رشد ۶۶ درصدی فروش علی بابا کلاد در سه‌ماهه اول سال مالی ۲۰۱۹
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زومیت
  4. اقتصادی
رشد ۶۶ درصدی فروش علی بابا کلاد در سه‌ماهه اول سال مالی ۲۰۱۹

رشد ۶۶ درصدی فروش علی بابا کلاد در سه‌ماهه اول سال مالی ۲۰۱۹

زومیتخبرگزاری زومیت |
علی‌بابا در فصل اول مالی خود در بخش خدمات ابری، ۱.۱۳ میلیارد دلار درآمد داشته است.

علی‌بابا کلاد، به‌عنوان غول تجارت الکترونیکی جهان، فصل خوب دیگری را پشت‌سر گذاشت. مدیران علی‌بابا می‌گویند، واحد خدمات ابری این شرکت چینی فعال در تجارت الکترونیک در سه‌ماهه‌ی اول سال مالی خود موفق شد ۱٫۱۳ میلیارد دلار درآمد کسب کند. این رقم، هفت درصد از فروش کلی علی‌بابا را تشکیل می‌دهد.

مدیران علی‌بابا می‌گویند اکنون‌ که علی‌بابا کلاد به درآمد سالانه‌ی ۴٫۵ میلیارد دلار دست یافته است، تمرکز خود را روی طراحی و توسعه‌ی ابزار‌های هوش مصنوعی، تحلیلی و امنیتی ارزشمندتری معطوف خواهد کرد و درجهت «منطقی‌سازی خدمات و محصولات کالایی» گام برخواهد داشت. نرخ عملکرد علی‌بابا کلاد در این فصل رقمی چشمگیر است؛ اما هنوز فاصله‌ی زیادی با نرخ هشت میلیارد دلاری گوگل کلاد و سایر غول‌های فعال در صنعت خدمات ابری دارد.

رشد ۶۶ درصدی فروش علی بابا کلاد در سه‌ماهه اول سال مالی ۲۰۱۹ - 3

طبق گزارش مالی علی‌بابا، درآمد علی‌بابا کلاد ۶۶ درصد نسبت‌به سال گذشته افزایش یافته است. آن‌ها می‌گویند هدف ویژه‌ی این شرکت، توسعه‌ی نرم‌افزار خود و معرفی آن به‌عنوان خدماتی بود که توسط شرکا ارائه می‌شود. هدف علی‌بابا کلاد، گسترش اکوسیستم برای شرکت‌ها و کمک به توسعه‌دهندگان برای بزرگ‌ترکردن بازارهای خود است.

در خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

به‌گفته‌ی شرکت مشاوره و پژوهشی گارتنر، علی‌بابا به‌عنوان شرکتی با خدمات مطلوب و قابل‌اطمینان برای چینی‌ها و شرکت‌های فعال در چین شناخته می‌شود؛ اما در سطح جهانی همچنان بازیگری کوچک است.

رشد ۶۶ درصدی فروش علی بابا کلاد در سه‌ماهه اول سال مالی ۲۰۱۹ - 7

عملکرد بخش خدمات ابری علی‌بابا برای سود شرکت از اهمیت زیادی برخوردار است، اما تجارت‌ الکترونیکی همچنان در این شرکت حرف اول را می‌زند. این شرکت گزارش داده که کل درآمد فصل اول آن‌ها برابر با ۱۶٫۷۴ میلیارد دلار بوده که نسبت به سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است. درآمد خالص علی‌بابا در این سال برابر با ۳٫۱ میلیارد بود. درآمدهای غیرحسابرسی‌شده‌ی این شرکت (non-GAAP) برابر با ۴٫۵۱ میلیارد دلار است.

تعداد مشتریان فعال سالانه‌ی علی‌بابا ۶۷۴ میلیون نفر است که با‌ احتساب شمار کاربران فعال ماهانه‌ی موبایل، این آمار به ۷۵۵ میلیون نفر می‌رسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فریب دختران نوجوان برای پول به دست آوردند از طریق آبروی شان

رکنارکنا1 روز قبل
این دختران با وعده‌های پوشالی و به امید داشتن آینده‌ای روشن و حمایت از سوی این سایت‌ها برای تامین نیازهایشان، فریب خورده و طعمه فاحشه خانه‌داران می‌شوند. قربانیان این تجارت پر سود اما کثیف، در ازای کمترین امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می‌شود، به اجبار به شغل روسپی‌گری گماشته می‌شوند. افزایش ۳۹ درصدی قاچاق انسان از سال ۲۰۱۱ به بعددر سال‌های اخیر قاچاق انسان به معضلی اساسی برای اغلب کشور‌های جهان تبدیل شده است تا جایی که سازمان ملل آخر ماه جولای را به «روز جهانی مقابله با قاچاق انسان» اختصاص داده است. قاچاق انسان که در دهه‌های اخیر در کنار قاچاق اسلحه و مواد مخدر از پرسودترین تجارت‌های جهان بوده، معمولا با خشونت، بی‌رحمی، اجبار و سودجویی همراه است. باندهای زیادی در کشور ما هم دستگیر شدند که سعی داشتند دختران ایرانی را وسیله‌ای برای درآمدزایی خود قرار دهند.

اظهارنظر وزیرکشور درباره برخورد با بدحجابی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.

دلار چگونه چاپ می‌شود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

دغدغه‌ای برای تامین مواد اولیه تولید نداریم

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
رضا رحمانیافزود: از اولویت‌های وزارت صمت، ​ حفظ وضع موجود و استفاده از ظرفیت‌های خالی صنعت است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از دستور کار‌های این جلسه، ارائه گزارش درباره نحوه تامین مواد اولیه واحد‌های بزرگ صنعتی و معدنی بود گفت: برخی مواد اولیه تولید به اندازه مصرف ۲ سال وارد و تامین شده است. آقای

شیطانی‌ترین و عجیب‌ترین موجودات روی زمین و محل زندگی آن‌ها! +تصاویر

3+
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر