کاهش پیش‌پرداخت واردات در مقابل صادرات/ اصلاح چگونگی استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
کاهش پیش‌پرداخت واردات در مقابل صادرات/ اصلاح چگونگی استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات

کاهش پیش‌پرداخت واردات در مقابل صادرات/ اصلاح چگونگی استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی ایران از کاهش ۲۰ درصدی پیش‌پرداخت مورد نیاز برای انجام واردات در مقابل صادرات خبر داد و گفت: چگونگی استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات اصلاح می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مظفر علیخانی گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته در کمیته ارزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران پیش‌پرداخت مورد نیاز برای واردات در مقابل صادرات از ۳۵ درصد به ۱۵ درصد خبر داد و گفت: دو جلسه در کمیته ارزی اتاق بازرگانی، با نمایندگان سازمان مالیاتی در خصوص چگونگی استرداد مالیات بر ارزش افزوده بخش صادرات مذاکره شده است و این امیدواری وجود دارد که بتوان این فرآیند را تسهیل کرد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته تلاش شده تا وضع عوارض، جایگزین ممنوعیت‌های صادراتی شود و زمینه‌ای فراهم گردد تا بتوان بازارهای هدف صادراتی را حفظ کرد.

علیخانی خاطرنشان کرد: بر اساس رایزنی‌های صورت گرفته در کمیته ارزی اتاق بازرگانی با دولت، سقف سابقه کارت بازرگانی برای واردات مواد اولیه برداشته شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد21 ساعت قبل
همچنین نمایندگان اتحادیه‌ها و انجمن‌های صنفی گاوداران نیز برخلاف ادعای مطرح شده درخصوص قیمت جدید سبوس رضایتی نداشته و با توجه به اثرات نامطلوب افزایش سبوس گندم بر قیمت تمام‌شده محصولات دامی و ایجاد تنش بر بازار مصرف سایر نهاده‌های دامی تشکل‌های موصوف ضمن اعلام مخالفت شدید مکاتباتی را با دفتر مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور و سایر مراجع ذی‌ربط داشته و با انجام مصاحبه‌های گوناگون از طریق صداوسیمای جمهوری اسلامی و سایر رسانه‌ها خواستار برگشت قیمت نهاده مزبور به مبلغ ۸۴۰۰ ریال (مصوبه قبلی کارگروه تنظیم بازار) شده‌اند. برخلاف ادعای نامبرده مبنی بر توزیع سبوس براساس حواله‌های آزاد توسط دامداران بیان این نکته ضروری است که به منظور رصد پایش و جلوگیری از واسطه‌گری در خرید و فروش سبوس گندم از اواخر سال ۹۴ تخصیص سبوس به دامداران و سایر مصرف‌کنندگان استانی از طریق سامانه یکپارچه نهاده‌های دامی که به سامانه گندم متصل است انجام می‌پذیرد. بنابراین از آن تاریخ تاکنون هیچ‌گونه حواله دستی که به قول رئیس محترم کانون صنایع غذایی رانتی برای دامداران ایجاد کند، صادر نمی‌شود. در رابطه با موضوع مطروحه و «دخالت وزارت جهادکشاورزی در تعیین فرمول قیمت‌گذاری» بیان این نکته ضروری است که با توجه به مسوولیت وزارت جهادکشاورزی در راستای حمایت از تولید و تنظیم بازار برای مصرف‌کنندگان به‌عنوان متولی تولید باید در تصمیمات مربوط به قیمت‌گذاری نهاده‌ها و محصولات تولیدی بخش کشاورزی و دامپروری مداخله داشته باشد. بنابراین با توجه به اینکه سبوس گندم به‌عنوان یک محصول فرعی تولید آرد محسوب می‌شود، به نظر می‌رسد تصمیم در تعیین قیمت (۱۲۵۰۰ ریال) برای سبوس تابع اصول منطقی و کارشناسی نبوده، چراکه این تصمیم موجب افزایش ۱۴۰ درصدی نهاده مزبور طی یک‌سال و زیان دامداران می‌شود.»
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وحید سرلک سرپرست معاونت فنی و مهندسیو ترافیکدر مورد ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم در این زمینه باتهران در حال انجام است و منتظر هستیم تا به جمع‌بندی نهایی برسیم. وی افزود: اخیرا پلیس راهور بازدیدهایی از سه سوله محل نگهداری موتورسیکلت‌های توقیفی داشته و به زودی در این راستا برنامه‌ها اجرا می‌شود. سرپرست معاونت فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران خاطرنشان کرد: موتورسیکلت‌های توقیفی در سه سوله شهرداری مربوط به موتورهای سال ۸۷ به بعد بوده و تلاش می‌کنیم تا هفته آینده بیش از ۲ هزار موتورسیکلت توقیفی ترخیص شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه نوشت: اسناد سازمان «سیا» که به‌تازگی از حالت محرمانه خارج شده‌اند، حاکی از آن هستند که سیا اقدام به تربیت و آموزش گربه‌ها، سگ‌ها، دلفین‌ها و حتی پرندگان - از کبوترها تا کلاغ‌ها - کرده تا در عملیات جاسوسی از آن‌ها استفاده کند. سیا با روی آوردن به حیوانات در صدد بوده است آن‌ها را برای ماموریت‌هایی مانند قرار دادن دستگاه تصویر‌برداری و شنیداری در لبه پنجره‌ها‌ی مکان‌های حساس تربیت کند. یکی از ماموران جاسوسی سیا کلاغی به نام «دودا» بوده که در سال ۱۳۵۳ به طور مرموز ناپدید شد.
فراروفرارو1 روز قبل
اسدالله عسگراولادی برادر حبیب‌الله عسگراولادی از چهره‌های مهم و تاثیرگذار جریان اصولگرایی بود که وی نیز چند سال قبل دارفانی را وداع گفت. اسدالله عسگراولادی که بود؟ شاخص‌ترین رفتار سیاسی اسد الله عسگراولادی در دو مقطع زمانی رخ داد. پس از این دو اتفاق، اسدالله عسگراولادی دو گزینه پیش رویش قرار گرفت. پس از آن تمامی زندگی اسدالله عسگراولادی، خلاصه در تجارت، امور خیریه و گفتگو‌های رسانه‌ای شد. اسدالله عسگراولادی خود را طی تمامی سال‌های گذشته «کاسب جزء» معرفی کرده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز جواد علوی بروجردی در دیدار و گفت‌وگو با رئیس انجمن موبدان زرتشتی که تصاویری از آن نیز به تازگی منتشر شده است، گفت: یکی از مواردی که به من عیب‌ و خرده می‌گیرند و از من انتقاد می‌کنند بر سر قضیه منشور کوروش است. چرا که بنده از منشور کوروش تجلیل می‌کنم. ما امروز به منشور کوروش هم افتخار می‌کنیم و البته این منشور افتخارآمیز هم هست و در عصر خودش خوب است. سید محمدجواد علوی طباطبایی بروجردی (زاده ۲۶ فروردین ۱۳۳۰ قم) مشهور به سیدجواد علوی بروجردی، مجتهد شیعه و مدرس حوزه علمیه قم است که توضیح‌المسائل خود را در تابستان سال ۱۳۹۷ منتشر کرده، وی نوه دختری آیت‌الله العظمی سید حسین بروجردی است. او همچنین تولیت موقوفات مراکز وابسته به مرحوم آیت‌الله بروجردی را بر عهده دارد.

وقتی ستایش، بنجامین باتن می‌شود + ویدئو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. این فصل که از فردای فصل دوم آغاز می‌شود و در سیر داستانی در امتداد فصل دوم است، از این جهت سوژه شده که در آن چهره نرگس محمدی هنرپیشه نقش ستایش جوان‌تر از فصل دوم است. حالا به شوخی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را مقایس می‌کنند با ماجرای بنجامین باتن که هرچه سنش بالا می‌رفت جوانتر می‌شد! البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! بر اساس گفته تهیه کننده ستایش چند وقتی این تداخل زمانی میان دو سریال ایجاد شده است.

نظرها

اخبار بیشتر