برخورد شدید قوه قضاییه با رانت خواری/توزیع ارز دولتی بین ۱۵ صرافی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
برخورد شدید قوه قضاییه با رانت خواری/توزیع ارز دولتی بین ۱۵ صرافی

برخورد شدید قوه قضاییه با رانت خواری/توزیع ارز دولتی بین ۱۵ صرافی

مهرخبرگزاری مهر |
بیرجند-معاون اول قوه قضاییه گفت: با کسانی که قصد دارند در منافع شخصی خود انحصار ایجاد کنند و از طریق نامشروع و رانت خواری انباشت ثروت داشته باشند، بدون تبعیض و اغماض برخورد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر دوشنبه در حاشیه مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت پرونده‌های قضایی خراسان جنوبی بیان کرد: وضعیت پرونده‌های این استان به لحاظ زمان رسیدگی مطلوب است.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات در خراسان جنوبی دیده می‌شود که باید کاهش یابد، اظهار کرد: مواد مخدر از جمله مسائل موجود در استان بوده که نیاز است با کمک دستگاه‌ها و همکاری مردم رفع شود.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای با بیان اینکه پرونده‌های زیادی در رابطه با تصادفات در خراسان جنوبی داریم، افزود: خوشبختانه پرونده جرائم خشن در خراسان جنوبی نداریم که نشان از تدین مردم دارد.

حجت الاسلام اژه‌ای با بیان اینکه قوه قضاییه مصمم است در گام دوم انقلاب در تحقق عدالت و توزیع عادلانه امکانات تلاش کند، گفت: با کسانی که قانون را دور می‌زنند و قصد دارند در منافع شخصی خود انحصار ایجاد کنند و از طریق نامشروع و رانت خواری انباشت ثروت داشته باشند، بدون تبعیض و اغماض برخورد خواهد شد.

برخی از قوانین دست و پاگیر در آیین دادگستری کور شد

معاون اول قوه قضاییه بیان کرد: باتوجه به تحریم‌های ظالمانه‌ای که توسط برخی از افراد سودجو که در زمین دشمن بازی می‌کردند و فشار را بر معیشت مردم آوردند، در مرداد ماه ۹۷ با اجازه مقام معظم رهبری برخی از قوانین دست و پاگیر در آیین دادگستری کور شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی ادامه داد: از آن تاریخ پرونده‌های زیادی تشکیل شده است که برخی در اواخر سال گذشته و اوایل امسال به دادگاه رسید و محاکمه و حتی محکوم به اعدام و حبس‌های طولانی شدند.

وی اظهار کرد: پرونده‌ای در حال بررسی است که از بین تعداد ۶۳۰ صرافی مجاز تعداد ۱۵ صرافی را انتخاب کردند و دلار و ارز‌های بانک مرکزی را در اختیارشان گذاشتند که با این اقدام آنچه به دست مردم می‌رسد با ارزی که بانک مرکزی فروخته متفاوت می‌شود.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای با اشاره به فعالیت دشمن در فضای مجازی بیان کرد: امروز فضای مسمومی از طریق فضای مجازی مطرح می‌شود و دروغ زیادی را مطرح می‌کنند که از مردم خواستاریم اخبار را از منابع معتبر دنبال کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ادغام ساختار معاونت‌ها بیان کرد: اصلاح ساختار هنوز نهایی نشده است مسلما برخی از این معاونت‌ها ادغام خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها