نیمی از مردم عوارض الکترونیکی پرداخت نکردند/ خبری از جریمه نیست!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
نیمی از مردم عوارض الکترونیکی پرداخت نکردند/ خبری از جریمه نیست!

نیمی از مردم عوارض الکترونیکی پرداخت نکردند/ خبری از جریمه نیست!

ایسناخبرگزاری ایسنا |
مدیرکل بهره‌برداری آزادراه‌های کشور اعلام کرد که عوارض الکترونیکی خودروهای عمومی و سنگین که طی پنج ماه گذشته از آزادراه‌های دارای تجهیزات الکترونیکی اخذ عوارض استفاده کرده‌اند قسطی شده و به زودی چگونگی پرداخت آن‌ها ابلاغ می‌شود.

به گزارش ایسنا، عملیات اجرایی الکترونیکی شدن پرداخت عوارض آزادراه‌های کشور طی ماه‌های گذشته آغاز شده و به صورت آزمایشی در برخی از آزادراه‌ها اجرایی شده است اما در این میان برخی رانندگان تاکنون با وجود ارسال پیامک موفق به پرداخت عوارض‌شان نشده‌اند و مالکان خودروهای عمومی و سنگین نیز تاکنون نتوانسته‌اند عوارض خود را به عدم اطلاع‌رسانی پیامکی پرداخت کنند که به گفته بهنام داوودی - مدیرکل بهره‌برداری از آزادراه‌های کشور، به دلیل بالا بودن مبالغ عوارض برخی از این خودروها، پرداخت آن به صورت قسطی تصویب شده و به زودی فرآیند و چگونگی آن به مالکان خودروها ابلاغ خواهد شد.

وی در این باره به ایسنا گفت: مالکان خودروهای سنگین و عمومی که از آزادراه‌هایی که پرداخت عوارض آن به صورت الکترونیکی است، استفاده کرده‌اند به دلیل آن که نتوانستیم به آن‌ها به صورت پیامکی اطلاع رسانی کنیم، عوارض‌شان را تا کنون پرداخت نکرده‌اند و طی پنج ماه گذشته که این طرح اجرا شده برخی از آن‌ها مبالغ هنگفتی را بابت تردد در آزادراه‌های مذکور بدهکارند.

مدیرکل بهره‌برداری آزادراه‌های کشور ادامه داد: در همین راستا اعلام کردیم که پرداخت عوارض الکترونیکی این خودروها به صورت قسطی انجام شود که به زودی فرآیند و چگونگی پرداخت آن به مالکان خودروهای سنگین و عمومی ابلاغ می‌شود.

۵۰ درصد مردم تاکنون عوارض الکترونیکی‌شان را پرداخت نکردند

داودی گفت: از زمانی که سیستم پرداخت الکترونیکی عوارض برخی آزادراه‌ها که در مرحله اول و آزمایشی اجرایی شده است، نه‌تنها میزان ترددهای صورت گرفته را به صورت کامل پیمایش می‌کنیم به بسیاری از اهدافی که در ابتدای اجرای این طرح مدنظرمان بود نیز رسیده‌ایم. اما در این میان به غیر از خودروهای سنگین و عمومی که تاکنون مکانیسمی برای پرداخت عوارض آن وجود نداشته است، ۵۰ درصد از مردمی که از این آزادراه استفاده کرده‌اند تا کنون علیرغم اطلاع رسانی‌های متعدد، عوارض الکترونیکی‌شان را پرداخت نکردند و اگر بدهی‌های خودروهای سنگین را به آن اضافه کنیم میزان بسیار بیشتر از این هم خواهد شد.

وی اضافه کرد: بنایی برای جریمه کردن کسانی که تاکنون عوارض الکترونیکی شان را پرداخت نکرده‌اند، نداریم و تلاش می‌کنیم کسی جریمه نشود بنابراین به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که تا حد ممکن از جریمه ۳۰ هزار تومانی خودروها به دلیل پرداخت نکردن عوارض آزادراهی خودداری کنیم و مجوزهای لازم را برای دادن مهلت ۴۸ ساعته به مالکان خودروها پس از اطلاع رسانی پیامکی دریافت کردیم.

تعیین و اعمال دیرکرد عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها در آینده نزدیک

مدیرکل بهره برداری آزادراه‌های کشور اعلام کرد که اگر پس از مهلت داده شده به کاربران برای پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها، آن‌ها این مبالغ را پرداخت نکنند. درصدی به مبلغ عوارض آن‌ها به عنوان دیرکرد اضافه خواهد شد که میزان آن هنوز تعیین و ابلاغ نشده است.

به گفته داودی مردم فرصت دارند تا قبل از اعلام و اعمال دیرکرد برای پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها از طرق مختلف نسبت به پرداخت عوارض آزادراهی شان اقدام کنند تا دیرکردهای مذکور به آن اضافه نشود.

در خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

روش‌های پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها

وی همچنین درباره اینکه مردم چگونه باید عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها را پرداخت کنند گفت: در وهله نخست باید گفت که بیشترین اپلیکیشن‌ها در حوزه پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها وجود دارد و مردم می‌توانند از طریق سیستم‌های کارتخوانی که در پمپ بنزین و مجتمع‌های تفریحی این آزادراه‌ها تعبیه شده، عوارض‌شان را پرداخت کنند. همچنین کارت‌خوان‌های بانک پاسارگاد امکان پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها را برای مردم فراهم کرده است و سایت رسمی را نیز برای این کار راه اندازی کرده‌ایم.

مدیر کل بهره برداری آزادراه‌های کشور وی ادامه داد: مردم می‌توانند به سایت nspay. ir مراجعه کرده و در این سایت از طریق درگاه ۱۲ بانک مشخص شده عوارض خودشان را پرداخت کنند همچنین می‌توانند پلاک خودروهای خود را به حسابشان لینک کنند و به محض اینکه این کار را انجام دهند، عوارض الکترونیکی آزادراه‌هایی که از آن استفاده کنند به صورت اتوماتیک از حساب‌شان برداشت شده و پیامک برای آن‌ها ارسال خواهد شد.

تخفیف برای خودروهای پر تردد و عمومی

داودی همچنین از تخفیف برای خودروهای عمومی و پر تردد در زمینه پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها خبر داد و گفت: بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی برای مالکان وسایل نقلیه‌ای که بیش از ۴۰ بار در ماه از آزادراه‌های مشمول طرح پرداخت عوارض الکترونیکی استفاده کنند، تخفیف ۳۰ درصدی اعمال می‌شود و خودروهای عمومی نیز مشمول تخفیف ۲۰ درصدی خواهند شد.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به پیماشی شدن طرح عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها بسیاری از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم به ویژه بومی‌های هر منطقه حل خواهد شد چرا که نه‌تنها آن‌ها می‌توانند از تخفیف‌های در نظر گرفته شده استفاده کنند بلکه پیمایشی شدن این طرح به آن‌ها کمک می‌کند که هزینه‌های عوارض الکترونیکی شان تا حد بسیار زیادی کاهش یابد و در واقع آن‌ها هزینه‌های ناچیزی را به عنوان عوارض پرداخت کنند.

با پیامک‌های اشتباه عوارض الکترونیکی چه کار کنیم؟

مدیرکل بهره برداری آزادراه‌های کشور با بیان اینکه الکترونیکی شدن عوارض آزادراه‌ها به نفع مردم خواهد بود اظهار کرد: برخی از مردم مشکلاتی برای ایشان در این زمینه پیش آمده که با توجه به قرار داشتن در مرحله ابتدایی و آزمایشی اجرای طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها طبیعی است. به عنوان مثال بعضا مشاهده شده که پیامک‌های اشتباهی برای مردم ارسال می‌شود و که عوارض آزادراهی را که از آن استفاده نکرده پرداخت کند اما مردم در صورت بروز این اشتباهات می‌توانند به سایت آنی‌رو مراجعه کنند و در آن سایت ضمن اعلام این اشتباه رخ داده به پاسخ دیگر سوالاتشان نیز برسند.

داودی گفت: مردم همچنین می‌توانند برای پیگیری این گونه اشتباهات که در خوانش پلاک یا مواردی که پلاک موردنظر مخدوش بوده، رخ می‌دهد با شماره تلفن ۱۵۳۱ تماس بگیرند یا گزارش اینگونه اشتباهات را به شماره سامانه پیامکی ۱۰۰۰۰۱۵۳۱ ارسال کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اظهارنظر وزیرکشور درباره برخورد با بدحجابی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
ایلناایلنا14 ساعت قبل
اعتبار اسناد غیررسمی (قولنامه) در مقابل اسناد رسمی یکی از موانع اصلی رونق تولید و افزایش سرمایه‌گذاری در کشور است. به‌عنوان نمونه کشور فرانسه، تنها اسناد رسمی صادرشده از سوی حاکمیت را در قبال اشخاص ثالث معتبر می‌داند ولی اسناد غیررسمی (قولنامه) چنین قابلیتی ندارد. مهم‌تر اینکه در دادگاه‌های کشور و در موارد بسیاری اسناد رسمی تحت نظارت حاکمیت با تکیه‌بر اسناد غیررسمی (قولنامه) ابطال می‌شوند. یکی از دلایل اصلی این مسئله ابطال اسناد رسمی با تکیه‌بر اعتبار اسناد غیررسمی است. بنا بر نکات ذکرشده، اعتبار اسناد غیررسمی در مقابل اسناد رسمی یکی از موانع اصلی رونق تولید و افزایش سرمایه‌گذاری در کشور است.

تهدید نظامی در انتهای فهرست دشمن قرار دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار جلالی افزود: اینکه دشمن به اهداف خود نرسیده است نشان می‌دهد ما پیروز شده‌ایم البته در بخش‌هایی مشکلاتی ایجاد شده است. وی گفت: مقامات امریکایی می‌گفتند انتظار داشتیم با ایجاد این جنگ اقتصادی بر ضد ایران، ملت ما در صف غذا قرار بگیرند. سردار جلالی افزود: امریکا برای ناکارآمد کردن دولت بر مردم فشار وارد می‌کند تا با ناراضی کردن آنان مردم را در مقابل دولت قرار دهد و سال ۹۷ اوج این تلاش دشمن بود. رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: دانشگاه‌های کشور باید جنگ اقتصادی را بشناسند و برای آن راه حل ارائه کنند. رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: راه حل‌های جدی برای مقابله با تهدید‌ها داریم و بسیاری از کشور‌ها در پی استفاده از تجربیات ما هستند.
همشهریهمشهری7 ساعت قبل
مدیران این شرکت‌ها همچنین می‌گویند روند برقی کردن ماشین‌های تولیدشان را ادامه خواهند داد و در آینده مدل‌های برقی و هیبریدی بیشتری را وارد بازار خواهند کرد. هربرت دایس، مدیر عامل فولکس‌واگن در این باره می‌گوید: «بازار ماشین‌های برقی به طور طبیعی رشد نخواهد کرد. در نیمه اول سال میلادی جاری ماشین‌های برقی و هیبریدی فقط ۲٫۴ درصد کل بازار فروش خودرو در اتحادیه اروپا را به خود اختصاص دادند. ماشین‌های برقی رایگان تولید نمی‌شوند.» تولید یک ماشین برقی به طور کلی نسبت به تولید ماشین مشابه بنزینی حدود ۱۲۰۰۰ دلار خرج بیشتری دارد و حدود ۵ سال طول می‌کشد تا این اختلاف در هزینه تولید جبران شود. اولا کالنیوس، مدیرعامل دایملر می‌گوید: «تردیدی نداریم که چند سال آینده باید هزینه‌های تولید ماشین‌های برقی را کاهش دهیم.

وقتی ستایش، بنجامین باتن می‌شود + ویدئو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز16 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. این فصل که از فردای فصل دوم آغاز می‌شود و در سیر داستانی در امتداد فصل دوم است، از این جهت سوژه شده که در آن چهره نرگس محمدی هنرپیشه نقش ستایش جوان‌تر از فصل دوم است. حالا به شوخی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را مقایس می‌کنند با ماجرای بنجامین باتن که هرچه سنش بالا می‌رفت جوانتر می‌شد! البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! بر اساس گفته تهیه کننده ستایش چند وقتی این تداخل زمانی میان دو سریال ایجاد شده است.

نظرها

اخبار بیشتر