مرمت پل کن در انتظار تامین بودجه/ ۳۰ درصد از پل کن تخریب شده است+عکس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

مرمت پل کن در انتظار تامین بودجه/ ۳۰ درصد از پل کن تخریب شده است+عکس

ایلناخبرگزاری ایلنا |
سِیلی که فروردین امسال کشور را درنوردید، پل کن را نیز تخریب کرد. با این وجود گفته می‌شود مرمت این پل تاریخی تا تامین اعتبار محقق نخواهد شد.

مرمت پل کن در انتظار تامین بودجه/ ۳۰ درصد از پل کن تخریب شده است+عکس - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، فروردین ماه سال جاری به دلیل طغیان رودخانه کن در روستای کن بخش‌های اصلی پل آجری قاجاری «کن» شامل پایه میانی، عرشه پل و پشت‌بند پل آجری کن که در دوره قاجار روی رودخانه کن و به عنوان تنها راه ارتباطی روستاهای شمال رودخانه با ده کن است، تخریب شد.

با وجود تاکیداتی که درخصوص مرمت این پل عنوان شده بود اما اکنون با گذشت بیش از ۴ ماه از سیل، همچنان وضعیت پل کن نامناسب است و می‌توان گفت در وضعیت اضطراری به سر می‌برد و باید هرچه سریعتر به آن رسیدگی شود.

اینگونه به نظر می‌رسد که اگر به سرعت به این پل رسیدگی نشود، باقی مانده آن نیز در بارندگی‌های پائیزی خواهد ریخت.

این درحالی است که اردیبهشت ماه سال جاری پرهام جانفشان (مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران) در دیدار با شهردار منطقه ۵ تهران از استقبال میراث‌فرهنگی تهران از پیشنهاد مشارکت شهرداری در مرمت پل کن خبر داده بود. او عنوان کرد: مرمت پل تاریخی کن که بر اثر طغیان رودخانه در فروردین ماه سال جاری آسیب دیده است، امری ضروری‌ست.

جانفشان با اعلام اینکه حفظ کوچه باغ‌های کن به عنوان ارزشمندترین میراث طبیعی پایتخت باید در دستور کار معاونت میراث فرهنگی استان قرار گیرد، ابراز امیدواری کرد تا در سال ۹۸ آثار طبیعی استان شناسایی و در فهرست آثار ملی ثبت شود.

۲۰۰ میلیون تومان برای مرمت پل کن

محسن‌ شیخ الاسلامی (معاون میراث فرهنگی تهران) دراین خصوص به ایلنا گفت: آسیب‌شناسی و برآورد هزینه‌های اولیه انجام و به شهردار وقت منطقه ۵ تهران اعلام شد. بر اساس برآورد کارشناس ما، حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه مرمت برای پل کن در نظر گرفته شده است.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

او ادامه داد: در آن زمان شهردار وقت منطقه ۵ قول تامین اعتبار لازم برای مرمت پل کن را داد اما گویا طی تغییر مدیریت‌هایی که در شهرداری این منطقه از تهران اتفاق افتاده است، تامین اعتبار انجام نشد. با توجه به آنکه میراث تهران نیز امکان تامین اعتبار لازم را ندارد. هر زمان که تامین اعتبار از سوی شهرداری انجام شود، کار مرمت با نظارت و کارشناسان میراث‌فرهنگی انجام خواهد شد.

به گفته شیخ‌الاسلامی در حال حاضر مدیر دفتر بافت و بناها موافقتی از معاونت شهرسازی گرفته که می‌توانند اعتبار لازم را تامین کنند. امیدواریم این کار هرچه زودتر اجرایی شود.

معاون میراث فرهنگی تهران با تخمین تخریب حدود ۳۰ درصدی پل کن گفت: پایه‌های پل شسته شده و نیاز است تا مرمت انجام شود.

مرمت پل کن در انتظار تامین بودجه/ ۳۰ درصد از پل کن تخریب شده است+عکس - 14

به گفته کارشناس، این پل تاریخی زمانی مهمترین پل ارتباطی شرق و غرب کشور بوده و در واقع بعد از پل شاه عباسی کرج مهمترین و بزرگترین پل ارتباطی در پایتخت کشور بوده است.

پل تاریخی کن که در دوران قاجار روی رودخانه کن احداث شد، در سال ۱۳۹۷ با شماره ۳۱۹۲۷ به ثبت ملی رسید. این پل در قسمت شرقی رودخانه کن با نمای آجری واقع شده و از ایام قدیم تنها راه ارتباطی روستاهای کن و اطراف آن بوده که هم اکنون در محله بهاران منطقه ۵ قرار گرفته است.

مرمت پل کن در انتظار تامین بودجه/ ۳۰ درصد از پل کن تخریب شده است+عکس - 17مرمت پل کن در انتظار تامین بودجه/ ۳۰ درصد از پل کن تخریب شده است+عکس - 18

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.

حذف ویدئوهای مداحی مطیعی توسط اینستاگرام

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
اینستاگرام کدام ویدیوها را حذف کرد؟ نکته قابل توجه این است که تمام ویدئوهایی که از صفحه اینستاگرام این مداح حذف شده است، اغلب نگاه جهان اسلامی و ضداستکباری داشته است. اما دو مداحی محرم ۹۸ میثم مطیعی سریعا از صفحه اینستاگرام پاک شد. بنا بر اطلاعات واصله تاکنون حدود ۵۰ هزار نفر از صفحه اینستاگرام میثم مطیعی حذف شده‌اند و مطالب او را بدون اینکه مطلع باشند، دریافت نمی‌کنند. اینستاگرام پیغام‌های اخطار مبنی بر غیرفعال کردن و حذف صفحه را نیز برای مدیریت صفحه ارسال می‌کند که در گام بعد به یکباره صفحه را حذف کند. یکی از ویدئوهای حذف شده از صفحه میثم مطیعی مداح اهل بیت (ع) توسط اینستاگرام را اینجا ببینید: مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

پشت دیوار عمارت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

برپایی ۱۲ نمایشگاه موضوعی دفاع مقدس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و جبهه مقاومت افزود: تاریخ نشان می‌دهد در دو قرن گذشته همواره شاهد تجزیه کشور بوده‌ایم که گاهی با حمله نظامی بیگانگان رخ داده یا همانند زمان پهلوی بر اثر بی لیاقتی رژیم وقت از ایران جدا شده است، ولی جنگ تحمیلی هشت ساله در یک کشور تازه انقلاب کرده بسیار متمایز بود و در این جنگ ما در مقابل ۳۵ کشور ایستادیم و پیروزی در آن با سه ضلع اسلام، رهبری و مردم تحقق یافت. رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس سپاه تهران بزرگ گفت: اگر خدای نکرده جنگی رخ دهد جوانان امروز ما همچون دفاع مقدس نیز همچنان پای کار هستند همانطور در مسئله شهدای مدافع حرم شاهد رشادت‌های نسل امروز هستیم. وی «پیشرفت و پیروزی در سایه مقاومت» را شعار امسال برنامه‌های سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در هفته دفاع مقدس اعلام کرد و گفت: نمایشگاه‌های سپاه تهران در ۱۲ نقطه اصلی تمرکز دارد که مهم‌ترین آن‌ها دریاچه شهدای خلیج فارس، بوستان ولایت، پارک آزادگان، میدان امام حسین، برج میلاد و پارک دانشجو خواهد بود و قشر‌های مختلف بسیج و سپاه نیز نمایشگاه‌های محلی دارند. رئیس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس سپاه تهران بزرگ برپایی کاروان‌های هنری و تئاتر‌های نمایشی، فضاسازی‌های مناسب در سطح شهر و سخنرانی در مدارس، مساجد و بسیج ادارت را از دیگر برنامه‌های این هفته بر شمردو گفت: عملیات‌های بدر، کربلای ۳ و ۴ و ۸ نیز بازسازی می‌شوند. وی دیدار با ۲۰۰۰ خانواده شهدا از جمله شهدای مدافع حرم و اقلیت‌های دینی، برگزاری یادواره‌های شهدا و طرح‌های محرومیت زدایی، اهدای سبد کالا به نیازمدان و محرومان و برگزاری همایش عاشوراییان در روز ۳۱ شهریور را از دیگر برنامه‌های سپاه محمد رسول الله (ص) تهران در هفته دفاع مقدس برشمرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این در حالی است که هزینه لباس فرم دانش‌آموزان دختر و پسر در مناطق مختلف متفاوت است. ما این هزینه را به سختی پرداخت کردیم اما واقعا لازم است هر سال لباس و روپوش دانش‌آموزان تغییر کند. «مادر یک دانش‌آموز دختر پایه سوم ابتدایی هم درباره هزینه‌های جانبی مدرسه فرزندش می‌گوید: «پارسال لباس فرم مدرسه آبی روشن بود امسال آبی تیره است. زهرا مظفر تأکید می‌کند: ما بخشنامه ساماندهی لباس فرم دانش‌آموزان را تدوین و به استان‌ها ابلاغ کردیم. البته در خرید لباس فرم خانواده‌ها نباید پولی را به مدرسه بدهند و این مبلغ به حساب تولیدی ریخته می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
پیشکسوت دیگری که بازیگر فیلم سینمایی جدید ابراهیم حاتمی‌کیا شده، نامش آتش تقی‌پور است؛ او چهارشنبه جلوی دوربین می‌رود. اعتمادآنلاین| نام فیلم «خروج» حاتمی‌کیا و ماجرای رفت و آمدهای بازیگران به این فیلم سینمایی، نقل محافل رسانه‌ای است. جهانگیر الماسی به این پروژه پیوست و قبل از او خبر حضور آتش‌ تقی‌پور هم رسانه‌ای شد. تقی‌پور تأکید کرد: من قاسم «خروج» حاتمی‌کیا شده‌ام؛ تا الان ۴۰ صفحه از فیلمنامه را خوانده‌ام و از روز چهارشنبه مقابل دوربین این کارگردان صاحب‌نام سینمای ایران قرار می‌گیرم. بازیگر سریال «مسافر» در پاسخ به این سوال که برخی از بازیگران پیشکسوت به خاطر شرایط سخت از این کار انصراف داده‌اند، گفت: شرایط کار «خروج» سخت است، چون فضای جاده‌ای دارد.

نظرها

اخبار بیشتر