علائم تنبلی چشم کودکان را بشناسیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اجتماعی
علائم تنبلی چشم کودکان را بشناسیم

علائم تنبلی چشم کودکان را بشناسیم

ایمناخبرگزاری ایمنا |
یک چشم پزشک گفت: تنبلی غیر قابل برگشت چشم که موجب کم بینایی وحتی نابینایی یک یا دو چشم می‌شود با درمان به موقع کاملا قابل درمان است.

فرنار فشارکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه بهترین سن برای سنجش بینایی کودکان در سن سه تا پنج سالگی است، اظهار کرد: چنانچه در این سن مشکلات بینایی کودکان تشخیص داده نشود این اختلالات نهفته می‌ماند و در بزرگسالی برای وی مشکلاتی را ایجاد ممی‌کند.

وی افزود: والدین باید نسبت به مالیدن بیش از اندازه چشم توسط کودک، کوچک کردن و جمع کردن یک یا هر دو چشم زمان نگاه کردن به اشیا، گرفتن یک چشم هنگام نگاه کردن و یا برخورد بیش از اندازه کودک با موانع توجه داشته باشند چرا که این علائم نشان دهنده اختلال در بینایی افراد است.

این متخصص چشم پزشکی با بیان اینکه کودکان باید حتما در سن کمتر از ۱۰ سال در صورت دستور پزشک از عینک استفاده کنند، افزود: چنانچه این کودکان از عینک استفاده نکنند دچار اختلال یادگیری، سردرد و حتی تنبلی غیرقابل برگشت چشم می‌شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی ادامه داد: تنبلی غیر قابل برگشت چشم که موجب کم بینایی وحتی نابینایی یک یا دو چشم می‌شود با درمان به موقع کاملا قابل درمان است.

فشارکی با بیان اینکه هنوز برای استفاده عینک برای کودکان نیازمند فرهنگسازی هستیم، گفت: در این زمینه مدرسه، رسانه‌های تصویری، اجتماع و از همه مهم‌تر خود خانواده مسئول است. کد خبر ۳۸۵۸۸۴

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

صبا کمالی، بازیگر: بازداشت نشدم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

ریشه جنجال «دختر آبی» کجاست؟ / چگونه اصلاح‌طلبان، پیاده نظام اندیشکده صهیونیستی توانا شدند؟ +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
هفته‌ای نیست که به واسطه جریان‌سازی هماهنگ با خارج از کشور، حول یک مساله اجتماعی یا سیاسی، شاهد التهاب آفرینی‌های چند روزه نباشیم. این در حالی بود که خبر محکومیت او به ۶ ماه حبس و عنوان اصلی اتهامی آن مرحومه از اساس دروغ بود. اما به نظر می‌رسد که ماجراهایی از سنخ «دختر آبی» و ملتهب کردن فضای روانی جامعه، صرفا یک نوع سوءاستفاده ساده از یک رویداد اجتماعی نیست. اصولا انقلاب سال ۲۰۱۱ تونس موسوم به «انقلاب یاس»، یکی از الگوهای ذهنی سران فتنه موسوم به «جنبش سبز» و حامیان متنفذ آن بود. راستی؛ چرا تصور می‌شود حضور زنان در ورزشگاه‌ها مخالف ارزش‌های دینی است؟ چرا منکر است؟ و چرا از منظر متولیان دین از منکراتی چون دروغ و دزدی و رشوه بزرگتر است؟ فرق حضور زنان در ورزشگاه‌ها با حضور آن‌ها در خیابان‌ها و پارک‌ها چیست؟ احتمالا خواهند گفت، شرایط اضطرار است و مصداق اکل‌میته است.

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.

نظرها

اخبار بیشتر