فشارهای آمریکا فرصتی برای خودکفایی و توسعه اقتصادی ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
فشارهای آمریکا فرصتی برای خودکفایی و توسعه اقتصادی ایران

فشارهای آمریکا فرصتی برای خودکفایی و توسعه اقتصادی ایران

مهرخبرگزاری مهر |
سمنان- نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس، گفت: باید با برنامه‌ریزی‌های اصولی، تهدید و فشارهای ایالات متحده آمریکا را به فرصتی برای خودکفایی ایران اسلامی در زمینه‌های اقتصادی تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد همتی در نشست خبری به میزبانی یک واحد صنعتی در مرکز استان سمنان به میزبانی این کارخانه ساخت ترانسفوراتور، ضمن بیان اینکه ساخت تجهیزات با دانش بومی و فنی نشان از توانمندی‌های ایران اسلامی می‌دهد، ابراز داشت: برنامه‌ریزی‌های اصولی، تهدید و فشارهای ایالات متحده آمریکا را به فرصت برای خودکفایی ایران اسلامی در زمینه‌های اقتصادی تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه برای مقابله با فشارهای اقتصادی آمریکا همدلی و هماهنگی مردم و مسئولان یک امر لازم و ضروری است که به حمدالله در ایران اسلامی شاهد تحقق آن بوده و هستیم، افزود: امروز ایران اسلامی در اوج اقتدار قرار دارد.

عضو خانه ملت گفت: بسیاری از صاحب نظران به خصوص تحلیل‌گران اقتصادی فکر می‌کردند تحریم‌های سال ۹۷، اقتصاد ایران را در سال جاری با چالش مواجه می‌کند، اما شاهد هستیم که امروز با درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و مسئولان و همچنین همراهی مردم، تحریم‌ها تا کنون راه به جایی نبرده است.

افزایش صادرات محصولات تولیدی استان سمنان

استاندار سمنان نیز در این نشست خبری با بیان اینکه صادرات استان ۳۶ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: خوشبختانه امروز شاهد افزایش چشم‌گیر در تعداد کشورهایی هستیم که محصولات تولیدی استان به آن‌ها صادر می‌شود و این نشان از نفوذ خوب کالاهای تولیدی این استان در کشورهای منطقه و جهان است.

علی‌رضا آشناگر با بیان اینکه در سال گذشته جدا از منابع بانک‌های استان، یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای تسهیلات رونق تولید در نظر گرفته شوده بود، ابراز کرد: تا کنون ۸۶ درصد از این سهمیه جذب و تحقق یافته است که امیدواریم مابقی این سهم را نیز بتوانیم جذب کنیم از سوی دیگر خوشبختانه باید گفت در بحث اشتغال روستایی نیز ۱۰۰ درصد اعتبارات در نظر گرفته شده برای استان جذب شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی با بیان اینکه در نگاه مدیریت استان سمنان، هیچ شهرستانی نسبت به شهرستان دیگر ترجیحی ندارد و تلاش ما بر توسعه همه جانبه و متوازن است، گفت: متاسفانه ما شاهد هستیم برخی افراد به دنبال حاشیه‌سازی بوده و تلاش دارند تا مدیران را به این مقوله‌های حاشیه سازی وارد کنند که به هیچ عنوان کار پسندیده‌ای نیست.

فعالیت نادرست برخی فعالان فضای مجازی

استاندار سمنان در واکنش به برخی اظهار نظرها در زمینه تفاوت‌های شرق و غرب استان در فضای مجازی، تاکید کرد: گاهی اوقات برخی افرادی که در فضای مجازی فعال هستند، نه اینکه خبرنگار باشند، بلکه تنها در این شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند و دست به اینگونه اقدامات می‌زنند.

آشناگر گفت: برداشت‌های ناصواب از برخی اقدامات در سطح استان، یکی از اقداماتی است که به هیچ عنوان پسندیده نیست و بازهم تاکید می‌کنم که مخاطب سخن من خبرنگاران نیستند، بلکه برخی افرادی هستند که در این فضای مجازی فعالیت دارند و برخی اقداماتشان نادرست است.

وی در پایان و با بیان اینکه محوریت فضای عمومی در شبکه‌های اجتماعی باید با خبرنگاران متعهد ما در استان باشد، تاکید کرد: برای مدیریت استان، سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار، مهدیشهر، میامی، سرخه و آرادان هیچ تفاوتی ندارد و از سوی دیگر باید گفت همواره به دنبال توزیع اعتبارات بر اساس مزیت‌های هر شهرستان بوده و هستیم و قطعا هر شهرستان ما در این استان از استعدادهای بسیار خوبی برخوردار است که باید بسیج شویم از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فریب دختران نوجوان برای پول به دست آوردند از طریق آبروی شان

رکنارکنا1 روز قبل
این دختران با وعده‌های پوشالی و به امید داشتن آینده‌ای روشن و حمایت از سوی این سایت‌ها برای تامین نیازهایشان، فریب خورده و طعمه فاحشه خانه‌داران می‌شوند. قربانیان این تجارت پر سود اما کثیف، در ازای کمترین امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می‌شود، به اجبار به شغل روسپی‌گری گماشته می‌شوند. افزایش ۳۹ درصدی قاچاق انسان از سال ۲۰۱۱ به بعددر سال‌های اخیر قاچاق انسان به معضلی اساسی برای اغلب کشور‌های جهان تبدیل شده است تا جایی که سازمان ملل آخر ماه جولای را به «روز جهانی مقابله با قاچاق انسان» اختصاص داده است. قاچاق انسان که در دهه‌های اخیر در کنار قاچاق اسلحه و مواد مخدر از پرسودترین تجارت‌های جهان بوده، معمولا با خشونت، بی‌رحمی، اجبار و سودجویی همراه است. باندهای زیادی در کشور ما هم دستگیر شدند که سعی داشتند دختران ایرانی را وسیله‌ای برای درآمدزایی خود قرار دهند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
بر اساس قوانین مربوط به تملک اموال غیرمنقول اتباع خارجی «تملک هر نوع زمین به هر میزان به نام اشخاص خارجی مجاز نیست». بر این اساس اتباع خارجی (اشخاص حقیقی خارجی) نمی‌توانند به نام خود صاحب زمین در کشور شوند. درنتیجه آمار رسمی برای خرید زمین توسط اعراب وجود ندارد. اتباع عرب علاوه بر ملک اقدام به خرید میوه و دام هم می‌کنند. اکنون مافیای خاصی برای خرید ملک و دیگر محصولات در شمال کشور شکل گرفته است و هر شخصی نمی‌تواند وارد این حوزه شود.

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.

دلار چگونه چاپ می‌شود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیرعامل بیمه آسیا در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه در یک سال گذشته، ​ قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی افزایش یافته است گفت: ​ دارندگان بیمه بدنه خودرو باید با مراجعه به شرکت‌های بیمه در خصوص تجدید ارزیابی سرمایه خود با خرید الحاقیه بیمه اقدام کنند تا در زمان بروز خسارت دچار مشکل نشوند. آقای مسعود بادین افزود: خرید این الحاقیه بیمه بدنه بویژه برای خودرو‌های صفر کیلومتر که بصورت لیزینگ خریداری و بیمه نامه آن‌ها چند ساله صادر شده، ​ ضروری است. وی گفت: بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه، شرکت بیمه به تناسب مبلغ بیمه‌شده خودرو، خسارت‌ها را جبران خواهد کرد بنابراین در صورتیکه خودرویی با قیمت گذشته بیمه شده باشد، در زمان بروز خسارت به همان نسبت، خسارت خود را دریافت خواهد کرد و نه به قیمت روز خودرو. آقای بادین اضافه کرد: شرکت‌های بیمه معمولا با ارسال پیامک برای مالک خودرو در این خصوص اطلاع رسانی می‌کنند، اما ممکن است خودروی مورد نظر به شخص دیگری فروخته شده باشد بنابر این مالک خودرو باید با پرداخت حق بیمه اضافی و دریافت الحاقیه پوشش بیمه‌ای خود را افزایش دهد تا بتواند از پوشش بیمه بدنه بطور کامل بهره‌مند شود.
فردا نیوزفردا نیوز17 ساعت قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. واشنگتن افزون بر از سرگیری تحریم‌های پیشین، مجازات‌های تازه اقتصادی نیز علیه ایران به کار گرفت. اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشورمان در بحث ایمنی هسته‌ای، از دیگر بخش‌های سخنان صالحی بود. وی اظهار داشت: «ایران، پیشرفت هایی را در تاسیس یک مرکز ایمنی هسته‌ای به عنوان سازمان پشتیبانی فنی نهاد نظام ایمنی خود به دست آورده که با فناوری‌ها و دستگاه‌های مدرن از طریق همکاری با اتحادیه اروپا تجهیز خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر