آیا همه حرف‌های قلعه‌نویی بی‌حساب است؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. ورزشی
آیا همه حرف‌های قلعه‌نویی بی‌حساب است؟

آیا همه حرف‌های قلعه‌نویی بی‌حساب است؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
امیر قلعه‌نویی همین امروز و فردا باید منتظر باشد تا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال (احتمالا) علیه‌اش اقدامی کند؛ او در تازه‌ترین صحبت‌هایش دوباره همان حرف‌های همیشگی را به زبان آورده که نسبت به او «حب و بغضی» وجود دارد.

قلعه‌نویی این‌بار به حکم محرومیت خودش هم معترض است و می‌گوید بد کرده به‌خاطر اینکه جو متشنج نشود، نسبت به فحاشی‌های صورت‌گرفته منفعل بوده است؟ او می‌گوید اگر این کارش بد است و فحاشی‌کردن چیز خوبی است، این الفاظ مبارک رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال. این حرف‌ها حالا برای یک‌بار هم که شده کمیته انضباطی را بر آن داشته تا امیر قلعه‌نویی را فرابخواند و از او برای حرف‌هایی که به زبان آورده دلیل و مدرک بخواهد؛ سؤال اول همین‌جا مطرح می‌شود: آیا چون این‌بار اسمی از رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به میان آمده، امیر قلعه‌نویی فراخوانده شده است؟

آیا امیر قلعه‌نویی برای اولین‌بار است که تیمی، شخصی یا ارگانی را زیر سؤال می‌برد؟ آیا قلعه‌نویی برای اولین‌بار است که می‌گوید علیه خودش و تیمش توطئه می‌کنند تا او را زمین بزنند؟ کسی رقابت‌های آخر فصل گذشته را هنوز از یاد نبرده است؛ جایی که امیر از مهندسی‌شدن بازی‌ها به نفع یک تیم خاص (پرسپولیس) نام برد و حرف‌های تکراری‌اش را دوباره به زبان آورد؛ آیا کسی از امیر قلعه‌نویی برای بیان مهندسی، توضیحی، مدرکی، دلیلی یا چیزی خواست؟ آیا امیر قلعه‌نویی به‌خاطر صحبت‌ها و اتهاماتی که مطرح کرد، محرومیتی طولانی‌مدت نصیبش شد؟ اصلا از ۱۳ فصل پیش تاکنون که او از کلمه «دست‌های پشت‌پرده» استفاده می‌کند و همیشه جریانی را علیه خودش می‌بیند تا به امروز، دلیلی برای اظهاراتش مطرح کرده است؟

چطور می‌شود که این‌بار امیر قلعه‌نویی به‌خاطر یک انتقاد به مراتب ساده‌تر فراخوانده می‌شود، ولی به دلیل اتهامات به مراتب درشت‌تر، کسی اراده نمی‌کند برخوردی با این مربی کند؟ آیا دلیلش فقط این است که این‌بار امیر قلعه‌نویی کمیته انضباطی را نشانه رفته است؟

باید خوش‌بین بود که این‌طور نیست؛ باید خوش‌بین بود که در فدراسیون فوتبال از همین امروز عزمی جدی به وجود آمده که خیلی سریع (نه بعد از گذشته سه تا شش ماه و بعد هم با اکراه) حکمی صادر شود تا دیگر هرکسی به راحتی به خودش اجازه ندهد تفکراتش را بدون فکر و اندیشه به زبان بیاورد؛ شاید این نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر، شروعی باشد برای پایان اتهامات بی‌اساس.

حالا سؤال دومی که در این بین باید مطرح شود این است که آیا همه حرف‌های امیر قلعه‌نویی بی‌اساس است؟ وقتی او از حق‌خوری یا اشتباهات داوری صحبت می‌کند، مشغول مغلطه است و می‌خواهد فضا را به نفع خودش تغییر دهد؟ دادن پاسخ مثبت به این سؤال به آن معنی است که داوران لیگ برتر هرگز اشتباهی نمی‌کنند یا برگزارکننده‌های لیگ هم هرگز دچار خطا نمی‌شوند؛ آیا حرف‌های امیر قلعه‌نویی که درباره مشکلات اجتماعی می‌گوید و آنها را به اتفاقات روی سکو در ورزشگاه مرتبط می‌کند بی‌اساس است؟ قلعه‌نویی در تازه‌ترین حرف‌هایش به مشکلات جوانان ایرانی اشاره می‌کند و می‌گوید: «اعتقاد دارم باید آسیب‌شناسی و ریشه‌یابی کنیم. باید ببینیم آیا این واقعا فوتبال است که هواداران را به این سمت می‌کشاند؟ من می‌گویم خیر. مهم‌ترین مشکل یک جوان در این مملکت دغدغه‌های اقتصادی و بلاتکلیفی است؛ اگر دیپلمش را می‌گیرد یا حالا با این شهریه‌ها به دانشگاه می‌رود و بستر برای عموم آزاد نیست. بعضی‌جاها به رستوران مراجعه می‌کنند با فوق‌لیسانس و لیسانس مثلا می‌گویند فقط بگذارید کار کنیم. آخر مگر می‌شود. علت اینکه در استادیوم‌ها تنش به وجود می‌آید به بیرون استادیوم برمی‌گردد. جوان، تیمش را دوست دارد و با کلی دغدغه به استادیوم می‌آید. بهشت دنیوی این است که آرامش داشته باشیم و اگر جوان ما آرامش ندارد این اتفاق‌ها رخ می‌دهد. شما بگویید چه دادیم به نسل جوان و انتظار چه خروجی‌ای داریم؟ مشکلات باید ریشه‌یابی شود و ورزشگاه‌ها مرکز ادب شود. متأسفانه ما را به سمتی بردند که چنین مشکلاتی ایجاد می‌شود. البته همه‌جا مشکل داریم و همه‌چیزمان به‌هم می‌خورد». اینکه امیر قلعه‌نویی دغدغه اجتماعی دارد چیز تازه‌ای نیست؛ او مدت‌هاست با تغییر رویکردش سعی کرده در کنار جوانان باشد و از دغدغه‌های آنها هم بگوید؛ آیا تا به حال پیش آمده که به یکی از مواردی که او به درستی در کنفرانس‌های خبری و گفت‌وگوهایش اشاره کرده رسیدگی شود؟

در خبری بخوانید: خبر ورزشی جدید ایران و سایر نقاط جهان

خودش می‌گوید به‌خاطر حرف‌هایی که می‌زند او را به جاهایی برده‌اند که اصلا نمی‌تواند بیانش کند، ولی باز هم سعی می‌کند در کنار تمامی مسائل فوتبالی به مشکلاتی که این روزها جوانان ایرانی درگیر آن هستند اشاره کند؛ گو اینکه بعضی‌وقت‌ها تحلیل‌هایش سطحی و بعضی‌وقت‌ها هم اطلاعاتش دقیق نیست، ولی همین که برخلاف بسیاری دیگر از مربیان سعی می‌کند دردهای اجتماع را ببیند، نکته مثبتی است که باید برجسته شود.

قلعه‌نویی می‌تواند در بیان اتهامات فوتبالی‌اش «دیو» خشمگینی باشد که (احتمالا) بی‌اساس زمین و زمان را علیه خودش می‌بیند، ولی بیرون از زمین فوتبال (حتی اگر از روی تظاهر) می‌تواند «دلبر» ی باشد که سعی می‌کند دردهای اجتماع را تا حدودی به زبان بیاورد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آمادگی استقلال برای شهرآورد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نودمین بازی استقلال و پرسپولیس با قضاوت موعود بنیادی‌فر یکشنبه هفته آینده ساعت ۱۶ در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. استقلال از ۳ بازی ۲ امتیاز کسب کرده و در جایگاه یازدهم رده‌بندی قرار دارد و تغییرات زیاد را عامل نتیجه نگرفتن در چند بازی اخیر می‌داند.

والیبال قهرمانی آسیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ شاگردان کولاکویچ در سه دست توانستند چین تایپه را شکست دهند و برای رسیدن به فینال از ساعت ۱۶ در نیمه نهایی به مصاف کره جنوبی می‌روند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، جیانی اینفانتینو رییس فیفا در بیاینه‌ای رسمی که بر روی وبسایت فدراسیون جهانی فوتبال قرار گرفته در رابطه با ممنوعیت حضور زنان ایرانی در ورزشگاه اعلام کرد: امیدوارم فدراسیون فوتبال ایران و مسئولان این کشور متوجه خواسته‌های متعدد ما در مورد این وضعیت غیر قابل قبول شده باشند. در چند وقت اخیر، من و بخش اداری فیفا بارها با آن‌ها تماس گرفته‌ایم. ما نمایندگانی از اعضای فیفا را در حال حاضر در ایران داریم و منتظرم اخبار خوبی از آن‌ها بشنوم. موضع ما شفاف و قاطع است؛ زنان در ایران باید اجازه حضور در ورزشگاه‌های فوتبال را داشته باشند. ما متوجه هستیم که پیش از این کار باید قدم‌هایی برداشته شود تا این حضور در مسیری امن و مناسب باشد اما اکنون زمان ایجاد این تغییرات فرا رسیده است و فیفا توقع پیشرفت مثبت در این مسئله را از بازی خانگی تیم ملی فوتبال ایران در ماه اکتبر (ماه آینده) دارد.
روزنوروزنو1 روز قبل
امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال درباره آخرین وضعیت پییگری درباره محرومیت فرشید اسماعیلی از دربی اظهار داشت: پیگیر اعتراض باشگاه استقلال درباره رفع محرومیت فرشید اسماعیلی هستیم و از تمام توان خود استفاده خواهیم کرد. انتظار ما کاملا قانونی و منطقی است. امیرحسین فتحی افزود: اگر درباره نگاه عادلانه صحبت می‌کنند، اکنون زمانش رسیده که آن را در عمل نشان دهند. منتظر تجدید نظر کمیته داوران و فدراسیون فوتبال هستیم و امیدواریم به دور از هیاهوها تصمیم مبتنى بر عدالت و انصاف در این مورد اتخاذ شود.
فوتبالیفوتبالی2 روز قبل
سایت رسمی فوتبالی – طرفداران رئال مادرید دیگر زین‌الدین زیدان را مصون از انتقاد نمی‌بینند. این مربی فرانسوی در حالی به رئال بازگشت که با سه قهرمانی در لیگ قهرمانان توانسته بود اعتبار بسیاری برای خود کسب کند. او در انتهای فصل گذشته در حالی به رئال پیوست که امید داشت بتواند دستاوردی داشته باشد. اما مشکلات رئال در فصل گذشته به این فصل هم سرایت کرد و بدترین شب رئال در این فصل در خانه پاری سن ژرمن رقم خورد. حالا ۵۷ درصد طرفداران در نظرسنجی روزنامه آ اس گفته‌اند که زیدان مقصر اوضاع کنونی است.
ایسناایسنا1 روز قبل
نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی کشتی آزاد قهرمانی جهان در اوزان ۷۰، ۷۴، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم مشخص شدند. به گزارش ایسنا، رقابت‌های اوزان ۷۰، ۷۴، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در نورسلطان پایتخت قزاقستان از صبح امروز (جمعه) در حال پیگیری است که در پایان رقابت‌های صبح، اسامی نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی این ۴ وزن مشخص شد. در میان ۴ نماینده ایران یونس امامی در ۷۰ و علیرضا کریمی در ۹۲ کیلوگرم راهی نیمه نهایی شدند اما یدالله محبی در یک چهارم نهایی مقابل حریف اوکراینی شکست خورد و نتوانست به نیمه نهایی برسد. همچنین رضا افضلی در ۷۴ کیلوگرم با شکست در همان دور نخست حذف شد. رقابت‌های رده بندی و نیمه نهایی اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم نیز امروز بعد از ظهر برگزار می‌شود و رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم برای کسب مدال برنز به مصاف حریف هندی خود می‌رود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1