افزایش مجدد قیمت گوشت گوسفندی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
افزایش مجدد قیمت گوشت گوسفندی

افزایش مجدد قیمت گوشت گوسفندی

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز |
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به افزایش قیمت گوشت گوسفندی در بازار گفت: کمبود عرضه دام باعث افزایش قیمت شده است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به افزایش قیمت گوشت گوسفندی در بازار گفت: کمبود عرضه دام باعث افزایش قیمت شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی‌اصغر ملکی با بیان اینکه به دلیل ذبح فراوان دام در عید قربان و کم شدن عرضه دام در بازار، در هفته جاری با نوساناتی در قیمت گوشت مواجه بودیم، اظهار داشت: ورود دام به تهران بنا بر دلایل عنوان شده، مقداری کاهش یافته، به همین دلیل قیمت گوشت گوسفندی در هرکیلوگرم حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان افزایش داشته و در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه برای مغازه دار بین ۹۵ تا ۹۶ هزارتومان و برای مصرف کنندگان بین ۱۰۴ تا ۱۰۵ هزار تومان است.

وی درباره اینکه دامداران مدعی هستند که با انباشت دام در کشور مواجه شده‌ایم، چرا عرضه دام به بازار کاهش یافته است؟، اضافه کرد: پس چرا عرضه در میادین کم است و این مساله موجب افزایش قیمت شده است؟

ملکی توضیح داد: البته برخی دامداران دام‌های خود را نگه داشته‌اند و وزن این دام افزایش زیادی داشته به طوری که از شرایط کشتار تهران خارج شده و در این استان جذب نمی‌شود چون هم قیمت دام و هم وزن آن بالاست.

وی درباره اینکه آیا این دام‌ها فقط در استان‌های مبدا و هم‌جوار جذب می‌شوند؟، گفت: در این استان‌ها نیز جذب کم است و خریدار وجود ندارد. این دام‌ها در حدود ۷۰ تا ۸۰ کیلوگرم وزن و نزدیک به دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارند. بنابراین هر کسی از عهده خرید آنها بر نمی‌آید.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره اینکه آیا با افزایش وزن کیفیت گوشت دام کاهش می‌یابد؟، اضافه کرد: گوشت چرب می‌شود و شما اگر به عنوان مشتری به مغازه مراجعه کنید این نوع گوشت را خریداری نمی‌کنید. زمانی که وزن دام از ۵۰ تا ۵۵ کیلوگرم بالاتر می‌رود گوشت آن چرب می‌شود و در استان تهران خریدار ندارد.

ملکی با اشاره به اینکه قیمت دام زنده در عید قربان حدود ۴۶ تا ۴۷ هزارتومان بود، افزود: در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم دام زنده به حدود ۵۰ هزار تومان رسیده و همین مساله نیز باعث افزایش قیمت گوشت قرمز شده است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی به این پرسش که بنابراین دامداران خودشان مقصر هستند که از عرضه به موقع دام‌هایشان به بازار خودداری کرده‌اند؟، پاسخ داد: در واقع آنها تصور می‌کردند شرایط امسال نیز مانند سال قبل خواهد بود. ابتدای سال نیز وضعیت بارندگی و مراتع خوب بود، دام‌ها را چرا بردند و نگه داشتند و حالا که با چنین بازاری مواجه شده‌اند می‌گویند چه کنیم.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

ملکی ادامه داد: این دام‌ها الان جذب بازار نمی‌شود اما در ایام محرم با فعالیت تکایا و … این دام‌ها خریداری و جذب بازار خواهد شد.

وی درباره اینکه چه پیش‌بینی برای قیمت گوشت در روزهای آینده دارید؟، گفت: از نظر ما قیمت در عید قربان مناسب بود نه دامدار ضرر می‌کرد و نه خریدار اما بعد از عید قربان قیمت‌ها افزایش یافت و بازار از داشته‌های خود تهی شد، دام زنده عرضه نشد و نرخ‌ها بالا رفت. بنابراین بازار به بحث عرضه و تقاضا بستگی دارد اگر عرضه زیاد باشد قیمت‌ها معمولا شکسته می‌شود اما اگر عرضه کم باشد افزایش قیمت خواهیم داشت.

دامداران از عوامل اختلال در بازار گوشت هستند / عده‌ای، سوژه‌هایی به کار می‌گیرند که صادرات دام را آزاد کنند

ملکی درباره اینکه آیا فکر می‌کنید در حال حاضر دام با وزن مناسب برای عرضه به بازار نداریم یا اینکه دامداران باز دام‌ها را برای فرصت مناسب‌تر نگه داشته‌اند که قیمت را بالا ببرند؟، افزود: دام داریم نگاه آنها به این است که حدود دو هفته دیگر به آغاز ماه محرم مانده است.

وی توضیح داد: در حال حاضر حجاج در حال بازگشت به کشور هستند و دام می‌خرند و قربانی می‌کنند. بعد از اینکه آمدن آنها تمام شود به فاصله کمی ماه محرم شروع می‌شود. بعد ماه صفر و اربعین را پیش رو داریم و دامداران این نگاه را دارند که در آن ایام با قیمت‌های ایده‌ال دام خود را می‌فروشند.

ملکی درباره اینکه بنابراین دامداران با عدم عرضه به موقع دام‌ها یکی از عوامل اختلال در بازار گوشت قرمز هستند؟، گفت: بله، وقتی دام را عرضه نمی‌کنند و به طمع اینکه قیمت آن بالا برود دام را نگه می‌دارند وزن آن هم بالا می‌رود. آنها با این نگاه که سال قبل بازار دچار چالش شد، با کمبود مواجه بودیم و دام‌هایشان را توانستند به قیمت‌های ایده آل خود اعمال نرخ کنند، امسال نیز همین افکار را دارند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره اینکه برخی دامداران درخواست آزاد شدن صادرات دام را داشته‌اند، افزود: آنان همیشه به دنبال این کار بوده‌اند. برخی افراد به دنبال صادرات هستند و تلاش می‌کنند با سوژه‌هایی که به کار می‌گیرند مجوز صدور دام بگیرند. معمولا برای محرم دام زیادی از کشور به عراق گسیل پیدا می‌کند به ویژه برای اربعین این اتفاق زیاد رخ می‌دهد و با پول آنها مقرون به‌صرفه‌تر نیز است. تمام این موارد دیدگاه‌هایی است که پشت سر این عدم عرضه می‌توان به آن نگاه کرد.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری19 ساعت قبل
ایسنا به نقل از رویترز نوشت: روند معاملات آخرین روز هفتگی بازارهای بورس جهانی تحت تاثیر اخبار مربوط به جنگ تجاری بین آمریکا و چین قرار گرفت. از مساله برگزیت گرفته تا مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین و رشد اقتصادی منطقه یورو. در چین شاخص «شانگهای کامپوزیت» با افزایش ۰٫۲۹ درصدی در سطح ۳۹۳۵٫۶۵ واحد بسته شد. همچنین در بازار فلزات گران بها، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با جهش ۱٫۱۹ درصدی به ۱۵۱۶٫۹۰ دلار رسید. هر اونس نقره نیز با کاهش ۰٫۲ درصدی به ازای ۱۷٫۸۵ دلار مبادله شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز14 ساعت قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز؛ به گزارش اقتصادنیوز؛ امروز شنبه ۳۰ شهریور ۹۸ و د رآغاز هفته بازار طلا و ارز با افزایش قیمت کار خود را آغاز کرد. امروز هر اونس طلا مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۵۰۴ (یک هزار و پانصد و چهار) تومان رسیده بود، امروز - شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ مصادف با ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۹ - با رشد ۰٫۸۷ درصدی به ۱,۵۱۷ (یک هزار و پانصد و هفده) دلار رسید. بیشتر بخوانید: قیمت دلار، سکه و طلا امروز شنبه ۹۸/۰۶/۳۰ | بازار طلا با رشد قیمت آغاز به کار کرد​قیمت اونس طلا امروزهر اونس طلا امروز با افزایش ۰٫۸۷ درصدی، از ۱,۵۰۴ (یک هزار و پانصد و چهار) دلار به ۱,۵۱۷ (یک هزار و پانصد و هفده) دلار رسید. جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۴۱۰,۵۰۰ ۹۰۰ ۰٫۲۱ امروز ۴۰۹,۶۰۰ ۰ ۰ ۲ روز پیش ۴۰۹,۶۰۰ ۲,۱۰۰ ۰٫۵۱ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندبیشتر بخوانید: آخرین قیمت طلا و ارز امروز شنبه ۹۸/۰۶/۳۰ | ثبات نسبی قیمت دلار و افزایش نرخ طلاآخرین نرخ گرم طلا ۲۴ عیارهمچنین هر گرم طلا ۲۴ عیار با افزایش ۰٫۲۱ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۵۴۷,۳۰۰ (پانصد و چهل و هفت هزار و سیصد) تومان معامله شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۵۴۷,۳۰۰ ۱,۲۰۰ ۰٫۲۱ امروز ۵۴۶,۱۰۰ ۰ ۰ ۲ روز پیش ۵۴۶,۱۰۰ ۲,۸۰۰ ۰٫۵۱ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ مثقال طلادر بازار امروز هر مثقال طلا نسبت به ۲ روز پیش، با ۴۰۰۰ تومان افزایش، ۱,۷۷۸,۰۰۰ (یک میلیون و هفتصد و هفتاد و هشت هزار) تومان نرخ گذاری شد.

سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پی بردن به آنکه سی اس۸۵ شباهت بسیار زیادی به ب ام و اکس۴ (بویژه در نمای جانبی و عقب) دارد؛ دقت چندانی نمی‌خواهد! سی اس۸۵ یک کراس اوور کوپه است که سقفی با شیب ملایم و پیوسته دارد و به سبک یک فست بک طراحی شده است. طراحان چانگان تلاش کرده‌اند تا حاصل کار آنها یک بدنه ساده و حجیم برای سی اس۸۵ نباشد! پیشرانهبرای خریداران سی اس۸۵ دو گزینه در بخش موتور قابل سفارش است: یکی نمونه ۲ لیتری توربوشارژ با خروجی ۲۳۳ اسب بخار و گشتاور ۳۶۰ نیوتن متر. سی اس۸۵ با موتور ۲ لیتری طی ۷٫۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
برندسازی رمز موفقیت ایران در صنعت خودروسازینماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای مشارکت با شرکت‌های خودروسازی خارجی فرش قرمز پهن کرد، افزود: از آنجایی که تمام شرکت‌های خودروسازی با شروع تحریم ایران را ترک می‌کنند ما باید به دنبال داخلی‌سازی و تامین نیازها با تکیه بر توان داخلی از طریق برندسازی و افزایش کیفیت تولیدات باشیم. این نماینده مردم در مجلس دهم درباره واگذاری سهم دولت در خودروسازی‌ها، اضافه کرد: خودروسازی‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شوند و دولت تنها از طریق سازمان حمایت از مصرف کننده بر این صنعت نظارت کند. شرایط کنونی خودروسازی ناشی از دولتی بودن استرئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند خودروساز باشد، ادامه داد: دولتی بودن خودروسازی، شرایط کنونی را برای این صنعت رقم زده است. ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر وادراتی استوی با بیان اینکه ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر یا وادراتی است یا به صورت CKD وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: باید واردات خودرو بدون انتقال ارز آزاد شود چراکه در حال حاضر تولید خودروهای سنگین در کشور به مشکل تبدیل شده و این مشکل در آینده بحران خواهد شد. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی که اتوبوس‌ها عمر مفید خود را از دست می‌دهند آسیب‌ها و خطرات بسیاری برای مردم در جاده‌ها ایجاد می‌شود. /انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانهها
خبر فوریخبر فوری15 ساعت قبل
ساعت تابستانی به تغییر ساعت در منطقه‌های زمانی گفته می‌شود که موجب طولانی‌تر شدن روز در عصر و کوتاه‌تر شدن آن در صبح می‌شود. قانون تغییر ساعت رسمی ایران، قانونی است که به موجب آن ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت ۲۴ روز سی‌ام شهریور ماه به حالت قبلی برگردانده می‌شود. در این گزارش سعی داریم مروری بر تاریخچه، فلسفه و انتقادات مربوط به قانون تغییر ساعت رسمی کشور (یا به عبارتی، ساعت تابستانی) داشته باشیم. موافقان و مخالفان قانون ساعت تابستانی؛ چرا اتحادیه اروپا قانون را تغییر داد؟ چند ماه پیش قانون‌گذاران اتحادیه اروپا به عدم تغییر ساعت فصلی از سال ۲۰۲۱ میلادی به بعد رای مثبت دادند. اکنون نظر شما چیست؟ تجربه شخصی شما می‌گوید قانون تغییر ساعت رسمی کشور مفید است یا مضر.
ایبناایبنا18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، مقایسه عملکرد بازارهای سهام، ارز و سکه در سالجاری بیانگر این است که بازار سهام در این مدت با ۶۴٫۶۵ درصد رشد، بیشترین سود را نسبت به بازارهای ارز و سکه نصیب خود کرده است. این در حالی است که در این مدت بازار ارز (دلار) با افت ۱۲٫۵ درصدی و بازار سکه با کاهش ۱۲٫۶ درصدی مواجه بوده‌اند. این گزارش می‌افزاید: این در حالی است که در هفته‌ای که گذشت نیز بازار سرمایه افت ۱٫۹درصدی، بازار ارز (دلار) رشد یک درصدی و بازار سکه کاهش ۰٫۱ درصدی را نصیب سرمایه فعالان خود کرده‌اند. همچنین نگاهی به معاملات بورس اوراق بهادار در هفته گذشته نشان می‌دهد در این مدت تعداد ۳۷۶۶۰ میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۱۱۷۰۲۴ میلیارد ریال در بیش از ۳ میلیون و ۷۰ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و شاخص بورس هم در پایان معاملات با ۵۷۶۴ واحد کاهش، معادل ۱٫۹۲ درصد افت کرد و به رقم ۲۹۴۱۶۷ واحد رسید. این در شرایطی است که در هفته گذشته گروه‌های انتشار، چاپ و تکثیر با ۲۳٫۹ درصد، ساخت دستگاه‌ها و وسایل ارتباطی با ۱۵٫۳ درصد، سایر واسطه‌گری‌های مالی با ۸ درصد، استخراج سایر معادن ۶٫۵ درصد و ماشین‌آلات و تجهیزات ۵٫۱ درصد بیشترین بازدهی، و در مقابل استخراج نفت، گاز و خدمات جانبی بجز اکتشاف با ۹٫۳ درصد، انبوه‌سازی، املاک و مستغلات با ۸٫۱ درصد، محصولات کاغذی با ۷٫۶ درصد، دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با ۷٫۵ درصد و خدمات فنی و مهندسی با ۷٫۵ درصد بیشترین کاهش سرمایه را نصیب سهامداران خود کرده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1