واقعیت مجازی امکان تمرین اخراج کارمندان را فراهم می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. اجتماعی
واقعیت مجازی امکان تمرین اخراج کارمندان را فراهم می‌کند

واقعیت مجازی امکان تمرین اخراج کارمندان را فراهم می‌کند

برناخبرگزاری برنا |

به گزارش گروه اجتماعی برنا؛ تصور کنید که به‌عنوان یک مدیر میانی در سازمانی فعالیت می‌کنید و اخراج یک کارمند بر عهده‌ی شما قرار گرفته است. قطعا اعلام خبر اخراج حتی در دفعات متعدد هم آسان نخواهد بود. اگر بتوانید پیش از اعلام خبر اصلی، تمرینی برای درک بهتر شرایط کارمند مذکور داشته باشید، شرایط کمی بهتر می‌شود. اگر کارمند مذکور یک شخصیت واقعیت مجازی باشد، از اخراج او آن‌چنان ناراحت نمی‌شوید. ازطرفی اخراج مذکور بدون ایجاد حس ناراحتی، تمرینی کاربردی برای اخراج کارمند واقعی خواهد بود؛ کارمندی که از جنس پیکسل و بیت نیست.

شرکت Talespin شخصیتی واقعیت مجازی به‌نام Barry طراحی کرده است. شرکت مذکور در حوزه‌ی ساخت برنامه‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده فعالیت می‌کند که شرکت‌های متعددی از فهرست معروف Fortune ۵۰۰ مشتری آن‌ها هستند. بری یکی از جدیدترین برنامه‌های شرکت تیل‌اسپین محسوب می‌شود که با هدف معرفی فناوری انسان مجازی (Virtual Human Technology) شرکت، طراحی شد.

کایل جکسون، بنیان‌گذار و مدیرعامل تیل‌اسپین درباره‌ی پروژه‌ی جدید می‌گوید:

ایده‌ی اصلی نرم‌‌افزار جدید ما، ایجاد فضایی امن برای کارمندان است تا موقعیت‌های چالشی بین فردی را تمرین کنند. ما از هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم تا کاراکترهایی با احساسات نزدیک به واقعیت طراحی شوند و چالش‌هایی با شبیه‌سازی بالا رخ دهد.

تیل‌اسپین در کالیفرنیای شمالی و هلند فعالیت دارد. آن‌ها با استفاده از انواع فناوری‌ها همچون تشخیص صدا، هوش مصنوعی، پردازش زبان طبیعی، بازی، بازخوردهای پویا و ترکیب آن‌ها با مواردی همچون سیستم‌های مدیریت یادگیری (LMS)، بری را طراحی کردند. او توانایی تعامل کامل با کارمند مجهز به عینک واقعیت افزوده را دارد. به‌علاوه، بری احساسات و زمینه‌ی بحث را نیز به‌خوبی درک می‌کند.

بری تامسون دقیق و نزدیک به واقعیت طراحی شده است. موهای خاکستری، سن نسبتا زیاد و پف زیر چشم‌ها، نشان‌دهنده‌ی سابقه‌ی کار (مجازی) بالای او در شرکت هستند. واکنش‌های او نسبت به موضوع اخراج بسته به فعالیت‌های کارمند اصلی تغییر می‌کند. بری برخی اوقات فریاد می‌زند و عصبانی می‌شود. برخی اوقات حتی شاهد گریه کردن او خواهید بود. درنهایت اگر بتوانید فرایند اخراج را به خوبی مدیریت کنید، او با آرامش موضوع را می‌پذیرد.

جسکون در ادامه‌ی صحبت‌هایش پیرامون بری می‌گوید:

کاربرانی که واکنش‌های احساسی‌تر و عصبی‌تری از بری دریافت می‌کنند، ‌ شرایط اخراج یک کارمند عصبی را درک خواهند کرد. درنتیجه در تمرین‌های بعدی و شرایط واقعی، عملکرد خود را بهبود می‌دهند.امروزه از واقعیت مجازی برای آموزش موضوعات متنوع با تجربه‌ی واقعی استفاده می‌شود

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

محصولات دیگر تیل‌اسپین در حوزه‌ی انسان‌های مجازی به کارآموزها امکان می‌دهد تا موقعیت‌های چالشی بین فردی بیشتری را تمرین کنند. موقعیت‌هایی همچون ارائه‌ی بازخوردهای مدیریتی، مذاکره و فروش، با شخصیت‌های مجازی تمرین می‌شوند. به‌عنوان مثال در یک سناریوی فروش، مدیرعامل شرکت مخاطب که برای فروش به او مراجعه کرده‌اید، بازخوردهای مناسبی ندارد. او دست‌به‌سینه می‌ایستد، در زمان صحبت ارتباط چشمی نداشته و زمان کافی نیز برای جلسه ندارد. به‌هرحال شما به‌عنوان کارآموز باید از همه‌ی موارد تمرین‌شده برای غلبه بر عدم علاقه‌ی مخاطب مجازی استفاده کنید.

واقعیت مجازی، امروز کاربردهای متنوعی از تمرین زایمان، کار با ماشین‌آلات و حتی جوشکاری دارد. حتی برخی کارشناسان پیشنهاد می‌کنند که یادگیری مقابله با آزارهای جنسی هم به کمک واقعیت افزوده انجام شود؛ رویکردی که به‌خاطر تعاملی بودن قطعا بهتر از آموزش‌های متنی یا اسلاید خواهد بود. Training Industry درباره‌ی کاربردهای آموزشی واقعیت مجازی می‌گوید:

خصوصیات عمیق کاربری و تجربه‌های باکیفیتی که با واقعیت مجازی ترکیب می‌شود، قطعا کیفیت و سرعت یادگیری‌های پایه‌ای را افزایش می‌دهد. یکی از نقاط قوت واقعیت مجازی در هدف‌گیری سیستم مهارت‌های رفتاری و شناختی به‌صورت هم‌زمان، خلاصه می‌شود.

تیل‌اسپین تنها شرکتی نیست که محتوای آموزشی واقعیت مجازی را برای کارمندان تولید می‌کند. امروز هزاران کارمند والمارت از هدست‌های واقعیت مجازی Oculus Go برای شرکت در برنامه‌ای تمرینی استفاده می‌کنند که توسط شرکت Strivr طراحی شده است. این شرکت مشتریان بزرگ دیگری هم دارد که از میان آن‌ها می‌توان به ورایزون، فیدلیتی و یونایتد رنتالز اشاره کرد. اندی ترینر، مدیر ارشد برنامه‌های آموزشی والمارت در آمریکا درباره‌ی برنامه‌ی آموزشی واقعیت مجازی می‌گوید:

وقتی المان یا جسمی را از طریق واقعیت مجازی مشاهده می‌کنید، ذهن شما آن را شبیه به تجربه‌ی واقعی تحلیل می‌کند.

جکسون هم دیدگاه و نظر جالبی پیرامون آمورش با واقعیت مجازی دارد. او می‌گوید استفاده از انسان‌های مجازی برای آموزش ما را به «انسان‌های واقعی» بهتری تبدیل می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
به گفته کارشناسان، کنترل بیماری‌های ویروسی مستعد همه‌گیری همچون ابولا، آنفلوآنزا و سارس در جهانی که با بحران‌های متعددی همچون جنگ، دولت‌های شکننده و ناکارآمد و مهاجرت اجباری روبروست به سختی انجام می‌شود. در گزارش این تیم بین المللی آمده‌است: تهدید همه‌گیری بیماری در جهان یک حقیقت است. پاتوژنی که بتواند به سرعت منتقل شود و گسترش پیدا کند از قابلیت قربانی کردن ده‌ها میلیون انسان، مختل ساختن اقتصاد یک کشور و بی‌ثبات ساختن امنیت ملی برخوردار است. درحالیکه از سال ۲۰۱۶-۲۰۱۴ همزمان با شیوع بیماری ابولا در غرب آفریقا برخی از دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی تلاش‌هایی در جهت آمادگی با شیوع بیماری‌ها داشته‌اند این اقدامات کافی نبوده‌است. به گفته کارشناسان فقر از جمله عوامل مهم در شیوع بیماری‌های عفونی است و به فراهم ساختن شرایط برای همه‌گیری بیماری‌ها کمک می‌کند.

بلبرینگ‌های جعلی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ در کوچه پس کوچه‌های خیابان امیرکبیر تهران در کارگاهی زیرزمینی، شما فقط کافیست نام کشور سازنده و نوع برند را بگوئیدف زحمت بقیه‌اش را متقلب‌ها می‌کشند.

(ویدئو +۱۶) حیوان‌آزاری تکان‌دهنده در مازندران

فراروفرارو11 ساعت قبل
فیلمی منزجر کننده از آزار و اذیت الاغ در مازندران چند روزی است که در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که در آن یک جوان با داس مخصوص کشاورزی گوش‌های الاغ را به شکل وحشیانه از سرش جدا می‌کند. فعالان فضای مجازی خواستار برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملان این حیوان آزاری شده‌اند. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران در این باره با دردناک بودن این حادثه، اظهار کرد: پیگیری لازم برای برخورد با خاطیان این حادثه در دستور کار قرار دارد. دستور بازداشت متخلف از سوی دادستان بهشهرمسلم آهنگری افزود: با پیگیری اداره‌کل محیط زیست مازندران، دستور بازداشت این فرد از سوی دادستان بهشهر صادر شده است. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران گفت: باید برخورد جدی شود چراکه چنین رفتارهایی هیچ توجیهی ندارد.

تا پرواز

همشهریهمشهری10 ساعت قبل

عزاداری حسینی به رنگ احسان

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
برخی نیکوکاران در مجالس عزاداری حسینی، با احسان ماندگارشان هدیه لبخند امید و زندگی به همنوعان آبرومند، می‌بخشند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، احسان و نیکوکاری به همنوعان زمان و مکان نمی‌شناسد. برخی افراد متدین، مجالس عزاداری حسینی را با کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد پیوند زدند و موجبات رهایی ایشان را فراهم کردند. هم وطنان می‌توانند از طریق شماره‌های حساب اعلامی بانک‌های ملی، تجارت و سامانه پرداخت تلفن همراه، به یاری شان بشتابند.

فیلم/ اربعین بین المللی شد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1