سند راهبردی تحول فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
سند راهبردی تحول فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شد

سند راهبردی تحول فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شد

مهرخبرگزاری مهر |
سمنان - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابیان اینکه سند راهبردی تحول فرهنگی دانشگاه آزاد تدوین شد، گفت: هدف این سند توسعه بخش‌های مختلف فرهنگی در مراکز سراسر کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی تهرانچی صبح دوشنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان به میزبانی دفتر وی با اشاره به اولویت‌ها و اقدامات صورت گرفته توسط دانشگاه آزاد، تأکید کرد: تأسیس معاونت علوم مهندسی و پزشکی و همچنین معاونت علوم انسانی در کنار نگاه به فناوری نوآوری و مؤسسات دانش‌بنیان در دانشگاه آزاد به‌عنوان یک اولویت در این سال‌های اخیر خوشبختانه دیده‌شده است.

وی افزود: از سوی دیگر مدیریت دانشگاه چارچوب‌های سابق را کاملا بر هم زد تا بتوانیم شاهد ایجاد یک سند توسعه در همه بخش‌ها شامل فرهنگ و … باشیم.

ضرورت پرداخت به مسائل فرهنگی

رئیس دانشگاه آزاد گفت: سند توسعه راهبرد فرهنگی دانشگاه آزاد باهدف تحول بنیادین در حوزه دانشگاه تدوین‌شده و این در حالی است که دانشگاه شاهد برخی مشکلات بود که خوشبختانه باکار جهادی که صورت گرفت، امروز این دانشگاه در حوزه فرهنگ اقدامات خوبی را در سراسر کشور شروع کرده است.

تهرانچی بیان کرد: دانشجویان دانشگاه آزاد نسبت به سنوات قبل کاهش‌یافته‌اند، گفت: هم‌اکنون این دانشگاه یک‌میلیون و ۲۰۰هزار نفر دانشجو دارد اما باوجود کاهش نسبی، هیچ‌گاه نگذاشتیم که اجرای سند توسعه و تحول بنیادین فرهنگی دانشگاه با مشکل روبرو شود.

وی افزود: در سنوات سابق مدیران وقت دانشگاه درزمانی که اعتبارات کافی وجود داشت غالبا به موضوع ساختمان‌سازی و عمران توجه کردند و بخش‌های فرهنگی شاهد کار خاصی نبود اما ما سعی کردیم تا این موازنه تغییر کند چراکه امروز تحول فرهنگی یک ضرورت مهم است.

حرکت به سوی سند تحول فرهنگی

رئیس دانشگاه آزاد بیان کرد: دانشگاه ازلحاظ مالی مشکلاتی دارد اما این امر دانشگاه را از تحول بنیادین بدنه فرهنگی و علمی دانشگاه بازنداشته و حتی مدیران را مصمم‌تر کرده است لذا در راستای سند توسعه فرهنگی دانشگاه آزاد سعی کرده تا وضعیت و مزیت‌های اقتصادی و فرهنگی هر شهر که در آن مرکز دانشگاهی دارد را بررسی کند تا بداند برای توسعه اجتماعی هر منطقه باید چه اقدامی کرد و این‌یکی از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی برای سند توسعه است.

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

تهرانچی با بیان اینکه کار جدی که در دانشگاه‌های سراسر کشور صورت گرفته، تبیین نقشه فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی هر شهر است، گفت: امروز بسیاری از جوانان در حوزه اشتغال ناامید هستند و لذا دانشگاه‌ها وظیفه دارند که در این راستا نقش آفرینی کنند.

وی افزود: متاسفانه سیستم آموزشی کشور، جوان کارآمد را تحویل جامعه نمی‌دهد چرا که جوانان تا ۳۰ سالگی پشت میزهای درس هستند و در عمل کاری را آموزش نمی‌بینند اما از همین جوان توقع داریم تا یکباره در مکان کار، شکوفا شود لذا در این راستا نیز باید تحولاتی صورت گیرد که این زمینه مهارت آموزی در دستور کار دانشگاه آزاد است.

فرصت تحصیل برای اقشار مختلف

عبدالله خالصی دوست رئیس دانشگاه آزاد سمنان نیز در این دیدار با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی طی ۴۰ سال گذشته خدمات شایانی را به نظام اسلامی ارائه کرده است، گفت: خدمت به نسل جوان بهترین توفیق دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه خدمت به دانشجویان در عرصه‌های فرهنگی، علمی، مهارت آموزی و …. در زمره اقدامات و اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی سمنان است، افزود: خوشبختانه امروز دانشگاه آزاد با استقرار واحدهای مختلف در اقصی نقاط کشور منجر به تحقق عدالت آموزشی شده و فرصت تحصیل را برای قشر عظیمی از جوانان فرآهم آورده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سازهای ابداعی معاصران از قنبری‌مهر تا حافظ ناظری+فیلم و صوت

ایلناایلنا1 روز قبل
اما هنرمندان نامبرد در زمینه ابداع سازهای جدید از بقیه موفق‌ترند. ساز «حافظ» در واقع ایده حافظ ناظری و ساخته سعید صفری و مجید صفری است. حافظ ناظری و ساز ابداعی‌اش که «حافظ» نام داردبه گفته حافظ ناظری صدای ساز «حافظ» با صدای سه‌تار زنده‌یاد احمد عبادی هیچ تفاوتی ندارد. کیهان کلهر درباره دامنه صدای ساز «شاه‌کمان» گفته است: «دامنه صدای این ساز ۵ پرده از کمانچه پایین‌تر است و صدای بم‌تری دارد. حافظ ناظری در حال نوازندگی با ساز «حافظ» که بر اساس سه‌تار ساخته شده.

ساخت قطعات تحریمی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ یکی از شرکتهای مستقر در برج فناوری دانشگاه امیر کبیر از سال ۹۳ بر روی طراحی قطعات و تجهیزات مکانیکی پمپهای خاص و ابزار دقیق متمرکز شده است.
مهرمهر18 ساعت قبل
وی با تاکید بر اینکه پیامبر اسلام (ص) تلاش کرد تا عنان جامعه دست انسان‌های نااهل و هواپرست قرار نگیرند، افزود: دو نوع حاکم در جامعه وجود دارد یکی شاهان هواپرست و نالایقی که بدون هیچ دلیل منطقی با زور و تزویر توانسته‌اند بر جامعه حکومت کنند و تنها به دنبال منافع خود هستند اما گروه دوم انسان‌های پاک و عادلی هستند که در رأس آنها انبیای الهی قرار دارند. علیدادی سلیمانی با بیان اینکه خداوند در برخی آیات خود تکلیف سنگینی بر عهده مردم قرار داده است، بیان کرد: خدواند انبیا و کتب آسمانی را نازل کرد اما مأموریت مردم این است که خودشان قیام و قسط را در جامعه اقامه کنند و به طور کلی هم مردم باید حمایت کنند و هم در رأس آنان حاکمان الهی باید حکومت را در دست بگیرند. نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه اصلاح جامعه نیازمند اصلاح مسئولان است، خاطرنشان کرد: مردم هم باید مراقب مسئولان باشند و مسئولان جامعه هنگامی اصلاح می‌شوند که مردم درستکار باشند و اجازه ندهند که افراد ناسالم حکومت را در دست بگیرند. وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت شهادت امام سجاد (ع) اظهار داشت: بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و دمیدن روحیه علم و ادب را به هم معلمان، استاید و دانش آموزان تبریک عرض می‌کنیم و امیدوارم شاهد نشاط علمی و پیشرفت‌های علمی در جامعه باشیم و به حق و حقوق معلم و استاد هم توجه ویژه داشته باشیم. وی با اشاره به اینکه در شرایط امروزی نه تنها مذاکره با استکبار جهانی مطرح نیست بلکه طرف‌های مقابل باید توبه کنند تا مذاکره انجام شود، تصریح کرد: جریان مقاومت امروز در مناطق اسلامی شکل گرفته و بعضا هم بسیار قوی شده است به عنوان مثال امروز الگوی دفاع مقدس را در یمن شاهد هستیم لذا اکنون کفه ترازو به نفع یمن شده و عملیات یمن هرچه جلوتر می‌رود ضربه‌ها بیشتر و فاصله زمانی آن کمتر می‌شود.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
من خودم دو سال است که نصف دستمزد سریالم را طلبکارم؛ آن وقت یک هنرجو با چه انگیزه‌ای بخواهد وارد این عرصه شود! خودسیانی درباره نقدهایی که به سریال «هیولا» وارد شد، گفت: این موضوع که می‌گویند این سریال پایان خوبی نداشته فقط دامن‌گیر سریال‌های ایرانی نیست. شما در نمونه‌های خارجی هم که نگاه کنید مخاطب چند فصل از یک سریال را دنبال کرده اما قسمت آخرش را دوست نداشته است. زمانی که شما به عنوان مخاطب یک سریال را بدون توقع شروع به دیدن می‌کنید مشکلی ایجاد نمی‌شود اما زمانی که به سریال دلبستگی پیدا کرده باشید دوست دارید سریال طوری تمام شود که شما دلتان می‌خواهد و اگر این طور نباشد فکر می‌کنید که کار پایان خوبی نداشته است. او ادامه داد: اما این که چرا پایان یک سریال مطابق میل برخی مخاطبان ساخته نشده است، می‌تواند به عوامل بیرونی و درونی ارتباط داشته باشد.

رونمایی از تیزر پشت صحنه «شکستن همزمان بیست استخوان» +فیلم

ایلناایلنا20 ساعت قبل
تیزر پشت صحنه «شکستن همزمان بیست استخوان» رونمایی شد. به گزارش ایلنا، تیزر پشت صحنه فیلم سینمایی «شکستن همزمان بیست استخوان» که توسط محمد واحد ساخته شده، رونمایی شد. اکران این فیلم به کارگردانی جمشید محمودی و تهیه کنندگی نوید محمودی از ۲۲ شهریورماه در سینماهای کشور آغاز و با استقبال خوبی همراه شده است. «شکستن همزمان بیست استخوان» به تازگی جایزه بهترین فیلم را در جشنواره سماع استکهلم دریافت کرده است. محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیی رضایی، سعید چنگیزیان و علیرضا استادی در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
کتاب در قلب کردستان گوشه‌ای از زندگی حماسه سردار شهید حاج اکبر آقابابایی و تاریخ شفاهی مجاهدت‌های خاموش رزمندگان اسلام در منطقه شمال غرب و غرب کشور است که به کوشش ابوالقاسم شکری به رشته تحریر در آمده است. این کتاب خاطرات شفاهی ۲۰ نفر از سرداران و فعالان و رزمندگان دفاع مقدس درخصوص شهید حاج اکبر آقابابایی است. همچنین سردار دکتر مصطفی ایزدی در توصیف حاج اکبر آقابابایی در این کتاب می‌گوید: حاج اکبر آقابابایی یکی از انسان‌های ساخته شده در مکتب انقلاب اسلامی و امام امت بود. شهید آقابابایی با برنامه‌های خوب و طراحی‌های بسیار ارزشمندی که با سعه‌صدر بررسی از نزدیک داشت، عملیات‌های خوبی را انجام داد. سردار رضا محمدی‌نیا به عنوان آخرین خاطره که از حاج اکبر به یاد دارد در این کتاب می‌گوید: "ایامی بود که حاج اکبر عبدی را در بیمارستان بستری بود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1