ضرورت تعریف رشته‎های دانشگاهی میان‎رشته‎ای در حوزه دریا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
ضرورت تعریف رشته‎های دانشگاهی میان‎رشته‎ای در حوزه دریا

ضرورت تعریف رشته‎های دانشگاهی میان‎رشته‎ای در حوزه دریا

ایسناخبرگزاری ایسنا |
صنایع دریایی گستره عظیمی دارند که هرچقدر در آن پیش ‎می‎روی با عرصه‎های جدید و تخصص‎های تازه روبه‎رو می‎شوی، ورود به حوزه این تخصص‎های جدید و تازه به دانش و علم نیاز دارد که رفع این نیاز فقط و فقط از بستر دانشگاه و تحقیقات دانشگاهی برمی‏آید.

دانشگاه‌های دریایی ایران باوجود موقعیت مناسبی که دارند و در رشته‎های فعلی پیشرفت‎های چشمگیری کرده‌اند، اما هنوز در راستای ایجاد رشته‎های جدید، میان‌رشته‎ای و تخصصی گامی برنداشته‌اند.

تا جایی که یک استاد حوزه دریا با بیان اینکه در بخش صنعتی بعضی از این رشته‎های تخصصی از نیروی دریایی استفاده می‎شود هشدار داد که اگر آن‌ها هم بازنشسته شوند دیگر نیروی متخصص جایگزین نخواهیم داشت؛ بنابراین باید دانشگاه‎های دریایی به سمت تعریف و ایجاد رشته‎های تخصصی و میان‌رشته‌ای گام بردارند.

عباس نوبختی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه جدایی صنعت و دانشگاه مختص رشته‎های دانشگاهی و صنایع دریایی نیست و در سطح کشور وجود دارد عنوان کرد: بنده همیشه از آن به‌عنوان یک مسئله آزاردهنده یاد می‎کنم زیرا هیچ‌گاه ارتباطی منطقی و ریشه‌دار بین این دو حوزه ایجاد نشده است البته این مسئله در حوزه دریا عمیق‌تر است زیرا مسائل دریایی خاص هستند.

وی با تأکید بر اینکه بخشی از این جدایی ناشی از کل سیستم آموزشی و صنعتی کشور است که هرکدام مسیر خود را در پیش‌گرفته‌اند و هیچ زمان صنعت به دانشگاه نیازی احساس نکرده و به‌صورت عمیق جایگاه دانشگاه را درک نکرده است تصریح کرد: صنعت ایران صنعتی مونتاژ بوده که تجار پایه‌گذار آن بوده‌اند. وقتی به سال‌های قبل از انقلاب می‎نگریم متوجه می‎شویم که تجار صنایع را وارد ایران کرده‌اند بنابراین زمانی که یک تاجر به دنبال صنعت می‎رود همه حلقه‎های آن را جمع نمی‎کند بلکه فقط به دنبال حلقه‎هایی است که زودتر و سریع‎تر او را به سود بیشتری برساند، می‎رود.

این استاد حوزه دریا اضافه کرد: این‌طور است که صنعت به دانشگاه، هزینه کردن برای تحقیقات دانشگاهی و یا انتقال تکنولوژی نیازی نداشته است. درحالی‌که اگر به ترکیه نگاه کنیم درمی‌یابیم که صنعت آن‌ها از طریق مهندسان بنا نهاده شده است و هر شرکتی که تشکیل می‎شده است می‎بایست چند مهندس در هیئت‌مدیره خود می‌داشت و بدین طریق صنعت را با دانشگاه همراه کرد.

عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی تصریح کرد: همین موضوع موجب شده است که ما در بعضی امور موفق نباشیم به‌گونه‌ای که در بعضی حوزه‎های صنعتی ۱۷ تا ۱۸ بار یک مجوز را خریداری کرده‎ایم مثلا جرثقیل سقفی، لیفتراک، کمپرسور، ماشین‌آلات راه‌سازی سنگین و … را خریده‌ایم زیرا زمانی که به ایران آمدند صنعت مونتاژ بودند بنابراین وقتی از ایران رفتند تکنولوژی ساخت آن‌ها به کشور منتقل نشده بود.

وضعیت ارتباط دانشگاه و صنعت به‌گونه‌ای نیست که بگوییم روی غلتک افتاده‌ایم

نوبختی اضافه کرد: در حوزه صنایع دریایی این بحث عمیق‎تر و سرمایه‌گذاری موردنیاز سنگین‌تر است. بایستی مسئولان و جامعه دریایی راهکاری را پیدا کنند. البته اکنون نسبت به چند سال پیش، وضعیت بهتر شده است. سال‌های قبل همه هم‌وغم ما این بود که به مسئولان نشان دهیم دریا اهمیت دارد اما اکنون به‌واسطه فعالیت‎های انجمن مهندسی دریایی و فعالان دریایی مسئولان به این موضوع پی برده‎اند و این موضوع در آن‌ها نهادینه‌شده است اما هنوز هم کافی نیست. هنوز وضعیت ارتباط دانشگاه و صنعت به‌گونه‌ای نیست که بگوییم روی غلتک افتاده‌ایم، بایستی دلسوزان دانشگاه و جامعه دریایی خودشان ضعف صنعت را جبران کنند.

این استاد حوزه دریا عنوان کرد: اگر صنعت به سراغ دانشگاه نمی‌آید دانشگاهیان بروند پروژه‌های دانشگاهی را متناسب با مشکلات صنعت طرح کنند. آرام‌آرام رابطه ایجاد می‌شود. وقتی صنعت باور کند که دانشگاه فقط به دنبال انعقاد قرارداد برای یک پروژه نیست تا پول آن‌ را بگیرد بلکه با این پروژه‌های دانشجویی به دنبال رفع مشکلات صنعت است که حتی در مواردی هم رفع شده است، حاضر می‌شود آن پول را هم بدهد.

باید رشته‌های میان‌رشته‌ای در دانشگاه‌ها تعریف کنیم

نوبختی با اشاره به اینکه در دنیا رشته‌های دریایی گرایش‌های مختلف دارد تصریح کرد: فرض کنید ما مهندسی برق، مکانیک، سازه‌های دریایی و کشتی‌سازی داریم اما خود سازه دریایی به‌عنوان یک پلتفرم و آفشور تخصص‌های بی‌نهایتی دارد.

وی در ادامه افزود: مثلا کسانی هستند که مدیریت عرشه سکو را به عهده دارند که ما این رشته را نداریم. افرادی هم که در این حوزه و یا حوزه‎های تخصصی دیگر کار می‌کنند یا از نیروی دریایی ارتش آمده‎اند یا قدیمی‌هایی هستند که تجربه‎های خاصی دارند و اگر بازنشسته شوند با مشکلات جدیدی در این حوزه‌ها روبه‌رو می‎شویم.

خبری: اخبار فرهنگی روز جهان | اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی ابراز کرد: علاوه بر آن دانشگاه‌های ما هنوز به رشته‌های کارهای تخصصی ورود نکرده‌اند. باید آرام‌آرام رشته‌های میان‌رشته‌ای در دانشگاه‌ها تعریف کنیم. البته دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر گام‎های مثبتی به سمت ایجاد رشته‌های جدید برداشته است.

این استاد حوزه دریا عنوان کرد: متأسفانه در حوزه کشتی‎سازی فقط چند رشته سازه کشتی، هیدرواستاتیک و هیدرودینامیک داریم اما رشته‎ای درباره سیستم موتورخانه، رانش و … نداریم و گاهی مجبور شده‎ایم در دانشگاه از نیروی دریایی استفاده کنیم. این ضعف دانشگاه را می‎رساند که باید با ایجاد رشته‎های میان‌رشته‎ای زنجیره تخصص‌های دریایی را در دانشگاه کامل کنیم.

طرح جایگزینی شناورهای سنتی فرصتی جهت توسعه صنعت کشتی‌سازی است

نوبختی در خصوص سفارش‌ ساخت کشتی به خارج از کشور گفت: شرکت‌هایی که از کشتی استفاده می‌کنند تجاری هستند و باید سود کنند و خواب سرمایه آن‌ها کم باشد؛ بنابراین ازنظر آن‌ها کاملا منطقی است که سفارش خارجی داشته باشند.

این استاد دریایی با بیان اینکه متأسفانه صنعت کشتی‌سازی ما به‌چابکی خارجی‎ها نیست و نقدینگی ندارد تصریح کرد: برای نقدینگی هم باید دست به دامن بانک‌ها شود که برای این کار پاسخگو نیستند؛ بنابراین صنعت کشتی‎سازی ایران عقب است و انتظار دارد که دولت کمک‌ و حمایت ویژه از او داشته باشد. مثلا مدتی این صحبت بود که ۵۰۰ میلیارد تومان به کارخانه‌های خودروسازی کمک کردید همان اندازه هم به کشتی‌سازی تزریق کنید.

وی اضافه کرد: بنابراین صنعت دریایی ما در ساخت کشتی‌های بزرگ رقابتی نیست و زمانی که رقابت نباشد منطق حکم می‌کند که سفارش‌ها به سمت خارج رود.

نوبختی با اشاره به اینکه بااین‌حال ما بازار بسیار بزرگ‌تر در داخل داریم که می‌توانیم روی آن کار کنیم اما غافل هستیم خاطرنشان کرد: مثلا سال‌ها است که بحث شده کشتی‌های سنتی را تعویض کنیم یا لنج‌ها را بازسازی کنیم اما هیچ اقدامی صورت نگرفته و در حد حرف باقی‌مانده است و برای اینکه بتوانیم از این موقعیت استفاده کنیم باید صنعت را رقابتی کنیم تا کسی که می‌خواهد برای راه‌اندازی یک حرفه سرمایه‌گذاری کند به سمت ساخت شناور جذب شود و این حرفه برای او صرفه اقتصادی داشته باشد.

وی در ادامه افزود: ما باید این صنعت را با راهکارهای ساده رقابتی و پرسود کنیم. الزاما این نیست که دولت طرح تحول صنایع دریایی بدهد اما بانک‌ها کمک نکنند.

عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی ابراز کرد: زمانی که ما افراماکس و کشتی تحقیقاتی اقیانوس‌پیمای خلیج‌فارس را می‌سازیم به این معنی است که تکنولوژی ساخت را داریم اما ازآنجایی‌که دیر و گران می‌شود قابل‌رقابت نیست؛ باید عواملی همچون قوانین دست و پاگیر، گمرک، بانک و بیمه، قوانین واردات و صادرات و … را که باعث تأخیر می‎شود از بین بریم تا بتوانیم برای این صنعت رقابت ایجاد کنیم.

انجمن مهندسی دریایی باید پیشنهادهایی جهت بهره‌برداری از صنایع دریایی به دولت ارائه کند

این استاد حوزه دریا با بیان اینکه انجمن مهندسی دریایی ایران یک پلتفرمی است که می‎توانیم به‌وسیله آن افکار و مسائل جامعه دریایی را به گوش مسئولان برسانیم خاطرنشان کرد: بنابراین تمام تلاش ما این است که بتوانیم فضای سالمی درون انجمن داشته باشیم. نباید راه را برای طیف دیگری ببندیم بلکه باید به‌صورت منطقی و عقلانی راه را باز گذاریم تا افراد جدید وارد انجمن شوند و فعالیت کنند. نباید بپنداریم که اگر عده‎ای هم‌راستا با ما نیستند نمی‎توانند دلسوز انجمن باشد زیرا چه‌بسا که آن‌ها در پیشبرد اهداف انجمن موفق‎تر عمل کنند.

نوبختی در پایان با تأکید بر اینکه اکنون باوجود تحریم که بخش دریا را با محدود کردن کشتیرانی و کشتی‎سازی نشانه گرفته است، ما باید در انجمن بتوانیم همگی دست‌به‌دست هم دهیم و به‌صورت هماهنگ در اندیشه پیشرفت باشیم، تصریح کرد: زیرا مسئولان دولتی به دلیل مشکلات اقتصادی و مسائل جاری و روزمره کشور نمی‎توانند آن‌طور که بایدوشاید به دریا بپردازند بنابراین ما در قالب انجمن باید بتوانیم پیشنهادهایی را برای بهره‌برداری بهتر از دریا و مزیت‌هایی که این حوزه برای اقتصاد مهیا کرده است برنامه‌ریزی کنیم و به دولت ارائه دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل
مهناز افشار، بازیگر سینما و تلویزیون که در خارج از ایران به سر می‌برد، تصویری جدید از دخترش را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت: دخترکم لیانا و نوه‌ام ا لیانا!
فارسفارس12 ساعت قبل
مهلت ثبت‌نام و انتخاب رشته در رشته‌هایی که پذیرش در آنها بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد امروز پنج‌شنبه ۲۸ شهریورماه به پایان می‌رسد. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، داوطلبان آزمون سراسری که در آزمون قبول نشده یا در رشته مورد علاقه‌شان پذیرفته نشده‌اند یا حتی افرادی که در آزمون سراسری شرکت و حتی ثبت‌نام هم نکرده بودند می‌توانند تا پایان امروز پنج‌شنبه ۲۸ شهریورماه برای ادامه تحصیل در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ثبت‌نام کنند. داوطلبان می‌توانند بر اساس جداول کدرشته‌های موجود و مفاد اطلاعیه‌های ۳۰ اردیبهشت و ۲۰ مرداد ۹۷ رشته‌های مورد نظر خود را انتخاب و ۱۰۰ رشته را در فرم انتخاب رشته اینترنتی ثبت‌ کنند. ظرفیت پذیرش این دوره ۵۹۶ هزار و ۸۸ نفر است. انتهای پیام/

زبان فارسی؛ رمز بی نهایت

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ رمز بی نهایت در این مستند استعاره‌ای از زبان فارسی است، دومین مولفه هویت ایرانی - اسلامی و گنجینه‌ای غنی با آهنگی خوش که حفاظت و صیانت از آن وظیفه همه ماست.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
آیت‌الله سبحانی تاکید کرد: دنیا با همه وسعت، باز هم دنیا و فانی است و باید همه تلاشمان برای ساختن زندگی آخرت باشد. به گزارش ایسنا، آیت‌الله جعفر سبحانی امروز در درس خارج خود در مسجد اعظم قم با اشاره به حدیثی از پیامبر (ص) با مطلع «الدنیا کلها حلو؛ حلوها و ضرها فاذا مات انتبه» گفت: مثل زندگی انسان در دنیا مانند طفلی است که در شکم مادر خود است. وی افزود: کودک تصور می‌کند شکم مادر برای او بهترین مکان است و زندگی فقط همین شکم مادر است ولی وقتی به دنیا آمد و شرق و غرب عالم و چرب و شیرین آن را چشید تصورش عوض می‌شود. سبحانی بیان کرد: دنیا خواه شیرین و خواه تلخ، دنیاست البته زندگی انسان فراز و نشیب و بالا و پایین دارد ولی وقتی مرد انتقالی از یک حیات به حیات افضل و برتر است. وی تاکید کرد: از این رو ارزش ندارد انسان در این زندگی دنیوی در راه‌های نادرست تلاش کند بلکه باید همه تلاشش این باشد که در تمامی کارهایش رضایت خدا را جلب و به فکر سرای آخرت باشد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
شرکت مدیران خودرو، شرایط فروش ویژه‌ای را برای محصولات ام وی ام اعلام کرده است. به گزارش عصر ایران، در این طرح فروش محصولات ایکس ۲۲، ایکس ۳۳ و ۳۱۵ با شرایط منتوع عرضه می‌شود. زمان بازپرداخت اقساط تا سقف ۶۰ ماهه و بدون نیاز به ضامن است علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایتwww. mvmco. ir مراجعه کنند.

افزایش استخراج گاز تا پایان سال به ۷۵۰ میلیون مترمکعب

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آقای بیژن زنگنه درحاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به اینکه سال ۹۷ برداشت گاز بصورت روزانه افزایش یافته است افزود: این برنامه ادامه دار خواهد بود و با ثبت واحد‌های دیگر نیز تولید از دریا افزایش خواهد یافت. وی درخصوص تاثیر حادثه آرامکو دربازار نفت گفت: این حادثه آثار کوتاه مدتی در بازار نفت خواهد داشت و این اثر برای همه خواهد بود. وزیر نفت با اشاره به تولید نفت ۴۰ در آمریکا ادامه داد: شاید یکی از دلایل تحریم نفتی ایران، بدست آوردن بازار درست (مناسب) برای نفت ۴۰ آمریکا است. زنگنه با اشاره به نگرانی‌ها موجود برای امنیت عرضه نفت در بازار افزود: این موضوع نگرانی ما نیز بود، ما معتقد هستیم برای تامین امنیت تولید کننده ومصرف کننده نباید از نفت به عنوان یک سلاح استفاده کرد، زیرا این کالا مورد نیاز همه جوامع بشری است و باید اجازه داد جریان آزاد آن در بازار انجام شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

5 روز قبلفارس4

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

2 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

3 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

3 روز قبلرکنا1

القدس العربی: خانواده بن علی، رییس جمهور سابق تونس مرگ او را تایید کرده‌اند

4 روز قبلانتخاب1

واکنش لیلا اوتادی به تمسخر شعرش در فضای مجازی +عکس و فیلم

4 روز قبلجام نیوز1