توضیح وکیل سیف درموردپرونده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. اقتصادی

توضیح وکیل سیف درموردپرونده

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
خبرآنلاین نوشت : وکیل ولی‌الله سیف، رئیس کل وقت بانک مرکزی که تحت محاکمه در دادگاه است گفت: نباید اجازه داد دادگاه به خاطر خصوصیات سیاسی و شخصی متهم به سمت مسائل سیاسی برود.وی گفت: آقای دکتر سیف و آقای عراقچی هر دو عناصر حزب‌اللهی و متعلق به نظام هستند و هیچ موضوعی را پنهان از دید و اطلاع نهادهای امنیتی و نظارتی نداشتند و همه اقداماتشان با هماهنگی نهادهای مختلف بوده است.

اما وزارت اطلاعات در عین حال، یک موضوعاتی را تایید کرده است و در برخی موضوعات «ان قلت» وارد است. دادسرا مدعی است همه مراحل فروش ارز تحت نظارت نهادهای امنیتی نبوده، یعنی در برخی موارد، نظارت بوده و در برخی نبوده است. قدر مسلم موضوع این است که هیچ ضرری به لحاظ مالی و کاستی در منابع ریالی متناظر با منابع ارزی بانک مرکزی وجود ندارد؛ یعنی معادل ریال همه ارزهای فروخته شده تماما به حساب دولت برگشته است و تسویه حساب کامل وجود دارد. این مساله وجود دارد و دادسرا هم در تحقیقات خود این موضوع را تایید کرد که هیچ سوءاستفاده مالی در رابطه با مدیران بانک مرکزی احراز نشده است. مظاهری افزود: یکی از ابهامات دادسرا و دادگاه این است که آقای سالار آقاخانی مجوز نداشته است. بانک مرکزی هم پاسخ داد مقام صادر‌کننده اجازه ما هستیم و این اجازه را به‌صورت شفاهی دادیم، لذا او اجازه داشته است ارز را در بازار به فروش برساند. دادگاه این دفاع را نمی‌پسندد و می‌گوید تعریف قانونی برای مجوز وجود دارد و تشریفات قانونی از جمله مصوبه شورای پول و اعتبار باید باشد.

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلمی از بقایای پهپاد و موشک‌های آرامکو +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل

همتی: تقویت سامانه‌های نظارتی، اولویت بانک مرکزی است

مهرمهر12 ساعت قبل
همتی رئیس کل بانک مرکزی در مراسم تودیع و معارفه معاونان فناوری نوین این بانک، نظارت و کنترل بخش‌های ارزی و ریالی از طریق سامانه‌های جدید را از جمله انتظارات خود از معاونین جدید اعلام کرد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: قرار است ۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به زائران اربعین خدمت رسانی کنند و قیمت بلیت اتوبوس‌های اربعین نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است. به گزارش تجارت‌نیوز، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸ در نشست خبری خود با خبرنگاران اظهار کزد: قیمت بلیت اتوبوس‌های اربعین نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و اتوبوس‌ها در حال حاضر با همان نرخی که به مقاصد مهران، خسروی، شلمچه یا چزابه سفر می‌کنند، مبالغ را از زائران دریافت خواهند کرد. به گفته وی، قرار است ۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به زائران اربعین خدمت رسانی کنند؛ ضمن اینکه امسال امکان استفاده از اتوبوس‌ها به عنوان سرویس دربستی وجود ندارد و تنها اقشار دارای شرایط خاص مانند جانبازان و معلولان، می‌توانند از سرویس‌های دربستی دوسره استفاده کنند. معاون سازمان راهداری تصریح کرد: مشکلی در هنگام سفرهای رفت اربعین وجود ندارد و معمولا بیشتر مشکلات به سفرهای بازگشت اختصاص دارد؛ از همین رو امسال صرفا سیستم پایانه معین راه اندازی شده و این سیستم فقط به مرز مهران اختصاص دارد. قربانی افزود: بر این اساس، مسافرانی که از مرز مهران وارد کشور می‌شوند، فقط به یکی از سه پایانه معین در شهرهای کرمانشاه، همدان و اندیمشک اعزام خواهند شد و از آنجا به شهرهای خود برمی‌گردند.
ایبناایبنا11 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از سی ان بی سی، بانک مرکزی آمریکا در نشست هفتگی خود با کاهش نرخ بهره از ۲ درصد به ۱٫۷۵ درصد موافقت کرد. ترامپ که خواهان کاهش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو است، پیش‌تر نیز نوشته بود: فدرال رزرو باید نرخ بهره را به صفر یا کمتر کاهش دهد و ما باید بعد از رسیدن نرخ بهره به چنین سطحی اقدام به تامین مالی مجدد برای بازپرداخت بدهی‌هایمان کنیم. از سوی دیگر اما جروم پاول- رئیس بانک مرکزی آمریکا که در یک کنفرانس خبری حاضر شده بود نیز در برابر انتقادات ترامپ ساکت ننشست و ضمن اعلام پایبندی بانک مرکزی به دستیابی به هدف اشتغال کامل و کنترل تورم گفت که برای حفظ رشد اقتصادی، اقدامات مناسب انجام خواهد شد. وی افزود: معتقدم تغییر رویکرد ما نسبت به سیاست‌های انبساطی یکی از دلایلی بوده است که چشم انداز اقتصاد آمریکا را در بلند مدت مطلوب نگه داشت. برای تصمیم گیری‌هایمان بسیار بر روی اطلاعات تاکید می‌کنیم و هرگونه حرکت بعدی در خصوص نرخ بهره نیز مبتنی بر داده‌ها خواهد بود.
خانه ملتخانه ملت14 ساعت قبل
علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تعیین قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جدید، گفت: متاسفانه فرصت زیادی تا آغاز سال زراعی جدید نداریم و باید در شهریورماه قیمت خرید تضمینی گندم تعیین تکلیف می‌شد. دولت علی‌رغم تاکید قانون قیمت منطقی گندم را اعلام نمی‌کندنماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت متاسفانه هر ساله علی رغم تاکید قانون قیمت خرید تضمینی گندم متناسب با افزایش تورم را اعلام نمی‌کند، ادامه داد: اساسا در خصوص گندم نگاه تامین کننده امنیت غذایی داریم و نمی‌توانیم با سهل انگاری با آسیب‌های آن برخورد کنیم. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت باید سریعا قیمت منطقی خرید تضمینی گندم را اعلام کند، عنوان کرد: قیمت منطقی گندم متناسب با افزایش نرخ ارز و دلار حدود ۳ هزار تومان است؛ بهتر است که دولت قیمت این محصول استراتژیک را حدود ۲ هزار و۵۰۰ تا ۲ هزار ۷۰۰ تومان برای هر کیلوگرم تعیین کند تا کشاورزان محصول تولیدی خود را تحویل دولت دهند. ذخیره کنندگان گندم منتظر افزایش قیمت و یا به دنبال فرصت‌های مصرفی که محصول آنها را با قیمت بالاتری خریداری کنند هستندذخیره کنندگان گندم منتظر افزایش قیمت هستندوی با بیان اینکه پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم باعث شده تا کشاورزان حدود سه میلیون تن از گندم تولیدی خود را تحویل سیلوها ندهند، گفت: ذخیره کنندگان گندم منتظر افزایش قیمت و یا به دنبال فرصت‌های مصرفی که محصول آنها را با قیمت بالاتری خریداری کنند هستند، در برخی شرایط گندم را به عنوان جایگزین مناسب علوفه مصرف می‌کنند. تامین کود شیمیایی آینده روشنی نداردسخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در زمینه تامین کود شیمیایی نیز آینده روشنی دیده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: دولت می‌تواند با آزادسازی قیمت کود شیمیایی و تهیه آن از مبادی دیگر توسط کشاورزان قیمت خرید تضمینی گندم را افزایش دهد. /پایان پیام
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
سرپرست معاونت صنایع وزارت صمت از تشکیل کارگروه و میز تخصصی طلا، جواهرات و فلزات گرانبها با حضور اتحادیه‌ها و تشکل‌ها در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر دادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ هم اندیشی انجمن‌ها و تشکل‌های فعال در زمینه طلا، فلزات گرانبها و سنگ تزیینی امروز (پنج شنبه) با حضور عضو مجمع تشخیص مصلحت و رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری تشکیل شد. آقای مهدی صادقی نیارکی در این نشست با اعلام این خبر گفت: نگاه ما در وزارت صنعت معطوف به مباحث کلان اقتصاد توسعه و زنجیره‌های ارزش است و از این رو مباحث مطرح شده در جلسات تخصصی باید تبدیل به اقتصاد و مزیت‌های اقتصادی شود. وی با اشاره به اهمیت طلا و جواهر در اقتصاد کشور افزود: پیشنهاد می‌شود مرکزی مستقل تشکیل شود که همه اضلاع فلزات گرانبها نظیر طلا، جواهرات و سنگ‌ها و حتی صادرات و فروش در آن‌ها تجمیع شود تا تحقق سند راهبردی این صنعت تسریع بشود. سرپرست معاونت امور صنایع گفت: ارتباط خوبی میان دولت و سایر قوا وجود دارد و از این ظرفیت می‌توان برای بلوغ کامل صنعت و برطرف کردن سنگلاخ‌ها و موانع استفاده کرد. سرپرست معاونت صنایع وزارت صمت پیشنهاد داد که از ظرفیت‌های دانشگاه و صنعت باید به صورت هم افزا استفاده شود تا سند و چشم انداز صنعت طلا و جواهر با محوریت مطالعات در کشور تهیه شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1