روایت فرمانده نیروی هوایی نیکاراگوئه از دلیل ترس آمریکا از ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
روایت فرمانده نیروی هوایی نیکاراگوئه از دلیل ترس آمریکا از ایران

روایت فرمانده نیروی هوایی نیکاراگوئه از دلیل ترس آمریکا از ایران

مهرخبرگزاری مهر |
فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: فرمانده نیروی هوایی نیکاراگوئه می‌گفت که من رفتم صنایع دفاعی شما را دیدم و الان می‌فهمم که چرا آمریکا از شما وحشت دارد و می‌ترسد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که به میزبانی دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد، گفت: در زمان وقوع انقلاب اسلامی، جهان به دو بخش شرق با رهبری شوروی و غرب به رهبری آمریکا تقسیم شده بود و همه کشورها به سمت یکی از این دو تمایل داشتند.

وی با بیان اینکه حتی فرهنگ سازمانی و تسلیحات کشورهای طرفدار این دو بلوک نیز مبتنی یکی از آنها بود، افزود: در دوران این دو ابرقدرت هیچ جنگی منجر به تشکیل کشور جدیدی نشده است چراکه آنها خود مدیریت بحران می‌کردند.

امیر نصیرزاده ادامه داد: در چنین شرایطی یک قطب جدید بر پایه و اساس دین به رهبری حضرت امام (ره) تشکیل شد که برای اولین بار دین و دنیا را در کنار هم داشت و تمام تفکرات دو ابرقدرت شرق و غرب را به چالش کشید.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر اینکه در چنین شرایطی طبیعتا ابرقدرت‌ها نمی‌توانستند انقلاب اسلامی را تحمل کنند، تصریح کرد: به همین دلیل شروع به ایجاد اختلافات قومیتی، تجزیه طلبانه، تروریسم و گروهک‌های تروریستی و یک جنگ بزرگ هشت ساله کردند.

وی گفت: هرکدام از این موارد به تنهایی برای براندازی یک انقلاب کافی است، اما انقلاب اسلامی با وجود تمامی این توطئه‌ها و مشکلات، تثبیت شد و رشد کرد.

امیر سرتیپ نصیرزاده با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب جوانان را خطاب قرار داده‌اند تا آینده کشور را بسازند، ادامه داد: جوانان آینده کشور را تشکیل می‌دهند و دانشمندان و مسئولین آینده کشور، جوانان هستند.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: جوانان باید باور و امید به آینده داشته باشند و بدانند که در مسیر آینده انقلاب باز هم با استکبار چالش خواهیم داشت اما این چالش‌ها متفاوت خواهند بود.

وی با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی یکی از مهمترین بندهای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: دشمن امروز با جنگ نرم به دنبال از این بردن سبک زندگی اسلامی است.

امیر نصیرزاده با اشاره به سفر هفته گذشته فرمانده نیروی هوایی نیکاراگوئه به ایران، گفت: در دیدار با این فرمانده، به او گفتم شما میگ ۲۱ دارید؟ گفت که میگ-۲۱ فقط در نشریات آمده است، اما در حقیقت هیچ وقت به ما تحویل داده نشد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه نیروی هوایی نیکاراگوئه به طور کلی ۱۲۰۰ نفر بود، ادامه داد: فرمانده نیروی هوایی این کشور می‌گفت که من رفتم صنایع دفاعی شما را دیدم و الان می‌فهمم که چرا آمریکا از شما وحشت دارد و می‌ترسد.

وی افزود: فرمانده نیروی هوایی نیکاراگوئه گفت که انقلاب ما در نیکاراگوئه حدودا ۱۵ سال به دست غیرانقلابی‌ها افتاد و آن را به انحراف کشاندند، اما شما چهل سال است ثابت قدم مانده‌اید و آرمان‌های انقلاب شما پابرجا مانده است.

امیر نصیرزاده در پایان با اشاره به تلاش بیهوده دشمنان برای اجماع علیه کشورمان گفت: آمریکا امروز به دنبال ائتلاف جهانی علیه ما است که البته در آن هم به جایی نرسید چراکه کشورها درباره پیروزی در برابر جمهوری اسلامی ایران تردید دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.

فیلم | بخشی از دادگاه شبنم نعمت زاده را ببینید

همشهریهمشهری15 ساعت قبل

گسترش حملات پهپادی یمن به عربستان

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد ما بسیار صریح و روشن به تمامی کشور‌های متجاوز می‌گوییم که خون یمنی‌ها بی بها نیست. این حملات ادامه خواهد داشت و گسترش خواهد یافت و تاسیسات مهم‌تر و حساس‌تر رژیم سعودی را هدف قرار خواهد داد. البخیتی گفت پیام نخست این حملات از آن سعودی است و در وهله دوم، پیام این حملات برای امارات متحده عربی است. امارات متحده عربی باید به طور کامل از خاک یمن خارج شده و به دخالت‌های خود در این کشور پایان دهد. وی افزود هم اکنون معادله قدرت به هم خورده است و ما توانسته‌ایم توازن وحشت ایجاد کرده و عمق خاک سعودی را هدف قرار دهیم.

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

رهبر معظم انقلاب: تا آمریکا توبه نکند، هیچ مذاکره‌ای اتفاق نمی‌افتد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر