مدیران دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی معرفی شدند/ارائه گزارش کاری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
مدیران دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی معرفی شدند/ارائه گزارش کاری

مدیران دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی معرفی شدند/ارائه گزارش کاری

مهرخبرگزاری مهر |
سومین جلسه شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران عصر یکشنبه ۲۷ مرداد با معرفی مدیر ستاد برگزاری و مدیر اجرایی جشنواره برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سومین جلسه شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران عصر یکشنبه ۲۷ مردادماه با حضور معاون هنری وزارت ارشاد و تعدادی دیگر از مدیران برگزار شد. در این جلسه سایت اینترنتی جشنواره به دو زبان فارسی و انگلیسی به نشانی www. ifmf. ir رونمایی شد. همچنین در حکمی از سوی محمد اله یاری مدیر کل دفتر موسیقی و رییس دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، علی ثابت نیا مدیر عامل انجمن موسیقی ایران به عنوان مسئول ستاد برگزاری جشنواره و محمدرضا علیزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان به عنوان دبیر اجرایی جشنواره منصوب شد و احکام آنان از سوی معاون امور هنری و استاندار کرمان به این افراد اعطا شد.

این جلسه با حضور سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری، محمدجواد فدایی؛ استاندار کرمان، محمد اله یاری مدیر کل دفتر موسیقی، محمدرضا درویشی، احمد صدری دبیر جشنواره، علی ثابت نیا مدیر عامل انجمن موسیقی ایران، محمدرضا علیزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، مهران عالم زاده شهردار کرمان، فریدون فعالی مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، سورج یاسایی مدیر انجمن موسیقی کرمان، علی اکبر صفی پور مدیرعامل بنیاد رودکی و جمعی از مدیران معاونت هنری و مدیران استان کرمان برگزار شد.

مدیران دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی معرفی شدند/ارائه گزارش کاری - 3

جشنواره موسیقی نواحی و تقویت گردشگری هنری

سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزات فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: در این دوره، مدیران استان کرمان در جشنواره همکاری و مشارکت جدی دارند و این نویدبخش جشنواره‌ای با کیفیت بیشتر را می‌دهد. به هر حال هنر می‌تواند حرکت‌های مؤثر دیگری را ایجاد کند و به تقویت گردشگری هنری منجر شود. جشنواره موسیقی نواحی ایران نیز این ظرفیت را دارد که سلیقه‌ها و علایق را ترغیب کند تا از ظرفیت‌های استانی در حوزه فرهنگی، هنری و گردشگری استفاده شود. بنابراین امیدواریم با مشارکت مدیران استان کرمان از تمام ظرفیت‌های استان استفاده شود تا یک رویداد درست و مناسب انجام شود و از بستر این رویداد، حرکت‌های فرهنگی و هنری دیگر نیز پویا و فعال شود.

محمدجواد فدایی استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: استان کرمان و نهادهای استانی طبق توافقاتی که انجام شده در دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی مشارکت و همکاری می‌کنند.

مدیران دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی معرفی شدند/ارائه گزارش کاری - 7

چند ایده جدید در دوره دوازدهم جشنواره

محمد اله یاری مدیر کل دفتر موسیقی نیز در این نشست گفت: امور جشنواره در حال انجام است و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با عنوان مدیر اجرایی جشنواره در تهران و انجمن موسیقی ایران مسوول برگزاری جشنواره است. سایت جشنواره آماده شده است و اطلاع رسانی جشنواره به صورت جدی از روزهای آینده انجام می‌شود.

احمد صدری دبیر دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران گفت: امیدواریم همکاری جدی نهادهای استان کرمان کمک کند تا تفاوت محسوسی در کیفیت برنامه ریزی و اجرای جشنواره را شاهد باشیم. انتخاب پیشکسوتان هنر و خاندان هنر استان‌ها برای جشنواره و برنامه‌های نمایشگاه عکس و ساز در این دوره جشنواره نیز در حال انجام است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی روز جهان

محمدرضا درویشی در این جلسه گفت: همت و همکاری را که از استاندار و مدیران استان کرمان در این سه جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره دیدم تا به حال در هیچ یک از دوره‌های جشنواره موسیقی نواحی ایران دیده نشده است.

علی ثابت نیا مدیر عامل انجمن موسیقی ایران نیز در این جلسه گفت: طراحی سایت و هویت بصری جشنواره انجام شده و سایت جشنواره به صورت دو زبانه راه اندازی شده است.

مدیران دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی معرفی شدند/ارائه گزارش کاری - 14

گزارش مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از تازه‌ترین فعالیت‌ها

محمدرضا علیزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در ادامه جلسه گفت: در این مدت با حمایت‌های معاونت امور هنری و استانداری کرمان فعالیت‌های مؤثری در استان انجام شد. مرمت آثار موزه هنرهای معاصر کرمان در روزهای آینده به پایا ن می‌رسد و ارکستر ملی ایران نیز در اردیبهشت ماه در باغ گنجعلی خان کرمان دو شب اجرا خواهدد اشت. دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی نیز با حمایت معاونت امور هنری و نهادهای استانی که در این جلسه حضور دارند به نحو مطلوبی برگزار می‌شود. استانداری، شهرداری، میراث فرهنگی و صدا و سیمای استان کرمان در این دوره مشارکت فعالی خواهند داشت.

مهران عالم زاده شهردار کرمان در این جلسه گفت: شهرداری کرمان آمادگی دارد تا در جشنواره موسیقی نواحی در حوزه‌های مختلف از جمله تبلیغات محیطی و استفاده از ظرفیت‌های شهری همکاری کند.

مدیران دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی معرفی شدند/ارائه گزارش کاری - 18

برنامه‌های جدید میراث فرهنگی در دوازدهمین جشنواره

فریدون فعالی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز در این جلسه گفت: میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان نیز برای همکاری در این جشنواره و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری آمادگی دارد و این جشنواره می‌تواند فرصتی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری و تقویت گردشگری هنری استان باشد.

سورج یاسایی رییس انجمن موسیقی استان کرمان نیز در این شنست گفت: انجمن موسیقی کرمان فعالیت‌ها و امور مربوط به جشنواره را در استان پیگیری می‌کند و انجام می‌دهد.

علی اکبر صفی پور، مدیرعامل بنیاد فرهنگی و هنری رودکی نیز در این جلسه درباره انجام موارد تفاهم با استانداری کرمان گفت: بر اساس تفاهمی که سال گذشته انجام شد، ارکستر ملی ایران اردیبهشت ماه دو شب در کرمان برگزار شد. همچنین ساخت اپرای عروسکی خواجوی کرمانی که مورد تفاهم با استانداری است، در حال پیگیری است.

در ادامه این جلسه استاندار و مدیران کرمان از تالار وحدت و تالار فردوسی و عروسک‌های اپراهای عروسکی گروه «آران» دیدن و با بهروز غریب پور گفتگو کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

خواب تابستانی کتاب‌ها و دغدغه کاغذ

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مهناز افشار، بازیگر سینما و تلویزیون که در خارج از ایران به سر می‌برد، تصویری جدید از دخترش را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت: دخترکم لیانا و نوه‌ام ا لیانا!
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
برنامه «مشق احسان» در دکور برنامه خود از تصویر یک زن بی‌حجاب در حال دوچرخه سواری استفاده کرد اما دقایقی پس از شروع برنامه، مجری جای خود را تغییر داد تا تصویر دیده نشود! در ادامه تصویر مربوط به قبل و بعد سانسور را می‌بینید:
ایلناایلنا1 روز قبل
وزیر ارشاد گفت: امضای سند فرهنگی با استان‌ها در دستور کار است و این سند در استان اردبیل هم به امضاء می‌رسد. به گزارش ایلنا، سیدعباس صالحی امروز چهارشنبه در سفر به اردبیل یکی از اهداف سفر به استان اردبیل را تنظیم تفاهم‌نامه و نقشه راه توسعه فرهنگی دانست که با منابع مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری اردبیل به امضا می‌رسد و برای برنامه ۲ ساله هم عملیاتی و اجرایی خواهد شد. این برنامه‌ها فرصت فعالیت‌های فرهنگی در حوزه‌های زیرساختی را فراهم می‌کند. برنامه‌های متعددی در این سفر ۲ روزه خواهیم داشت که از جمله آن گذرهای فرهنگ و هنر است که در استان‌های دیگر شکل گرفته و در استان اردبیل هم فردا این برنامه اجرا می‌شود. صالحی گفت: این برنامه در جهت اقتصاد فرهنگ و هنر، رویدادهای فرهنگ و هنر و هویت‌های شهری تعریف شده و فرصت‌های مغتنمی هم برای مردم و گردشگران ایجاد خواهد کرد.

حمایت از برترین‌های نهمین مسابقه ملی نانو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ۱۰۰ نفر برتر این دوره از مسابقات به طرح حمایت از کسب و کار‌های نوپا در نانو راه پیدا می‌کنند تا بتوانند ایده‌ها و محصولات اولیه خود را با حمایت ستاد نانو به مرحله تجاری سازی برسانند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1