذا این چرخه معبوبی است که باعث هدر رفت منابع کشور می‌شود و باید مدت زمان نگهداری افراد افزایش یابد.

گفتنی است، ساختمان مرکز جامع توانمندسازی و صیانت اجتماعی از بهبود یافتگان واقع در کنگاور کرمانشاه قرار است با هدف بازتوانی و صیانت اجتماعی از بهبودیافتگان در کنگاور مورد بهره ‌برداری قرار گیرد که امروز برای کمک به بهره‌برداری از فاز اول آن، بازدیدی از سوی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر صورت گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه شکار کرکس‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کلکسیونی از پهپاد‌های به اسارت گرفته شده در نمایشگاه «شکار کرکس‌ها» به نمایش در آمده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ​کلکسیونی از پهپاد‌های به اسارت گرفته شده در نمایشگاه «شکار کرکس‌ها» در باغ موزه دفاع مقدس به نمایش در آمده است. این نمایشگاه تا ۱۵ مهر برجاست.

فیلم | درک زمان برای ما در زمین و فضا فرق دارد؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

لایحه تامین امنیت بانوان برای تحکیم مبانی خانواده است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حجت الاسلام و المسلمین مصدق گفت: همه جرایم پیش بینی شده در لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در مقابل خشونت قابل گذشت است مگر آنهایی که احصا شده است. خانم پوران ولویون افزود: مبنای این لایحه این است که آیا در اسلام خشونت پذیرفته شده است و بر این اساس صیانت، کرامت و تامین امنیت زنان در این لایحه آمده و اسم این لایحه نیز آرامش بخش است. خانم ولویون افزود: به بعد معنوی و مادی این لایحه توجه زیادی شده و هدف اصلی این لایحه تامین امنیت خانواده است. وی لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در مقابل خشونت را موجب بازدارندگی از وقوع جرم دانست و گفت: این لایحه تامین امنیت زنان را که موجب امنیت خانواده و حفظ چارچوب آن می‌شود در پی دارد. مشاور وزیر دادگستری گفت: وزارت کشور بر اساس این لایحه مکلف شده است در فضای مجازی طرحی را برای امنیت زنان تدوین کند.

برگزاری رزمایش مهر ایمن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آغاز بهار علم و دانش بهانه‌ای شد برای برگزاری «رزمایش مهر ایمن» که سازمان‌ها و نهاد‌هایی مانند نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، شهرداری تهران و آموزش و پرورش دست به دست هم، بهترین خدمات را به دانش آموزان و دانجشجویان و خانواده‌های آن‌ها در سال تحصیلی جدید ارائه بدهند. تاکسیرانی با ۸۰ هزار دستگاه تاکسی و اتوبوسرانی نیز با ۶ هزار دستگاه اتوبوس در خدمت شهروندان پایتخت هستند. در مجموع بیش از ۱۵۰ هزار نیرو از سازمان‌ها و نهاد ها‌ی مختلف، در سال تحصیلی جدید به شهروندان خدمات ارائه می‌کنند.

دردسرهای یک عارضه ژنتیکی/ این بیماری واگیردار نیست، مبتلایان به آن را آزار ندهید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مبتلایان زندگی سختی دارند و درد ناشی از بیماری بخش کوچکی از سختی‌ آن‌هاست. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری ایکتیوز یک عارضه ژنتیکی است که باعث می‌شود کودک از بدو تولد، دچار خشکی شدید پوست بشود. شکل ظاهری این بیماری به گونه‌ای است که جامعه به دلیل ناشناخته بودن آن، تصور می‌کند، این بیماری واگیردار است. مبتلایان به عارضه ژنتیکی ایکتیوز، ‌ زندگی سختی پیش رو دارند. این زندگی سخت که درد و سختی بیماری جز‌ کوچکی از آن است، از بدو تولد آغاز می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشیک زن از یک روش بسیار خطرناک استفاده کرد تا کودک خود را به خواب ببرد. این مادر ۳۳ ساله، که دختر یک ساله‌اش نمی‌توانست شبها بخوابد را با هروئین آرام کرد و در نتیجه کودک درگذشت. مادر برای این کار هروئین را به لثه‌های کودکش می‌زند. اخبار اجتماعی- زن جوان گناه خود را انکار می‌کند و در دادگاه ادعا می‌کند که این کار را فقط برای خواباندن کودک انجام داده است. براساس نتایج آزمایش پزشکی قانونی، این دارو در معده دختر کوچک وارد شده و منجر به مرگ فرزند وی شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

5 روز قبلخبرآنلاین3

پیشنهاد تامین مالی طرح‌های اقتصادی ایران به چین و روسیه/ خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری در کار نیست

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

نشست خبری سخنگوی نظامی عربستان «فاجعه رسانه‌ای» بود

3 روز قبلاقتصادنیوز1

توهین مجری وطن‌فروش، به مجری محبوب ایرانی +عکس

5 روز قبلجام نیوز1

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

5 روز قبلپوشش خبری1

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

5 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

5 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

5 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

5 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

5 روز قبلنود1