تاکید سازمان چای کشور بر جلوگیری از تغییرکاربری باغات چای
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
تاکید سازمان چای کشور بر جلوگیری از تغییرکاربری باغات چای

تاکید سازمان چای کشور بر جلوگیری از تغییرکاربری باغات چای

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رییس سازمان چای کشور گفت: رونق صنعت چای موجب کاهش جلوگیری از تغییر کاربری باغات چای شده است.

حبیب جهانساز در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: چای ایرانی بسیار سالم است و ارتقاء آگاهی مردم در این مسئله باعث شده است که استقبال خرید مردم از چای داخلی افزایش یابد.

وی افزود: بازار مناسب و قیمت خوب خرید برگ سبز چای توسط کارخانجات از چایکارن موجب شده است که از تغییرکاربری باغات چای نیز جلوگیری شود و چایکاران حتی باغ‌های رهاشده را احیا کنند.

جهانساز به خرید رقابتی برگ سبز چای در کارخانجات اشاره کرد و ادامه داد: باید از ظرفیت‌های صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور نهایت استفاده را ببریم در هیچ بانکی امروز نمی‌شود تسهیلات ارزان قیمت دریافت کرد اما این صندوق تسهیلات چهار درصد برای به‌زراعی باغات، بهسازی و نوسازی کارخانجات چایسازی، آبیاری تحت فشار، خریدماشین آلات هرس و برداشت چای و … را در اختیار چایکاران قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: امسال باتوجه به رضایتمندی چایکاران بسیاری از آنها متقاضی آبیاری تحت فشار، به زراعی باغات، احیاء باغات رهاشده و خرید ماشین آلات کشاورزی هستند.

جهانساز به نظارت مدیران ادارات شهرستان‌ها بر تغییرکاربری اراضی چایکاری تاکید و تصریح کرد: هر گونه تغییرکاربری‌ها به مدیریت جهادکشاورزی در شهرستان‌ها گزارش داده شود. قبل از هرگونه ساخت و ساز باید از تغییرکاربری باغات چای جلوگیری شود.

رییس سازمان چای کشور گفت: از هم‌اکنون باید برای سال زراعی آینده چالش‌ها، پیشنهادات و برنامه‌های سازمان را پیش‌بینی کنیم و یک برنامه کامل به وزارت مطبوع ارائه کنیم.

وی گفت: یکی از برنامه‌های جدی ما برای شش ماه دوم استفاده از کارشناسان کشاورزی بصورت یک قرارداد فی مابین با کارخانجات چایسازی است، این کارشناسان به‌عنوان نمایندگان فنی کارخانجات در زمینه‌های به زراعی، (هرس، تغذیه، آبیاری …) و فراهم آوردن زمینه برای برگزاری کلاس‌های آموزشی چایکاران، برگزاری کلاس‌های آموزش متصدیان کارخانجات و اجرای بحث باغ و کارخانه اقدام می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ترامپ آب پاکی را روی دست عربستانی‌ها ریخت

مهرمهر15 ساعت قبل
در حاشیه حملات اخیر یمن به مجتمع نفتی عربستان، ترامپ درباره تامین امنیت عربستان گفت: قول نمیدهم از سعودی‌ها حفاظت کنم. برای تامین امنیت عربستان این کشور باید پول بیشتری به ما پرداخت کند.

فیلم | خودروهای باورنکردنی نسل آینده در فرانکفورت

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل

فیلم/ له شدن خودرو در تصادف با قطار!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یک خودرو در هند حین عبور از ریل قطار بر روی آن گیر کرد و نتوانست از آن رد شود. حین کمک رسانی به راننده خودرو، قطار از راه رسید و با خودرو برخورد کرد. راننده خودرو قبل از رسیدن قطار از خودرویش پیاده شد.

فیلم/ گل اول پرسپولیس مقابل نفت آبادان توسط کنعانی‌زادگان

الفالف1 روز قبل
فیلم/ گل اول پرسپولیس مقابل نفت آبادان توسط کنعانی‌زادگانگروه ورزشی الف، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۲۱:۲۶ ۳۹۸۰۶۲۵۲۲۷گل اول پرسپولیس مقابل نفت آبادان توسط کنعانی‌زادگان را مشاهده کنید.

فیلم/ اعلام لیست اموال حجت‌الاسلام رئیسی به رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل

سامانه جامع انبارها بعد از شش سال

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. سامانه جامع انبار‌ها برای دستیابی به همین هدف آغاز به کار کرد. امروز هم ما از پانصدهزار انبار ثبت شده اطلاعات تنها هشت هزار انبار بصورت برخط در دسترس است.

نظرها

اخبار بیشتر