نهج‌البلاغه زیباترین منشور فرماندهی/ ایمان بر ابزار پیروز است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
نهج‌البلاغه زیباترین منشور فرماندهی/ ایمان بر ابزار پیروز است

نهج‌البلاغه زیباترین منشور فرماندهی/ ایمان بر ابزار پیروز است

فارسخبرگزاری فارس |
سرلشکر سلامی با بیان اینکه این ایمان است که به سلاح حیات می‌بخشد، گفت: تجربه نشان داد ایمان بر ابزار پیروز است و هرچه ابزار تکامل پیدا کنند باز هم جامد هستند و زنده نیستند.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در نهمین جشنواره مالک اشتر سپاه با تبریک اعیاد قربان و غدیر، اظهار داشت: بدون تردید علی (ع) مظهر همه فضائل عالم هستی است و عرض و طول ابعاد این شخصیت بیشتر از عرض و طول کل عالم است. این مرد بزرگ تاریخ شاهکار عظیم خلقت است و در سپهر اندیشه هیچکس را یارای پرواز در ارتفاع شخصیت او نیست.

وی افزود: توصیه‌ام آن است که فرماندهان ما هرآنچه می‌توانند نهج البلاغه را بخوانند چراکه زیباترین منشور فرماندهی است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ولایت راه و روش و ارزش و عظمت است، ادامه داد: شکوه درخشش ولایت را در این چهل سال و در خلال جنگ‌های سخت به چشم دیده و به اطمینان قلب رسیده‌ایم. هیچ چیز در عالم برای اثبات حقایق جای تجربه را نمی‌گیرد، یک جهان قدرت بی سابقه در تاریخ همه ارکان قدرت خود را بسیج و برعلیه ما به صحنه آورده است. قدرت برتر اقتصادی، قدرت مسلط سیاسی، قدرت فائقه نظامی، قدرت بی رقیب فرهنگی و جنگ روانی و قدرت بی رقیب اطلاعاتی، در یک آرایش به هم پیوسته کامل در لحظه تولد یک انقلاب و نظام به عرصه آورده و با آن درگیر شده است.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمن به شناخت خود عمق داده و همه زوایای برخورد را باز کرده، گفت: اما خود آنها می‌گویند که رهبرانمان فاقد حکمت و روح کاریزما هستند. آنها بی ریشه‌اند و ایمان ندارند و در حقیقت تهی و تو خالی هستند.

وی افزود: این سوی میدان در ظاهر همه چیز پایین‌تر است، نه اقتصاد قوی، نه قدرت نظامی در عده قدرت‌های نظامی بزرگ دنیا که البته به آن نزدیک شده است، نه یک تسلط سیاسی قوی، اما با این وجود بر دشمن غلبه کرده است.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه تفاضل این نابرابری را، درخشش ولایت جبران می‌کند، گفت: این نعمت، قدرت را با حکمت به حرکت در می‌آورد و قلب سپاه کفر را به لرزه در می‌آورد.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: حرکت زمانی اتفاق می‌افتد که بن بستی را پیش روی خود ندانیم، ایمان شجاعت می‌آفریند و شجاعت، حرکت و حرکت غلبه را رقم می‌زند.

وی گفت: تجربه نشان داد ایمان بر ابزار پیروز است و هرچه ابزار تکامل پیدا کنند باز هم جامد هستند و زنده نیستند. این ایمان است که به سلاح حیات می‌بخشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

یک جو غیرتی که در وجود رضاخان نبود!

مهرمهر1 روز قبل
‌۲۵ شهریور ۱۳۲۰، سالروز تعویض پادشاهی در حکومت پهلوی توسط انگلیسی‌ها بود. رهبر انقلاب در این باره فرمودند: انقلاب آمد کشور را از زیر پای این انسانهای حقیر و پست و ظالم بیرون کشید.

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

این موشک‌ها ۱۸۰۰ تا بوده آقای نتانیاهو نه ۱۰۰ تا!

مهرمهر1 روز قبل
مجری از نتانیاهو می‌پرسد: شما می‌گویید حماس تضعیف شده در حالیکه تعداد زیادی موشک‌ در یک سال و نیم گذشته به سمت اسرائیل شلیک شده است. آیا تعداد این موشک‌ها را می‌دانید؟

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. واشنگتن افزون بر از سرگیری تحریم‌های پیشین، مجازات‌های تازه اقتصادی نیز علیه ایران به کار گرفت. اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشورمان در بحث ایمنی هسته‌ای، از دیگر بخش‌های سخنان صالحی بود. وی اظهار داشت: «ایران، پیشرفت هایی را در تاسیس یک مرکز ایمنی هسته‌ای به عنوان سازمان پشتیبانی فنی نهاد نظام ایمنی خود به دست آورده که با فناوری‌ها و دستگاه‌های مدرن از طریق همکاری با اتحادیه اروپا تجهیز خواهد شد.

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر