۹۸ درصد مصرف گاز بوشهر صنعتی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
۹۸ درصد مصرف گاز بوشهر صنعتی است

۹۸ درصد مصرف گاز بوشهر صنعتی است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر عنوان کرد: یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های شرکت ملی گاز ایران گازرسانی به جزیره شیف از بستر دریا با روش HDD (حفاری جهت دار افقی) است که برای اولین بار در ایران با متراژ یک هزار و 800 متر انجام شد.

به گزارش ایسنا، مسلم رحمانی در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر از ۳۷ شهر استان، ۳۶ شهر دارای گاز هستند، گفت: در حال حاضر ضریب نفوذ گاز روستایی به ۹۶ درصد رسیده و ۴۱۴ روستای استان دارای گاز هستند، همچنین ۹۹ درصد خانوار شهری از نعمت گاز بهره مند هستند.

وی با اشاره به اجرای پروژه گازرسانی در سطح استان عنوان کرد: تا امروز میزان شبکه گذاری در سطح استان بوشهر ۶ هزار و ۴۸۰ کیلومتر بوده و بیش از ۴۰۰ کیلومتر خط تغذیه و انتقال اجرا شده است، و همچنین ۲۰۲ هزار انشعاب در سطح شهرها و روستاها اجرا کرده‌ایم و ۱۹۵هزار مشترک در شهرها و روستاها از این نعمت استفاده می‌کنند به این معنی که مصرف کننده گاز هستند.

مدیرعامل شرکت گاز بوشهر با اشاره به اینکه ۹۸ درصد مصرف گاز بوشهر صنعتی است، افزود: موقعیت استان بوشهر و استقرار صنایع بزرگ در منطقه عسلویه و شهرستان‌های کنگان و دیر باعث شده یکی از اهداف استراتژیک گازرسانی باشد.

رحمانی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۸۷ تا امروز بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان بودجه در بحث گازرسانی به شهرها و روستاها و صنایع در استان بوشهر هزینه شده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های شرکت ملی گاز ایران، گازرسانی به جزیره شیف از بستر دریا با روش HDD (حفاری جهت دار افقی) است که با متراژ یک هزار و ۸۰۰ متر برای اولین بار در ایران و خاورمیانه انجام شد.

وی افزود: این پروژه از لحاظ فنی و مهندسی و نحوه اجرا حائز اهمیت بوده و مسیر اجرای پروژه بستر دریا بوده که به صورت عادی امکان حفاری دشوار بوده اما توسط پیمانکار و جوانان داخلی در کمترین مدت زمان تعریف شده (کمتر از ۷ ماه) به بهره برداری رسید.

هزینه گازرسانی به جزیره شیف بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان

مسلم رحمانی تصریح کرد: هزینه گازرسانی به جزیره شیف بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان بوده که با قرار گرفتن در خوشه گازرسانی به روستاهای استان بوشهر تحقق یافت.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه گازرسانی به صنایع از پروژه‌های بزرگ شرکت گاز است، ادامه داد: در حال حاضر ۶ نیروگاه بزرگ استان، و کلیه پتروشیمی‌های منطقه عسلویه نیز در قالب دو قرارداد پتروشیمی مبین و دماوند از نعمت گاز برخوردار هستند و ارزش افزوده بسیار بالایی را برای کشور ایجاد می‌کنند.

وی یادآور شد: گازرسانی پتروشیمی متانول کاوه در دیر سال گذشته به بهره برداری رسیده است که در حال حاضر برای تولید متانول از گاز استفاده می‌کنند.

این مسئول اظهار کرد: گازرسانی به شهرک‌های صنعتی از برنامه‌های شرکت گاز بوده که در این راستا تمامی شهرک‌های فعال استان شامل بوشهر، برازجان و بندرریگ که بیش از ۸۵ درصد صنایع فعال استان در این شهرک‌ها استقرار دارند و تا پایان سال گذشته گازرسانی آنها به اتمام رسیده است.

رحمانی تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد کشور در سال ۹۶ گازرسانی به ۱۸۵ صنعت، در برنامه شرکت گاز استان بوشهر قرار داده شده بود که از محل بند ق تبصره ۲ بودجه سال ۹۳ در راستای کمک به صنایع مصرف کننده سوخت مایع و برای جایگزینی این اختیار به استانها داده شد که از محل صرفه جویی سوخت مایع نسبت به گاز، گازرسانی به صنایع انجام شود؛ در حال حاضر ۱۵۴ صنعت از این میزان اجرایی و به شبکه گازرسانی کشور متصل شده است.

مدیرعامل شرکت گاز بوشهر یادآور شد: بالغ بر ۱۰میلیون لیتر در سال صرفه جویی سوخت مایع برای این ۱۵۰ صنعت گازرسانی شده محقق گردیده و ۳۱ صنعت باقیمانده نیز تا پایان سال ۹۸ به اتمام خواهد رسید که با به اتمام رسیدن این ۱۸۵ صنعت بزرگ و کوچک مستقر در سطح استان بالغ بر ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر سوخت مایع صرفه جویی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیشترین بیکارهای ایران چند ساله هستند؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مجید فصیحی هرندی عصر یکشنبه در جلسه هماهنگی ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در هفته‌ای قرار داریم که انسان‌های توانمندی برای دفاع از مردم، نظام و دینشان جانشان را اهدا کردند و این خیلی ارزشمند است. فرماندار رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های هفته دفاع مقدس در رفسنجان اشاره و بیان کرد: آذین بندی سردرب ادارات، فضاسازی شهری، مراسم نکوهداشت پیشکسوتان دفاع مقدس و عطرافشانی قبور شهدا از جمله این برنامه‌ها است. فصیحی هرندی افزود: یکشنبه ۳۱ شهریورماه و اولین روز از هفته دفاع مقدس با عنوان قدرت، توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح نامگذاری شده است و امسال رژه نظامی در شهرستان‌ها برگزار نمی‌شود و بصورت منسجم در مرکز استان اجرا خواهد شد. فرماندار رفسنجان ادامه داد: جمعه پنجم مهرماه با عنوان خانواده و ورزش همگانی و ضرورت توجه به همبستگی ملی و سبک زندگی دینی نامگذاری شده است. وی بیان داشت: شنبه ششم مهرماه با عنوان رزمندگان، حماسه آفرینان و جهادگران عملیات بزرگ ثامن الائمه نامگذاری شده است و یکشنبه هفتم مهرماه به عنوان فرماندهان، پیشکسوتان و سالروز شهدای دفاع مقدس نامگذاری شده و بزرگداشت فرماندهان دفاع مقدس و تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت را در این روز خواهیم داشت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
بر اساس قوانین مربوط به تملک اموال غیرمنقول اتباع خارجی «تملک هر نوع زمین به هر میزان به نام اشخاص خارجی مجاز نیست». بر این اساس اتباع خارجی (اشخاص حقیقی خارجی) نمی‌توانند به نام خود صاحب زمین در کشور شوند. درنتیجه آمار رسمی برای خرید زمین توسط اعراب وجود ندارد. اتباع عرب علاوه بر ملک اقدام به خرید میوه و دام هم می‌کنند. اکنون مافیای خاصی برای خرید ملک و دیگر محصولات در شمال کشور شکل گرفته است و هر شخصی نمی‌تواند وارد این حوزه شود.

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.

تصادف وحشتناک در جاده‌ای در روسیه +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین21 ساعت قبل

(ویدیو) حرکت مترو با درهای باز!

فراروفرارو22 ساعت قبل
یکی از قطار‌های مترو تهران دچار نقص فنی شد و جابجایی مسافران با در باز انجام گرفت. مشکل هرچند برای مسافران عجیب بود، ولی برای معاون شهردار نه؛ چراکه معتقد است در یک خط مترو ۱۲۰۰ در وجود دارد و احتمال خرابی همیشه هست. به گزارش فارس، کلیپی طی ۲۴ ساعت گذشته در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد که نشان می‌دهد قطار مترو در یکی از خطوط با در باز در حال حرکت است. بنابر این بیش از ۱۲۰۰ در وجود دارد که ممکن است یکی از آن‌ها در طول سال خراب شود. گفتنی است این مشکل برای دومین بار در مسیر خط ۴ و ۲ مترو تهران در روز‌های اخیر به وقوع پیوسته است.

نظرها

اخبار بیشتر