ضمانت اجرایی طرح‌های ۱۰ گانه ضد آمریکایی دولت و قوه قضائیه هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
ضمانت اجرایی طرح‌های ۱۰ گانه ضد آمریکایی دولت و قوه قضائیه هستند

ضمانت اجرایی طرح‌های ۱۰ گانه ضد آمریکایی دولت و قوه قضائیه هستند

فارسخبرگزاری فارس |
عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به وصول طرح‌های 10 گانه ضد آمریکایی در سالگرد کودتای ۲۸ مرداد از سوی هیات رئیسه مجلس گفت: ضمانت اجرا و الزام این طرح، دولت و قوه قضائیه است و اگر کم کاری کنند طبق قانون برخورد خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره اعلام وصول ۱۰ طرح ضدآمریکایی در مجلس، گفت: در سالگرد ۲۸ مرداد و کودتای خونینی که باعث شد حکومت قانونی و دولت ملی ایران توسط عوامل استکبار جهانی و آمریکایی‌ها ساقط شود و مجددا رژیم دیکتاتور و سلطنتی پهلوی روی کار بیاید سری دوم طرح‌های ده‌گانه ضدآمریکایی توسط فراکسیون اقدام پیش‌دستانه علیه تهدیدات آمریکا به مجلس ارائه شد.

وی افزود: این ۱۰ طرح شامل: الزام دولت به بازپس گیری درآمدهای امریکا و انگلیس از نفت ایران بعد از کودتای ۲۸ مرداد، الزام دولت به پیگیری حقوق قربانیان و خسارت دیدگان کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، الزام دولت به حمایت از مراکز علمی_تحقیقاتی ضداستکباری، جریمه مدیران متخلفی که در جهت تحریم‌های خارجی اقدام نمایند، ممنوعیت ورود خبرنگاران رسانه‌های تبعیت کننده از تحریمهای امریکا، الزام دولت به حمایت و پشتیبانی از کنفرانس افق نو، الزام نیروهای نظامی به افشای اطلاعات نظامی و امنیت امریکا در منطقه غرب آسیا در چارچوب منافع ملی، الزام دولت به شکایت علیه هالیوود به دلیل توهین به ملت و تاریخ ایران، تحریم برخی مقامات امریکایی، الزام وزارت ارشاد به حمایت از ساخت فیلم‌های ضدامریکایی است.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: چون در تمامی این موارد دولت ایران را مسئول طرح‌ها کرده و در حقیقت ضمانت اجرایی این موضوعات دولت است و وظایفی بر عهده دولت و وزارت خارجه و مقامات قضایی است به طور صدردصدی می‌توانم بگویم این ۱۰ طرف ضمانت اجرایی لازم را دارد.

وی تصریح کرد: ما نگران الزام این موضوعات نیستم چرا که ضمانت اجرایی این ۱۰طرح ناظر به وظایف یک دولت خارجی و یا در انتظار یک موسسه و نهاد بین‌المللی نیست.

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: برخی از این عناوین ناظر بر ایجاد یک دعوی حقوقی است که متاسفانه علی‌رغم اینکه حوادث زیادی از سوی امریکایی‌ها علیه کشورمان به وقوع پیوسته مانند کودتای ۲۸ مرداد و … اما ما هنوز یک دعوی حقوقی جامعه از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران علیه دولت امریکا در مجامع بین‌المللی نشده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

وی گفت: مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری این موضوع بوده و از دولت می‌خواهد که چون این ۱۰ طرح الزام قانونی داشته و دولت وظایفی را برعهده دارد باید علیه امریکا طرح دعوی شود و اگر دولت هم این کار را انجام ندهد قطعا با عواقب قانونی مندرج در این ۱۰طرح از سوی مجلس مواجه خواهد شد.

عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: اصل این قوانین آن است که در سطح اقداماتی که امریکایی‌ها علیه کشورمان انجام داده‌اند اقدامات متقابل انجام داده‌ایم و بر همین اساس که امریکایی‌ها که ۲۰۰ طرح علیه کشورمان به کار برده‌اند اقدامات متقابل انجام داده و افراد، ‌ اشخاص، خبرنگاران، موسسات و نهادهای امنیتی آنها را تحت تحریم قرار دهیم بازدارندگی لازم را خواهد داشت.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: در طول سال‌های مختلف امریکایی‌ها نقش فعالی علیه کشورمان داشتند و ما شاهد اقدام متقابل خاصی از سوی مجلس شورای اسلامی نبودیم و حتی مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری تذکری را در این باره به مجلس شورای اسلامی دادند ورود فعالان خانه ملت از طرف مردم و ورود به این موضوع باعث خواهد شد تا نظام محاسباتی و تصمیماتی که امریکایی‌ها علیه کشورمان خواهند داشت، ‌داشته باشد.

وی گفت: در بخشی از طر‌ح‌های ۱۰ گانهضدامریکایی سازماندهی چهره‌های ضدجنگ و ضداستکبار که حتی در داخل امریکا هم تاثیراتی داشته است مانند کنفرانس افق نو در دستور کار مجلس قرار گرفته است و می‌تواند در حوزه دیپلماسی عمومی اثرگذاری بازدارنده در عرصه بین‌الملل و داخل آ‌مریکا بگذارد.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ عزاداری شیعیان اسیر در چنگال آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.

انتقام‌گیری از زن ایرانی‌الاصل در وزارت خارجه آمریکا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
به گزارش مشرق، این گزارش نتیجه تحقیقات چندین ماهه درباره اتهام انتقام گیری سیاسی هوک و چند مدیر دیگر دولت دونالد ترامپ از چند کارمند و دیپلمات وزارت خارجه آمریکاست. در یکی از ایمیل‌های رد و بدل شده میان جولی هالر، مقام ارشد دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا و برایان هوک، هالر به غلط، نوشته بود نوروززاده متولد ایران است. او در ایمیلی دیگر لیستی از کارمندان وزارت خارجه را با عناوینی چون دردسرساز و خائن به تیم (ترامپ) در برابر اسمشان، تهیه کرده بود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلوداین دومین بخش از گزارش بازرس وزارت خارجه آمریکا در مورد تبعیض علیه بعضی کارمندان این وزارت‌خانه از سوی مدیران منصوب ترامپ است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در زمان انتشار ایمیل‌ها این اتهام‌ها را رد کرد و جا به جایی کارمندان را روند عادی انتقال‌های درون سازمانی خواند.

(ویدئو) کشف یک تن پول نقد در کف یک کامیون!

فراروفرارو1 روز قبل

بیانات رهبر انقلاب خطاب به جوانانی که در کنکور قبول نشدند! + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، در یکی از سخنرانی‌های خود درباره قبول نشدن جوانان در کنکور صحبت کردند. ایشان در بخشی از صحبت‌هایشان خاطره‌ای جالب از یک جوان مشهدی که تحصیلاتش را ادامه نداده بود، تعریف کردند. بیشتر بخوانید: رهبر انقلاب خطاب به ورزشکاران: مبادا از تهدیدها بترسید + فیلمانتهای پیام/خاطره جالب آیت‌الله خامنه‌ای از یک جوان مشهدی که درس را ادامه نداده بود!

فلسطینی‌ها یک فروند پهپاد رژیم صهیونیستی را منهدم کردند + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر