هشدار دادستان اسدآباد در پی دریافت پیامک جعلی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا

هشدار دادستان اسدآباد در پی دریافت پیامک جعلی

رکناخبرگزاری رکنا |
حوادث رکنا: دادستان عمومی انقلاب شهرستان اسدآباد با اشاره به خالی شدن حسبا 10 نفر از شهروندان این شهرستان در پی دریافت پیامک جعلی هشدار داد.

هشدار دادستان اسدآباد در پی دریافت پیامک جعلی - 1

به گزارش رکنا، دادستان عمومی انقلاب شهرستان اسدآباد با بیان اینکه در چند وقت گذشته ۱۰ نفر از شهروندان اسدآبادی که بعضا از افراد باسواد و حتی کارمند هستند، مبلغ ۵ الی ۲۰ میلیون تومان از حسابشان خالی شده است، گفت: این امر در پی دریافت پیامکهای با عنوان " شما برنده کمک هزینه کربلا شده‌اید و با این شماره تماس بگیرید " بوده است.

علیرضا سلطانی‌متهور با اشاره به افزایش کلاهبرداری پیامکی در طی چندروز گذشته در اسدآباد، اظهار کرد: از سالهای اخیر به خصوص سال ۹۰ کلاهبرداری های پیامکی در کشور روبه افزایش است و به عنوان یکی از جرائمی است که امروز در دستگاه قضا مطرح است.

وی گفت: امسال یکی از جرائم که از طریق فضای مجازی و یا از طریق ارسال پیامک صورت گرفته، پیامک‌های جعلی با متنی بسیار جذاب و اغوا کننده است که مبالغی را از حساب شهروندان اسدآبادی کلاهبرداری کردند.

دادستان عمومی انقلاب شهرستان اسدآباد با بیان اینکه در طی چند وقت گذشته ۱۰ نفر از شهروندان اسدآبادی که گاها از افراد باسواد و حتی کارمند هستند، مبلغ ۵ الی ۲۰ میلیون تومان از حسابشان خالی شده است، گفت: این امر در پی دریافت پیامکهای با عنوان «شما برنده کمک هزینه کربلا شده‌اید و با این شماره تماس بگیرید» بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ما موفق شدیم که بسیاری از مبالغ را از طریق بانک برگردانیم اما مردم باید خود بیشتر هوشیار باشند و گول برنده شدن و جایزه بردن‌ها را نخورند و نهایتا" در پاسخ به این پیامکها یک شمار حساب ارسال کنند.

سلطانی متهور با بیان اینکه این شیوه از کلاهبرداری رو به افزایش است، به شهروندان تأکید کرد که به هیچ عنوان به این گونه پیامک‌ها یا تماس‌ها اعتنایی نکنند و قطعا این پیامک‌ها و تماس‌ها دامی برای کلاهبرداری و تخلیه حساب بانکی آنان است.

وی در پایان تاکید کرد: مردم آگاهی و اشرافیت خود را در این زمینه بالا ببرند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فریب دختران نوجوان برای پول به دست آوردند از طریق آبروی شان

رکنارکنا15 ساعت قبل
این دختران با وعده‌های پوشالی و به امید داشتن آینده‌ای روشن و حمایت از سوی این سایت‌ها برای تامین نیازهایشان، فریب خورده و طعمه فاحشه خانه‌داران می‌شوند. قربانیان این تجارت پر سود اما کثیف، در ازای کمترین امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می‌شود، به اجبار به شغل روسپی‌گری گماشته می‌شوند. افزایش ۳۹ درصدی قاچاق انسان از سال ۲۰۱۱ به بعددر سال‌های اخیر قاچاق انسان به معضلی اساسی برای اغلب کشور‌های جهان تبدیل شده است تا جایی که سازمان ملل آخر ماه جولای را به «روز جهانی مقابله با قاچاق انسان» اختصاص داده است. قاچاق انسان که در دهه‌های اخیر در کنار قاچاق اسلحه و مواد مخدر از پرسودترین تجارت‌های جهان بوده، معمولا با خشونت، بی‌رحمی، اجبار و سودجویی همراه است. باندهای زیادی در کشور ما هم دستگیر شدند که سعی داشتند دختران ایرانی را وسیله‌ای برای درآمدزایی خود قرار دهند.

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز2 روز قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.

له شدن یک خودرو پس از گیر کردن بر روی ریل قطار + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک خودرو در هند حین عبور از ریل قطار بر روی آن گیر کرد و نتوانست از آن رد شود. مردمی که در اطراف ریل بودند به کمک راننده این خودرو شتافتند، اما نتوانستند خودروی وی را از روی ریل خارج کنند. حین کمک رسانی به راننده خودرو، قطار از راه رسید و با خودرو برخورد کرد. راننده خودرو قبل از رسیدن قطار از خودرویش پیاده شد و جانش را نجات داد. بیشتر بخوانید: قطع عضو، عاقبت بی‌احتیاطی موتورسوار ۲۵ ساله نسبت به عبور قطار + فیلمانتهای پیام/تصادف قطار با ماشین + فیلم

انتقام‌گیری از زن ایرانی‌الاصل در وزارت خارجه آمریکا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
به گزارش مشرق، این گزارش نتیجه تحقیقات چندین ماهه درباره اتهام انتقام گیری سیاسی هوک و چند مدیر دیگر دولت دونالد ترامپ از چند کارمند و دیپلمات وزارت خارجه آمریکاست. در یکی از ایمیل‌های رد و بدل شده میان جولی هالر، مقام ارشد دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا و برایان هوک، هالر به غلط، نوشته بود نوروززاده متولد ایران است. او در ایمیلی دیگر لیستی از کارمندان وزارت خارجه را با عناوینی چون دردسرساز و خائن به تیم (ترامپ) در برابر اسمشان، تهیه کرده بود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلوداین دومین بخش از گزارش بازرس وزارت خارجه آمریکا در مورد تبعیض علیه بعضی کارمندان این وزارت‌خانه از سوی مدیران منصوب ترامپ است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در زمان انتشار ایمیل‌ها این اتهام‌ها را رد کرد و جا به جایی کارمندان را روند عادی انتقال‌های درون سازمانی خواند.

فیلم/ مقایسه زندان زنان در آمریکا و ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر