سلطانی: دانش و اندیشه در حوزه فرهنگ باید بومی شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. فرهنگ
سلطانی: دانش و اندیشه در حوزه فرهنگ باید بومی شود

سلطانی: دانش و اندیشه در حوزه فرهنگ باید بومی شود

ایمناخبرگزاری ایمنا |
یک فیلم‌نامه‌نویس گفت: در حوزه فرهنگ، دانش و اندیشه باید بومی شود؛ چراکه فرهنگ‌ وارداتی ممکن است‌ نکاتی داشته باشد که برای مخاطبان ما مفید نباشد؛ هرچند که انسان معاصر فرا فرهنگی است‌، اما باید فرهنگ‌سازی محلی وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، عطیه سلطانی امروز –دوشنبه ۲۸ مردادماه- در نشست بررسی تاثیرات مثبت و منفی فیلم‌ها بر کودکان و نوجوانان که به میزبانی خبرگزاری ایمنا برگزار شد، اظهار کرد: گروه سنی، دسترسی کودکان و نوجوانان به آثار دیگر کشورها در حوزه فیلم‌سازی‌ و ارتقاء سلیقه فیلم‌سازان و مخاطبان سه نکته مهم در حوزه سینمای کودک است.

این فیلم‌نامه‌نویس ادامه داد: وقتی که درباره سینما کودک و مخاطبان جشنواره فیلم کودک صحبت می‌شود باید این‌ نکته‌ را در نظر گرفت که روحیات مخاطب هرساله تغییر می‌کند. همچنین میزان درک این طیف از مخاطبان بسیار متفاوت است درنتیجه نیازهای آن‌ها تفاوت دارد.

وی با بیان این نکته که «کودکان و نوجوانان به راحتی به آثار حوزه کودک در کشورهای مختلف دسترسی دارند» خاطرنشان کرد: ممکن است بزرگ‌ترین اندیشه‌ها با بهترین امکانات ساخته‌شده و در اختیار کودکان قرار گیرد. همان‌طور که در صنعت یا دیگر حوزه‌ها افراد تخصص خود را ارتقا می‌دهند در حوزه سینما نیز سینماگران باید به‌روز شوند و دانش و تکنیک خود را ارتقا دهند.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

سلطانی تصریح کرد: نیاز داریم که دانش و اندیشه را بومی کنیم چراکه فرهنگ‌ وارداتی ممکن است‌ نکاتی داشته باشد که برای مخاطبان مفید نباشد. هرچند که انسان معاصر فرا فرهنگی است‌، اما باید فرهنگ‌سازی محلی وجود داشته باشد.

تکمیل می‌شود … کد خبر ۳۸۶۳۴۸

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل1 نظر
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! تهیه‌کننده «ستایش»: ستایش به آرامش رسیده! وی درباره جوان‌تر شدن «ستایش» نسبت به فصل دوم بیان کرد: این انتقاد‌ها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت. «ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.

(ویدیو) «ستایش» مثل بنجامین باتن جوان شده است؟

فراروفرارو1 روز قبل
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. به گزارش خبرآنلاین، این فصل که از فردای فصل دوم آغاز می‌شود و در سیر داستانی در امتداد فصل دوم است، از این جهت سوژه شده که در آن چهره نرگس محمدی هنرپیشه نقش ستایش جوان‌تر از فصل دوم است. حالا به شوخی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را مقایس می‌کنند با ماجرای بنجامین باتن که هرچه سنش بالا می‌رفت جوانتر می‌شد! البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! بر اساس گفته تهیه کننده ستایش چند وقتی این تداخل زمانی میان دو سریال ایجاد شده است.

بهنوش طباطبایی «مری پاپینز» می‌شود

مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، نمایش موزیکال «مری پاپینز» قرار است با حضور بهنوش طباطبایی روایتگر ماجراجویی‌ها و داستان هایی باشد که در خانواده «بنکس» رخ می‌دهد. جایزه گلدن گلوب و بفتا هم قبل از اینها برای بازی در نقش «مری پاپینز» نصیب جولی اندروز شده بود. حدود ۲ دهه بعد نیز ناتالیا آندریچنکو در نقش «مری پاپینز» ظاهر شد. بهنوش طباطبایی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون از آبان ماه امسال در نقش «مری پاپینز» پرستار خانواده بنکس روی صحنه تالار وحدت ظاهر می‌شود. این اثر اقتباسی آزاد از مجموعه داستان‌های «مری پاپینز» نوشته پاملا تراورس با ترجمه احمد کولیوندی و ترانه سرایی و دراماتورژی محمدرضا کوهستانی است.

تمرینات فرزاد فرزین برای سریال مانکن / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر