مشاور اقتصادی کاخ سفید: رکود پیش‌بینی نمی‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
مشاور اقتصادی کاخ سفید: رکود پیش‌بینی نمی‌کنیم

مشاور اقتصادی کاخ سفید: رکود پیش‌بینی نمی‌کنیم

ایسناخبرگزاری ایسنا |
پس از یک هفته پر فراز و نشیب برای بازارهای سهام، مشاور اقتصادی کاخ سفید نگرانی‌ها درباره رکود احتمالی در اقتصاد آمریکا را رد کرد.

به گزارش ایسنا، لری کادلو، مشاور اقتصادی کاخ سفید یکشنبه در مصاحبه با شبکه ان‌بی‌سی تاکید کرد: قطعا من رکود پیش‌بینی نمی‌کنم. ما در روزهای گذشته نوعی افزایش خرده‌فروشی و بازگشت مشتریان داشتیم. مصرف‌کنندگان با قیمت‌های بالاتر کار کردند. آنها با سرعت بالایی هزینه می‌کنند. آنها حین هزینه، ذخیره هم می‌کنند. این وضعیت ایده‌آلی است. بنابراین گمان می‌کنم در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ وضعیت اقتصادی خیلی خوب است.

کادلو که رئیس شورای اقتصاد ملی آمریکاست، پیش از وقوع رکود سال ۲۰۰۸ هم اظهارات مشابهی مطرح می‌کرد. او در سال ۲۰۰۷ گفته بود: هیچ رکودی نمی‌بینم. بدبین‌ها اشتباه می‌کنند.

این مشاور اقتصادی کاخ سفید گفت در اواخر ۲۰۰۷ به پیش‌بینی اشتباه خود اذعان کرده بود. اما ادامه داد: نباید از خوش‌بینی ترسید. معتقدم یک اقتصاد بسیار خوش‌بینانه در انتظار ماست. برنامه حامی رشد ترامپ از نظر من موفق بوده است و ما در همان مسیر خواهیم ماند. هیچ رکودی در این مسیر دیده نمی‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

پیتر ناوارو، مشاور تجاری کاخ سفید هم لحن خوش‌بینانه‌ای درباره اقتصاد آمریکا دارد. او در مصاحبه با ای‌بی‌سی گفت: ‌ «با اطمینان می‌توانم بگویم که در طول سال ۲۰۲۰ و فراتر از آن یک اقتصاد قدرتمند خواهیم داشت.» او همچنین از جنگ تجاری ترامپ دفاع کرد و گفت: تعرفه‌های به هیچکس در داخل آسیبی نمی‌رساند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو / خنده روحانی و ظریف از کنایه پوتین به سعودی

انتخابانتخاب15 ساعت قبل
رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به احتمال فروش سیستم دفاع موشکی اس ۴۰۰ به عربستان آیه‌ای از قرآن را یادآوری کرد. پوتین گفت: قرآن یادآور می‌شود که خشونت قابل قبول نیست مگر اینکه از مردم خود حمایت کنید. او افزود: ایران با تصمیم هوشمندانه اس ۳۰۰ خرید؛ حاضریم اس ۴۰۰، پیشرفته‌ترین سیستم دفاع موشکی را به عربستان بدهیم.

ترامپ آب پاکی را روی دست عربستانی‌ها ریخت

مهرمهر15 ساعت قبل
در حاشیه حملات اخیر یمن به مجتمع نفتی عربستان، ترامپ درباره تامین امنیت عربستان گفت: قول نمیدهم از سعودی‌ها حفاظت کنم. برای تامین امنیت عربستان این کشور باید پول بیشتری به ما پرداخت کند.

ناگفته هایی از ماجرای حمله پهپادهای یمنی به تاسیسات نفتی عربستان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، توان پهپادی یمنی‌ها، چالشی برای عربستان سعودی ایجاد کرده که ریاض با تسلیحات گرانقیمت هم توان مقابله با آن را ندارد. بیشتر بخوانید: سر عربستان کلاه رفت! / ناتوانی سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت و هاوک در برابر حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو + فیلمانتهای پیام/

سر عربستان کلاه رفت! / ناتوانی سامانه‌های پدافند هوایی پاتریوت و هاوک در برابر حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، در حمله پهپادی به تاسیسات آرامکو در عربستان، ناتوانی سامانه‌های متنوع پدافند هوایی آمریکایی همچون پاتریوت و هاوک که در عربستان مستقر هستند، به خوبی آشکار شد. برنامه «سلام صبح بخیر» به موضوع حمله پهپادی کمیته‌های مردمی و نیروهای مقاومت یمن به تاسیسات نفتی آرامکو پرداخته است. بیشتر بخوانید: درخواست توقف فروش سلاح‌های فرانسوی به عربستان و امارات + فیلمانتهای پیام/

رهبر معظم انقلاب: نمی‌گویم باب گفت‌وگو و مراوده را ببندید +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل

سامانه جامع انبارها بعد از شش سال

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. سامانه جامع انبار‌ها برای دستیابی به همین هدف آغاز به کار کرد. امروز هم ما از پانصدهزار انبار ثبت شده اطلاعات تنها هشت هزار انبار بصورت برخط در دسترس است.

نظرها

اخبار بیشتر