خراسان رضوی|خدمت جهادی اسم و رسم نمی‌خواهد؛ ویزیت رایگان در مناطق محروم درگز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
خراسان رضوی|خدمت جهادی اسم و رسم نمی‌خواهد؛ ویزیت رایگان در مناطق محروم درگز

خراسان رضوی|خدمت جهادی اسم و رسم نمی‌خواهد؛ ویزیت رایگان در مناطق محروم درگز

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
بسیج جامعه پزشکی شهرستان درگز در قالب طرح‌های مختلف به ارائه خدمات و ویزیت رایگان در مناطق محروم این شهرستان می‌پردازد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از درگز، اردوهای جهادی نمونه بارز حرکتی است که خدمت و صداقت با یکدیگر گره می‌خورند، خدمتی که صادقانه است و صداقتی که نمایشی نیست، حضوری که در آن عده‌ای جوان دست به خدمات بزرگ در مناطق محروم می‌زنند.

هر چه این خدمات در مناطق محروم‌تر ارائه شود ارج و قرب خدمات ارائه شده نیز بیشتر می‌شود؛ برای مثال در برخی از شهرستان‌ها و روستاهای محروم استان خراسان رضوی در سال‌های اخیر شاهد این قبیل حرکات بوده‌ایم.

بسیج جامعه پزشکی درگز نیز با حضور در مناطق محروم این شهرستان خدمات پزشکی رایگان و ویزیت رایگان ارائه می‌دهد که آخرین نمونه آن در منطقه کلاته چنار بوده است.

بسیج جامعه پزشکی درگز با حضور در این منطقه به ارائه خدمات ویزیت و درمان دارویی، خدمات مشاوره‌ای، خدمات آزمایشگاهی و آموزش بهداشت مبادرت کرد که همگی خدمات به صورت رایگان صورت پذیرفت.

ویزیت پزشک ۷۴ نفر، ویزیت ماما ۱۱ نفر، مراقبت بهداشتی گروه‌های مختلف به تعداد ۳۰ نفر، نمونه‌گیری جهت آزمایشات لازم ۹ نفر، مشاوره روانپزشکی به تعداد ۲۵ نفر، آموزش بهداشت به تعداد ۷۴ نفر و اعزام بیمار به بیمارستان یک نفر بخشی از این خدمات بوده است.

اعزام تیم پزشکی به روستای «ماش» توسط بسیج جامعه پزشکی با همکاری هلال احمر و مرکز بهداشت برنامه دیگری بود که توسط بسیج سازندگی درگز دنبال شد در این برنامه نیز ۵۰ نفر از اهالی روستا مورد معاینه و ارائه خدمات درمانی و مشاوره‌ای و اهدای داروی رایگان قرار گرفتند.

تیم پزشکی طرح شهید رهنمون نیز به منطقه عشایری درگز اعزام شدند: دو تیم پزشکی به منطقه عشایری «میانکوه» اعزام شدند که ۲۵۰ نفر از عشایر را مورد ویزیت و ارائه داروی رایگان قرار دادند؛ همچنین به کودکان عشایر مسواک و خمیر دندان اهدا شد، در این طرح ۹۰ نفر مورد غربالگری فشار خون قرار گرفتند و به ۱۰۰ نفر نیز آموزش بهداشت عمومی داده شد. این طرح توسط بسیج جامعه پزشکی، بهداری سپاه و شبکه بهداشت و درمان اجرا شد.

حضور در روستای «دو آبی» نیز خدمت دیگری از بسیج جامعه پزشکی درگز از ابتدای امسال بوده است، در بارندگی‌های فصل بهار جاده این روستاها مسدود شده بود و حدود پنج ماه پزشک در این منطقه حضور نداشت؛ بسیج جامعه پزشکی به همراه بهداری سپاه و شبکه بهداشت و درمان عازم منطقه شدند.

در این برنامه بیش از ۱۱۰ نفر مورد ویزیت و ارائه داروی رایگان قرار گرفتند؛ در این برنامه همچنین کلاس‌های آموزشی بهداشت محیط و فردی و مشاوره اعصاب و روان و مامایی صورت پذیرفت.

خراسان رضوی|خدمت جهادی اسم و رسم نمی‌خواهد؛ ویزیت رایگان در مناطق محروم درگز - 12

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب20 ساعت قبل
در حاشیه جلسه هیئت وزیران دو خودروی جدید تولید داخل ایران‌خودرو با حضور رئیس جمهور و وزیر صمت معرفی شد. در حاشیه جلسه هیئت وزیران دو خودروی جدید تولید داخل ایران‌خودرو با حضور رئیس جمهور و وزیر صمت معرفی شد. فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، پروژه k۱۳۲ ایران خودرو با ۹۳ درصد داخلی سازی و دنا پلاس توربو اتوماتیک را به عنوان دو محصول جدید ایران خودرو، به رئیس‌جمهور معرفی کرد.

همشهری TV | تأثیر چشم‌گیر شیوع کرونا بر بازار فناوری جهان

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
نتایج این مطالعه همچنین نشان می‌دهد میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در میان مردان (۲/۸ درصد) بیشتر از زنان (۱/۷ درصد) است. مطالعه جدید مرکز پیشگیری و کنترل بیماری چین نشان می‌دهد از زمان شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور، کمترین آمار مرگ و میر مربوط به گروه سنی زیر ۹ سال و بیشترین آن متعلق به افراد بالای ۸۰ سال بوده است. نتایج این مطالعه همچنین نشان می‌دهد میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در میان مردان (۲/۸ درصد) بیشتر از زنان (۱/۷ درصد) است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین21 ساعت قبل
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که معاون وزیر خارجه این کشور در جریان دیدار با وزیر مشاور قطر در امور خارجه در دوحه درخصوص بحران لیبی، سوریه و یمن به بحث و تبادل نظر پرداخت. اعتمادآنلاین| وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که میخائیل بوگدانوف، معاون وزیر خارجه روسیه با سلطان المریخی، وزیر مشاور قطر در امور خارجه امروز (چهارشنبه) در دوحه دیدار کرد و در جریان این دیدار دو طرف در خصوص مسائل مهم خاورمیانه و شمال آفریقا، حل سریع بحران‌های لیبی، سوریه و یمن با تکیه به قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت گفت‌وگو کردند. یکی دولت توافق ملی لیبی که مقر آن طرابلس است و از سوی جامعه جهانی به رسمیت شناخته شده و دیگری دولت موقت در شرق لیبی با ریاست عبدالله الثنی که پارلمان طبرق و ارتش «ملی» لیبی به رهبری خلیفه حفتر از آن حمایت می‌کنند. اخیرا نیروهای خلیفه حفتر عملیاتی را علیه دولت توافق ملی لیبی در طرابلس آغاز کردند که موجب درگیری‌های شدید میان دو طرف شده است. ترکیه نیز برای حمایت از نیروهای دولت توافق ملی لیبی مستشارانی را به این کشور اعزام کرده است و از آن سو امارات و مصر از نیروهای حفتر حمایت می‌کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
به گزارش نامه نیوز، موشکهای بالستیک ایران همواره یکی از نگرانی‌های جدی آمریکا و متحدانش بوده است. این وبگاه، در یکی از جدیدترین مقالاتش نیز به معرفی یکی از موشکهای بالستیک ایرانی پرداخته است. عنوان مقاله این است: «این مرگبارترین موشک ایران است». همچنین خاور دور، جنوب آسیا و حتی شرق آفریقا نیز می‌تواند در دسترس موشک سجیل ایران قرار داشته بگیرند. موشک قیام یک موشک تقریبا کوتاه برد است که بر اساس الگوهای موشکی شوروی ساخته شده است.

فیلم | نخستین پرواز مستقل یک «جت من» در جهان

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از یورونیوز، در جریان این پرواز او در حالی که کنترل کامل پرواز را در اختیار داشت، با بال‌هایی مجهز به چهار موتور مینی‌جت، تمام مراحل پرواز شامل بلند شدن از زمین، اوج گرفتن تا ارتفاع ۱۸۰۰ متری و در نهایت فرود دوباره را با موفقیت انجام داد.

نظرها

اخبار بیشتر