کابوس پنهان آزار جنسی پشت دهه‌ها سکوت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. حوادث
کابوس پنهان آزار جنسی پشت دهه‌ها سکوت

کابوس پنهان آزار جنسی پشت دهه‌ها سکوت

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
شوق دنبال کردن رویاها و رسیدن به آرزوهای بزرگ از کودکی با انسان است. تجربه موفقیت، کشف دنیای ناشناخته، تمرین با دیگران، استرس مسابقات و بر سکو ایستادن چنان وسوسه‌برانگیز است که همه سختی‌ها حتی دوری از خانواده را هم کمرنگ می‌کند. در این مسیر روشن و جذاب با تمام پستی و بلندی ناگهان دستی بزرگ می‌تواند از میان رویای رسیدن به جهنم وحشت و تردید و ناتوانی پرتت کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از دیده بان آزار، ناتوانی در مقابله با این دست باعث شده تا رسوا کردن آزار جنسی برای دهه‌ها در ورزش ریشه بدواند و پنهان بماند. در طول دهه‌های گذشته با وجود هزاران پرونده آزار جنسی که مسکوت مانده‌اند رسانه‌ای شدن برخی پرونده‌ها و عمومی شدن جریان دادگاه‌ها، آژیر قرمز هشدار مقابله با آزار جنسی در ورزش را به صدا در آورده است. یکی از مطرح‌ترین پرونده‌های آزار جنسی در ورزش پرونده لاری ناسار پزشک تیم ملی ژیمناستیک آمریکا بود. لاری ناسار پزشک تیم ملی ژیمناستیک آمریکا و دانشگاه ایالتی میشیگان که برخی از بهترین ورزشکاران آمریکا را معاینه کرده است، در سال ۲۰۱۸ به ۴٠ تا ١٧۵ سال زندان به جرم آزار جنسی محکوم شد. حادثه‌ای که جامعه ورزشی آمریکا را شوکه کرد.

«من حکم مرگ تو را امضا کرده‌ام.» این جمله را قاضی اکوئیلینا پس از اعلام حکم گفت. قاضی سخنرانی طولانی در ارتباط با عذرخواهی ناسار و چگونگی محاسبه حکم او ایراد کرد. او رو به ناسار گفت: «آنچه تو انجام دادی درمان نبود، پزشکی نبود، تو لیاقت این را نداری که هرگز بار دیگر خارج از زندان راه بروی.» او همچنین از مسئولان ایالتی درخواست کرد در ارتباط با سال‌ها ادامه داشتن آزارهای ناسار تحقیق کنند. او گفت: «برای برقراری عدالت به قدرتی بیش از آنچه من توانایی انجامش را روی این صندلی دارم نیاز است»

کابوس پنهان آزار جنسی پشت دهه‌ها سکوت - 3

او قبل از این به جرم پورنوگرافی کودکان به ۶٠ سال زندان محکوم شود، سه پرونده دیگر در ارتباط با آزار جنسی در میشیگان داشت. قاضی به قربانیان ناسار اجازه داد به مدت ٧ روز اظهارات خود را در محضر دادگاه بخوانند و ناسار موظف بود به حرف‌های آنها گوش دهد. «دختران کوچک برای همیشه کوچک باقی نمی‌مانند، آنها تبدیل به زنان قدرتمندی می‌شوند که برمی‌گردند تا دنیای تو را روی سرت خراب کنند». این سخنان کایلی استفان یکی از دوستان خانوادگی متهم بود. به گفته او ناسار در زمانی که او تنها شش سال سن داشته شروع به آزار کرده است. کایلی اولین کسی بود که اظهاراتش را در دادگاه خواند. حدود ١۴٠ زن این دکتر را متهم به آزار جنسی کرده‌اند. در بین آنها اسامی الی ریزمن، گبی داگلاس، مک کایلی مارونی و سیمون بیلز ژیمناست‌های المپیک به چشم می‌خورد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث ایران

اولین ادعای رسمی علیه ناسار در سپتامبر ٢٠١۶ مطرح شد؛ یعنی یک سال قبل از آغاز به کار کمپین . Metoo او در سال ٢٠١۵ از تیم ژیمناستیک آمریکا کنار گذاشته و پس از آن از دانشگاه میشیگان اخراج شد. در دسامبر ٢٠١۶ ناسار بازداشت و به دلیل داشتن ٣٧ هزار تصویر پورنوگرافی از کودکان مجرم شناخته و در ماه دسامبر به ۶٠ سال زندان محکوم شد. بسیاری از قربانیان ناسار می‌گویند که به خانواده‌ها و مربیان از آزارهای جنسی او گفته‌ بودند اما این قضیه ادامه پیدا کرده است. روزنامه دیتروید اعلام کرد که به ١۴ نفر از اعضا و کارکنان دانشگاه میشیگان در مورد رفتار ناسار در طول دو دهه اخطار داده شده بود اما کسی او را متوقف نکرد.

جری سانداسکی، کمک مربی تیم فوتبال دانشگاه پنسیلوانیا

دنیای فوتبال آمریکایی در سال ۲۰۱۱ دچار زلزله‌ای بزرگ شد. جری سانداسکی کمک مربی تیم فوتبال دانشگاه پنسیلوانیا به ده‌ها مورد آزار جنسی کودکان متهم شد. سانداسکی قربانیان آزارش را از طریق خیریه‌ای که برای کمک به نوجوانان تاسیس شده بود پیدا می‌کرد. پرونده سانداسکی به میراث دانشگاه پنسیلوانیا و وجهه آن ضربه هولناکی وارد کرد. این موضوع حتی باعث اخراج جو پاترنو مربی اسطوره‌ای و قهرمان ملی آمریکا شد. پاترنو چند هفته بعد از این اتفاق به دلیل سرطان ریه به صورت ناگهانی فوت کرد. پس‌لرزه‌های پرونده آزار جنسی سانداسکی تا اخراج گراهام اسپانیر رئیس دانشگاه پنسیلوانیا هم پیش رفت.

کابوس پنهان آزار جنسی پشت دهه‌ها سکوت - 9

سانداسکی در سال ۲۰۱۲ به دلیل آزار جنسی کودکان به ۳۰-۶۰ سال زندان محکوم شد. دانشگاه پنسیلوانیا ۸۱ میلیون دلار غرامت به ۲۶ قربانی سانداسکی پرداخت کرد. آزار جنسی در ورزش تنها محدود که آمریکا نیست. پرونده آزار جنسی در فوتبال انگلیس در سال ۲۰۱۶ جامعه را بهت‌زده کرد. در سال ۲۰۱۶ پرونده آزار جنسی نزدیک به ۸۰ مربی فوتبال در انگلستان باز شد. موسسهOffside Trust از دل این حوادث با شعار (از سوی نجات یافتگان برای نجات‌یافتگان) در همان سال آغاز به کار کرد تا به قربانیان آزار جنسی در ورزش کمک کند و صدای کسانی باشد که آزار دیده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قتل خونین در پارک تنیس کرج / ۲ دختر چه بلایی سر کامران و امید آوردند + فیلم گفتگو و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
امید روی زمین افتاد و کامران با دیدن این صحنه پا به فرار گذاشت و دوستان پسر جوان دست به چاقو شدند تا مانع فرار جوان چاقوکش شوند اما کامران توانست از محل فرار کند. اختلاف داشتی؟ بله، یک ماه قبل داخل پارک فاتح نشسته بودم که ۲ دختر که مرا می‌شناختند از جلوی من رد شدند و سلام کردند. آنها هم چاقو داشتند؟ وقتی داشتم فرار می‌کردم دست به چاقو شدند. همیشه چاقو همراهت است؟ ۴ سال بود که دست به چاقو نشده بودم ولی هربار که پیش نامزدم می‌رفتم چاقو همراهم بود. چاقو باعث شجاعت تو می‌شود؟ نه، اگر همراهم نباشد هم دعوا می‌کنم ولی اگر روز درگیری چاقو همراهم نبود من امروز اینجا نبودم.

فرد آزاد دهنده حیوان در بهشهر شناسایی شد

الفالف1 روز قبل
مدیرکل محیط زیست مازندران درباره کلیپ منتشر شده از وی در فضای مجازی که اقدام به قطع گوش یک الاغ کرده بود، گفت: فرد متخلف شناسایی شد و قرار است تحویل دادستانی بهشهر ساری شود. بی‌تردید این اقدام غیرانسانی از نظر هر مذموم است اینکه فرد تا این حد بتواند حیوان را بیازارد. مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اظهار تاسف از این ماجرا، اظهار کرد: از همان لحظه‌ای که باخبر شدیم ماجرا را با دادستان بهشهر در جریان گذاشتیم که عامل این کار غیرانسانی دستگیر شود. حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی با اشاره به اینکه فرد متخلف شناسایی شد، افزود: قرار است تحویل دادستانی شود تا برخورد جدی در این زمینه صورت گیرد. مدیرکل محیط زیست مازندران با محکوم کردن این کار زشت ضداخلاقی، تصریح کرد: این کار غیراخلاقی احساسات عمومی را جریحه‌دار کرد و به همین دلیل مطمئن هستیم مجازاتی با این عمل ددمنشانه برای این فرد درنظر گرفته خواهد شد.

آخرین جمعه تابستان

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بیش از ۴ هزارو ۳۰۰ نفر از هموطنانمان در جاده‌های کشور جان خود را ازدست داده‌اند، آماری که برای کاهش آن باید تمامی دستگاه‌های مرتبط پای کار بیایند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
میله آهنی که روی زمین افتاده بود را برداشتم و با آن محکم به سرش زدم. پس از جنایت، جسد دوستش را در موتورخانه دفن کرد و تصور نمی‌کرد راز قتل خیلی زود فاش شود. با اعتراف متهم، جسد مقتول نیز کشف شد. او در تهران تنها زندگی میکرد و مشغول خرید و فروش طلا، بدلیجات و نقره بود. میله آهنی که روی زمین افتاده بود را برداشتم و با آن محکم به سرش زدم که زخمی شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
ساعت۲۴ - پسر جوان در چند قدمی محل قرار با نامزدش داخل پارک تنیس کرج دست به جنایت زد. پسر جوان در چند قدمی محل قرار با نامزدش داخل پارک تنیس کرج دست به جنایت زد. اختلاف داشتی؟ بله، یک ماه قبل داخل پارک فاتح نشسته بودم دو دختر که مرا می‌شناختند از جلوی من رد شدند و سلام کردند. همیشه چاقو همراهت است؟ چهار سال بود که دست به چاقو نشده بودم ولی هربار که پیش نامزدم می‌رفتم چاقو همراهم بود. چاقو باعث شجاعت تو می‌شود؟ نه، اگر همراهم نباشد هم دعوا می‌کنم ولی اگر روز درگیری چاقو همراهم نبود من امروز این جا نبودم.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1