معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایران‌جیب
  4. اقتصادی

معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب |
بازار خودروهای برقی تقریبا به بلوغ رسیده و همین امر موجب شده است تا به محبوبیتی دست یابد که نه تنها توجه افراد عادی را به خود جلب ...
معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان - 0

دیجی مگ- بازار خودروهای برقی تقریبا به بلوغ رسیده و همین امر موجب شده است تا به محبوبیتی دست یابد که نه تنها توجه افراد عادی را به خود جلب نماید، بلکه خودرو سازان سنتی را نیز برای تولید خودروی برقی وسوسه کند.

با وجود اینکه تسلا شناخته شده‌ترین نام در حوزه خودروهای برقی است، اما تنها بازیگر میدان نیست. اکنون خودروسازان با سابقه‌ای مانند استون مارتین و پورشه نیز به دنبال افزودن مدل‌های الکتریکی جدید و قدرتمند به خودروهای لوکس خود هستند. در همین حال، کارخانه‌های کوچک و شاید گمنامی مانند اسپارک و دندروبیم که تا به حال حتی وسیله نقلیه‌ای را به بازار عرضه نکرده‌اند نیز تلاش می‌کنند تا سهمی از این بازار داشته باشند.

از آنجا که گشتاور موتور الکتریکی این خودروها به محض فشردن پدال توسط راننده به حداکثر می‌رسد، اندازه‌گیری نیروی اسب بخار برای خودروهای برقی کمی متفاوت است. به عبارت دیگر، در سرعت پایین، موتورهای الکتریکی نسبت به موتورهای دورن سوز با قدرت اسب بخار یکسان، حس قدرت بیشتری به راننده می‌دهند؛ ‌ اما بر خلاف خودروهای با سوخت فسیلی، زمانی که خودروی برقی با سرعت بالا و شتاب ثابت در حرکت باشد بخشی از این حس کاسته می‌شود.

با در ذهن داشتن این تفاوت، به معرفی ۱۱ مدل از بهترین خودروهای برقی می‌پردازیم که در حال حاضر برای خرید در دسترس هستند و البته بعضی از آن‌ها رکوردهای جهانی را به نام خود ثبت کرده‌اند:

Nio EP۹

معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان - 7

نیو با نام «تسلای چین» شناخته می‌شود و ابرخودروی EP۹ این شرکت محصولی است که به ما نشان می‌دهد کمپانی چینی تا چه حد در تصمیمش برای فعالیت در این حوزه جدی است.

حداکثر سرعت این خودرو ۱۹۵ مایل بر ساعت و نیروی موتور آن ۱۳۴۱ اسب بخار است که سبب رسیدن به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت در ۲٫۷ خواهد شد. نیو نیروی Downforce (رو به پایین) این خودرو را نسبت به ماشین‌های فرمول یک، ۲ برابر کرده است که تجربه‌ای مشابه یک جنگنده اف ۲۲ در مواجه با شتاب گرانش ۳G را ارائه می‌کند.

EP۹ با یک بار شارژ ۲۵۶ مایل را طی می‌کند و شارژ کامل آن تنها ۴۵ دقیقه زمان نیاز دارد. همچنین، این خودرو به سیستم باتری قابل تعویض مجهز است که تعویض آن حدود ۸ دقیقه زمان می‌برد.

شگفتی‌های چینی‌ها برای EP۹ هنوز به پایان نرسیده است! این اتومبیل به سیستم خودران هم مجهز است و در سال ۲۰۱۷ در رقابت‌های Circuit of Americas عنوان «سریعترین دور طی شده با خودروی برقی» را به نام خود ثبت کرد.

حدود ۶ دستگاه از ۱۶ دستگاه نیو EP۹ تولید شده، به مبلغ ۱٫۲ میلیون دلار برای هر دستگاه، به سرمایه گذاران این شرکت فروخته شد.

Tesla Model S Performance

معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان - 14

تسلا دیگر میزان اسب بخار خودروهایش را افزایش نمی‌دهد، اما Model S Performance یکی از قدرتمندترین‌های حال حاضر شناخته می‌شود. این اتومبیل می‌تواند بدنه ۵ هزار پوندی (۲۲۶۰ کیلوگرم) خود را در ۲٫۴ ثانیه با سرعت ۶۰ مایل بر ساعت به جلو براند. تسلا مدعی است Model S Performance حداکثر ۱۶۳ مایل بر ساعت سرعت دارد و با یک بار شارژ کامل می‌تواند به‌طور میانگین ۳۴۵ مایل را طی کند. مالکان این مدل می‌توانند خودروشان را در ایستگاه‌های سوپر شارژر تسلا شارژ کنند که در شرایط مناسب، ۱۵ دقیقه طول می‌کشد تا خودرو برای پیمودن ۱۳۰ مایل شارژ شود.

C_Two و Rimac Concept One

معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان - 17

Concept One که در سال ۲۰۱۱ وارد میدان شد، ۱۲۲۴ اسب بخار قدرت دارد و حداکثر سرعت ۲۲۰ مایل بر ساعت را ارائه می‌کند. این خودرو تنها در ۲٫۵ ثانیه از سرعت صفر به ۶۲ مایل می‌رسد. ابر خودروی یک میلیون دلاری با باتری ۹۰ کیلو وات ساعتی خود می‌تواند مسافت ۳۱۰ مایل را طی کند.

خودروساز اروپایی که در کرواسی مستقر است، ۸۸ دستگاه Concept One تولید کرده است که ریچارد هموند، مجری بریتانیایی برنامه‌های Top Gear و The Grand tour، در سال ۲۰۱۷ با یکی از آن‌ها تصادف کرد.

در سال ۲۰۱۸ این کمپانی جانشین Concept One را با نام C_Two معرفی کرد. نسل دوم ۱۹۱۴ اسب بخار قدرت دارد و در ۱٫۸۵ ثانیه از سرعت صفر به ۶۰ مایل می‌رسد. حداکثر سرعت C_Two برابر با ۲۵۶ مایل بر ساعت است و با یک بار شارژ می‌تواند ۴۰۳ را مایل را طی کند.

معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان - 21

با اتصال به شبکه شارژ سریع ۲۵۰ کیلو وات ساعتی، ظرفیت باتری ابرخودروی جدید در ۳۰ دقیقه به ۸۰ درصد می‌رسد. همچنین این خودرو به فهرستی از سیستم‌های دستیار راننده مجهز است، مانند سیستم اسکن چهره برای باز کردن قفل درها و یا استارت موتور، یا اسکن چهره برای تشخیص حالات روحی. اگر سیستم تشخیص دهد شما عصبانی یا مضطرب هستید، پخش یک موسیقی آرامش‌بخش را آغاز می‌کند.

طبق برنامه ریزی خودروساز کروات، تعداد ۱۵۰ دستگاه C_Two تولید و با قیمت ۲٫۱ میلیون دلار برای هر دستگاه رونمایی شد که تقریبا همه این تعداد در عرض سه هفته پس از آغاز پیش‌فروش، خریداری شدند.

Genovation GXE

معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان - 25

Genovation GXE در واقع نسخه تبدیل شده شورولت کروت در قالب یک خودرو تمام الکتریک است که ۸۰۰ اسب بخار قدرت دارد. این خودرو رکورد «سریعترین خودروی برقی مجاز برای تردد در خیابان» را با سرعت ۲۰۹ مایل بر ساعت به نام خود ثبت کرد. اما کمپانی سازنده مدعی است حداکثر سرعت این اتومبیل ۲۲۰ مایل بر ساعت است. همچنین در زیر ۳ ثانیه از سرعت صفر به ۶۰ مایل بر ساعت می‌رسد و می‌تواند با یک بار شارژ تا ۱۷۵ مایل را طی کند. این خودروی برقی ۷۵۰ هزار دلار قیمت دارد و تا پایان سال جاری میلادی ۷۵ دستگاه از آن به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

خبری: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان | بهترین اخبار تکنولوژی جهان

Tesla roadster

معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان - 29

نسل بعدی تسلا رودستر در راه است. رودستر جدید توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۲۵۰ مایل بر ساعت را خواهد داشت و در فاصله زمانی ۱٫۹ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت دست خواهد یافت. تسلا می‌گوید نسل جدید به یک سقف شیشه‌ای مجهز خواهد شد که پس از جمع شدن در صندوق عقب خودرو جای‌ می‌گیرد. اما نکته قابل توجه میزان مسافتی است که این خودرو با یک بار شارژ می‌تواند طی کند. طبق ادعای تسلا، این خودروی ۲۰۰ هزار دلاری می‌تواند تا ۶۲۰ مایل را طی کند که طولانی‌ترین مسافت در فهرست ماست.

خودروهای پیش خرید شده از نسل جدید رودستر در سال ۲۰۲۰ تحویل داده خواهند شد، اما تا به حال به تعداد آن‌ها اشاره‌ای نشده است.

Aspark Owl

معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان - 33

اسپارک Owl ابرخودرویی ۱۱۵۰ اسب بخاری است که می‌تواند تا ۱۷۴ مایل بر ساعت سرعت بگیرد. این خودروی برقی در ۱٫۹ ثانیه به سرعت ۶۲ مایل بر ساعت دست می‌یابد و می‌تواند با یک بار شارژ مسافت ۱۸۰ مایلی را طی کند.

بر اساس اعلام بلومبرگ، اسپارک ۵۰ دستگاه Owl تولید خواهد کرد که هر یک ۳٫۶ میلیون دلار قیمت خواهند داشت و در میانه سال ۲۰۲۰ به خریداران تحویل داده خواهند شد.

Porsche Taycan

معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان - 37

این خودرو که پیش‌تر با عنوان Mission E شناخته می‌شد، اولین خودروی برقی پورشه است که نسبت به خودروهای لیست ما در حجم انبوه تولید خواهد شد. خودروساز آلمانی قصد داشت در سال اول، تعداد ۲۰ هزار دستگاه Taycan را تولید کند؛ اما به تازگی اعلام شد این تعداد ۲ برابر می‌شود و پورشه تا به حال ۳۰ هزار دستگاه از آن را تولید کرده است.

Taycan بیش از ۶۰۰ اسب بخار قدرت دارد و در ۳٫۵ ثانیه از صفر به ۶۰ مایل بر ساعت می‌رسد. ابرخودروی آلمانی با ۴ دقیقه شارژ برای پیمودن مسافتی ۶۰ مایلی آماده می‌شود و با یک بار شارژ کامل می‌تواند ۳۱۰ مایل را طی کند. قیمت پایه این خودروی برقی ۹۰ هزار دلار تخمین زده می‌شود.

Dendrobium D-۱

معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان - 41

D-۱ اولین خودرو از سری خودروهای برقی تولید شده توسط خودروسازی Dendrobium Automative خواهد بود که راهی بازار می‌شود. این خودرو اولین بار در سال ۲۰۱۷ و در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی شد و امسال بار دیگر در رویداد ۲۴Hours شهر لوما فرانسه که قدیمی‌ترین رقابت اتومبیل‌های اسپورت شناخته می‌شود نیز خودنمایی کرد.

D-۱ هنوز یک نمونه آزمایشی است، اما پیش‌بینی می‌شود به قدرت ۱۸۰۰ اسب بخار و سرعت ۲۰۰ متر بر ساعت دست یابد و رسیدن به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت برایش تنها ۲٫۷ ثانیه زمان نیاز داشته باشد.

Pininfarina Battista

معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان - 45

باتیستا یک ابرخودروی برقی با توان ۱۹۰۰ اسب بخار است که در کمتر از ۲ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت می‌رسد. این خودرو با یک بار شارژ می‌تواند ۳۰۰ مایل را طی کند.

پینین‌فارینا تصمیم دارد ۱۵۰ دستگاه از این خودروی برقی را تولید کند که تا به حال تولید ۵۰ دستگاه از آن کامل شده است. قیمت هر دستگاه در حدود ۲٫۵ میلیون دلار عنوان شده است.

Aston Martin Rapide E

معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان - 49

Rapid E اولین خودروی برقی استون مارتین است. این خودرو ۶۱۲ اسب بخار قدرت خواهد داشت و حداکثر سرعت آن ۱۵۵ مایل بر ساعت خواهد بود. طبق ادعای خودروساز انگلیسی، این مدل در ۴ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت می‌رسد.

خودروی ۳۳۰ هزار دلاری استون مارتین در شرایط ایده‌آل به ۳ ساعت زمان برای شارژ کامل نیاز دارد و می‌تواند با یک بار شارژ مسافت ۲۰۰ مایل را طی کند.

گفته می‌شود تنها ۱۵۵ دستگاه Rapide E تولید و تحویل آن‌ها از سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد که یکی از آن‌ها توسط دنیل کریگ، بازیگر انگلیسی نقش جیمز باند، در فیلم بعدی این مجموعه که فعلا با نام باند ۲۵ شناخته می‌شود، استفاده خواهد شد.

Lotus Evija

معرفی قدرتمندترین خودروهای برقی جهان - 54

Evija اولین خودروی تماما برقی خودروسازی بریتانیایی لوتوس است. این کمپانی در روز ۹ اوت در هفته اتومبیل مونتری به‌طور کامل از این محصول رونمایی کرد.

با توجه به اطلاعات منتشر شده از CNET، هدف‌گذاری لوتوس دست‌یابی به قدرت ۲۰۰۰ اسب بخار بوده است که رسیدن به حداکثر سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت و صرف زمان کمتر از ۳ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۶۲ مایل بر ساعت را ممکن می‌کند. هر دستگاه از این ابرخودروی برقی ۲ میلیون دلار قیمت دارد و تنها ۱۳۰ دستگاه از آن تولید خواهد شد.

منبع: Business Insider

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، پلیس ایالت‌‌‌ ایلی‌نوی آمریکا٬ پس از مرگ یک پزشک در آمریکا موفق به یافتن ۲۲۴۶ جنین در خانه او شد. به گزارش ‌نیویورک تایمز، خانواده این پزشک پس از فوت او توانستند بقایای متعلق به این تعداد جنین را در خانه پیدا کنند؛ این پزشک مدیر یک کلینیک سقط جنین بوده که از سال ۲۰۱۶ به دلیل باطل شدن مجوزش ظاهرا فعالیتی نداشته‌ است. همچنین این پزشک در سال ۲۰۱۵ در دادگاهی در ایالت ایلی‌نوی به عدم گزارش سقط جنین یک دختر نوجوان ۱۳ ساله متهم بوده‌ است. بررسی جزئیات بیشتر این پرونده در حال انجام است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، لباس صورتی پاتریک شوارتزنگر، پسر آرنولد تبدیل به سوژه‌ای داغ برای شبکه‌های اجتماعی شده است. پاتریک که در مراسم NYFW show این لباس را بر تن کرده بود، سبب شد تا توجه کاربران به او جلب شود. بسیاری از کاربران عنوان کردند که حداقل پسر آرنولد نباید از این لباس که رنگی دخترانه دارد، استفاده می‌کرد. به گزارش اسپوتنیک، عده‌ای از کاربران نیز عنوان کردند که اگر شلوار او بلندتر می‌بود ظاهر او بهتر می‌شد و تیپ او اصلا جذاب نیست. در مقابل عده‌ای ای دیگر از کاربران ظاهر او را پسندیدند و معتقدند که او مستقل از پدرش می‌باشد.

پاسخ هرگونه توطئه آمریکایی‌ها را خواهیم داد

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی گفت: آمریکایی‌ها باید سخنان سید حسن نصرالله را جدی بگیرند و هر حرکت ضد ایرانی منطقه را دچار دگرگونی خواهد کرد. وی گفت: آمریکایی‌ها خوب می‌دانند که ما از رهبر خردمند و شجاع و نیرو‌های مسلح قدرتمند برخوردار هستیم و البته سیاست ما صلح و امنیت پایدار در منطقه با خروج نیرو‌های متجاوز و بیگانه است. وی افزود: دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بدانند ایران هیچ قصد تهاجم و کشورگشایی ندارد و به دنبال صلح و امنیت پایدار و البته مدافع حقوق ملت‌های اسلامی است. رحیم صفوی پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در دفاع مقدس و حتی پیروزی مدافعان حرم را نشات گرفته از فلسفه و منطق عاشورای حسینی دانست و گفت: بعد از ۳۰ سال از پایان دفاع مقدس متحدان انقلاب اسلامی با توانمندی عظیم و با اهداف حق طلبانه از آمریکایی‌ها و متحدان آن‌ها در منطقه قوی‌تر شده‌اند. وی افزود: آمریکایی‌ها و دوستانشان جریان سلطه‌گر و شیطانی هستند، اما متحدان انقلاب اسلامی به دنبال اهداف حق‌طلبانه و استقرار صلح و امنیت در منطقه هستند و جریان مردمی از آن‌ها حمایت می‌کند که خدا به آن‌ها وعده پیروزی داده است. وی گفت: سیاستمداران و تحلیلگران امروز قدرت نفوذ جمهوری اسلامی از دریای مدیترانه تا دریای سرخ و اقیانوس هند را درک می‌کنند، اما بعد از ۳۰ سال از دفاع مقدس اهداف آمریکا و صهیونیست در منطقه با شکست مواجه شده است. رحیم صفوی افزود: آمریکا بعد از ۱۸ سال اشغال افغانستان نتوانسته امنیت و رفاه بیشتر را برای این کشور فراهم کند و راهبرد آمریکا در عراق و افغانستان با شکست مواجه شده است. وی گفت: ائتلاف آمریکایی‌ها برای براندازی بشار اسد و ایجاد داعش با خسارات فراوان وکشتار مسلمانان در عراق و سوریه به پیروزی نرسید. وی افزود: بوش پسر به افغانستان و عراق لشکرکشی کرد و چند ده هزار از مردم این کشور‌ها را کشت، اما نتوانست محبوبیت کسب کند. وی اضافه کرد: رئیس جمهور کنونی آمریکا که به نظر می‌رسد از عقلانیت رفتاری یک رئیس جمهور خارج شده است طرح معامله قرن او همان طور که طرح خاورمیانه بزرگ بوش پسر با شکست مواجه شد، شکست خورده است. وی گفت: آمریکایی‌ها مجبورند از افغانستان و غرب آسیا عقب‌نشینی کنند همانطور که ارتش سرخ شوروی بعد از ده سال مجبور به عقب نشینی از افغانستان شد. رحیم صفوی گفت: قدرت آمریکایی‌ها در غرب آسیا رو به افول است و دوستان آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی هم شکست‌های زیادی را در ۳۰ سال گذشته تجربه کرده‌اند. وی افزود: دوستان کشور‌های غربی در راهبرد غلطی که صهیونیست‌ها برای فروش میلیارد‌ها دلار سلاح در فکر آن‌ها کرده‌اند با تجاوز به یمن پنج سال مردم مظلوم این کشور را به خاک و خون کشیدند و با محاصره اقتصادی اجازه ورود مواد غذایی و دارو را به آن‌ها نمی‌دهند، اما امروز این دو کشور عربی پیروز نشده‌اند و مجبورند عقب‌نشینی کنند و هیچ دستاوردی ندارند. وی با اشاره به تاریخ ایثارگری یمنی‌ها گفت: در سال ۱۹۶۷ یمنی‌ها هزاران متجاوز مصری را از کشورشان بیرون کردند و اگر هم اکنون مقابله به مثل می‌کنند این یک حق دفاع مشروع برای آنان است. وی افزود: آمریکایی‌ها و متحدان و متجاوزان به فلسطین و یمن از نظر نظامی و اقتصادی فرسوده و خسته شده‌اند و با سیاست‌های غلط و شکست خورده اعتبار آن‌ها از دست رفته است. وی گفت: جمهوری اسلامی امروز با اقتدار در منطقه در دل معادله و توازن منطقه‌ای است و حرف اول را می‌زند. رحیم صفوی افزود: قدرت نوظهور جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت در حال شکل گیری و قدرت آمریکایی‌ها در حال افول است. وی افزود: آمریکایی‌ها هم در سیاست در قبال ایران با شکست مواجه شدند و هم در تک قطبی کردن قدرت در جهان به طوری که جهان به سمت چندجانبه‌گرایی حرکت می‌کند. وی گفت: همانگونه که ۶ رئیس جمهور قبلی امریکا نتوانستند اراده سیاسی خود را بر ملت و حکومت ایران تحمیل کنند ترامپ نیز به سرنوشت آن‌ها دچار خواهد شد و با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست. وی افزود: ملت ایران با تدبیر رهبری و یکپارچگی همه قوا سد تحریم‌های ظالمانه را می‌شکند و تکبر سیاستمداران آمریکایی را لگدمال می‌کند. رحیم صفوی گفت: ملت صبور ایران درس عزت و اقتدار و پیشرفت را به مردم جهان آموخته‌اند و در جریان ترور‌ها و فتنه‌ها حجم عظیمی از بحران‌های داخلی و خارجی را پشت سر گذاشته‌اند. رحیم صفوی افزود: جریان انقلاب اسلامی جریان حق طلب و آمریکایی‌ها یک جریان شیطانی و باطل است و ملت ایران از تحریم‌ها و تنگنا‌های اقتصادی عبور خواهد کرد و سیاست‌های آمریکا به جز شکست و انزوا و اختلاف با متحدان تاریخی مثل اروپایی‌ها نتیجه‌ای نخواهد داشت. وی تأکید کرد: ترامپ تلخ‌ترین تجربه ریاست جمهوری آمریکا خواهد شد و با ظلم‌هایی که به مسلمانان و غیرمسلمانان کرده عاقبت بدی خواهد داشت. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با رهبری شجاع و با انسجام و ائتلاف با جبهه مقاومت قادر است از انقلاب و کشور و امنیت و منافع ملی خودش دفاع کند و پاسخگوی همه سناریو‌های تهدید باشد. وی افزود: جمهوری اسلامی قادر است یک کشور مستقل، آباد، با امنیت و رفاه برای تحقق تمدن نوین اسلامی را شکل دهد که رهبر معظم انقلاب آن را در ۵۰ سال آینده بشارت داده است. وی گفت: بروز و ظهور قدرت‌های تمدنی و ایجاد تغییر در شاکله قدرت‌های فعلی بدون پشتوانه فلسفی و فکری شدنی نیست و باید بر پایه جهان بینی ارزشی، اخلاقی، انسانی و مبتنی بر فطرت بشری باشد که تحولات عمیق آینده بر این اساس خواهد بود و هر چه این ایدئولوژی قوی‌تر باشد نظام‌های برآمده از آن تأثیرگذار‌تر خواهد بود. وی گفت: انقلاب اسلامی و ۵۷ کشور مسلمان ظرفیت بی‌نظیری دارند که می‌توانند از الهام گرفتن از اسلام ناب محمدی و الگو گیری از جمهوری اسلامی و با همکاری و همگرایی هم، ​تمدن نوین اسلامی را محقق کنند و هندسه قدرت جهانی را به نفع کشور‌های اسلامی تغییر دهند و این قدرت تمدنی را بر اساس عدالت و صلح خواهی در مقیاس جهانی شکل دهند. وی گفت: امروز

ساخت قطعات تحریمی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ یکی از شرکتهای مستقر در برج فناوری دانشگاه امیر کبیر از سال ۹۳ بر روی طراحی قطعات و تجهیزات مکانیکی پمپهای خاص و ابزار دقیق متمرکز شده است.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نیویورک تایمز، روز سه شنبه مقامات ارشد صنعت نفت عربستان یک کنفرانس خبری برگزار و آخرین خبر را درمورد تولید نفت عربستان اعلام کردند. طبق گفته شرکت آرامکوی عربستان، ظرفیت تولید نفت عربستان که به خاطر حملات هوایی روز شنبه کاهش یافته بود، تا پایان سپتامبر به شرایط قبل باز می‌گردد. حمله‌های روز شنبه تولید نفت عربستان را نصف کرد. ولی واضح است بازار نفت که چندی پیش تصور می‌شد عرضه بیش از حد نفت به آن وجود دارد، راکد شده است. اگر بازار با یک شوک دیگر مخصوصا در منطقه حساس خلیج فارس روبرو شود، نفت زیادی برای حمایت از بازار وجود نخواهد داشت.
فردا نیوزفردا نیوز20 ساعت قبل
نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی در توضیح این مطلب افزود: در این سیستم مشتری‌مداری هیچ جایگاهی ندارد؛ این موضوع شاه‌بیت مشکلات خودروسازان است. وی ادامه داد: برخی از این کارخانجات قطعه وارد کرده، اما به تولید اختصاص نداده‌اند که این امر موجب افزایش قیمت خودرو شد. وی تحریم‌ها را بخشی از مشکلات صنعت خودروسازی خواند و گفت: برای حل مشکلات خودروسازان، باید فرصت دو ساله‌ای را به خودروسازان داده و سرمایه در گردش در اختیار آن‌ها قرار داد و سود بانکی آن‌ها را برای مدتی فریز کرد. نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علاوه بر این، باید با تعرفه واردات، کیفیت خودرو‌ها را افزایش دهیم. حسینی‌کیا با تأکید بر اینکه نگاه ما به تولید داخلی است، گفت: خودرو دارای ۱۲۰۰ قطعه است که ۴۷۱ قطعه آن وارداتی است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1