«تنگه هلت» بکرترین تنگه ایران کجاست؟ + تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اجتماعی

«تنگه هلت» بکرترین تنگه ایران کجاست؟ + تصاویر

الفخبرگزاری الف |
مسیرهای پر آب تنگه‌ها در تابستان گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کنند اما گردشگران در این خنکای تنگه به دنبال آرامش و خلوتی محل گردشگری نیز هستند و هر چه یک مکان بکرتر باشد طرفداران بیشتری دارد.

به گزارش تسنیم؛ وقتی به سمت استان لرستان سفر می‌کنید به این معناست که به دنبال طبیعت بکر و دست نخورده می‌گردید و زمانی که تابستان را برای سفر به این استان انتخاب می‌کنید یعنی خنکی مقصد هم برایتان اهمیت دارد؛ حال با این تفاسیر تنگه هلت می‌تواند خنکترین و بکرترین جایی باشد که در این استان پیدا می‌کنید.

برای سفر به این تنگه باید به سمت شهرستان پلدختر بروید و در مسیر آزداراه خرم‌آباد-اندیمشک قرار بگیرید تا بین تونل خرگوشان ۱ و ۲ به «تنگه هلت» برسید؛ علی‌رغم اینکه این تنگه نزدیک بزرگراه قرار گرفته اما طبیعت بکر و وحشی داخل آن زیباست که حتی طبیعت‌گردان غیر حرفه‌ای هم می‌توانند از آن عبور کنند تا به جز استفاده از طبیعت آنجا از آبشار افرینه و تالاب‌های شهرستان پلدختر بازدید کنند. البته باید مراقب سرمای آب هم باشند.

طول تنگه هلت حدودا ۴ کیلومتر است و اگر با سرعت متوسط حرکت کنید تقریبا ۱٫۵ الی ۲ ساعت مسیر رفت و ۱٫۵ الی ۲ ساعت مسیر برگشت زمان می‌برد. در طول مسیر به دنبال جای سر سبز نباشید چون هرآنچه میبینید آب است و سنگ آبی که عمق آن گاهی به ۱ و نیم متر می‌رسد اما جای مناسبی برای شیرجه زدن نیست.

خبری: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

برای اقامت در آن منطقه می‌توانید پلدختر در ۷۳ کیلومتری تنگه، روستای پا علم در ۲۳ کیلومتری تنگه و یا کرکی در ۱۹کیلومتری تنگه را انتخاب کنید. اگر به روستای کرکی رفتید می‌توانید دوزیست خاص ایرانی با نام سمندر لرستانی (چراق پوق) را هم ببینید. در روستای پا علم قلعه پا علم و برج پا علم و همچنین امام زاده شاه احمد قرار دارد. پلدختر هم که دارای آثار طبیعی و تاریخی از جمله آبشار افرینه (بخش معمولان)، تالاب‌های پل دختر، پل تاریخی پل دختر، غار کلماکره، پل گاومیشان، آبشار آبتاف، غار کوگان، کاروانسرای چشمک و … است.

«تنگه هلت» بکرترین تنگه ایران کجاست؟ + تصاویر - 6«تنگه هلت» بکرترین تنگه ایران کجاست؟ + تصاویر - 7«تنگه هلت» بکرترین تنگه ایران کجاست؟ + تصاویر - 8«تنگه هلت» بکرترین تنگه ایران کجاست؟ + تصاویر - 9«تنگه هلت» بکرترین تنگه ایران کجاست؟ + تصاویر - 10

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
ایسناایسنا1 روز قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارشدر ابلاغیه معاون شهرسازی و معماری مربوط به این قوانین آمده است: به منظور ارتقاء کیفی ضوابط طراحی مساجد شهر تهران که بهمن ۹۶ ابلاغ شده است، این ضوابط ویرایش و تکمیل شد و برای رعایت مفاد آن در فرآیند طراحی و ساخت مساجد به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شد. بخش‌های در نظر گرفته شده شامل ضوابط وتوصیه‌های طراحی مساجد در شهر تهران است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران؛ عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران ضوابط و راهنمای طراحی مساجد شهر تهران را پس از ویرایش و تکمیل نسخه سال ۹۶، به شهرداران مناطق ۲۲گانه ابلاغ کرد. در این ضوابط ایمنی مساجد در برابر حریق و مناسب سازی مورد توجه قرار گرفته است. در ابلاغیه معاون شهرسازی و معماری مربوط به این قوانین آمده است: به منظور ارتقاء کیفی ضوابط طراحی مساجد شهر تهران که بهمن ۹۶ ابلاغ شده است، این ضوابط ویرایش و تکمیل شد و برای رعایت مفاد آن در فرآیند طراحی و ساخت مساجد به مناطق ۲۲ گانه ابلاغ شد. نسخه جدید در دو بخش اصلی و یک بخش پیوست تدوین شده و شامل بخش‌های کمی و کیفی است. معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: سازمان حمل‌ونقل و ترافیک به‌عنوان یک سازمان مقتدر و قوه عاقله برای تصمیمات و تدوین سیاست‌های حمل‌ونقل در شهر نقش دارد.

نظرها

اخبار بیشتر