بازی‌های رایانه‌ای برای پیشبرد اهداف آموزشی وتربیتی پتانسیل دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
بازی‌های رایانه‌ای برای پیشبرد اهداف آموزشی وتربیتی پتانسیل دارند

بازی‌های رایانه‌ای برای پیشبرد اهداف آموزشی وتربیتی پتانسیل دارند

مهرخبرگزاری مهر |
دبیر رسانه و فضای مجازی سی وهفتمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان تاکید کرد که بازی های رایانه ای به عنوان یک رسانه دیجتیالی پتانسیل بالایی برای پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شاپور جهانجونیا در مورد اهداف برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری در آموزش و پرورش گفت: یکی ازمهمترین اهداف جشنواره فرهنگی وهنری شناسایی، شکوفایی وهدایت استعدادهای دانش آموزان است.

وی همچنین درباره علت گنجانده شدن بخش رسانه وفضای مجازی در این جشنواره خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین اهداف حوزه رسانه وفضای مجازی که یکی از بخش‌های جشنواره فرهنگی و هنری به شمار می‌رود آموزش مهارت‌های سواد رسانه‌ای، سواد بازی و سواد دیجیتالی برای دانش آموزان است.

دبیر رسانه و فضای مجازی سی وهفتمین جشنواره فرهنگی وهنری دانش آموزان سراسر کشور ادامه داد: سواد رسانه‌ای یک مهارت ضروری دردنیای امروزی به شمار می‌رود و مهارتی است قابل یادگیری که به توانایی دسترسی، تجزیه، تحلیل و ایجاد انواع پیام‌های رسانه‌ای اشاره دارد و برای حرکت در محیط رسانه‌ای پیچیده امروز، باید قادر به درک بهتر پیام‌های رسانه‌ای باشیم.

وی افزود: امروزه بازی‌های رایانه‌ای بیش از سینما، تلویزیون، ادبیات و ورزش، پیشرو عرصه فرهنگ در نسل جوان به شمار می‌رود و دانش آموزان می‌توانند از طریق بازی‌های رایانه‌ای، سواد دیجیتالی کسب کنند.

جهانجونیا تصریح کرد: بازی‌های رایانه‌ای پتانسیل بالایی برای پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی دارند دربازی‌های رایانه‌ای، کاربران به دلایل غیرآموزشی جذب بازی می‌شوند ولی درحین بازی از طریق عملیات فکری مهارت‌های یادگیری را فرا می‌گیرند.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی در مورد اینکه تا چه حدی جشنواره فرهنگی و هنری می‌تواند ابعاد تربیتی سند تحول بنیادین در زمینه تربیت دانش آموزان محقق کند گفت: یکی از ابعاد مورد توجه در سندتحول بنیادین آموزش وپرورش، نقش رسانه‌ها در تعلیم و تربیت است و چون قابلیت‌ها و ظرفیت‌های رسانه به گونه‌ای است که می‌تواند هم فرصت و هم تهدید درامرتعلیم وتربیت باشد از همین رو تدوین برنامه‌ای منسجم برای آموزش سوادرسانه‌ای به منظور بهره مندی از فرصت‌های رسانه درتعلیم وتربیت یک ضرورت است.

دبیر رسانه وفضای مجازی سی و هفتمین جشنواره فرهنگی وهنری دانش آموزان سراسر کشور یادآور شد: سعی ما برآن است که در آموزش سواد رسانه‌ای و سواد دیجیتالی به دانش آموزان تأکید کنیم که درتولید محتوا در فضای مجازی، موضوع امید و نشاط اجتماعی به عنوان نیاز فرهنگی کشور مورد توجه خاص قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل1 نظر
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! تهیه‌کننده «ستایش»: ستایش به آرامش رسیده! وی درباره جوان‌تر شدن «ستایش» نسبت به فصل دوم بیان کرد: این انتقاد‌ها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت. «ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

(ویدیو) «ستایش» مثل بنجامین باتن جوان شده است؟

فراروفرارو1 روز قبل
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. به گزارش خبرآنلاین، این فصل که از فردای فصل دوم آغاز می‌شود و در سیر داستانی در امتداد فصل دوم است، از این جهت سوژه شده که در آن چهره نرگس محمدی هنرپیشه نقش ستایش جوان‌تر از فصل دوم است. حالا به شوخی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را مقایس می‌کنند با ماجرای بنجامین باتن که هرچه سنش بالا می‌رفت جوانتر می‌شد! البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! بر اساس گفته تهیه کننده ستایش چند وقتی این تداخل زمانی میان دو سریال ایجاد شده است.

تمرینات فرزاد فرزین برای سریال مانکن / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

بهنوش طباطبایی «مری پاپینز» می‌شود

مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، نمایش موزیکال «مری پاپینز» قرار است با حضور بهنوش طباطبایی روایتگر ماجراجویی‌ها و داستان هایی باشد که در خانواده «بنکس» رخ می‌دهد. جایزه گلدن گلوب و بفتا هم قبل از اینها برای بازی در نقش «مری پاپینز» نصیب جولی اندروز شده بود. حدود ۲ دهه بعد نیز ناتالیا آندریچنکو در نقش «مری پاپینز» ظاهر شد. بهنوش طباطبایی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون از آبان ماه امسال در نقش «مری پاپینز» پرستار خانواده بنکس روی صحنه تالار وحدت ظاهر می‌شود. این اثر اقتباسی آزاد از مجموعه داستان‌های «مری پاپینز» نوشته پاملا تراورس با ترجمه احمد کولیوندی و ترانه سرایی و دراماتورژی محمدرضا کوهستانی است.

تماشا کنید: مدیر سازمان «اوج» رئیس صداوسیما می‌شود؟!

انتخابانتخاب20 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ محمدرضا زائری از احتمال انتصاب احسان محمدحسنی، مدیر سازمان هنری رسانه‌ای اوج به ریاست سازمان صداوسیما خبر داده است. ماجرا از انتقادات تند وحید جلیلی به صداوسیما آغاز شد و در نهایت شماری از نیروهای نسل جدید اصولگرایان را دو دسته کرده و در مقابل هم قرار داد.

نظرها

اخبار بیشتر