مسیح مهاجری: جامعه انقلابی و اسلامی ما با عدالت فاصله زیادی دارد/ فلسفه انقلاب، این نبود!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. اقتصادی

مسیح مهاجری: جامعه انقلابی و اسلامی ما با عدالت فاصله زیادی دارد/ فلسفه انقلاب، این نبود!

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
اقتصاد ما به عده‌ای ویژه‌خوار اجازه داده است طبقه‌ای با ثروت‌های کلان و بادآورده تشکیل بدهند که فاصله آنها از طبقه پائین جامعه به اندازه قله برج‌های چند ده طبقه بالای شهر تا چندمین طبقه پارکینگ زیرزمین همان برج‌هاست. امام در سال‌های اول بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سخن از بیگانه بودن مرفهین بی‌درد نسبت به انقلاب و نظام و مردم می‌گفتند و اکنون مرفهان بی‌درد با سوار شدن بر قطار انقلاب و نظام، خون مردم را می‌مکند و بی‌دردتر از هر زمان دیگری درحال زیادتر کردن فاصله‌ها هستند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، اینکه می‌گوییم و می‌گویند علی علیه‌السلام در محراب عبادتش به‌خاطر شدت عدالت به شهادت رسید، به‌روشنی نشان می‌دهد که آن حضرت حاضر نبود عدالت را فدای هیچ چیز دیگری کند. تمام توش و توان مخالفان عدالت برای جلوگیری از اجرای عدالت توسط علی‌ علیه‌السلام بکار گرفته شد و آن حضرت نیز تمام توان خود را برای مقابله با بی‌عدالتی بکار گرفت و همین جنگ میان حق و باطل بود که سرانجام به شهادت مظهر حق انجامید و طرفداران باطل فرصتی برای آلودن جامعه اسلامی به ظلم و فساد به دست آوردند.

انقلاب اسلامی ایران که به رهبری امام خمینی به پیروزی رسید و منجر به تأسیس نظام جمهوری اسلامی شد، اولین و بالاترین هدف خود را جاری ساختن عدالت در جامعه می‌دانست. از نظر قانون اساسی این نظام و قوانین موضوعه ناشی از قانون اساسی در بخش‌های مختلف اقتصادی، قضائی، جزائی، فرهنگی و اجتماعی، اکنون نیز عدالت، اولین و بالاترین هدف است. با اینحال، باید اعتراف کنیم که جامعه انقلابی و اسلامی ما با عدالت فاصله زیادی دارد. این واقعیت تلخ را باید در مناسبت عید غدیر گوشزد کرد، زمانی که پیامبر خدا بزرگ‌ترین اقدام برای استقرار عدالت در میان امت اسلامی بعد از خود را انجام داد.

امروز، بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی باید اعتراف کنیم که عدالت را در هیچیک از وجوه اقتصادی، قضائی، جزائی، فرهنگی و اجتماعی مستقر نکرده‌ایم.

اقتصاد ما به عده‌ای ویژه‌خوار اجازه داده است طبقه‌ای با ثروت‌های کلان و بادآورده تشکیل بدهند که فاصله آنها از طبقه پائین جامعه به اندازه قله برج‌های چند ده طبقه بالای شهر تا چندمین طبقه پارکینگ زیرزمین همان برج‌هاست. امام در سال‌های اول بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سخن از بیگانه بودن مرفهین بی‌درد نسبت به انقلاب و نظام و مردم می‌گفتند و اکنون مرفهان بی‌درد با سوار شدن بر قطار انقلاب و نظام، خون مردم را می‌مکند و بی‌دردتر از هر زمان دیگری درحال زیادتر کردن فاصله‌ها هستند. حضرات مسئولین هر روز شعارهای جدیدی برای مبارزه با تبعیض و بی‌عدالتی و فساد می‌دهند اما چیزی در جامعه عوض نمی‌شود و مفسدان همچنان می‌تازند و به پیش می‌روند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

در بخش قضا و جزا خود متولیان امور از بی‌عدالتی‌ها می‌نالند و وعده مقابله با آن را می‌دهند و ما نیز با ۸۰ میلیون نفر دیگر منتظر عملی شدن این وعده‌ها هستیم …

سبد فرهنگ هر روز کوچک‌تر می‌شود و فرهنگ بی‌مبالاتی درحال تنگ کردن عرصه بر اعتقادات و سنت‌ها و آداب و رسوم اصیل بومی و دینی است. در تمام صحنه‌ها بر سر پوسته دعواهای بی‌انتها در جریان است ولی همه از عمق فاجعه‌ای که فرهنگ ما را تهدید می‌کند غافلند. حیا و اخلاق و حرمت‌ها به اقلام کهنه و رنگ و رو رفته‌ای تبدیل شده‌اند که دیگر مشتری ندارند و هتک حرمت و کوبیدن رقبا با توسل به تهمت و دروغ و انگ‌های رنگارنگ کاملا مباح شده‌اند. عده‌ای تصور می‌کنند درحال جنگیدن با اباحیگری هستند ولی خودشان با غرق شدن در چاه ویل اباحیگری توسل به کثیف‌ترین ابزارها برای کوبیدن و بی‌حیثیت کردن همدیگر را مباح و حتی از شیر مادر نیز حلال‌تر می‌دانند و عجبا که اینهمه را به نام دین و با قصد قربت الی‌الله مرتکب می‌شوند.

تکلیف عدالت اجتماعی را با سرنوشتی که برای عدالت اقتصادی و قضائی و جزائی و اخلاقی رقم زده‌ایم می‌توان فهمید. متأسفانه ما از عدالت اجتماعی محروم هستیم. تأسف بالاتر اینکه محرومیت‌ها هر روز بیش از روز گذشته بر محروم‌ترین قشر جامعه تحمیل می‌شود و به موازات تکیده‌تر شدن تکیده‌ها، فربه‌ها فربه‌تر می‌شوند. فلسفه عید غدیر و به دنبال آن، فلسفه انقلاب اسلامی، این نبود. با فرا رسیدن سالروز عید غدیر، به عدالت از دست رفته بیاندیشیم و بپذیریم که اگر اراده کنیم می‌توانیم آرزوی علی علیه‌السلام برای برقراری عدالت را در جامعه‌ای که مدعی هستیم در آن حکومت علوی تشکیل داده‌ایم محقق سازیم.»لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.

تهدید نظامی در انتهای فهرست دشمن قرار دارد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
سردار جلالی افزود: اینکه دشمن به اهداف خود نرسیده است نشان می‌دهد ما پیروز شده‌ایم البته در بخش‌هایی مشکلاتی ایجاد شده است. وی گفت: مقامات امریکایی می‌گفتند انتظار داشتیم با ایجاد این جنگ اقتصادی بر ضد ایران، ملت ما در صف غذا قرار بگیرند. سردار جلالی افزود: امریکا برای ناکارآمد کردن دولت بر مردم فشار وارد می‌کند تا با ناراضی کردن آنان مردم را در مقابل دولت قرار دهد و سال ۹۷ اوج این تلاش دشمن بود. رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: دانشگاه‌های کشور باید جنگ اقتصادی را بشناسند و برای آن راه حل ارائه کنند. رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: راه حل‌های جدی برای مقابله با تهدید‌ها داریم و بسیاری از کشور‌ها در پی استفاده از تجربیات ما هستند.
فراروفرارو1 روز قبل
اسدالله عسگراولادی برادر حبیب‌الله عسگراولادی از چهره‌های مهم و تاثیرگذار جریان اصولگرایی بود که وی نیز چند سال قبل دارفانی را وداع گفت. اسدالله عسگراولادی که بود؟ شاخص‌ترین رفتار سیاسی اسد الله عسگراولادی در دو مقطع زمانی رخ داد. پس از این دو اتفاق، اسدالله عسگراولادی دو گزینه پیش رویش قرار گرفت. پس از آن تمامی زندگی اسدالله عسگراولادی، خلاصه در تجارت، امور خیریه و گفتگو‌های رسانه‌ای شد. اسدالله عسگراولادی خود را طی تمامی سال‌های گذشته «کاسب جزء» معرفی کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌اله جانبی در این رابطه اظهار کرد: در روزهای گذشته یک خانم باردار ایرانی به دلیل احتمال زایمان زودرس، ابتدا در بخش زایمان بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان بستری شد که پس از عادی شدن شرایط به بخش بستری زنان انتقال یافت اما پس از گذشت یک روز ‌بنا به درخواست وی و با این استدلال که همسرش به عنوان تنها همراه مجبور است بر بالین وی حاضر باشد، با همکاری بیمارستان، تخت بیمار برای رفاه حال وی و همراهش به اتاق دو تخته‌ای که مخصوص بیماران جراحی است، انتقال داده شد. وی افزود: به بیمار اطلاع داده شده بود که با توجه به خالی بودن اتاق، برای همکاری با وی به صورت موقت به این اتاق منتقل شده‌ است و به محض ورود بیمار جراحی‌شده، باید به محل قبلی خود در بخش بستری زنان انتقال یابد. معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: پس از گذشت دو روز به دلیل نیاز به این اتاق دو تخته برای دو بیمار جراحی‌شده که یکی از آنان یک زن عراقی بود، از بیمار باردار ایرانی درخواست شد که همانگونه که قبلا هم به وی گفته شده بود، باید به اتاق قبلی منتقل شود تا بیماران جدید در محل خاص خود بستری شوند اما به دلیل درخواست مجدد این بیمار مبنی بر ماندن در این اتاق، تا روز ترخیص با درخواست پرستار بخش از مسئول مربوطه، این زن باردار در همان اتاق دو تخته بستری ماند. جانبی عنوان کرد: بعد از ایجاد شرایط تردد اتباع عراقی در منطقه از سوی منطقه آزاد اروند، طبعا پذیرش بیماران این کشور همسایه در کنار سایر بیماران در بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر اجتناب‌‍‌ناپذیر است و اتفاقی خلاف قانون و عرف انجام نشده است. در حال حاضر نیز بسیاری از این بیماران برای درمان به شهرهایی مانند مشهد، تهران، شیراز، اصفهان و دیگر شهرها مراجعه می‌کنند و ما نیز از این ظرفیت بهره گرفته‌ایم و با درآمدزایی از مقوله گردشگری سلامت، به دنبال ارتقای کیفیت خدمات به هموطنان هستیم.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خودروبانک؛ در طرح فروش نقدی گروه خودروسازی سایپا ۲ خودروی تیبا صندوقدار با رینگ‌های فولادی و آلومینیومی و همچنین خودروی کیا سراتو ۲۰۰۰ در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت که قیمت تعیین شده برای فروش آنان به شرح زیر خواهد بود. - تیبا صندوقدار با رینگ‌های فولادی: قیمت فروش نقدی ۴۳ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان- تیبا صندوقدار با رینگ‌های آلومینیومی: قیمت فروش نقدی ۴۶ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان- کیا سراتو ۲۰۰۰: قیمت فروش نقدی ۲۹۵ میلیون تومانعلاوه بر این، گروه خودروسازی سایپا طرح فروش اعتباری هم برای مشتریان خود در نظر گرفته است که شامل خودروی «سایپا ۱۵۱» و همچنین خودروی «تیبا صندوقدار» با دو رینگ فولادی و آلومینیومی می‌شود که جزییات فروش آنان با شرایط بازپرداخت یکسان ۳ چک چهارماهه به شرح زیر خواهد بود: - تیبا صندوقدار با رینگ‌های فولادی: قیمت ۴۳ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان/ مبلغ تسهیلات ۵ میلیون تومان- تیبا صندوقدار با رینگ‌های آلومینیومی: قیمت ۴۶ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان/ مبلغ تسهیلات ۵ میلیون تومان- سایپا ۱۵۱: قیمت ۴۰ میلیون و ۳۱۳ هزار تومان/ مبلغ تسهیلات ۴ میلیون تومان
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
طرح فروش محصولات سایپا از ساعت ۱۰ صبح امروز شنبه ۲۳ شهریور در وبسایت این شرکت آغاز شد. به گزارش عصر ایران در این شرایط فروش خودروی سراتو، تیبا و وانت پراید با شرایط متفاووت عرضه می‌شود. در این شرایط فروش خودرو‌های «تیبا» و «سایپا ۱۵۱» (وانت پراید) به صورت اقساطی و سراتو آپشنال به صورت نقدی ارائه شده است. شرایط فروش اقساطی تیبافروش نقدی سراتوفروش اقساطی وانت پراید

نظرها

اخبار بیشتر