۲۰ مرکز جامع علمی و کاربردی از گردونه فعالیت آموزشی حذف شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
۲۰ مرکز جامع علمی و کاربردی از گردونه فعالیت آموزشی حذف شدند

۲۰ مرکز جامع علمی و کاربردی از گردونه فعالیت آموزشی حذف شدند

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از حذف ۲۰ مرکز علمی کاربردی از گردونه فعالیت آموزشی خبر داد و گفت:‌ بر اساس نظام سطح‌بندی ۲۰۰ مرکز ارزیابی و ۲۰ مرکز به دلیل عدم کسب استاندارد لازم حذف شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین امید امروز در مراسم تودیع و معارفه سرپرست سابق و جدید واحد شرق دانشگاه علمی کاربردی استان تهران گفت: سال گذشته با وجود کاهش جمعیت دانشجویی در دانشگاه‌های کشور ما توانستیم بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو جذب کنیم.

وی ادامه داد: امسال نیز این میزان از گرایش برای حضور در رشته‌های مهارتی به دلیل بازار اشتغال این رشته‌ها با استقبال زیادی مواجه می‌شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی یادآورشد: بیش از ۱۰۰ رشته کم متقاضی در سال ۹۷ از چرخه آموزشی دانشگاه علمی کاربردی حذف شد و یکی از مزیت‌هایی که این دانشگاه دارد، این است که برخلاف سایر دانشگاه‌های دولتی می‌تواند رشته‌هایی که حد نصاب لازم دانشجو را کسب نکرده‌اند، از چرخه آموزشی حذف کند.

امید با بیان اینکه در واقع رشته‌های مهارتی ارائه می‌شود افزود: سال گذشته به دلیل نظام ۶، ۳، ۳ آمار متقاضیان ورود به واحدهای دانشگاه علمی کاربردی کاهش پیدا کرد، اما به دلیل اینکه اولین خروجی‌های این نظام از آموزش و پرورش تحصیل خود را به اتمام می‌رسانند، ما شاهد گرایش بالا به سمت رشته‌های مهارتی خواهیم بود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه با گرایش جوان‌ترها برای حضور در رشته‌های مهارتی مواجه هستیم، گفت: در سال ۹۵، ۶۰ درصد دانشجویان این دانشگاه مسن بودند که این آمار در سال ۹۷ کاهش پیدا کرد، به طوری که ۷۰ درصد ورودی‌ها به دانشجویان جوان اختصاص یافت که البته این وضعیت در سال ۹۸ بسیار بهتر خواهد بود.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

وی همچنین با تأکید بر اینکه واحدهای دانشگاهی علمی کاربردی باید متناسب با نیاز نیروی جوان کلاس‌های آموزشی خود را برگزار کنند، گفت: ‌با توجه به حجم بالای ورود دانشجویان جوان به این دانشگاه دیگر برگزاری کلاس‌های آموزشی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه قابل قبول نیست؛ چرا که ما نمی‌توانیم به دانشجویان بگوییم که شما در طول هفته به نوعی خود را سرگرم کنید و آخر هفته‌های خود را سر کلاس‌های درس بنشینید؛ بنابراین تمامی کلاس‌های واحدها باید در ساعات اداری برگزار شود.

امید ادامه داد: به طور کلی هزار و ۱۰۰ مرکز علمی کاربردی در کل کشور وجود داشت که با رویکرد کیفی‌نگری تعداد این مراکز به بیش از ۶۰۰ مرکز کاهش پیدا کرد و بر اساس برنامه ابلاغی دانشگاه تمامی واحدها موظف هستند که محیط کار را تأسیس کنند. همچنان که اخیرا پنج مرکز علمی کاربردی راه‌اندازی کردیم که تمام آن‌ها مجهز به محیط کار بودند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از حذف ۲۰ مرکز علمی کاربردی از گردونه فعالیت آموزشی خبر داد و گفت: ‌ بر اساس نظام سطح‌بندی ۲۰۰ مرکز مورد ارزیابی قرار گرفتند که ۲۰ مرکز به دلیل عدم کسب استانداردهای لازم از گردونه فعالیت حذف شدند.

امید خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ رشته محل در این دانشگاه دایر است و امسال به دنبال این هستیم که با تصویب طرحی در مجلس شورای اسلامی، دولت بخشی از هزینه‌های دانشجویان علمی کاربردی را پرداخت کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) «ستایش» مثل بنجامین باتن جوان شده است؟

فراروفرارو8 ساعت قبل
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. به گزارش خبرآنلاین، این فصل که از فردای فصل دوم آغاز می‌شود و در سیر داستانی در امتداد فصل دوم است، از این جهت سوژه شده که در آن چهره نرگس محمدی هنرپیشه نقش ستایش جوان‌تر از فصل دوم است. حالا به شوخی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را مقایس می‌کنند با ماجرای بنجامین باتن که هرچه سنش بالا می‌رفت جوانتر می‌شد! البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! بر اساس گفته تهیه کننده ستایش چند وقتی این تداخل زمانی میان دو سریال ایجاد شده است.

پارک فناوری پردیس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

مشق احسان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی با صدور احکام جداگانه، حسین کلانتری خلیل آباد را به سمت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک و احسان کامرانی را به سمت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و واحد بندرعباس منصوب کرد. در بخشی از متن این احکام خطاب به سرپرستان دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و واحد بندرعباس آمده است: «از جنابعالی انتظار می‌رود با بهره گیری از کلیه امکانات مادی و معنوی و سرمایه‌های انسانی دانشگاه و تأکید بر خلاقیت‌های فردی و مدیریت اسلامی در جهت اعتلای واحدهای دانشگاه براساس محورهای ذیل در آن استان بکوشید. احسان کامرانی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و واحد بندرعباس با مدرک دکتری شیلات با گرایش تولید و بهره برداری عضو هیئت علمی دانشگاه هرمزگان است. رئیس بخش ارزیابی ذخایر مرکز تحقیقات شیلات هرمزگان، مدیر تحصیلات تکمیلی، مدیرکل امور پژوهشی، معاون پژوهش و فناوری، رئیس مرکز کارآفرین دانشگاه هرمزگان، رئیس منطقه ۱۵ دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس مرکز رشد فناوری در جزیره قشم، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس و مسئول بسیج اساتید و مراکز آموزش عالی استان هرمزگان از جمله سوابق اجرایی وی است. طهرانچی با صدور نامه هایی جداگانه از زحمات و تلاش‌های عباسعلی حیدری رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک و مهدی باقری سرپرست سابق دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و واحد بندرعباس تقدیر کرد.

بهنوش طباطبایی «مری پاپینز» می‌شود

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، نمایش موزیکال «مری پاپینز» قرار است با حضور بهنوش طباطبایی روایتگر ماجراجویی‌ها و داستان هایی باشد که در خانواده «بنکس» رخ می‌دهد. جایزه گلدن گلوب و بفتا هم قبل از اینها برای بازی در نقش «مری پاپینز» نصیب جولی اندروز شده بود. حدود ۲ دهه بعد نیز ناتالیا آندریچنکو در نقش «مری پاپینز» ظاهر شد. بهنوش طباطبایی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون از آبان ماه امسال در نقش «مری پاپینز» پرستار خانواده بنکس روی صحنه تالار وحدت ظاهر می‌شود. این اثر اقتباسی آزاد از مجموعه داستان‌های «مری پاپینز» نوشته پاملا تراورس با ترجمه احمد کولیوندی و ترانه سرایی و دراماتورژی محمدرضا کوهستانی است.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش جام نیوز، خانم اوتادی در صفحه شخصی خود نوشت: «دوستان عزیزی که میخوان بدون علم در زمینه شعر نظر بدن، لطفا یاد بگیرن حداقل از رو درست بخونن، که سبب خنده مارو فراهم نکنن. برای عزیزانی که متوجه نشدن و دایرکت درخواست دادن توضیح میدم که مضمون شعر (زیریک سقف) توصیف زورگویی واقتدار بیش از حد یکی از طرفین و یکی نبودن زوج‌های جامعه مون هست که در نهایت سردی و طلاق عاطفی و زندگی اجباری رو به همراه داره …امیدوارم درست خونده و فهمیده بشه و لذت ببرید.» اخیرا فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن مجریان من و تو، شعر خانم اوتادی را تمسخر می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر