واردات خودرو بدون خروج ارز امکان‌پذیر است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
واردات خودرو بدون خروج ارز امکان‌پذیر است

واردات خودرو بدون خروج ارز امکان‌پذیر است

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز |
دبير انجمن صنفی وارد‌كنندگان خودرو بیان کرد كه واردات خودرو بدون اينكه يک دلار ارز از كشور خارج شود، امكان‌پذير است.

دبیر انجمن صنفی وارد‌کنندگان خودرو گفت: واردات تنها راه کاهش قیمت خودرو در بازار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، مهدی داد‌فر اظهار داشت: علت این سخن این است که در بازار، قیمت خودروهای داخلی بر اساس قیمت خودروهای وارداتی تعیین‌ می‌‌شود و هر قدر بهای این خودروها کاهش یابد، بهای خودروهای داخلی هم پایین می‌آید.

وی افزود: عکس این ماجرا هم صادق است یعنی هر قدر بهای خودروهای وارداتی بالا برود، قیمت خودروهای داخلی هم بالا می‌رود و به نظر ما به عنوان وارد‌کنندگان خودرو، علت اصلی و پشت پرده بستن واردات خودرو این بود که قیمت خودروهای وارداتی و به تبع آن، قیمت خودروهای داخلی افزایش یابد و نبود ارز و این مسایل بهانه بود.

دادفر تصریح کرد: مسایل پشت‌پرده متعددی در صنعت خودرو وجود دارد. به عبارت صریح‌تر این صنعت دارای مافیای قوی و پرنفوذی است که از هر بهانه‌ای برای افزایش قیمت در عین کاهش یا ثابت‌ماندن کیفیت استفاده می‌کند.

وی گفت: طبیعتا این مافیا، بازار خودرو داخلی را در انحصار کامل می‌خواهد و واردات خودرو چون باعث مقایسه کیفی و ضمنا جبران بخشی از کسری تولید خودرو به نسبت نیاز داخلی و در نهایت متعادل‌ماندن قیمت می‌شد، مطلوب خودروسازان داخلی و شرکای انحصاری خارجی‌شان نبود.

دبیر انجمن صنفی وارد‌کنندگان خودرو افزود: بدین‌ترتیب، تداوم واردات خودرو بهانه افزایش قیمت را از خودروسازان داخلی می‌گرفت، چرا که قیمت خودروهای وارداتی که کیفیت بسیار بهتری دارند هم متعادل بود و اگر خودروسازان داخلی به هر دلیلی قیمت‌ها را افزایش می‌دادند فروششان کاهش می‌یافت و تقاضا به سمت خودروهای خارجی می‌رفت.

وی گفت: بدین‌ترتیب ممنوعیت واردات خودرو با یک مقدمه‌چینی آغاز شد و این‌گونه نبود که به یکباره ممنوع شود. اول تعرفه واردات تغییر کرد، سپس به آیتم‌های استاندارد خودروهای وارداتی گیر دادند، بعد موضوع گواهی اسقاط و بالابردن قیمت آن مطرح شد و مدتی بعد به بهانه خروج ارز کل واردات را ممنوع کردند.

دادفر افزود: این‌گونه شد که خودروسازان داخلی بیشترین بهره را از التهاب ناشی از ممنوعیت واردات خودرو بردند. چرا که مثلا پراید ۱۷ میلیون تومانی تا ۴۰ میلیون تومان و بالاتر افزایش قیمت یافت یا پرشیای ۴۰ میلیون تومانی به ۸۰ میلیون تومان رسید. چرا؟ چون تویوتا کرولای ۱۱۰ میلیون تومانی تحت تاثیر ممنوعیت واردات به ۳۰۰ میلیون تومان رسیده بود و خودروهای داخلی تحت تاثیر جو روانی و کمبود تولید نسبت به نیاز بازار و دیگر اقدامات بازار‌ساز خودروسازان به همان نسبت افزایش قیمت می‌یافت.

دبیر انجمن صنفی وارد‌کنندگان خودرو تصریح کرد: علت نهایی بازی با واردات خودرو این بود که خودروسازان جبران زیان‌های انباشته ۱۵ سال اخیر‌شان را بکنند که کردند. وی گفت: همواره در تریبون‌های رسمی گفته می‌شد که واردات خودرو مخل تولید داخل است و برای اینکه صنعت خودروسازی رو به جلو برود، باید جلوی واردات را گرفت. الان مدت‌هاست که جلوی واردات گرفته شده، اما صنعت خودرو پیشرفت کرده؟ کیفیتش افزایش پیدا کرده یا قیمت‌ها بهبود یافته است؟ جز این است که تعهدات روی هم انباشته شده و نارضایتی مردم را در پی داشته است؟

دبیر انجمن صنفی وارد‌کنندگان خودرو در پاسخ به این پرسش که علت ممنوعیت واردات خودرو، جلوگیری از خروج ارز بوده، تصریح کرد: این موضوع بهانه‌جویی و مغلطه است. ما همان زمان هم گفتیم و الان هم می‌گوییم که واردات خودرو بدون اینکه یک دلار ارز از کشور خارج شود، امکان‌پذیر است. مثلا ایرانیان خارج از کشور هستند که در خارج ایران صاحب ارز هستند و با ارز خودشان خودرو می‌خرند و مابه‌ازای آن را ریال می‌گیرند. در کنار این، خود خودروسازان خارجی حاضر به فروش اعتباری خودرو به نمایندگان مورد اعتمادشان در ایران هستند. چون می‌خواهند بازارشان در ایران را به هر قیمت حفظ کنند.

دادفر افزود: اما ایجاد رقابت در بازار به نفع مافیای داخلی خودرو نیست. این مافیا فقط با رنو و پژو کار می‌کند؛ شرکت‌هایی که نیمه ورشکسته هستند. شما ببینید، یک سال پس از آنکه رنو بعد از برجام کارش را با ایران شروع کرد، سود سهامش ۲۳ درصد افزایش یافت.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

این مقام صنفی با اشاره به بروز فساد در ماجرای واردات خودرو گفت: انجمن صنفی واردکنندگان خودرو اولین جایی بود که فساد در واردات خودرو را کشف کرد، ایستاد و درباره آن اطلاع‌رسانی کرد. ما برج ۱۱ سال ۹۶ در‌این‌باره اطلاع‌رسانی کردیم اما بقیه برج ۴ یا ۵ سال ۹۷ شروع به سخن گفتن کردند.

‌وی افزود: فساد هم از آنجا شروع شد که یک شبه سایت ثبت سفارش را جهت سفارش واردات خودرو بستند. یعنی ۷۰۰ شرکت وارد‌کننده خودرو دیدند که نمی‌توانند ثبت سفارش کنند. بهانه هم این بود که می‌خواهیم سایت را به‌روز‌رسانی کنیم و نرم‌افزار جدید آپلود شود.

‌دادفر اظهار کرد: اما همه اینها بهانه بود. مدتی بعد عده‌ای به انجمن آمدند گفتند در ازای دریافت ارقامی، سایت را برایتان باز می‌کنیم. ما به عنوان انجمن زیر بار نرفتیم و آنها وقتی از انجمن ناامید شدند به سراغ افراد و تک‌تک وارد‌کننده‌ها رفتند و آنها را به دام انداختند. این در شرایطی بود که دعوای مردم با وارد‌کننده‌ها داشت بالا می‌گرفت و مردم خودروهایشان را می‌خواستند و سایت هم بسته بود و وارد‌کننده مجبور بود به هر راهی که شده به تعهداتش پاسخ گوید. این بود که عده‌‌ای از همکاران ما به اجبار در این دام افتادند، دامی که نتیجه تصمیم ناصحیح دولت بود.

دبیر انجمن صنفی وارد‌کنندگان خودرو گفت: در واقع تمام تقصیر فساد در واردات خودرو بر عهده وارد‌کنندگان نیست و این نکته‌ای است که ما اخیرا در نامه‌ای که به آیت‌الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه نوشته‌ایم، سعی در روشن‌کردن آن داریم. ما می‌خواستیم قوه قضائیه از این زاویه به پرونده فساد در واردات خودرو ورود کند که همکاران ما در فشار و از روی اجبار ناشی از تصمیمات غلط دولت، خلاف کردند. ‌‌ البته خوشبختانه هنوز کیفرخواست صادر نشده و فرصت برای بررسی مجدد هست.

وی خاطرنشان ساخت: هم‌اکنون ۱۰ نفر از وارد‌کنندگان خودرو در زندان هستند.

همچنین ۷ هزار دستگاه خودرو در گمرک بوده که ۲۷۰۰ دستگاه از این خودروها تحت نظر مقام قضایی بازداشت است.

اکنون ۲ سال است که پرونده واردات خودرو بلاتکلیف است و خودروهایی که مردم و وارد‌کنندگان پولش را به طرف خارجی پرداخت کرده‌اند، در گمرکات مانده‌‌اند و هر چند با مصوبات اخیر شماری از آنها ترخیص شد، اما اصل مشکل پا بر جاست. این هم به علت هماهنگ‌نبودن دستگاه‌های مختلف با یکدیگر و قبول نداشتن یکدیگر است که انجمن با زحمت بسیار تلاش کرد آنها را هماهنگ کند.

دادفر گفت: هم‌اکنون از ۱۵ هزار نفری که در بخش‌های مختلف واردات خودرو مشغول بودند ۱۷۰۰ نفر سرکارند و این کسب‌وکار ضربه اساسی خورده است. وی افزود: تجربه ۲ سال اخیر نشان داد که بستن واردات خودرو نه تنها کمکی به رشد تولید داخل نکرد بلکه این مردم بودند که از طریق رشد قیمت و افت کیفیت ضربه خوردند.

وی افزود: جالب است که بیشتر افرادی که از تریبون‌ها از ممنوعیت واردات خودرو دفاع می‌کردند، پس از اتمام جلسه برای انجام امور خودرو وارداتی‌شان از ما کمک می‌خواستند. این دوگانگی واقعا، آزاردهنده است.

دبیر انجمن صنفی وارد‌کنندگان خودرو گفت: در نهایت اینکه ما انتظار داریم به تقصیر مقامات دولتی وقت که در بستن و باز‌شدن غیرقانونی سایت ثبت سفارش نقش داشتند و همان‌گونه که در نامه اخیر به رئیس قوه قضائیه نوشتم، به شکل موهومی تبرئه شده‌اند، دوباره رسیدگی شده و نقش آنها در فساد واردات خودرو روشن شود. سپس هم تقصیر وارد‌کنند‌گان خودرو با توجه به شرایط زمانی مورد رسیدگی قرار گیرد و به خصوص خودروهای وارداتی مانده در گمرکات که اموال مردم هستند، به سرعت تعیین تکلیف شود.

دادفر افزود: در نهایت هم ما به عنوان انجمن تخصصی حاضریم راهکارهای خود را برای واردات خودرو بدون هر‌گونه خروج ارز به دولت ارئه دهیم تا بازار آشفته خودرو از طریق رقابت حاصل از واردات به سامان رسیده و قیمت‌ها کاهش یابد.

منبع: اطلاعات

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
پی بردن به آنکه سی اس۸۵ شباهت بسیار زیادی به ب ام و اکس۴ (بویژه در نمای جانبی و عقب) دارد؛ دقت چندانی نمی‌خواهد! سی اس۸۵ یک کراس اوور کوپه است که سقفی با شیب ملایم و پیوسته دارد و به سبک یک فست بک طراحی شده است. طراحان چانگان تلاش کرده‌اند تا حاصل کار آنها یک بدنه ساده و حجیم برای سی اس۸۵ نباشد! پیشرانهبرای خریداران سی اس۸۵ دو گزینه در بخش موتور قابل سفارش است: یکی نمونه ۲ لیتری توربوشارژ با خروجی ۲۳۳ اسب بخار و گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر. سی اس۸۵ با موتور ۲ لیتری طی ۷٫۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

پاسخ هرگونه توطئه آمریکایی‌ها را خواهیم داد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی گفت: آمریکایی‌ها باید سخنان سید حسن نصرالله را جدی بگیرند و هر حرکت ضد ایرانی منطقه را دچار دگرگونی خواهد کرد. وی گفت: آمریکایی‌ها خوب می‌دانند که ما از رهبر خردمند و شجاع و نیرو‌های مسلح قدرتمند برخوردار هستیم و البته سیاست ما صلح و امنیت پایدار در منطقه با خروج نیرو‌های متجاوز و بیگانه است. وی افزود: دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بدانند ایران هیچ قصد تهاجم و کشورگشایی ندارد و به دنبال صلح و امنیت پایدار و البته مدافع حقوق ملت‌های اسلامی است. رحیم صفوی پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در دفاع مقدس و حتی پیروزی مدافعان حرم را نشات گرفته از فلسفه و منطق عاشورای حسینی دانست و گفت: بعد از ۳۰ سال از پایان دفاع مقدس متحدان انقلاب اسلامی با توانمندی عظیم و با اهداف حق طلبانه از آمریکایی‌ها و متحدان آن‌ها در منطقه قوی‌تر شده‌اند. وی افزود: آمریکایی‌ها و دوستانشان جریان سلطه‌گر و شیطانی هستند، اما متحدان انقلاب اسلامی به دنبال اهداف حق‌طلبانه و استقرار صلح و امنیت در منطقه هستند و جریان مردمی از آن‌ها حمایت می‌کند که خدا به آن‌ها وعده پیروزی داده است. وی گفت: سیاستمداران و تحلیلگران امروز قدرت نفوذ جمهوری اسلامی از دریای مدیترانه تا دریای سرخ و اقیانوس هند را درک می‌کنند، اما بعد از ۳۰ سال از دفاع مقدس اهداف آمریکا و صهیونیست در منطقه با شکست مواجه شده است. رحیم صفوی افزود: آمریکا بعد از ۱۸ سال اشغال افغانستان نتوانسته امنیت و رفاه بیشتر را برای این کشور فراهم کند و راهبرد آمریکا در عراق و افغانستان با شکست مواجه شده است. وی گفت: ائتلاف آمریکایی‌ها برای براندازی بشار اسد و ایجاد داعش با خسارات فراوان وکشتار مسلمانان در عراق و سوریه به پیروزی نرسید. وی افزود: بوش پسر به افغانستان و عراق لشکرکشی کرد و چند ده هزار از مردم این کشور‌ها را کشت، اما نتوانست محبوبیت کسب کند. وی اضافه کرد: رئیس جمهور کنونی آمریکا که به نظر می‌رسد از عقلانیت رفتاری یک رئیس جمهور خارج شده است طرح معامله قرن او همان طور که طرح خاورمیانه بزرگ بوش پسر با شکست مواجه شد، شکست خورده است. وی گفت: آمریکایی‌ها مجبورند از افغانستان و غرب آسیا عقب‌نشینی کنند همانطور که ارتش سرخ شوروی بعد از ده سال مجبور به عقب نشینی از افغانستان شد. رحیم صفوی گفت: قدرت آمریکایی‌ها در غرب آسیا رو به افول است و دوستان آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی هم شکست‌های زیادی را در ۳۰ سال گذشته تجربه کرده‌اند. وی افزود: دوستان کشور‌های غربی در راهبرد غلطی که صهیونیست‌ها برای فروش میلیارد‌ها دلار سلاح در فکر آن‌ها کرده‌اند با تجاوز به یمن پنج سال مردم مظلوم این کشور را به خاک و خون کشیدند و با محاصره اقتصادی اجازه ورود مواد غذایی و دارو را به آن‌ها نمی‌دهند، اما امروز این دو کشور عربی پیروز نشده‌اند و مجبورند عقب‌نشینی کنند و هیچ دستاوردی ندارند. وی با اشاره به تاریخ ایثارگری یمنی‌ها گفت: در سال ۱۹۶۷ یمنی‌ها هزاران متجاوز مصری را از کشورشان بیرون کردند و اگر هم اکنون مقابله به مثل می‌کنند این یک حق دفاع مشروع برای آنان است. وی افزود: آمریکایی‌ها و متحدان و متجاوزان به فلسطین و یمن از نظر نظامی و اقتصادی فرسوده و خسته شده‌اند و با سیاست‌های غلط و شکست خورده اعتبار آن‌ها از دست رفته است. وی گفت: جمهوری اسلامی امروز با اقتدار در منطقه در دل معادله و توازن منطقه‌ای است و حرف اول را می‌زند. رحیم صفوی افزود: قدرت نوظهور جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت در حال شکل گیری و قدرت آمریکایی‌ها در حال افول است. وی افزود: آمریکایی‌ها هم در سیاست در قبال ایران با شکست مواجه شدند و هم در تک قطبی کردن قدرت در جهان به طوری که جهان به سمت چندجانبه‌گرایی حرکت می‌کند. وی گفت: همانگونه که ۶ رئیس جمهور قبلی امریکا نتوانستند اراده سیاسی خود را بر ملت و حکومت ایران تحمیل کنند ترامپ نیز به سرنوشت آن‌ها دچار خواهد شد و با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست. وی افزود: ملت ایران با تدبیر رهبری و یکپارچگی همه قوا سد تحریم‌های ظالمانه را می‌شکند و تکبر سیاستمداران آمریکایی را لگدمال می‌کند. رحیم صفوی گفت: ملت صبور ایران درس عزت و اقتدار و پیشرفت را به مردم جهان آموخته‌اند و در جریان ترور‌ها و فتنه‌ها حجم عظیمی از بحران‌های داخلی و خارجی را پشت سر گذاشته‌اند. رحیم صفوی افزود: جریان انقلاب اسلامی جریان حق طلب و آمریکایی‌ها یک جریان شیطانی و باطل است و ملت ایران از تحریم‌ها و تنگنا‌های اقتصادی عبور خواهد کرد و سیاست‌های آمریکا به جز شکست و انزوا و اختلاف با متحدان تاریخی مثل اروپایی‌ها نتیجه‌ای نخواهد داشت. وی تأکید کرد: ترامپ تلخ‌ترین تجربه ریاست جمهوری آمریکا خواهد شد و با ظلم‌هایی که به مسلمانان و غیرمسلمانان کرده عاقبت بدی خواهد داشت. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با رهبری شجاع و با انسجام و ائتلاف با جبهه مقاومت قادر است از انقلاب و کشور و امنیت و منافع ملی خودش دفاع کند و پاسخگوی همه سناریو‌های تهدید باشد. وی افزود: جمهوری اسلامی قادر است یک کشور مستقل، آباد، با امنیت و رفاه برای تحقق تمدن نوین اسلامی را شکل دهد که رهبر معظم انقلاب آن را در ۵۰ سال آینده بشارت داده است. وی گفت: بروز و ظهور قدرت‌های تمدنی و ایجاد تغییر در شاکله قدرت‌های فعلی بدون پشتوانه فلسفی و فکری شدنی نیست و باید بر پایه جهان بینی ارزشی، اخلاقی، انسانی و مبتنی بر فطرت بشری باشد که تحولات عمیق آینده بر این اساس خواهد بود و هر چه این ایدئولوژی قوی‌تر باشد نظام‌های برآمده از آن تأثیرگذار‌تر خواهد بود. وی گفت: انقلاب اسلامی و ۵۷ کشور مسلمان ظرفیت بی‌نظیری دارند که می‌توانند از الهام گرفتن از اسلام ناب محمدی و الگو گیری از جمهوری اسلامی و با همکاری و همگرایی هم، ​تمدن نوین اسلامی را محقق کنند و هندسه قدرت جهانی را به نفع کشور‌های اسلامی تغییر دهند و این قدرت تمدنی را بر اساس عدالت و صلح خواهی در مقیاس جهانی شکل دهند. وی گفت: امروز

ساخت قطعات تحریمی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ یکی از شرکتهای مستقر در برج فناوری دانشگاه امیر کبیر از سال ۹۳ بر روی طراحی قطعات و تجهیزات مکانیکی پمپهای خاص و ابزار دقیق متمرکز شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، لباس صورتی پاتریک شوارتزنگر، پسر آرنولد تبدیل به سوژه‌ای داغ برای شبکه‌های اجتماعی شده است. پاتریک که در مراسم NYFW show این لباس را بر تن کرده بود، سبب شد تا توجه کاربران به او جلب شود. بسیاری از کاربران عنوان کردند که حداقل پسر آرنولد نباید از این لباس که رنگی دخترانه دارد، استفاده می‌کرد. به گزارش اسپوتنیک، عده‌ای از کاربران نیز عنوان کردند که اگر شلوار او بلندتر می‌بود ظاهر او بهتر می‌شد و تیپ او اصلا جذاب نیست. در مقابل عده‌ای ای دیگر از کاربران ظاهر او را پسندیدند و معتقدند که او مستقل از پدرش می‌باشد.
چرخانچرخان1 روز قبل
کاهش نوسانات بازار و به تبع آن متعادل شدن معاملات موجود در آن باعث شده تا فروش خودروسازان نیز کاهش پیدا کند که می‌توان به عدم فروش سراتو در سری محصولات سایپا اشاره کرد. در همین راستا و پس از مدتی وقفه در اعلام قیمت رسمی محصولات، این بار سایپا در اطلاعیه‌ای لیست تعرفه‌اش را بروز کرد. این رو هم بخون: قیمت جدید و شرایط فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا اعلام شدبه گزارش چرخان، گروه خودروسازی سایپا که این روزها فعال‌ترین شرکت در زمینه عرضه شرایط فروش نقد و اقساط خودرو به شمار می‌رود، در اطلاعیه‌ای از جدیدترین قیمت خودروهای خود رونمایی کرد که مشتریان متقاضی خرید این محصولات می‌توانند با توجه به شرایط فروش اعلامی سایپا اقدام به ثبت سفارش نمایند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای مرتضی شفیعی در مراسم رونمایی از این دو محصول جدید افزود: به غیر از موتور و گیربکس، بقیه مجموعه‌های این دو محصول از جمله قوای محرکه، مجموعه بدنه، مجموعه دسته سیم و سیستم تعلیق داخلی است که بنا داریم این میزان داخلی سازی را نیز افزایش دهیم. آقای شفیعی افزود: هم اکنون بیش از ۸۴ هزار خودرو در ناوگان حمل و نقل کشور مربوط به گروه خودرو سازی بهمن دیزل است. وی اضافه کرد: ظرفیت تولید ماهانه هزار کامیونت و مینی بوس شیلر را داریم، اما تقاضا در کشور هم اکنون ۵۰ تا ۱۰۰ دستگاه است که پیش بینی می‌کنیم به ماهانه ۱۵۰ دستگاه نیز افزایش یابد. مجموعه‌های اصلی این دو محصول شامل بدنه و تریم خودرو، سیستم‌تعلیق، رینگ، تایر دسته سیم و سیستم تهویه مطبوع، داخلی سازی شده است و با توجه به مالک مالکیت معنوی این محصول بهمن دیزل، ایجاد تغییرات مهندسی و طراحی مدل‌های جدید برای یک خانواده از این محصول امکان پذیر است و به این ترتیب برای صادرات آن محدودیتی وجود نخواهد داشت. همچنین کامیونت شیلر ۶ هم مطابق با استاندارد‌های آلایندگی یورو ۴ و یورو ۵ و دارای ترمز چهار چرخ دیسکی abs است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1