وزیر راه خبر داد: نفتکش ایرانی آمادۀ ترک جبل الطارق / تخلفات کشتی انگلیسی در حال بررسی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. اقتصادی

وزیر راه خبر داد: نفتکش ایرانی آمادۀ ترک جبل الطارق / تخلفات کشتی انگلیسی در حال بررسی است

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت24-محمد اسلامی ضمن تبریک این موفقیت به جامعۀ دیپلماسی و دریانوردی کشور خبر داد که نفتکش آدریان دریا (گریس ۱) آماده ترک منطقه جبل الطارق است.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی که در جمع خبرنگاران و در حاشیه مراسم گرامی‌داشت روز جهانی دریانورد و دریانوردی سخن می‌گفت با بیان اینکه سال ۱۳۹۸ در تاریخ این کشور ثبت خواهد شد، تصریح کرد: در سال جاری علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه، عملکرد در تمام شاخص‌ها به‌ویژه در بخش دریایی و دریانوردی رشد و حرکت مثبت کاملا پایدار داشته است.

وی با اعلام اینکه تخلیه و بارگیری در بنادر کشور از مرز ۶۰ میلیون تن عبور کرده است، رشد صادرات طی پنج ماهه نخست سال جاری را ۶ درصد اعلام کرد و گفت: طی این مدت، واردات ۲۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش را نشان می‌دهد.

وزیر راه و شهرسازی مهمترین دستاورد حوزۀ دریایی در سال ۹۸ را در بخش صنایع دریایی کشور دانست و افزود: امسال تولید شناورهای جدید و تعمیرات اساسی شناورها و تعمیر ناوگان نفتکش کشور بیشترین سهم تولید و اشتغال را در سال ۹۸ در مقایسه با سال‌های قبل به خود اختصاص داده است.

وی این موضوع را بیانگر اهتمام، همبستگی و وحدت همه سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌ها برای عبور از تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی دشمنان ارزیابی و خاطر نشان کرد: اوج اقتدار، ظرفیت و توانمندی بخش دریایی کشور را می‌توان در اقدام به ربایش و توقیف غیرقانونی نفتکش جمهوری اسلامی ایران در جبل الطارق مشاهده کرد که با پیگیری‌های حقوقی صورت گرفته خوشبختانه این نفتکش آزاد شد.

اسلامی ضمن تبریک این موفقیت به جامعۀ دیپلماسی و دریانوردی کشور خبر داد که نفتکش آدریان دریا (گریس ۱) آماده ترک منطقه جبل الطارق است.

عضو هیئت دولت دوازدهم این پیروزی را در مقابل دولت انگلیس با شرایط پیش از انقلاب ایران در مواجهه با قدرت‌های جهان مقایسه کرد و گفت: باید خدای متعال را برای این عزت و توانمندی که ثمرۀ انقلاب است شاکر باشیم.

وی در ادامه اظهارات خود به طرح‌های وزارتخانه متبوعش برای توسعه پسکرانه‌ها پرداخت و تصریح کرد: مهمترین طرحی که وزارت راه و شهرسازی در دست اقدام دارد اجرای طرح توسعه سواحل مکران است.

اسلامی این طرح را یکی از اتفاقات نادر در تاریخ کشور اعلام کرد و افزود: ویژگی این طرح بزرگ این است که یک سند طراحی بلند مدت برای ظرفیت سرزمین و جمعیت داریم که در مکران اجرا می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

اسلامی با بیان اینکه این طراحی بر اساس هدایت شورای عالی سواحل مکران دنبال می‌شود، خاطر نشان کرد: این طرح شامل دو منطقه بزرگ صنعتی در دو حوزه چابهار و جاسک خواهد بود و شهرهای جدیدی که پیرامون این طرح‌ها شکل خواهند گرفت را نیز دربر می‌گیرد.

به گفته این مقام مسئول استراتژی ملی این است که صنایع آب‌بر به این منطقه هدایت شوند.

بزرگان کشور در رابطه با نفتکش انگلیسی تصمیم می‌گیرند

در ادامه جلسۀ پرسش و پاسخ مقامات ارشد دریایی کشور با خبرنگاران در حاشیۀ مراسم گرامی‌داشت روز دریانورد و روز جهانی دریانوردی، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در پاسخ به پرسشی در رابطه با نفتکش انگلیسی توقیف شده در آب‌های جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بزرگان کشور در رابطه با کشتی بریتانیایی تصمیم خواهند گرفت، اظهار کرد: توقیف این کشتی ارتباطی با توقیف نفتکش ایرانی در جبل الطارق ندارد.

وی دلیل توقیف این نفتکش را سه تخلف محرز این کشتی در آب‌های سرزمینی ایران دانست و افزود: این تخلفات باید از سوی مراجع قضایی رسیدگی شود که از سوی قوه قضائیه در حال دنبال شدن است و نتیجه آن اعلام می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این جلسه در رابطه با پرسشی مبتنی بر اینکه آیا برای حرکت نفتکش ایرانی آدریان دریا (گریس ۱) نیاز به اعزام ناوگروه نیروی دریایی هست یا خیر، گفت: برای تأمین امنیت ضرورتی به اعزام ناگروه نیست.

دریادار حسین خانزادی تأکید کرد: آمادگی لحظه‌ای داریم تا هر زمان که لازم شد و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اراده کرد برای هر نقطه از دریاهای جهان ناوگروه اعزام کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آمریکا، انگلیس و رژیم صهونیستی منشا اصلی ناامنی در جهان هستند، تصریح کرد: الان زمان آن شده که آن‌ها آهن پاره‌های خود را از منطقه جمع کنند وگرنه حتما خروج خفت‌باری را خواهند داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.

تهدید نظامی در انتهای فهرست دشمن قرار دارد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
سردار جلالی افزود: اینکه دشمن به اهداف خود نرسیده است نشان می‌دهد ما پیروز شده‌ایم البته در بخش‌هایی مشکلاتی ایجاد شده است. وی گفت: مقامات امریکایی می‌گفتند انتظار داشتیم با ایجاد این جنگ اقتصادی بر ضد ایران، ملت ما در صف غذا قرار بگیرند. سردار جلالی افزود: امریکا برای ناکارآمد کردن دولت بر مردم فشار وارد می‌کند تا با ناراضی کردن آنان مردم را در مقابل دولت قرار دهد و سال ۹۷ اوج این تلاش دشمن بود. رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: دانشگاه‌های کشور باید جنگ اقتصادی را بشناسند و برای آن راه حل ارائه کنند. رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: راه حل‌های جدی برای مقابله با تهدید‌ها داریم و بسیاری از کشور‌ها در پی استفاده از تجربیات ما هستند.
فراروفرارو1 روز قبل
اسدالله عسگراولادی برادر حبیب‌الله عسگراولادی از چهره‌های مهم و تاثیرگذار جریان اصولگرایی بود که وی نیز چند سال قبل دارفانی را وداع گفت. اسدالله عسگراولادی که بود؟ شاخص‌ترین رفتار سیاسی اسد الله عسگراولادی در دو مقطع زمانی رخ داد. پس از این دو اتفاق، اسدالله عسگراولادی دو گزینه پیش رویش قرار گرفت. پس از آن تمامی زندگی اسدالله عسگراولادی، خلاصه در تجارت، امور خیریه و گفتگو‌های رسانه‌ای شد. اسدالله عسگراولادی خود را طی تمامی سال‌های گذشته «کاسب جزء» معرفی کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌اله جانبی در این رابطه اظهار کرد: در روزهای گذشته یک خانم باردار ایرانی به دلیل احتمال زایمان زودرس، ابتدا در بخش زایمان بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان بستری شد که پس از عادی شدن شرایط به بخش بستری زنان انتقال یافت اما پس از گذشت یک روز ‌بنا به درخواست وی و با این استدلال که همسرش به عنوان تنها همراه مجبور است بر بالین وی حاضر باشد، با همکاری بیمارستان، تخت بیمار برای رفاه حال وی و همراهش به اتاق دو تخته‌ای که مخصوص بیماران جراحی است، انتقال داده شد. وی افزود: به بیمار اطلاع داده شده بود که با توجه به خالی بودن اتاق، برای همکاری با وی به صورت موقت به این اتاق منتقل شده‌ است و به محض ورود بیمار جراحی‌شده، باید به محل قبلی خود در بخش بستری زنان انتقال یابد. معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: پس از گذشت دو روز به دلیل نیاز به این اتاق دو تخته برای دو بیمار جراحی‌شده که یکی از آنان یک زن عراقی بود، از بیمار باردار ایرانی درخواست شد که همانگونه که قبلا هم به وی گفته شده بود، باید به اتاق قبلی منتقل شود تا بیماران جدید در محل خاص خود بستری شوند اما به دلیل درخواست مجدد این بیمار مبنی بر ماندن در این اتاق، تا روز ترخیص با درخواست پرستار بخش از مسئول مربوطه، این زن باردار در همان اتاق دو تخته بستری ماند. جانبی عنوان کرد: بعد از ایجاد شرایط تردد اتباع عراقی در منطقه از سوی منطقه آزاد اروند، طبعا پذیرش بیماران این کشور همسایه در کنار سایر بیماران در بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر اجتناب‌‍‌ناپذیر است و اتفاقی خلاف قانون و عرف انجام نشده است. در حال حاضر نیز بسیاری از این بیماران برای درمان به شهرهایی مانند مشهد، تهران، شیراز، اصفهان و دیگر شهرها مراجعه می‌کنند و ما نیز از این ظرفیت بهره گرفته‌ایم و با درآمدزایی از مقوله گردشگری سلامت، به دنبال ارتقای کیفیت خدمات به هموطنان هستیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خودروبانک؛ در طرح فروش نقدی گروه خودروسازی سایپا ۲ خودروی تیبا صندوقدار با رینگ‌های فولادی و آلومینیومی و همچنین خودروی کیا سراتو ۲۰۰۰ در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت که قیمت تعیین شده برای فروش آنان به شرح زیر خواهد بود. - تیبا صندوقدار با رینگ‌های فولادی: قیمت فروش نقدی ۴۳ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان- تیبا صندوقدار با رینگ‌های آلومینیومی: قیمت فروش نقدی ۴۶ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان- کیا سراتو ۲۰۰۰: قیمت فروش نقدی ۲۹۵ میلیون تومانعلاوه بر این، گروه خودروسازی سایپا طرح فروش اعتباری هم برای مشتریان خود در نظر گرفته است که شامل خودروی «سایپا ۱۵۱» و همچنین خودروی «تیبا صندوقدار» با دو رینگ فولادی و آلومینیومی می‌شود که جزییات فروش آنان با شرایط بازپرداخت یکسان ۳ چک چهارماهه به شرح زیر خواهد بود: - تیبا صندوقدار با رینگ‌های فولادی: قیمت ۴۳ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان/ مبلغ تسهیلات ۵ میلیون تومان- تیبا صندوقدار با رینگ‌های آلومینیومی: قیمت ۴۶ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان/ مبلغ تسهیلات ۵ میلیون تومان- سایپا ۱۵۱: قیمت ۴۰ میلیون و ۳۱۳ هزار تومان/ مبلغ تسهیلات ۴ میلیون تومان
ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
در این بخش قصد داریم تعدادی از کارهایی که در سنگاپور نباید انجام داد را به شما عزیزان معرفی کنیم. حتما شنیده‌اید که سنگاپور کشور بسیار تمیزی بوده و بهداشت در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. پس، انداختن آشغال در خیابان یکی از کارهای ناپسند در سنگاپور بوده و جریمه‌های سنگینی به همراه دارد. براساس قانونی که در سال ۱۹۹۶ تصویب شد، برهنه بودن یکی از کارهای ناپسند در سنگاپور محسوب شده و ممنوع هست. سیستم حمل و نقل عمومی سنگاپور بسیار منظم بوده و خدمات کامل و گسترده‌ای را به شهروندان خود ارائه می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر