۵ دستور جدید برای سرعت بخشی به ترخیص کالاهای اساسی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
۵ دستور جدید برای سرعت بخشی به ترخیص کالاهای اساسی

۵ دستور جدید برای سرعت بخشی به ترخیص کالاهای اساسی

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
5 دستور جدید با هدف تسریع و تسهیل در انجام تشریفات گمرکی کالاهای اساسی، از سوی گمرک ایران به گمرکات اجرایی کشور ابلاغ شد.

اعتمادآنلاین| معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در بخشنامه‌ای به کلیه گمرکات اجرایی در خصوص تسهیل و تسریع در انجام تشریفات گمرکی کالاهای اساسی، ۵ دستور جدید صادر کرد.

در این بخشنامه آمده است: به موجب این بخشنامه تاکید می‌گردد در هنگام اظهار کالاهای اساسی و ضروری به گمرکات کشور، با رعایت کلیه قوانین و مقررات مربوطه، ترتیبی اتخاذ گردد تا:

۱) در صورت ارائه درخواست از سوی صاحب کالا با حمل یکسره موافقت شود.

۲) نمونه برداری دستگاههای متولی صدور مجوزهای قانونی از کالا بر روی کشتی حامل کالا قبل یا در حین تخلیه انجام شود.

در خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

۳) انجام تشریفات گمرکی در کمترین زمان توسط کارشناس مربوطه در هر مسیر اظهاری.

۴) در صورت انقضای مدت زمان زمان سفارش نسبت به پذیرش مجوزهای ثبت سفارش ارائه شده بدون تمدید مهلت مذکور اقدام شود.

۵) در صورت درخواست با ترخیص این کالاها به صورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل اقدام گردد.

۵ دستور جدید برای سرعت بخشی به ترخیص کالاهای اساسی - 9

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
ظاهرا به دلیل همین ابهام است که مسئولان شورای رقابت تصمیم گرفته‌اند خود بابت بازپس‌گیری قیمت‌گذاری خودرو دست به کار شوند. پیش از آنکه به بررسی چرایی تلاش شورا برای بازگشت به بازار خودرو بپردازیم، ابتدا ببینیم که چه شد این شورا از پروسه قیمت‌گذاری خودرو کنار گذاشته شد. شورای رقابت در بهمن ۹۱ و با دستور مستقیم رئیس‌جمهوری به‌عنوان مرجع قیمت‌گذاری خودرو تعیین شد. روش قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت به شکلی بود که معمولا نه خودروسازان راضی بودند و نه مصرف‌کنندگان. حالا شورای رقابت که ظاهرا از بازگشت به قیمت‌گذاری خودرو از مسیر «طرح ساماندهی خودرو» ناامید شده، می‌خواهد با استناد به قانون موجود (قیمت‌گذاری خودرو به‌عنوان کالایی انحصاری توسط شورای رقابت)، بار دیگر قیمت‌گذاری خودروهای داخلی را به‌دست بگیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| مصطفی قلی خسروی، رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت بازار مسکن در نیمه دوم امسال گفت: با ثبات نرخ ارز شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار مسکن بودیم که در سال ۹۷ به صورت جهشی قیمت ارز افزایش یافت و قیمت‌ها در بازار مسکن هم متاثر از آن افزایش یافت. اما اگر همین روند امروز ادامه یابد حداقل تا یک و نیم سال آینده شاهد ثبات قیمت مسکن خواهیم بود. وی افزود: به طور قطع تا پایان سال با افزایش جهشی قیمت مسکن مواجه نمی‌شویم و قیمت‌ها رو به کاهش خواهد بود. رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به وضعیت بازار اجاره مسکن گفت: اجاره هم متاثر از قیمت مسکن است و با کاهش قیمت مسکن، نرخ اجاره هم کاهش می‌یابد. خسروی با اشاره به تاثیر حذف قیمت‌ها در سایت‌های اینترنتی فروش مسکن، گفت: در این مدت شاهد کاهش التهاب بازار مسکن بودیم و بازار به ثبات نسبی رسید.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر؛ چند قلم شخصی مربوط به دو فردی که سوژه فیلم «بانی و کلاید» بودند، در تگزاس به قیمت ۱۸۶ هزار دلار فروخته شد. در این حراجی ساعتی که بارو وقتی کشته شد در دستش بود به قیمت ۱۱۲ هزار و ۵۰۰ دلار به فروش رسید. بانی پارکر و کلاید بارو همان طور که در فیلم بانی و کلاید تصویر شده در تیراندازی پلیس در لوییزیانا در سال ۱۹۳۴ کشته شدند. نسخه‌ای از پوستری که پلیس دالاس برای دستگیری این زوج طراحی کرده بود نیز بیش از ۴ هزار دلار فروخته شد. سال ٢٠١٩ نیز فیلم دیگری به نام «راهزنان» ساخته شد که روایتی از آغاز تعقیب و به دام انداختن بانی و کلاید توسط رنجرهای بازنشسته تگزاس است.

رفع مشکلات کارکنان هپکو آغاز شده است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آقای داود خانی در ارتباط تلفنی با تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما درباره فسخ قرارداد با شرکت «هیدرواطلس» و تاثیر آن بر شرکت «هپکو» افزود: سازمان خصوصی سازی در صدد آن است با کسانی که شرایط کافی و اهلیت لازم را دارند مذاکره کند و جابجایی سهامدار را انجام دهد و این به معنای فسخ قرارداد نیست بلکه جابجایی قرارداد است. وی افزود: در چند روز آینده سعی می‌کنیم این جابجایی را انجام دهیم و امیدواریم با این کار بخشی از مشکلات شرکت هپکو برطرف شود. معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی سازمان خصوصی سازی افزود: با ۲ تا ۳ گروهی که توانمندی لازم را داشته باشند و زمینه فعالیت آن‌ها به نوعی با موضوع فعالیت شرکت هپکو مرتبط باشد مذاکره اولیه‌ای آغاز شده است و جلسات جدی‌تر را با شرکت‌های متقاضی خواهیم داشت و سعی می‌کنیم از بین آن‌ها یکی از شرکت‌ها و کنسرسیوم‌های دارای بهترین شرایط و منابع مالی را انتخاب کنیم. آقای خانی اضافه کرد: البته چون شرکت سهامی در بورس معامله می‌شود باید هماهنگی‌ها و تمهیدات لازم را برای این جابجایی از طریق بورس هم به عمل بیاوریم. او افزود: یکی از شروطی که با سهامداران جدید در مذاکراتمان داریم این است که باید حقوق و مطالبات معوق کارکنان شرکت هپکو را تامین کنند و این معوقات پرداخت خواهد شد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
بهروز پورسلیمان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دراردبیلاظهار داشت: قدرت رقابت صادراتی را در جمهوری آذربایجان از دست داده‌ایم و اگر می‌خواهیم رقابت خود را در عرصه تجارت بین‌المللی با کشورهای دیگر از دست ندهیم، باید به تعرفه‌های ترجیحی روی آوریم. وی بیان کرد: عمده واردات از گمرک اردبیل انجام شده و همچنان گمرک بیله‌سوار به‌رغم داشتن ظرفیت خود در حوزه واردات کمرنگ عمل می‌کند و با توجه به این که مجوز واردات و ترخیص کالا در گمرک بیله‌سوار صادر شده زمینه تقویت تجارت بین‌المللی در این گمرک فراهم آید. پورسلیمان پائین بودن قیمت کالاهای صادراتی را یادآور شد و بیان کرد: جمیع عوامل دست به دست هم داده تا ما قدرت رقابت در آذربایجان را از دست بدهیم تا به عرصه واردات و صادرات ما ضربه وارد شود. نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل در مورد وضعیت خوب صادرات چمدانی در استان اردبیل به عنوان یک استان پیشتاز، تصریح کرد: در کنار تجهیز گمرک بیله‌سوار به امکانات الکترونیکی، بهتر است سهم محصولات صادراتی تولید شده در استان افزایش یابد که در این زمینه باید به تولید محصولات صادرات محور اهمیتی خاص بدهیم. نایب رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل افزود: هیئت دولت باید مصوبه‌ای را در این زمینه برای بازگشایی مسیر ترانزیتی تصویب کند که کشور همسایه منتظر این مصوبه است و انتظار داریم مسئولان استانی و نمایندگان در این زمینه تلاش کرده و اسباب این کار را فراهم کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

5 روز قبلخبرآنلاین3

پیشنهاد تامین مالی طرح‌های اقتصادی ایران به چین و روسیه/ خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری در کار نیست

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

نشست خبری سخنگوی نظامی عربستان «فاجعه رسانه‌ای» بود

3 روز قبلاقتصادنیوز1

توهین مجری وطن‌فروش، به مجری محبوب ایرانی +عکس

5 روز قبلجام نیوز1

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

5 روز قبلپوشش خبری1

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

5 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

5 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

5 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

5 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

5 روز قبلنود1