چرا تراکتوری‌ها به فدراسیون و وزارت ورزش اعتماد ندارند؟!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش ۱۱
  4. ورزشی
چرا تراکتوری‌ها به فدراسیون و وزارت ورزش اعتماد ندارند؟!

چرا تراکتوری‌ها به فدراسیون و وزارت ورزش اعتماد ندارند؟!

ورزش ۱۱خبرگزاری ورزش ۱۱ |
اختصاصی | به طور کاملاً مشخص باشگاه تراکتور و هوادارانش در چند فصل اخیر، تنش‌های فراوانی را با ارکان فدراسیون فوتبال و حتی وزارت ورزش به دلیل نبود اعتماد داشته‌اند.

ورزش ۱۱ - باشگاه تراکتور که در یک دهۀ اخیر تلاش‌های فراوانی را برای رساندن خود به سطح بالای فوتبال ایران داشته و چندین بار خود را نزدیک به عنوان قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر دیده است، با سیاست مشخص فراگیر کردن نام خود در میان هواداران آذری زبان و ایجاد قطب جدیدی خارج از سرخآبی‌های پایتخت، به طور دائم در تکاپوی محقق ساختن اهداف خود بوده است.

با وجود آنکه تراکتوری‌ها بخش اعظمی از مخابین فوتبال ایران را ترتیب داده‌اند و حضورشان در کورس رقابت‌های لیگ برتر تبدیل به یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های این رقابت‌ها شده‌ است، از سوی ارکان اصلی فوتبال ایران به طور نامحسوس، نادیده گرفته می‌شود تا موجب بروز و پیدایش سوءتفاهمات و شائبه‌های فراوانی میان طرفین شود.

چرا تراکتوری‌ها به فدراسیون و وزارت ورزش اعتماد ندارند؟! - 3

هواداران تراکتور

اتفاقاتی که در گذشته میان طرفین رقم خورده است، موجب بروز بی‌اعتمادی شدیدی میان هواداران تراکتور و فدراسیون و حتی وزارت ورزش شده است، تا جایی که برچسب رسمی حمایت دولتی از سرخآبی‌های تهران، تبدیل به دغدغۀ تی‌تی‌ها و نبود فضای رقابتی عادلانه، بخشی از شکایت آنها از شرایط موجود شد تا با بی‌اعتنایی مسئولین امر به این موضوع، تنش‌ها به اوج خود برسد و تراکتور رسما برگزار کنندگان رقابت‌های لیگ را در موضع مخالف خود ببیند و هرگز از سوی مسئولین برای برداشته شدن دیوارهای سوءتفاهم هیچ حرکتی صورت نگیرد؛ هرچند که نباید ناگفته بماند که صورت گرفتن برخی حرکات نامناسب در فضای ورزشی که به صورت تعمدی از سوی برخی گروه‌های سیاسی در سیل انبوه تراکتوری‌ها صورت می‌گرفت، تقابل را با سرخ‌های تبریز بیش از پیش افزایش داد و به نوعی حقانیت مقابله به مثل کردن را به نهادهای ورزشی داد.

خبری: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

اکنون صورت جلسه کردن ۷۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خانۀ ملت برای بازگرداندن حمیدرضا گرشاسبی به پرسپولیس و درخواست کتبی و رسمی آنها از وزارت ورزش، موج جدیدی از انتقادات را به راه انداخته است و دغدغۀ همیشگی تراکتور و البته دیگر تیم‌های شهرستانی را مبنی بر حمایت آشکار دولت از سرخآبی‌های تهران زنده کرده و شائبه‌های زیادی را به‌وجود آورده است که این ماجرا نیز به متشنج کردن وضعیت موجود و بی‌اعتمادتر شدن تراکتوری‌ها به وزارت ورزش و فدراسیون نیز دامن بیشتری خواهد زد.

چرا تراکتوری‌ها به فدراسیون و وزارت ورزش اعتماد ندارند؟! - 8

هواداران تراکتور

شاید در تمام فریادهای اعتراض تراکتوری‌ها که در این سال‌ها سر داده شده است، اظهار موجودیت گم‌شده‌ای که آنها خواهان آن بوده‌اند، نادیده گرفته شده باشد؛ باید پذیرفت که فوتبال ایران فقط معطوف به قطب سرخآبی‌های تهران نیست و سوای بر این ۲ تیم، ۱۴ تیم دیگر رسما موجودیت دارند و هر یک از آنها مستعد قدرت‌گیری و افتخار آفرینی برای فوتبال ایران هستند، پس در نتیجه نگاه سنتی به پرسپولیس و استقلال مبنی بر افتخار فوتبال ایران کاملا غلط خواهد بود، چرا که باشگاه‌هایی همانند ذوب‌آهن و سپاهان، پدیده، تراکتور، فولاد خوزستان نیز در این سال‌ها نشان داده‌اند که تنها تشنۀ اندکی توجه و بها هستند تا به اوج شکوفایی برسند و چه بسا نسبت به پرسپولیس و استقلال در سطوح بین‌المللی نتایج بهتری را کسب کنند!

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | گریه‌های دردناک مادر کودکی که در ورزشگاه آزادی جان باخت

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.

شهرآورد پایتخت و قانونی که اجرا نمی‌شود

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به وقت ورزشی‌ها؛ شهرآورد پایتخت و قانونی که اجرا نمی‌شودخبرنگاران صدا و سیما در به وقت ورزشی‌ها از برگزاری شهرآورد پایتخت با قانون ۵۰-۵۰ به علت نامشخص بودن سازوکار تشخیص هواداران سرخابی گفتند

قرعه کشی لیگ برتر بانوان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ امسال اردو‌های تیم ملی فوتبال بانوان تعطیل بود و این سبب بی انگیزگی در بین دختران فوتبالیست شده است، امید ‌می‌رود بعد از رقابت‌های لیگ، بخش بانوان فدراسیون فوتبال برنامه‌ای برای نخبه‌های باشگاه‌ها داشته باشد تا همچنان شاهد رشد فنی فوتبال بانوان کشور باشیم.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱2 روز قبل
اختصاصی | منتشر شدن تصویر کودک ۸ ساله‌ای که شب گذشته در استادیوم آزادی جان خود را از دست داد، جامعۀ فوتبال را دردمند کرده است. ورزش ۱۱ - شب گذشته پس از پیروزی پرسپولیس برابر صنعت نفت آبادان در رقابت‌های لیگ برتر، عماد صفی‌یاری کودک ۸ ساله به هنگام خروج از استادیوم دچار برق‌گرفتگی شد و جان خود را از دست داد تا این موضوع تبدیل به اتفاقی بسیار دردناک و جنجالی در فوتبال ایران شود. بر اساس اعلام رسانه‌ها، بعد از جان باختن کودک ۸ ساله در ورزشگاه آزادی یکی از پیمانکاران این ورزشگاه بازداشت شد، البته گفته می‌شود احتمالا مقامات فدراسیون فوتبال نیز در این رابطه بازداشت شوند که فدراسیون در واکنش به این ماجرا با اعلام بیانیه‌ای اینچنین مدعی شد: حراست این فدراسیون امروز با ارسال نامه‌ای به شرکت تجهیز، ورزشگاه آزادی و باشگاه پرسپولیس (به عنوان میزبان دیدار شب گذشته) خواهان ارائه توضیحات مقتضی در این باره در اسرع وقت شد. در زیر تصویری از عماد، آخرین قربانی فوتبال ایران که دیشب به دلیل برق‌گرفتگی بر اثر تماس با داربست‌های متصل به گیت‌های بلیت‌فروشی در ورزشگاه آزادی جان باخت را مشاهده می‌کنید:

پایان لیگ دو و میدانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در پایان رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور، تیم‌های آسان پرداخت، فولاد مبارکه سپاهان و مس سنگون به ترتیب رتبه‌های نخست تا سوم را به خود اختصاص دادندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در پایان رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور، تیم‌های آسان پرداخت، فولاد مبارکه سپاهان و مس سنگون به ترتیب رتبه‌های نخست تا سوم را به خود اختصاص دادند.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
بریش سال گذشته زمانی جنجالی شد که در اولین بازی کریستیانو رونالدو در چمپیونزلیگ با پیراهن یوونتوس او را از زمین اخراج کرد و به دلیل این تصمیم خود بسیار جنجالی شد و در معرض توجه قرار گرفت. در دقیقه ۲۹ بازی رونالدو منتظر یک ارسال از طرف ساندرو بود. رونالدو که از تمارض مدافع کلمبیایی که موقعیت را از او گرفته بود به شدت عصبانی بود به سمت موریو رفته و موهای او را کشید. بعد از این صحنه فلیکس بریش بازی را متوقف کرده و بعد از مشورت با داور پشت دروازه رونالدو را از زمین اخراج کرد. بریش داوری فینال چمپیونزلیگ ۲۰۱۷ بین رئال مادرید و یوونتوس که در کاردیف برگزار می‌شد را هم در کارنامه دارد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

5 روز قبلفارس4

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

2 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

3 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

3 روز قبلرکنا1

القدس العربی: خانواده بن علی، رییس جمهور سابق تونس مرگ او را تایید کرده‌اند

4 روز قبلانتخاب1

واکنش لیلا اوتادی به تمسخر شعرش در فضای مجازی +عکس و فیلم

4 روز قبلجام نیوز1