فروش «کارپول» دندانپزشکی در بازار غیر رسمی/ماجرای ارز تجهیزات پزشکی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. اقتصادی
فروش «کارپول» دندانپزشکی در بازار غیر رسمی/ماجرای ارز تجهیزات پزشکی

فروش «کارپول» دندانپزشکی در بازار غیر رسمی/ماجرای ارز تجهیزات پزشکی

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: رئیس هیئت مدیره جامعه دندانپزشکی ایران، با اشاره به چالش‌های حوزه تجهیزات پزشکی در کشور، گفت: تجهیزات پزشکی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه می‌شود، به طور کامل به دست مصرف کننده اصلی نمی‌رسد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، علی تاجرنیا، روز یکشنبه در مراسم رونمایی از سامانه فروش آنلاین داروپخش، افزود: بخش عمده‌ای از مشکلات در حوزه مواد و تجهیزات دندانپزشکی و پزشکی در سال گذشته ناشی از نوسانات ارزی بود و آنچه امروز اتفاق می‌افتد، این است که تجهیزات پزشکی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به طور کامل به دست مصرف کننده اصلی نمی‌رسد.

وی با انتقاد از عدم شفافیت در مسیر تولید، واردات و توزیع تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی، گفت: سال گذشته در حوزه «کارپول» دو توزیع کننده اصلی داشتیم که هر دو بخش خصوصی بودند و با توجه به اینکه نیاز به این محصول در دندانپزشکی زیاد است، دچار بحران شدیم.

تاجرنیا با عنوان این مطلب که تولید سال گذشته کارپول کمتر از نیاز دندانپزشکی کشور بود، افزود: نکته‌ای که نباید از آن غافل شد، این است که اگر دولت می‌خواهد این محصول را تولید یا وارد کند، باید به دست دندانپزشک برسد.

وی با اشاره به اعلام آمادگی جامعه دندانپزشکی ایران برای توزیع کارپول در کشور، ادامه داد: با توجه به شرایط حاکم بر بازار توزیع کارپول، مجبور شدیم از طریق تعاونی جامعه دندانپزشکی ایران وارد این کار شویم.

رئیس هیئت مدیره جامعه دندانپزشکی ایران، تاکید کرد: هر جا انحصار باشد، عدم شفافیت و فساد بروز می‌کند. به طوری که یک بسته کارپول که در کارخانه ۷۳ هزار تومان قیمت دارد و باید با قیمت ۱۰۰ هزار تومان به دست دندانپزشک برسد، برای دندانپزشکان به قیمت ۲۸۰ هزار تا ۳۲۰ هزار تومان پیامک می‌شد.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی ادامه داد: بروز این وضعیت ناشی از قاچاق این محصول نیست، بلکه بخشی از کارپول هایی است که وارد بازار غیر رسمی فروش شده است. به طوری که همین حالا با وانت و اتوبوس، کارپول از تهران به شهرستان‌ها می‌رود و توزیع می‌شود.

تاجرنیا افزود: بر اساس آنچه در سازمان غذا و دارو توافق شده بود، قرار بود از اول خرداد ۹۸ کار توزیع ۷۰ درصد کارپول به تعاونی جامعه دندانپزشکی واگذار شود و ۳۰ درصد مابقی توسط شرکت داروپخش و …، صورت بگیرد. در حالی که قرار بود تعاونی جامعه دندانپزشکی سه ماه این کار را انجام دهد، اما حالا که مهلت سه ماهه تمام شده است، حتی یک بسته کارپول دریافت نکرده است.

وی با انتقاد و گلایه از روند توزیع کارپول در کشور، گفت: عدالت در توزیع باید از کارخانه آغاز شود تا همه امکان خرید را داشته باشند.

تاجرنیا تاکید کرد: آنچه مسلم است، اراده‌ای برای تعداد مراکز توزیع و رقابت وجود نداشته تا کارپول به درستی و عادلانه توزیع شود. در حالی که باید بخش خصوصی هم بتواند در این رقابت حضور داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فریب دختران نوجوان برای پول به دست آوردند از طریق آبروی شان

رکنارکنا1 روز قبل
این دختران با وعده‌های پوشالی و به امید داشتن آینده‌ای روشن و حمایت از سوی این سایت‌ها برای تامین نیازهایشان، فریب خورده و طعمه فاحشه خانه‌داران می‌شوند. قربانیان این تجارت پر سود اما کثیف، در ازای کمترین امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می‌شود، به اجبار به شغل روسپی‌گری گماشته می‌شوند. افزایش ۳۹ درصدی قاچاق انسان از سال ۲۰۱۱ به بعددر سال‌های اخیر قاچاق انسان به معضلی اساسی برای اغلب کشور‌های جهان تبدیل شده است تا جایی که سازمان ملل آخر ماه جولای را به «روز جهانی مقابله با قاچاق انسان» اختصاص داده است. قاچاق انسان که در دهه‌های اخیر در کنار قاچاق اسلحه و مواد مخدر از پرسودترین تجارت‌های جهان بوده، معمولا با خشونت، بی‌رحمی، اجبار و سودجویی همراه است. باندهای زیادی در کشور ما هم دستگیر شدند که سعی داشتند دختران ایرانی را وسیله‌ای برای درآمدزایی خود قرار دهند.

ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیرعامل بیمه آسیا در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه در یک سال گذشته، ​ قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی افزایش یافته است گفت: ​ دارندگان بیمه بدنه خودرو باید با مراجعه به شرکت‌های بیمه در خصوص تجدید ارزیابی سرمایه خود با خرید الحاقیه بیمه اقدام کنند تا در زمان بروز خسارت دچار مشکل نشوند. آقای مسعود بادین افزود: خرید این الحاقیه بیمه بدنه بویژه برای خودرو‌های صفر کیلومتر که بصورت لیزینگ خریداری و بیمه نامه آن‌ها چند ساله صادر شده، ​ ضروری است. وی گفت: بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه، شرکت بیمه به تناسب مبلغ بیمه‌شده خودرو، خسارت‌ها را جبران خواهد کرد بنابراین در صورتیکه خودرویی با قیمت گذشته بیمه شده باشد، در زمان بروز خسارت به همان نسبت، خسارت خود را دریافت خواهد کرد و نه به قیمت روز خودرو. آقای بادین اضافه کرد: شرکت‌های بیمه معمولا با ارسال پیامک برای مالک خودرو در این خصوص اطلاع رسانی می‌کنند، اما ممکن است خودروی مورد نظر به شخص دیگری فروخته شده باشد بنابر این مالک خودرو باید با پرداخت حق بیمه اضافی و دریافت الحاقیه پوشش بیمه‌ای خود را افزایش دهد تا بتواند از پوشش بیمه بدنه بطور کامل بهره‌مند شود.

دلار چگونه چاپ می‌شود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
بر اساس قوانین مربوط به تملک اموال غیرمنقول اتباع خارجی «تملک هر نوع زمین به هر میزان به نام اشخاص خارجی مجاز نیست». بر این اساس اتباع خارجی (اشخاص حقیقی خارجی) نمی‌توانند به نام خود صاحب زمین در کشور شوند. درنتیجه آمار رسمی برای خرید زمین توسط اعراب وجود ندارد. اتباع عرب علاوه بر ملک اقدام به خرید میوه و دام هم می‌کنند. اکنون مافیای خاصی برای خرید ملک و دیگر محصولات در شمال کشور شکل گرفته است و هر شخصی نمی‌تواند وارد این حوزه شود.
فردا نیوزفردا نیوز18 ساعت قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. واشنگتن افزون بر از سرگیری تحریم‌های پیشین، مجازات‌های تازه اقتصادی نیز علیه ایران به کار گرفت. اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشورمان در بحث ایمنی هسته‌ای، از دیگر بخش‌های سخنان صالحی بود. وی اظهار داشت: «ایران، پیشرفت هایی را در تاسیس یک مرکز ایمنی هسته‌ای به عنوان سازمان پشتیبانی فنی نهاد نظام ایمنی خود به دست آورده که با فناوری‌ها و دستگاه‌های مدرن از طریق همکاری با اتحادیه اروپا تجهیز خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر