چگونه در ۱ ماه، ۱۰ کیلوگرم وزن کم کنیم؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سلامت

چگونه در ۱ ماه، ۱۰ کیلوگرم وزن کم کنیم؟

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
متاسفانه هنوز هیچ معجزه‌ای برای کاهش وزن بیش از اندازه سریع وجود ندارد. اما با رعایت چند راهکار ساده می‌توانید در کمترین زمان به بیشترین میزان ممکن کاهش وزن برسید.

برترین‌ها: متاسفانه هنوز هیچ معجزه‌ای برای کاهش وزن بیش از اندازه سریع وجود ندارد. اما با رعایت چند راهکار ساده می‌توانید در کمترین زمان به بیشترین میزان ممکن کاهش وزن برسید. ۷ تا ۱۰ کیلوگرم کاهش وزن در ۱ ماه با تعهد، پشتکار و هوشیاری امکان پذیر خواهد بود. البته پیش از شروع باید به این نکته توجه داشته باشید که کاهش وزن سریع و رژیم‌های ضربتی، روش‌های توصیه شده‌ای نیستند. اما اگر به هر دلیل قصد دارید در ۱ ماه ۱۰ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشید با ما همراه باشید.

چگونه در ۱ ماه، ۱۰ کیلوگرم وزن کم کنیم؟ - 2

تغذیه صحیح

میزان کالری مصرفی خود را کم کنید

سعی کنید تا آنجا که می‌توانید کمتر از قبل غذا بخورید. میزان کالری دریافتی خود را در طی روز کاهش دهید و این میزان را به تدریج در طی روز‌ها و هفته‌ها کمتر کنید. به این صورت شک کمتری به بدن شما وارد شده و کمتر احساس گرسنگی خواهید کرد. مطمئنا شمارش کالری مصرفی، کار سرگرم کننده‌ای نخواهد بود. اما باید این کار را انجام دهید؛ چراکه نیاز دارید هر طور شده میزان کالری مصرفی خود در طی روز را کاهش دهید. ابتدایی‌ترین قانون هر رژیم غذایی این است که اگر میزان کالری مصرفی نسبت به کالری دریافتی‌تان را کاهش دهید، به کاهش وزن دست خواهید یافت.

پیشنهاد می‌کنیم از برنامه‌های شمارش کالری استفاده کنید تا بتوانید میزان ارزش غذایی را که میل می‌کنید را تخمین زده و محاسبه کنید که برای پیشرفت در روند کاهش وزن باید چه مقدار کالری مصرف کنید.

غذا‌های ناسالم را حذف کنید

به منظور کاهش میزان کالری مصرفی، باید تمامی خوراکی‌ها و غذا‌های مضر را از برنامه غذایی خود حذف کنید؛ غذا‌هایی مثل غذای شور، شیرین، فرآوری شده و تنقلات ناسالم. با سیب زمینی سرخ کرده، پیتزا، کیک و شیرینی و شکلات نیز خداحافظی کنید. شیرینی و غذا‌های چرب حاوی کالری بسیار زیادی هستند؛ به جای آن‌ها می‌توانید از خوراکی‌های سالم به میزان بیشتری استفاده کنید. تنقلات برای افرادی که قصد لاغری و کاهش وزن دارند، یک تله بزرگ است.

غذایی که شما میل می‌کنید، باید گریل شده، آبپز شده یا بخار پز شده باشد. از افزودنی‌های چرب مثل کره و روغن دوری کنید. یک روش ساده برای کاهش چشمگیر میزان کالری دریافتی، عدم مصرف غذا‌های نیمه آماده و نوشابه است. عدم مصرف این موارد باعث می‌شود تا ۱ تا ۲ کیلوگرم کاهش وزن بیشتری داشته باشید.

خود را با غذا‌های سالم سیر کنید

چگونه در ۱ ماه، ۱۰ کیلوگرم وزن کم کنیم؟ - 12

مصرف غذا‌های کم کالری، کلید موفقیت شماست. مصرف ۴۰۰ کالری سبزیجات شما را تا حد زیادی سیر خواهد کرد؛ در صورتی که ۴۰۰ کالری غذای سرخ شده، اشتهای شما را بیشتر نیز خواهد کرد. سعی کنید غذا‌هایی میل کنید ه بدن شما را فریب داده و باعث شود احساس سیری داشته باشید. میوه‌ها، سبزیجات، غلات سبوس‌دار، لبنیات کم چرب و گوشت‌های بدون چربی، همگی در دسته مواد غذایی کم کالری قرار دارند و به شما در کاهش وزن کمک چشمگیری خواهند کرد.

میوه‌ها و سبزیجات اکثرا مبتنی بر آب بوده و کالری و چربی بسیار کمی دارند. ۱ گرم چربی بع خودی خود حاوی ۹ کالری است! بنابراین از مصرف مواد غذایی فرآوری شده دوری کرده و به سبزیجات روی آورید. مصرف فیبر برای شما بسیار مناسب خواهد بود. هر گرم فیبر تنها ۱٫۵ تا ۲٫۵ کالری دارد. اکثر حبوبات، آجیل و دانه‌ها جزء منابع غنی فیبر به حساب می‌آیند.

در هنگام پخت غذا، کالری به آن اضافه نکنید

تقریبا ۱٫۲۰۰ کیلوگرم مرغ بدون چربی، برای شما کاملا مناسب خواهد بود … تا زمانی که آن را با کره و روغن همراه نکنید! هنگام پختن گوشت، پوست آن را جدا کرده و چربی‌های روی آن را نیز کاملا بکنید. به طور کلی هیچ غذایی را سرخ نکنید؛ حتی اگر سبزی باشد! هنگام سرخ کردن غذا، ارزش غذایی آن تا حد زیادی از بین می‌رود. به جای سرخ کردن، آن را بخارپز کرده و ادویه زیادی استفاده نکنید. بخارپز کردن غذا باعث کاهش میزان چربی و کالری آن گشته و ادویه‌ها باعث افزایش میزان سوخت و ساز بدن می‌شود.

غذا‌های چربی سوز بخورید

گرسنگی کشیدن، کلید کاهش وزن نخواهد بود! این انتخاب غذا‌های سالم و مناسب است که باعث کاهش وزن و لاغری شما می‌گردد. تنقلات ناسالم را از کابینت خود حذف کرده و این مواد را جایگزین کنید:

ماهی‌های چرب حاوی امگا ۳ به کاهش میزان سطح لپتین بدن کمک خواهند کرد؛ همچنین میزان گرسنگی را در شما کاهش داده و سطح متابولیسم شما را افزایش می‌دهد. مصرف یک عدد سیب در روز، چاقی را از شما دور خواهد کرد. سیب منبع غنی پکتین است که باعث کاهش میزان چربی بدن می‌گردد. همچنین حاوی فیبر فراوان و کالری کم است؛ بنابراین یک میان وعده عالی به حساب می‌آید.

شما می‌توانید زنجبیل و سیر را به وعده‌های غذایی خود اضافه کنید. زنجبیل رگ‌های خونی شما را باز کرده و سیر، سطح انسولین را کاهش می‌دهد؛ هر دوی این موارد نیز میزان متابولیسم بدن را افزایش می‌دهند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم در هنگام طبخ غذا از روغن زیتون استفاده کنید. اگر چه این روغن چرب است، اما چربی آن از نوع خوب است که به کاهش سطح کلسترول کمک می‌کند و همچنین مزایای فراوانی برای سلامتی دارد.

آب بنوشید

چگونه در ۱ ماه، ۱۰ کیلوگرم وزن کم کنیم؟ - 23

آب مایه حیات است و مصرف آن، کاهش وزن نسبتا زیادی به همراه دارد. نوشیدن آب در صبح، ظهر و شب، اشتها را به حداقل رسانده و همچنین پوست شما را پاک و تمیز می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر وعده غذایی، دو لیوان آب بنوشید. به این طریق زودتر احساس سیری خواهید کرد و دیگر جایی برای کالری بیشتر نخواهید داشت.

در حالی که نیاز هر بدن با بدن دیگر متفاوت است، انستیتوی پزشکی آمریکا توصیه می‌کند که خانم‌ها حدود ۲٫۷ لیتر و آقایان ۳٫۷ لیتر آب در طی روز میل کنند. البته این میزان آب، شامل آب موجود در مواد غذایی نیز می‌گردد. مصرف چای سبز نیز ایده بسیار خوبی است. این نوشیدنی حاوی مقادیر فراوانی آنتی اکسیدان بوده و به افزایش سوخت و ساز بدن می‌گردد.

وعده‌های کوچک میل کنید

خوردن ۵ تا ۷ وعده غذایی کوچک در طی روز منجر به کاهش وزن سریعتری می‌گردد. به این طریق شما در تمام روز احساس سیری خواهید داشت و به این طریق، میل به پرخوری از بین خواهد رفت. میان وعده‌های سالم میل کنید. مقداری از میان وعده‌های سالم مورد علاقه خود (مثل هویج، انگور، آجیل یا ماست) را بسته بندی کرده و آن را همراه خود داشته باشید. به این طریق در تمام طول روز نیز می‌توانید از این تنقلات سالم استفاده کرده و سوخت و ساز بدن خود را حفظ کنید.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سلامت

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که به هیچ عنوان وعده صبحانه را حذف نکنید! بدن شما برای شروع روز خود به یک یادآوری و یک ضربه نیاز دارد. مصرف صبحانه، نه تنها سبب کاهش وزن می‌گردد، بلکه سبب حفظ آن نیز می‌گردد.

ورزش کنید

تمرینات هوازی انجام دهید

سریعترین روش برای چربی سوزی، انجام تمرینات کاردیو است؛ بدون هیچ، اما و اگر و شک و تردیدی. خوشبختانه تمرینات هوازی در انواع مختلفی وجود دارند. دویدن، دوچرخه سواری، شنا، بوکس، تنیس، رقص، و تعداد بیشماری فعالیت دیگر وجود دارد که همه جزء تمرینات هوازی به حساب می‌آیند؛ بنابراین اگر به پیاده روی یا دویدن علاقه ندارید، سراغ دیگر تمرینات هوازی بروید. بیشترین میزان کالری سوزی، مربوط به دویدن و طناب زدن است. برای لاغری در یک ماه، به تمریناتی با شدت بالا بیندیشید.

تمرینات قدرتی را شروع کنید

بله تمرینات هوازی عالی هستند و برای لاغر شدن قطعا به این تمرینات احتیاج خواهید داشت. با این وجود، برای به دست آوردن بهترین نتیجه، باید تمرینات قدرتی را نیز انجام دهید. تمرینات هوازی را می‌توان هرروز انجام داد؛ اما تمرینات قدرتی به این شکل نیستند. عضلات شما برای بهبود یافتن به زمان احتیاج دارند. تمرینات هوازی را روزانه انجام دهید؛ اما تنها چند روز در هفته به سراغ تمرینات قدرتی بروید.

بیشتر ورزش کنید

هیچ چیز سریعتر از ورزش شما را به هدف کاهش وزن تان نزدیک نخواهد کرد. اگر به طور معمول حداقل ۳ تا ۴ مرتبه در هفته ورزش نمی‌کنید، همین حال آغاز کنید. جلسات تمرینی شما باید هر مرتبه حدود ۱ ساعت بوده و فعالیت قلب و عروق شما را متعادل کند. ضربان قلب خود را بالا برده و چربی هایتان را از بین ببرید. هر چه بیشتر ورزش کنید، سریعتر لاغر خواهید شد.

در طول هفته چند روز را به استراحت اختصاص دهید. اگر بتوانید کمی سرگرمی را با ورزش همراه کنید، مطمئنابیشتر ورزش خواهید کرد. اگر به تردمیل علاقه ندارید، یوگا، شنا، کیک بوکسینگ، دوچرخه سواری یا حتی کوهنوردی را امتحانکنید. هر چیزی که بتواند شما را فعال نگه دارد، شما را به هدف تان نزدیک‌تر خواهد کرد.

واقع بین باشید

اگر اضافه وزن بیش از اندازه دارید، ممکن است فکر کنید که نمی‌توانید نتیجه بگیرید؛ اما مطمئن باشید که خواهید توانست. فقط باید مدت زمان بیشتری تمرین کنید؛ چه ورزش و چه رژیم غذایی. سعی کنید برای گرفتن بهترین و سریع‌ترین نتیجه، تمام فعالیت‌های روزمره خود را نیز خودتان انجام دهید. تاثیر فعالیت‌هایی مثل پیاده روی کوتاه یا بالا و پایین رفتن از پله را دست کم نگیرید. اگر در حال حاضر نمی‌توانید ۵ کیلومتر پیاده روی کنید، مشکلی نیست. امروز کمتر پیاده روی کرده و میزان آن را به مرور افزایش دهید.

چگونه در ۱ ماه، ۱۰ کیلوگرم وزن کم کنیم؟ - 41

رسیدن به هدف لاغری در ۱ ماه

میزان متابولیسم بدن خود را تعیین کنید

فرقی ندارد که دارید چه کاری انجام می‌دهید، در هر صورت بدن شما با سرعت مشخصی از انرژی ذخیره شده استفاده می‌کند. فرمول BMR میزان متابولیک پایه شما را محاسبه می‌کند؛ یعنی تعداد کالری که بدن شما زمانی که هیچ کاری انجام نمی‌دهید می‌سوزاند. این میزان به شما می‌گوید که چقدر سریع کالری می‌سوزانید و بنابراین باید چه میزان فعالیت در طی روز انجام دهید و برای کاهش وزن چه میزان کالری باید از دست دهید. مبنای تمام این محاسبات نیز سن، جنسیت و سطح فعالیت شما است.

فرمول محاسبه BMR برای خانم‌ها:

۶۵۵ + (۹٫۶ × وزن به واحد کیلوگرم) + (۱٫۸ × قد به سانتی متر) – ۴٫۷ × سن

فرمول محاسبه BMR برای آقایان:

۶۶ + (۱۳٫۷ × وزن به کیلوگرم) + (۵ × قد به سانتی متر) – ۶٫۸ × سن

سطح فعالیت بدنی خود را تعیین کنید

هر عددی که مشاهده می‌کنید، به میزان فعالیت شما بستگی دارد. این میزان، در محاسبه سوزاندن کالری روزانه شما مورد توجه قرار خواهد گرفت.

اصلا یا کمی ورزش = ۱٫۲ورزش سبک (حداکثر ۳ روز در هفته) = ۱٫۳۷۵ورزش متوسط (۳ تا ۵ روز در هفته) = ۱٫۵۵ورزش سنگین (۶ تا ۷ روز در هفته) = ۱٫۷۲۵ورزش بسیار سنگین (تمرینات شدید روزانه) = ۱٫۹

میزان کالری روزانه مورد نیاز خود را دریابید

چگونه در ۱ ماه، ۱۰ کیلوگرم وزن کم کنیم؟ - 54

برای تعیین این میزان کالری، عدد به دست آمده در فرمول BMR را در میزان فعالیت بدنی خود ضرب کنید. میزان به دست آمده، کل انرژی است که شما در طی روز کسب کرده‌اید. احتمالا این عدد بزرگ به نظر برسد؛ فراموش نکنید که شما حتی در هنگام خواب هم در حال کالری سوزی هستید.

به عنوان مثال اگر BMR شما ۳۵۰۰ است و در حال حاضر به میزان متوسط ورزش می‌کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ۳۵۰۰ را در ۱٫۵۵ ضرب کنید تا به عدد ۵۴۲۵ دست یابید که یعنی تعداد کالری سوزانده شده شما. برای لاغری در ۱ ماه می‌بایست حداقل ۲۰۰۰ کالری را در روز با کمک رژیم و ورزش کاهش دهید.

میزان تعریق خود را افزایش دهید

از آنجاکه آب بدن، قسمت عمده‌ای از وزن بدن انسان را تشکیل می‌دهد، سلول‌های ما تمایل دارند که آن را برای استفاده بعدی نگه دارند. این موضوع می‌تواند منجر به نفخ و تجمع آب در بدن شده و در نهایت وزن شما را بیشتر نشان دهد. با دفع شدن آب بدن به صورت عرق، از شر مایعات اضافی خلاص خواهید شد. یک ساعت ورزش مداوم یا ۲۰ دقیقه سونا می‌تواند سبب از دست دادن نیم تا ۱ کیلوگرم از وزن شما گردد.

خواب کافی داشته باشید

برای اینکه احساس بهتری داشته و بدن آماده و سالمی داشته باشید، باید به اندازه کافی استراحت کنید. هدف این است که هر شب حداقل ۶ ساعت خواب عمیق و بی وقفه داشته باشید؛ اما ۸ ساعت خواب مناسب‌تر خواهد بود. هنگامی که استراحت می‌کنید، بدن شما سلول‌ها و بافت‌های آسیب دیده را ترمیم کرده، کالری لازم را به استفاده داخلی بدن اختصاص داده و سطح انرژی کم شده شما را بازیابی می‌کند.

هنگامی که از خواب بیدار می‌شوید، بدنتان کاملا شارژ شدهو آماده می‌شوید تا بیشتر تلاش کنید. بنا به دلایلی مثل کار بیش از حد، بی خوابی، استرس و بسیاری از مشکلات دیگر، بسیاری از افراد خواب کافی ندارند و در نتیجه کاهش وزن شما پروسه طولانی‌تری را طی خواهد کرد. اگر نمی‌توانید شب به اندازه کافی بخوابید، حتما طی روز چند چرت کوتاه ۱۵ تا ۲۰ دقیقه‌ای بزنید.

منبع: wikihow

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
احساس خوبی در معده نداریداسهال، یبوست، نفخ، حالت تهوع، و سوزش سردل نشانه‌های کلاسیک بروز مشکل در سلامت روده هستند. بازگشت اسید معده به مری، بیماری التهابی روده، بیماری روده تحریک پذیر، و کولیت، همگی با عدم تعادل در میکروبیوم پیوند خورده‌اند. خستگی مزمن و علائم فیبرومیالژیا می‌تواند با عدم تعادل باکتری‌های روده مرتبط باشندبا نوسان وزن مواجه هستیدبرخی انواع باکتری‌های روده می‌توانند موجب افزایش یا کاهش وزن شوند، به ویژه زمانی که در روده کوچک حضور داشته باشند، که این شرایط به نام رشد بیش از حد باکتری‌های روده کوچک (SIBO) شناخته می‌شود. میکروب‌های بیش از حد در روده کوچک می‌تواند به واسطه تداخل در جذب ویتامین‌ها، مواد معدنی و چربی در سلامت روده اختلال ایجاد کند. چگونه روده‌ای سالم‌تر داشته باشیم؟ در گام نخست، سالم غذا خوردن برای بهبود سلامت روده را مدنظر قرار دهید.
الفالف1 روز قبل
محققان دانشگاه استنفورد و دانشگاه سن دیه گو متوجه شده‌اند بهترین روش برای اجتناب از ابتلا این بیماری، غیر فعال کردن موقت یک پروتئین درون سلول‌های بدن است. دلیل ابتلای تعداد زیادی از افراد به سرماخوردگی آن است که ویروس‌های این بیماری مستعد جهش ژنتیکی هستند که به سرعت در برابر دارو مقاومت نشان می‌دهند. کارشناسان آمریکایی ماده‌ای در سلول‌های انسانی یافته‌اند که ویروس‌ها برای جهش ژنتیک به آن وابسته هستند. آنها متوجه شدند تعدادی از ویروس‌ها در سلول‌های فاقد آنزیمSETD۳ قابلیت تکثیر نخواهند داشت. همچنین این روش ویروس‌های مرتبط با بیماری آسم، فلج اطفال و آنسفالیت را متوقف کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشعاطفه قنبری، روان‌پزشک و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره «ویژگی‌های افراد دو قطبی»، اظهار داشت: اختلال دو قطبی نوعی اختلال خلقی است که علت آن معمولا ژنتیکی است و این افراد حداقل یک دوره مانیا دارند. همچنین ممکن است این افراد رفتارهایی داشته باشند که به خود و دیگران لطمه بزنند. قنبری اضافه کرد: ‌این افراد ممکن است رفتارهای خارج از عرف داشته باشند و نحوه قضاوت‌شان مختل شود. در کنار آن افراد دو قطبی به جز دوره‌های مانیا افسردگی را نیز تجربه می‌کنند و به همین دلیل به آنها دو قطبی می‌گویند. وی در پاسخ به این پرسش که «چه تفاوتی بین افراد افسرده و دو قطبی وجود دارد؟»، ‌گفت: ‌افراد افسرده خلق پایین داشته و بی‌حوصله می‌شوند اما دوره مانیا ندارند؛ در حالی که افراد دو قطبی در کنار افسردگی، حملات مانیا نیز دارند. موضوع مهم در ازدواج این افراد این است که همسر فرد از بیماری آنها مطلع باشد و با اطلاع از این موضوع، ازدواج کنند.
مهرمهر1 ساعت قبل
وی در ادامه به مشکلات مراکز رادیولوژی کشور در تامین هزینه‌ها و تهیه دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز تصویربرداری پزشکی، اشاره کرد و افزود: با توجه به پایین بودن تعرفه و پشتیبانی نامناسب بیمه‌ها که همیشه بدهکار هستند، ما برای تهیه تجهیزات و مواد مصرفی در مراکز رادیولوژی دچار مشکل هستیم. جلال شکوهی گفت: مراکز رادیولوژی کشور در تامین و انتقال ارز مورد نیاز برای تهیه تجهیزات و مواد مصرفی تصویربرداری پزشکی، دچار مشکل هستند و مانده‌ایم چکار کنیم. وی به افزایش زمان استهلاک دستگاه‌های تصویربرداری پزشکی به دلیل نبود نقدینگی اشاره کرد و افزود: در شرایط کنونی که این مراکز با مشکل نقدینگی مواجه شده‌اند، به ناچار زمان استهلاک دستگاه‌ها و تجهیزات، از ۷ سال به ۱۰ سال و بعضا ۱۵ سال افزایش یافته است. رئیس انجمن رادیولوژی ایران، گفت: وزارت بهداشت می‌گوید افرادی که بالای ۱۵۰ کیلو وزن دارند نیز برای خدمات تصویربرداری پزشکی پذیرش شوند، در حالی که دستگاه‌های قدیمی، محدودیت وزنی دارند. اما دستگاه‌های تصویربرداری پزشکی جدید، این محدودیت را ندارند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ‏، سمینار پیشگیری و درمان سرطان سینه که تا فردا نیز ادامه دارد با تلاش سازمان نظام پزشکی به منظور ارائه آخرین دستاورد‌های علم پزشکی برگزار می‌شود. محور‌های این همایش شامل: اپیدمیولوژی سرطان سینه، بررسی ریسک فاکتور‌ها، نقش ژنتیک، باور‌های غلط و ارزش آزمایش بیوپسی در تشخیص سرطان سینه، اصول معاینه بیماران، ارزیابی درد، چگونگی ارجاع بیماران به متخصصان، بررسی علل و درمان آبسه‌های سینه، بررسی علل بزرگی سینه در مردان است.
ایلناایلنا2 ساعت قبل
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و جمعیت با بیان این که نهم مهرماه (اول اکتبر) هر سال تحت عنوان روز جهانی سالمند نام گذاری شده است، گفت: امسال شعار این روز جهانی «فرصت‌های برابر برای تمام سنین» تعیین شده است. به گزارش ایلنا، حامد برکاتی، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و جمعیت وزارت بهداشت با اعلام این خبر افزود: در روز و هفته جهانی سالمند (سوم تا نهم مهر ماه) مراسمی به طور مشترک با سازمانها و دستگاههای مرتبط برگزار می‌شود. برکاتی با بیان این که امسال، شعار روز جهانی سالمند «فرصت‌های برابر برای تمام سنین» تعیین شده است، عناوین هفته جهانی سالمند را به شرح ذیل اعلام کرد: چهارشنبه ۳ مهر ماه ۱۳۹۸: (روز سالمند، سلامت و سبک زندگی سالم) پنج شنبه ۴ مهر ماه ۱۳۹۸: (روز سالمند و همبستگی در بستر خانواده و جامعه) جمعه ۵ مهر ماه ۱۳۹۸: (روز سالمند، سنت‌های دیرین فرهنگی، دینی و تکریم منزلت آنان) شنبه ۶ مهر ماه ۱۳۹۸: (روز سالمند، رفاه اجتماعی و محیط توانمند ساز) یکشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۸: (روز سالمند، عدالت، حقوق شهروندی و حمایت‌های قانونی) دوشنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۸: (روز سالمندی فعال و مشارکت اجتماعی) سه شنبه ۹ مهر ماه ۱۳۹۸: (روز سالمند و سازمان‌های مردم نهاد)

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

5 روز قبلفارس4

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

2 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

3 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

3 روز قبلرکنا1

القدس العربی: خانواده بن علی، رییس جمهور سابق تونس مرگ او را تایید کرده‌اند

4 روز قبلانتخاب1

واکنش لیلا اوتادی به تمسخر شعرش در فضای مجازی +عکس و فیلم

4 روز قبلجام نیوز1