کشف ۱۶۸۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در کرج
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اقتصادی
کشف ۱۶۸۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در کرج

کشف ۱۶۸۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال در کرج

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
فارس نوشت:فرمانده انتظامی استان البرز، از کشف یک هزارو ۶۸۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۱۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از ۲ باغ و یک سوله در مناطق مختلف کرج خبر داد

سردار عباسعلی محمدیان با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا وارز و برابر دستورالعمل‌های صادره از پلیس امنیت اقتصادی مبنی بر مقابله با قاچاق دستگاه‌های استخراج کننده رمز ارز دیجیتال، ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان در پی دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر نصب دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در داخل باغی در منطقه کیانمهر کرج، بلافاصله برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی گفت: ماموران در بازدید از داخل باغ تعداد ۶۲۰ دستگاه ماینر (بیت کوین) نصب شده را که در حال فعالیت بود، کشف کردند و یک نفر در این رابطه دستگیر شد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه بر اساس نظر کارشناسان ارزش تقریبی کالاهای کشف شده ۴۰ میلیارد ریال برآورد شده است، اظهار کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های ماموران ضمن اقرار به فعالیت خود در این زمینه، به دو مکان دیگر نگهداری ارز دیجیتال در مناطق ماهدشت و کیانمهر کرج اعتراف کرد.

وی افزود: ماموران پس از اعزام به ماهدشت کرج از داخل یک شرکت تزریق پلاستیک ۳۶ دستگاه ماینر فعال به ارزش تقریبی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و در منطقه کیانمهر نیز تعداد ۴ کانکس مجهز به سیستم فن وسیم کشی شده و قفسه بندی دستگاه‌های ماینر، تعداد یک هزارو ۳۰ دستگاه استخراج رمز دیجیتال و مقادیر زیادی سیم و پاور به ارزش تقریبی ۷۰ میلیون ریال کشف کرده و ۵ نفر در این رابطه دستگیر شدند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که بر اساس کارشناسی‌های صورت گرفته ارزش تقریبی کالاهای مکشوفه در مجموع ۱۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است افزود: پرونده متهمان برای رسیدگی و صدور رای نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان البرز ارسال شد.

محمدیان گفت: باتوجه به این که استفاده از دستگاه‌های استخراج کننده ارزدیجیتال (ماینر و بیت کوین) مصارف بالای برق رابه همراه دارد، مقابله با قاچاق این دستگاه‌ها به صورت ویژه و مشترک در دستور کار اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی، ماموران امنیت اقتصادی و اداره تعزیرات حکومتی استان البرز قرار دارد و با جدیت با اخلال گران اقتصادی برخورد می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌اله جانبی در این رابطه اظهار کرد: در روزهای گذشته یک خانم باردار ایرانی به دلیل احتمال زایمان زودرس، ابتدا در بخش زایمان بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان بستری شد که پس از عادی شدن شرایط به بخش بستری زنان انتقال یافت اما پس از گذشت یک روز ‌بنا به درخواست وی و با این استدلال که همسرش به عنوان تنها همراه مجبور است بر بالین وی حاضر باشد، با همکاری بیمارستان، تخت بیمار برای رفاه حال وی و همراهش به اتاق دو تخته‌ای که مخصوص بیماران جراحی است، انتقال داده شد. وی افزود: به بیمار اطلاع داده شده بود که با توجه به خالی بودن اتاق، برای همکاری با وی به صورت موقت به این اتاق منتقل شده‌ است و به محض ورود بیمار جراحی‌شده، باید به محل قبلی خود در بخش بستری زنان انتقال یابد. معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: پس از گذشت دو روز به دلیل نیاز به این اتاق دو تخته برای دو بیمار جراحی‌شده که یکی از آنان یک زن عراقی بود، از بیمار باردار ایرانی درخواست شد که همانگونه که قبلا هم به وی گفته شده بود، باید به اتاق قبلی منتقل شود تا بیماران جدید در محل خاص خود بستری شوند اما به دلیل درخواست مجدد این بیمار مبنی بر ماندن در این اتاق، تا روز ترخیص با درخواست پرستار بخش از مسئول مربوطه، این زن باردار در همان اتاق دو تخته بستری ماند. جانبی عنوان کرد: بعد از ایجاد شرایط تردد اتباع عراقی در منطقه از سوی منطقه آزاد اروند، طبعا پذیرش بیماران این کشور همسایه در کنار سایر بیماران در بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر اجتناب‌‍‌ناپذیر است و اتفاقی خلاف قانون و عرف انجام نشده است. در حال حاضر نیز بسیاری از این بیماران برای درمان به شهرهایی مانند مشهد، تهران، شیراز، اصفهان و دیگر شهرها مراجعه می‌کنند و ما نیز از این ظرفیت بهره گرفته‌ایم و با درآمدزایی از مقوله گردشگری سلامت، به دنبال ارتقای کیفیت خدمات به هموطنان هستیم.
اصفهان امروزاصفهان امروز11 ساعت قبل
۲۴ شهریور ۱۳۹۸, ۱۷:۴۲ / کد خبر:۷۵۲۰۳ استاندار اصفهان گفت: جلوی صادرات سنگ آهن که ماده اولیه مورد نیاز صنایع و کارخانه‌های بزرگ استان از جمله ذوب آهن و فولاد است، گرفته خواهد شد. به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز یکشنبه در جلسه شورای معادن استان در سالن اجتماعات استانداری اصفهان افزود: کارخانه ذوب آهن اصفهان نیاز مبرم به سنگ آهن دارد و ظرفیت این ماده اولیه آنها کاهش بسیاری یافته است از طرفی برخی از واحدهای معدنی استان، سنگ آهن خام را به خارج کشور صادر می‌کنند. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان درباره تامین سنگ آهن مورد نیاز صنایع ذوب آهن و فولاد استان توضیح داد: این موضوع در جلسه‌ای با حضور مدیران صنایع مربوطه و واحدهای معدنی بررسی و فهرستی از معادن سنگ آهن استان به ذوب آهن اعلام شد تا آنها ارزیابی کنند که سنگ کدام معدن با مشخصات فنی آنها سازگار است. استاندار اصفهان در این جلسه با منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان برای پیگیری این موضوع نیز تماس تلفنی گرفت و مقرر شد در جلسه‌ای که روز پنجشنبه این هفته برگزار می‌شود، بررسی شود. مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، چندی پیش مهمترین مشکل این واحد صنعتی را تامین سنگ آهن عنوان کرد و گفت: تهیه مواد اولیه برای تولید در شرایط کنونی با توجه به تغییر قیمت ارز در کشور، بسیار سخت و دشوار است.
کجاروکجارو20 ساعت قبل
«هتل ایگلوهای قطب شمال» (North Pole Igloos hotel) از ۱۰ گنبد حرارتی تشکیل شده است که مهمانان می‌توانند در وسط اقیانوس منجمد شمالی، زیر آسمان پرستاره بخوابند. در این پکیج، دو شب اقامت در سوالبار (آخرین شهر مرزی بین کشور نروژ و قطب شمال)، پرواز و تدارکات به قطب شمال و بازگشت از آن، یک شب اقامت در هتل ایگلوهای قطب شمال به‌همراه غذا و راهنما گنجانده شده است. در پکیج قطب شمال، مسافران دو شب در شهر مرزی سوالبار اقامت خواهند داشت، سپس با پروازی دوساعته با هلی‌کوپتر به کمپ یخی قطب شمال و در ادامه به محل استقرار هتل ایگلوهای قطب شمال برده می‌شوند. او می‌گوید: هدف ما فقط ارائه‌ی تجربه‌ی قطب شمال نیست، بلکه می‌خواهیم به دنیا بگوییم، چه اتفاقاتی در شرف وقوع است و بحران اقلیمی چطور بر فرهنگ محلی، غذای محلی و حیوانات قطب شمال تأثیر گذاشته است. آخرین پروژه‌ی این شرکت، اوکتولا بود که دسامبر گذشته افتتاح شد، هرچند هونکانن می‌گوید که ساخت هتل ایگلوهای قطب شمال همیشه در ذهنش بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
مانده تسهیلاتبه گزارش اقتصادآنلاین به نقل از هفته نامه اطلاعات بورس، مانده تسهیلات اعطایی بانک صادرات ایران با سرمایه ١٧٥ هزار میلیارد ریال در پایان فعالیت یک ماهه منتهی به ٣١ مرداد ماه پس از پرداخت ١٤٠هزار و ٥٠٥ میلیارد ریال تسهیلات و وصول ١١٧ هزار و ٦٧٢ میلیارد ریال از تسهیلات اعطایی مبلغ یک هزار و ١٤٤ میلیون میلیون محاسبه می‌شود. افزایش درآمد تسهیلاتبر این اساس، «وبصادر» طی یک ماه فعالیتش در مرداد ماه سال مالی منتهی به ٢٩ اسفند ماه ٩٨ از محل اعطای تسهیلات اعطایی مبلغ ١٠ هزار و ٤٣٨ میلیارد ریال درآمد کسب کرد و در عین حال درآمد تسهیلات اعطایی این بانک از ابتدای امسال تا پایان تیر ماه بیش از ٣٩ هزار و ٣٤١ میلیارد ریال اعلام شده که این رقم با رشد ١٠ هزار میلیارد ریالی به مبلغ ٤٩ هزار و ٧٨٠ میلیارد ریال افزایش یافت. مانده سپردهبانک صادرات ایران در ماهی که گذشت حدود دو هزار و ٩٣٨ میلیون میلیون ریال سپرده جذب کرده و در کنار آن دو هزار و ٩٠٢ میلیون میلیون ریال سپرده تسویه شد. در نهایت مانده سپرده‌های سرمایه‌گذاری پایان دوره «وبصادر» بالغ بر یک هزار و ٧٢٩ میلیون میلیون ریال اعلام شد. سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری شدهسود سپرده‌های سرمایه‌گذاری شده بانک صادرات ایران در مرداد ماه سال جاری ١٣ هزار و ٥٦ میلیارد ریال محاسبه شده‌ که به‌علاوه سود سرمایه‌گذاری بیش از ٤٦ هزار میلیارد ریالی این بانک از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه، جمع سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری «وبصادر» از آغاز سال ٩٨ تا پایان مردادماه این سال، از ٥٩ هزار و ٧٥٤ میلیارد ریال فراتر رفته است.
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
پیشنهاد ماتشکیل پلیس قضایی از اختلاف سلیقه‌ ضابطان جلوگیری می‌کند / حفاظت اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی درباره یک موضوع واحد، سه نظر متفاوت دارندعصبانی‌ترین مردم دنیا را داریم/حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها آثار فرهنگی مثبت دارد/ کمتر شاهد نظرات مترقیانه مبتنی بر عنصر زمان و مکان هستیمآتش «آزادی» بر پیکر «سارا» / بدنی که سوخت، قفلی که باز نشداحمدی‌نژاد معتاد به دیده شدن است / مایکل جکسون در رده بندی مطالبات مردمی نیست/ عجیب بودن فرد را مشهور می‌سازد، اما محبوب نه! در برخی نقاط کشور شاهد ۳متر فرونشست هستیم/ پیشروی فرونشست به محدوده‌ فرودگاه امام نگران کننده استبه جای فیلتر فضای مجازی صدا و سیما را آزاد کنید/ می‌توانیم بر اساس قانون اساسی صدا و سیما را از انحصار خارج کنیم / در مقام عمل و توجه به مسائل فرهنگی زیر فرش هستیم/ نمک به زخم اهالی فرهنگ نپاشیم

تهدید نظامی در انتهای فهرست دشمن قرار دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سردار جلالی افزود: اینکه دشمن به اهداف خود نرسیده است نشان می‌دهد ما پیروز شده‌ایم البته در بخش‌هایی مشکلاتی ایجاد شده است. وی گفت: مقامات امریکایی می‌گفتند انتظار داشتیم با ایجاد این جنگ اقتصادی بر ضد ایران، ملت ما در صف غذا قرار بگیرند. سردار جلالی افزود: امریکا برای ناکارآمد کردن دولت بر مردم فشار وارد می‌کند تا با ناراضی کردن آنان مردم را در مقابل دولت قرار دهد و سال ۹۷ اوج این تلاش دشمن بود. رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: دانشگاه‌های کشور باید جنگ اقتصادی را بشناسند و برای آن راه حل ارائه کنند. رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: راه حل‌های جدی برای مقابله با تهدید‌ها داریم و بسیاری از کشور‌ها در پی استفاده از تجربیات ما هستند.

نظرها

اخبار بیشتر