خانم دکتر مهربان راز شکم برآمده زن ساوجی را فاش کرد! / اقدامی که کمتر شاهد آن هستیم!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. سلامت

خانم دکتر مهربان راز شکم برآمده زن ساوجی را فاش کرد! / اقدامی که کمتر شاهد آن هستیم!

رکناخبرگزاری رکنا |
حوادث رکنا: در روزهای اخیر یکی از پزشکان فعال در بیمارستان زنان و زایمان ۱۷ شهریور ساوه، کاری بزرگ انجام داد و خانمی میانسال را از خطر یک توده سرطانی پیش رونده،‌ نجات داد و به نوعی بر بیماری سرطان او مهر باطل زد.

خانم دکتر مهربان راز شکم برآمده زن ساوجی را فاش کرد! / اقدامی که کمتر شاهد آن هستیم! - 1

به گزارش رکنا، توده چهار کیلوگرمی با تلاش تیم جراحی بیمارستان ۱۷ شهریور ساوه از بدن یک بیمار ساوجی با موفقیت خارج شد.

اگر در جاهایی اخباری مبنی بر پس راندن بیمار به خاطر نداشتن هزینه‌های عمل جراحی از سوی برخی پزشک نماها به گوش می‌رسد اما در مقابل دریای بیکران پزشکان با عاطفه‌، ‌ انسان محور و دلسوز، این گونه افراد مانند کاهی در مقابل کوه هستند.

انتشار اخباری مبنی بر نجات حتمی یک انسان از مرگ یا عمل‌های جراحی خارق العاده با توان و نبوغ پزشکان ایرانی همواره شنیدنی و امید بخش است.

در روزهای اخیر یکی از پزشکان فعال در بیمارستان زنان و زایمان ۱۷ شهریور ساوه، کاری بزرگ انجام داد و خانمی میانسال را از خطر یک توده سرطانی پیش رونده، ‌ نجات داد و به نوعی بر بیماری سرطان او مهر باطل زد.

دکتر «شقایق شیروانی» جراح و متخصص بیماری‌های زنان و زایمان در هفته جاری توانست ابتدا با تشخیص درست، توده‌ای را در شکم مراجعه کننده‌اش تشخیص دهد و در گام بعدی با انجام یک عمل جراحی سه ساعته این توده که چهار کیلوگرم وزن داشت را خارج کند تا زندگی لبخندی دگربار به این بانوی ساوجی بزند.

ماجرا از این قرار است؛ خانمی میانسال که به دلیل بضاعت مالی ضعیف ناگزیر در خانه‌های مردم برای زندگی شرافتمندانه‌اش کار می‌کرد اما همیشه در حین کار احساس می‌کرد جسمی سنگین در شکم او قرار دارد و آزارش می‌دهد.

او چند بار به مطب‌های دیگر مراجعه کرده بود اما ظاهرا جیب خالی و فقری که دامنگیرش شده است، ‌ سدی در برابر درمانش بود و ناچار با همان وضعیت سوخت و ساخت تا اینکه تصمیم می‌گیرد به بیمارستان زنان و زایمان ساوه مراجعه کند.

دکتر شیروانی در خصوص جزئیات این عمل جراحی و درمان مراجعه کننده سرطانی اش گفت: بیمار خانمی ۴۸ ساله بود که در مراجعه به بیمارستان ۱۷ شهریور ساوه از درد شکم به خود می‌پیچید و بلافاصله معاینه و اقدامات مورد نیاز را آغاز کردم.

وی ادامه داد: در سونوگرافی درخواستی مشخص شد که درد شکم این بیمار طبیعی نیست و وجود یک توده بزرگ تخمدانی در برخی از قسمت‌های شکم او که حاوی مایع غلیظ بود، ‌ گزارش شد.

به گفته این جراح ساوجی، ‌ بیمار همچنین دارای غده‌های گوشتی رحم یا اصطلاحا «فیبروماتوز» بود و پس از انجام آزمایش‌های لازم دیگر برای انجام عمل جراحی آماده شد.

دکتر شیروانی اظهار داشت: با توجه به شرایط بیمار و اندازه توده و رحم، ‌ اقدام به عمل جراحی شد و توده همراه رحم با لوله و تخمدان از شکم بیمار خارج شد و با اینکه او دیگر قادر به مادر شدن نخواهد بود ولی در عوض ادامه زندگی اش را به دور از کابوس سرطان سپری می‌کند.

در خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

وی توضیح داد: با خارج کردن رحم و لوله‌ها به طور کلی خطر بیماری سرطان از این بیمار دور شد و دیگر نیازی به هزینه‌های هنگفتی که سایر بیماران سرطانی برای فرایند درمان و شیمی درمانی متحمل می‌شوند، ‌ نیست.

به گفته این متخصص بیماری‌های زنان و زایمان، ‌ توده‌ای که از شکم بیمار ساوجی خارج شد چهار کیلوگرم وزن و ۵۰ سانتیمتر طول بود و عمل جراحی نیز از ساعت ۱۰ صبح تا حدود ۱۳ به درازا کشید.

وی ادامه داد: حال عمومی بیمار خوب است و قرار است به زودی برای ویزیت‌های بعدی به بیمارستان مراجعه کند.

دکتر شیروانی اظهار داشت: بر اساس اظهارات بیمار، وی در موارد زیاد به برخی مطب‌ها مراجعه کرده بود اما در نخستین گام به دلیل اینکه مشکل مالی داشت، ‌ نسبت به درمان او کاری انجام نشد اما بعد از عمل جراحی، ‌ حدود ۶ کیلوگرم وزن بیمار کم شد و احساس بسیار خوشایندی داشت.

وی همچنین از انجام عملی مشابه در ماه‌های گذشته خبر داد و در این مورد، ‌ گفت: دختر بچه‌ای ۱۴ ساله با وزن ۱۰۵ کیلوگرم توسط والدین او برای رهایی از درد شکم به بیمارستان ۱۷ شهریور انتقال یافت که در معاینات پزشکی مشخص شد تده‌ای به قطر ۲۵ سانتیمتر در شکم او رشد کرده است.

وی ادامه داد: برخلاف اظهارات مادر این دختربچه که چاقی او را به پرخوری نسبت می‌داد، ‌ معلوم شد دلیل بزرگی شکم او وجود این توده است که با انجام عمل جراحی موفق به خارج کردن آن از شکم بیمار شدیم.

دکتر شیروانی با بیان اینکه ایجاد توده در شکم نادر اما خطری است که نباید آن را دست کم گرفت، اظهار داشت: دلیل ابتلای افراد به این مشکل تغییر سبک زندگی، ‌ نوع خوراک و غذاها و استفاده از فست فودها و همچنین شرایط آب و هوایی است.

ایرنا حدود یک ماه پیش در گزارشی توانمندی ۲ پزشک دیگر ساوجی که در جراحی‌های موفقیت آمیز موفق به برداشتن توده گردنی یک بیمار که سالها با آن دست به گریبان بود و همچنین خارج کردن پوست پسته که چند سال در ریه یک دختر اهل ساوه قرار داشت، را منتشر کرد.

به نظر می‌رسد با توجه به اهمیت شهرستان ویژه ساوه و توانمندی پزشکان بومی این دیار، ‌ ضرورت دارد که مسئولان در مورد ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه و توسعه زیرساخت‌ها و تجهیزات مبادرت کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
احساس خوبی در معده نداریداسهال، یبوست، نفخ، حالت تهوع، و سوزش سردل نشانه‌های کلاسیک بروز مشکل در سلامت روده هستند. بازگشت اسید معده به مری، بیماری التهابی روده، بیماری روده تحریک پذیر، و کولیت، همگی با عدم تعادل در میکروبیوم پیوند خورده‌اند. خستگی مزمن و علائم فیبرومیالژیا می‌تواند با عدم تعادل باکتری‌های روده مرتبط باشندبا نوسان وزن مواجه هستیدبرخی انواع باکتری‌های روده می‌توانند موجب افزایش یا کاهش وزن شوند، به ویژه زمانی که در روده کوچک حضور داشته باشند، که این شرایط به نام رشد بیش از حد باکتری‌های روده کوچک (SIBO) شناخته می‌شود. میکروب‌های بیش از حد در روده کوچک می‌تواند به واسطه تداخل در جذب ویتامین‌ها، مواد معدنی و چربی در سلامت روده اختلال ایجاد کند. چگونه روده‌ای سالم‌تر داشته باشیم؟ در گام نخست، سالم غذا خوردن برای بهبود سلامت روده را مدنظر قرار دهید.
الفالف1 روز قبل
محققان دانشگاه استنفورد و دانشگاه سن دیه گو متوجه شده‌اند بهترین روش برای اجتناب از ابتلا این بیماری، غیر فعال کردن موقت یک پروتئین درون سلول‌های بدن است. دلیل ابتلای تعداد زیادی از افراد به سرماخوردگی آن است که ویروس‌های این بیماری مستعد جهش ژنتیکی هستند که به سرعت در برابر دارو مقاومت نشان می‌دهند. کارشناسان آمریکایی ماده‌ای در سلول‌های انسانی یافته‌اند که ویروس‌ها برای جهش ژنتیک به آن وابسته هستند. آنها متوجه شدند تعدادی از ویروس‌ها در سلول‌های فاقد آنزیمSETD۳ قابلیت تکثیر نخواهند داشت. همچنین این روش ویروس‌های مرتبط با بیماری آسم، فلج اطفال و آنسفالیت را متوقف کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشعاطفه قنبری، روان‌پزشک و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره «ویژگی‌های افراد دو قطبی»، اظهار داشت: اختلال دو قطبی نوعی اختلال خلقی است که علت آن معمولا ژنتیکی است و این افراد حداقل یک دوره مانیا دارند. همچنین ممکن است این افراد رفتارهایی داشته باشند که به خود و دیگران لطمه بزنند. قنبری اضافه کرد: ‌این افراد ممکن است رفتارهای خارج از عرف داشته باشند و نحوه قضاوت‌شان مختل شود. در کنار آن افراد دو قطبی به جز دوره‌های مانیا افسردگی را نیز تجربه می‌کنند و به همین دلیل به آنها دو قطبی می‌گویند. وی در پاسخ به این پرسش که «چه تفاوتی بین افراد افسرده و دو قطبی وجود دارد؟»، ‌گفت: ‌افراد افسرده خلق پایین داشته و بی‌حوصله می‌شوند اما دوره مانیا ندارند؛ در حالی که افراد دو قطبی در کنار افسردگی، حملات مانیا نیز دارند. موضوع مهم در ازدواج این افراد این است که همسر فرد از بیماری آنها مطلع باشد و با اطلاع از این موضوع، ازدواج کنند.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی در ادامه به مشکلات مراکز رادیولوژی کشور در تامین هزینه‌ها و تهیه دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز تصویربرداری پزشکی، اشاره کرد و افزود: با توجه به پایین بودن تعرفه و پشتیبانی نامناسب بیمه‌ها که همیشه بدهکار هستند، ما برای تهیه تجهیزات و مواد مصرفی در مراکز رادیولوژی دچار مشکل هستیم. جلال شکوهی گفت: مراکز رادیولوژی کشور در تامین و انتقال ارز مورد نیاز برای تهیه تجهیزات و مواد مصرفی تصویربرداری پزشکی، دچار مشکل هستند و مانده‌ایم چکار کنیم. وی به افزایش زمان استهلاک دستگاه‌های تصویربرداری پزشکی به دلیل نبود نقدینگی اشاره کرد و افزود: در شرایط کنونی که این مراکز با مشکل نقدینگی مواجه شده‌اند، به ناچار زمان استهلاک دستگاه‌ها و تجهیزات، از ۷ سال به ۱۰ سال و بعضا ۱۵ سال افزایش یافته است. رئیس انجمن رادیولوژی ایران، گفت: وزارت بهداشت می‌گوید افرادی که بالای ۱۵۰ کیلو وزن دارند نیز برای خدمات تصویربرداری پزشکی پذیرش شوند، در حالی که دستگاه‌های قدیمی، محدودیت وزنی دارند. اما دستگاه‌های تصویربرداری پزشکی جدید، این محدودیت را ندارند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ‏، سمینار پیشگیری و درمان سرطان سینه که تا فردا نیز ادامه دارد با تلاش سازمان نظام پزشکی به منظور ارائه آخرین دستاورد‌های علم پزشکی برگزار می‌شود. محور‌های این همایش شامل: اپیدمیولوژی سرطان سینه، بررسی ریسک فاکتور‌ها، نقش ژنتیک، باور‌های غلط و ارزش آزمایش بیوپسی در تشخیص سرطان سینه، اصول معاینه بیماران، ارزیابی درد، چگونگی ارجاع بیماران به متخصصان، بررسی علل و درمان آبسه‌های سینه، بررسی علل بزرگی سینه در مردان است.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و جمعیت با بیان این که نهم مهرماه (اول اکتبر) هر سال تحت عنوان روز جهانی سالمند نام گذاری شده است، گفت: امسال شعار این روز جهانی «فرصت‌های برابر برای تمام سنین» تعیین شده است. به گزارش ایلنا، حامد برکاتی، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و جمعیت وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: در روز و هفته جهانی سالمند (سوم تا نهم مهر ماه) مراسمی به طور مشترک با سازمانها و دستگاههای مرتبط برگزار می‌شود. برکاتی با بیان این که امسال، شعار روز جهانی سالمند «فرصت‌های برابر برای تمام سنین» تعیین شده است، عناوین هفته جهانی سالمند را به شرح ذیل اعلام کرد: چهارشنبه ۳ مهر ماه ۱۳۹۸: (روز سالمند، سلامت و سبک زندگی سالم) پنج شنبه ۴ مهر ماه ۱۳۹۸: (روز سالمند و همبستگی در بستر خانواده و جامعه) جمعه ۵ مهر ماه ۱۳۹۸: (روز سالمند، سنت‌های دیرین فرهنگی، دینی و تکریم منزلت آنان) شنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۸: (روز سالمند، رفاه اجتماعی و محیط توانمند ساز) یکشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۸: (روز سالمند، عدالت، حقوق شهروندی و حمایت‌های قانونی) دوشنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۸: (روز سالمندی فعال و مشارکت اجتماعی) سه شنبه ۹ مهر ماه ۱۳۹۸: (روز سالمند و سازمان‌های مردم نهاد)

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

5 روز قبلفارس4

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

2 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

3 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

3 روز قبلرکنا1

القدس العربی: خانواده بن علی، رییس جمهور سابق تونس مرگ او را تایید کرده‌اند

4 روز قبلانتخاب1

واکنش لیلا اوتادی به تمسخر شعرش در فضای مجازی +عکس و فیلم

4 روز قبلجام نیوز1