ثبت ماهانه بیش از ٣١ هزار درخواست پشتیبانی در سامانه‌ تهران من
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
ثبت ماهانه بیش از ٣١ هزار درخواست پشتیبانی در سامانه‌ تهران من

ثبت ماهانه بیش از ٣١ هزار درخواست پشتیبانی در سامانه‌ تهران من

مهرخبرگزاری مهر |
معاون شهردار تهران از کاهش آمار تخلف پلاک مخدوشی در ورودی‌های غیرمجاز به محدوده‌های ترافیکی خبر داد و گفت: تمام دوربین‌های داخل محدوده‌های ترافیکی مجهز به سامانه پلاک‌خوان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن پورسیدآقایی در مراسم افتتاحیه مرکز تماس و پاسخگویی «تهران من»، هدف از راه‌اندازی این مرکز را رویکرد پاسخگویی همه‌جانبه و شبانه‌روزی به شهروندان تهران عنوان کرد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه خدمات طرح ترافیک و عوارض خودرو و پارک حاشیه‌ای و خرید بلیت مترو و اتوبوس از طریق سامانه‌ تهران من در دسترس شهروندان قرارگرفته است، بر ضرورت پاسخگویی به مسائل و موضوعات مطرح‌شده از سوی شهروندان تاکید کرد و گفت: تاکنون بالغ بر یک‌میلیون و ٥٨٠ هزار تماس شهروندان از طریق این سامانه (تماس با شماره تلفن ۱۳۷ داخلی ۵) پاسخ داده‌شده است.

پورسیدآقایی با بیان اینکه ٢٤ باجه در سه شیفت از طریق این سامانه پاسخگوی شهروندان هستند، تصریح کرد: آن دسته از شهروندانی که نسبت به فهرست تردد خود در محدوده‌های ترافیکی اعتراضی دارند می‌توانند از طریق سامانه‌ی «تهران من» نسبت به ثبت اعتراض خود در بخش پشتیبانی اقدام کنند.

معاون شهردار تهران اظهار داشت: در طول تیرماه ٣١ هزار و ٧١٣ درخواست پشتیبانی در این سامانه ثبت‌شده که حدود ٣٠ درصد آن اعتراض به عدم همخوانی پلاک بوده است که به‌فوریت از طریق اپراتورهای سامانه پاسخ‌داده‌شده و چنانچه عدم همخوانی پلاک صحت داشته باشد نسبت به رفع تخلف اقدام می‌شود.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران

پورسیدآقایی در ادامه از کاهش آمار تخلف پلاک مخدوشی در ورودی‌های غیرمجاز به محدوده‌های ترافیکی خبر داد و گفت: اکنون علاوه بر دوربین‌های ورودی و خروجی محدوده‌های ترافیکی، دوربین‌های ثبت تخلفات داخل محدوده نیز به سامانه پلاک‌خوان تجهیز شده‌اند. اینکه برخی از شهروندان تصور می‌کنند با مخدوش کردن پلاک خودرو از دوربین ورود به محدوده گذشته‌اند، تصور اشتباهی است چرا که علاوه و بر دوربین‌های معابر خروجی، دوربین‌های ثبت تخلفات داخل محدوده نیز به سامانه پلاک‌خوان تجهیز شده‌اند.

راه‌اندازی سامانه چت‌بات در شهرداری تهران؛ به‌زودی

در ادامه محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران از راه‌اندازی سامانه چت‌بات در شهرداری تهران خبر داد و گفت: به‌زودی، سیستم هوشمند پاسخگویی به شهروندان نیز به سامانه «تهران من» متصل و راه‌اندازی خواهد شد.

فرجود به راه‌اندازی سامانه‌ی موقعیت‌یابی تماس‌گیرنده در سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران نیز اشاره کرد و گفت: با عنایت به‌ نیاز برخی تماس‌های امدادی به سیستم موقعیت‌یاب، این سامانه نیز با هماهنگی دولت مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین10 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از آغاز بارش‌ها در کشور از آبان ماه خبر داد و گفت: بارش‌ها در سال جاری به نسبت سال گذشته کاهش می‌یابد. احد وظیفه مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با اشاره به وضعیت جوی کشور طی هفته‌های آینده گفت: تا هفته آینده بارشی در مناطق مرکزی، غربی، شمال شرق کشور رخ نمی‌دهد. وی با بیان اینکه آبان ماه، ماه پربارشی برای کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: دامنه‌های جنوبی البرز و مناطق مرکزی در آبان بارش‌های باران را تجربه خواهند کرد. وظیفه با تاکید بر اینکه بیشتر از سال گذشته بارش باران در کشور نخواهیم نداشت، گفت: بارش باران در سال گذشته بیش از حد نرمال بود و اکنون مدل اقلیمی این موضوع را نشان نمی‌دهد. مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی دو هفته آینده اولین سیستم پاییزی را در شمال غرب کشور خواهیم داشت، گفت: در تهران و نیمه مرکزی، غربی و شمال شرق کشور بارش باران در دو هفته آینده پیش بینی نمی‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.
ایسناایسنا1 روز قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.

نظرها

اخبار بیشتر